mrak.pirati.cz

Technický odbor působí v oblasti správy, údržby a vývoje technických systémů strany a jejích technických zařízení a poskytuje servis ostatním orgánům strany.
Odpovědět
Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Profese: programátor
Dal poděkování: 1511 poděkování
Dostal poděkování: 2326 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: mrak.pirati.cz

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski » 27 led 2019, 12:25

Petr.Vileta píše:
27 led 2019, 01:08
Aha, tak to bude tedy nedorozumění. Já měl za to, že každý z nás je členem skupiny CF a tedy když založím adresář, tak default to bude vidět každý příslušník CF. Jak to tedy správně nasdílet, aby složka KS nebo MS byla viditelná pro všechny a nemuselo se tam pokaždé přidávat milion účastníků? Mimochodem, Martinu Rejmanovi jsem posílal nějaký návrh na reorganizaci struktury mraku a docela se mu to líbilo. Jak to s tím vypadá?
muzes to nasdilet pro skupinu, nemusis pridavat milion uzivatelu. skupiny nemaji nazvy, ale kody ktere nam posila SSO a plny seznam vi asi jen Martin Rejman... jinak, typ, kdyz pri pokusu sdileni zadas ':', tak to najde vsechny skupiny, protoze kazda obsahoje v nazvu dvojtecku. chces sdilet z CF - zadej 'cen:f'... ale nedelal bych to bez duvodu - kdyz to zacne k sobe stahovat par stovek synchroniozacnich klientu tak to bude pekna sranda :)

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 23529 poděkování
Dostal poděkování: 19833 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 27 led 2019, 22:52

Takže tedy neuvidím, kdo tu co má, protože sdílet to pro CF je z výše popsaného důvodu sychnchonizace špatně? To je tedy nějaký černý, bouřkový mrak, hodně neprůhledný. :(
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski » 28 led 2019, 09:33

Petr.Vileta píše:
27 led 2019, 22:52
Takže tedy neuvidím, kdo tu co má, protože sdílet to pro CF je z výše popsaného důvodