Pozastavené financování

Finanční odbor plánuje finance strany, spravuje transparentní účet, vede transparetní účetnictví, dohlíží na toky peněz ve straně, sestavuje účetní uzávěrku, spolupracuje s finančním auditorem a zpracovává výroční finanční zprávu.

Moderátoři: Petr.Vileta, Odbor - financni

Pravidla fóra
Toto fórum slouží pro diskuse související s finančním odborem, např. náměty a připomínky k jeho činnosti, u kterých předpokládáte delší diskusi. Na každý podnět založte nové téma.
  • Oznámení a dotazy prosím vkládejte do podatelny
  • Můžete používat i odkazy do jiných fór, pokud nejsou uzavřená.
  • Moderování tohoto fóra provádí výhradně vedoucí FO, nebo jím pověřený spolupracovník FO.
  • Po vyřešení nebo vyčerpání diskuse se po několika dnech téma zamyká. O opětovné odemknutí můžete požádat soukromou zprávou.
Pro proplacení financí si podejte žádost, jiné podněty podávejte do podatelny, ale napřed zkuste, jestli na to není návod.
Jiri.Kaderavek.sen
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
Dal poděkování: 2511 poděkování
Dostal poděkování: 3018 poděkování

Re: Pozastavené financování

Příspěvek od Jiri.Kaderavek.sen » 28 kvě 2013, 09:33

Hříšníci.
Petra ale vůbec nezajímají vaše výmluvy a vysvětlování proč to není v pořádku. Zažil jsem to víckrát. Nejdříve spousta času....pak honem, honem se to musí proplatit (nebo bude světová válka) a pak dlouhé čekání na doklady a žebrání o ně. Já to tenkrát vyřešil jednoduše. Nejdříve doklad a potom chechtáky. A najednou to šlo. A to doporučuji i Petrovi. Proč se máš otravovat a myslet za bordeláře. Joj, to mě teď spousta pirátů nebude mít rádo. :lol:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek.sen za příspěvky (celkem 7):
Lenka.Wagnerova, Petr.Kopac, Dalibor.Zahora, Petr.Vileta, Homo Pyratus, Vaclav Malek, Jana.Syrovatkova
člen České pirátské strany
tel: +420775335227

Adam.Skorepa
Asistent poslance
Profese: živnostník
Dal poděkování: 850 poděkování
Dostal poděkování: 6788 poděkování

Příspěvek od Adam.Skorepa » 28 kvě 2013, 09:49

Já hříšník nejsem. Hříchy jsem "zdědil". Proto jsem rozčilený.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Skorepa za příspěvek:
Homo Pyratus
Author Sensei Tyrant Pervert

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Dal poděkování: 4064 poděkování
Dostal poděkování: 14802 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan.Bartos » 28 kvě 2013, 09:52

Mě to taky nezajímá. Mě zajímá, že si to tedy Ppetr vystřelí aniž by záměr, že stopne určitým subjektům možnost čerpání financí, před tím těmto subjektům oznámil. Třeba poslední varování...když už si hrajeme na drsný stroje:-)
Mám u sebe momentálně 2-3 nějaký faktury, který jsem podal a říkám rovnou, že jestli budeme vázat jejich proplacení na fyzické zaslání do Plzně individuálně, tak na to házím bobek a s postupem nesouhlasím.
Nejsem pošťák (teda v některých směrech vlastně jsem) ani senior sekretářka sama sebe.
Naposledy upravil(a) Ivan.Bartos dne 28 kvě 2013, 13:00, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvek:
Adam.Skorepa
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Homo Pyratus
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: Pyratství
Dal poděkování: 3015 poděkování
Dostal poděkování: 956 poděkování

Příspěvek od Homo Pyratus » 28 kvě 2013, 11:23

Ivan Bartos píše:Mě to taky nezajímá. Mě zajímá, že si to tedy Ppetr vystřelí aniž by záměr, že stopne určitým subjektům možnost čerpání financí, před tím těmto subjektům oznámil. Třeba poslední varování...když už si hrajeme na drsný stroje:-)
Mám u sebe momentálně 2-3 nějaký faktury, který jsem podal a říkám rovnou, že jestli budeme vázat jejich proplacení na fyzické zaslání dpo Plzně individuálně, tak na to házím bobek a s postupem nesouhlasím.
Nejsem pošťák (teda v některých směrech vlastně jsem) ani senior sekretářka sama sebe.
Tak nic neplať, nemusíš nic posílat. Radši lidi správně informuj, to je jediný co umíš o trochu líp než ostatní ty ...........-)))

Petr.Vileta
Místní předsednictvo
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 20752 poděkování
Dostal poděkování: 18196 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 28 kvě 2013, 11:24

Vážení rozčilení,
každého hříšníka jsem upozorňoval několikrát SZ nebo dokonce telefonicky či osobně a pořád to nešlo. Nejde o žádnou moji libůstku, ale o dodržování Zákona o účetnictví a dalších zákonů a tam se jasně říká, že každý účetní případ (položka) musí být doložen příjmovým nebo výdajovým dokladem. A pokud existuje vytištěný doklad s razítkem nebo podpisem dodavatele, tak do účetnictví se musí založit tento doklad a ne jeho sken. Jako soukromá osoba si každý může schovávat co chce, třeba skeny, ale jděte s tím pak výrobek reklamovat a bez originálu faktury nebo účtenky narazíte. A Finanční úřad je v tomto ohledu ještě daleko přísnější a to nemluvím o auditu.

Dosud jsem v proplácení dokladů byl vstřícný, protože nikdo z nás není milionář a čekat na peníze je protivné. Ovšem jestli se zasílání dokladů nezlepší, skutečně se vrátím k postupu mého předchůdce a dokud nedorazí doklad poštou, nic neproplatím.

Jo a lístky za poštovné si samozřejmě můžete schovávat a jednou za čas si je nechat proplatit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 4):
Homo Pyratus, Dalibor.Zahora, Vaclav Malek, Jiri.Kaderavek.sen
Poslední místopředseda místního sdružení Plzeň
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Ivan.Bartos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan.Bartos » 28 kvě 2013, 13:03

Takže to bude fungovat dle Viletova systému.
Pane Vileta, my vám ty peníze nepošleme (proplacení faktury xChaosovi), protože vaše manželka nemá aktualizovanou korespondenční adresu ke svému účtu v bance (Roj má něco co chce Petr). Vtipné.

Řešení navrhuji následující. Po urovnání prohřešků budeme uvádět jinou fakturační adresu než sídlo Pirátů a to rovnou na Petra. Bude to v pohodě a nemusíme řešit přeposílání.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 2):
Homo Pyratus, Mikulas.Ferjencik
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Petr.Kopac
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Team lead, software engineer
Dal poděkování: 5425 poděkování
Dostal poděkování: 3553 poděkování

Příspěvek od Petr.Kopac » 28 kvě 2013, 13:44

Ivan Bartos píše:Řešení navrhuji následující. Po urovnání prohřešků budeme uvádět jinou fakturační adresu než sídlo Pirátů a to rovnou na Petra. Bude to v pohodě a nemusíme řešit přeposílání.
Vazne, nebo ironie? Nebude s tim problem pri auditu? Jestli vazne, tak at je to napsany nekde viditelne na wiki FO, prosim. Dekuji.
Softwarový inženýr 5+ let praxe. Evropan.
If you are neutral in situations of injustice, you have chosen the side of the oppressor. -- Desmond Tutu

Ivan.Bartos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan.Bartos » 28 kvě 2013, 13:47

Je to vážnej návrh. Standarně ve všech eshopech přece vyplňuješ zda je tvoje adresa shodná s fakturační. Firmy mají normálně fakturační adresu třeba v jiným městě. Nebude to problém a ušetříme. Adresu Pirátů budeme uvádět pouze v případě, že se jedná o oficiální korespondenci a nebo očekáváme, že další krok je, že musím něco podepsat či reagovat osobně. Jenoduchý a vyřeši to vše.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 4):
Vaclav Malek, Homo Pyratus, Petr.Kopac, Mikulas.Ferjencik
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Vaclav Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8355 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav Malek » 28 kvě 2013, 13:51

Pokuď to urychlí proces "Faktura -> Vileta" ta kurčitě uvádět jeho adresu je skvělej nápad.... akorát teď nevím jestli je to ta fakturační nebo ta normální nebo se na fakturu napíše prostě jen Viletova? :)

Ivan.Bartos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan.Bartos » 28 kvě 2013, 14:00

Edituji neb jsem popletl:
Odběratel plně kvalifikovaná Pirátská strana včetně adresy je fakturační adresa. Takže je třeba doplnit adresu pro doručení fktuery: šéf FO: Mr. Vileta, tam kde lišky buděj lidi ve 4 odpoledne, Plzeň.
Není problém. Až Vileťák potvrdí, můžeme to tak rozject.
Samozřejmě se pak změní flow podávání žádosti na proplacení neb první v řadě bude Petr, ale to už Lenka takhle měla při nějakých serverech a krtkovině.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 2):
Vaclav Malek, Petr.Kopac
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Finanční odbor“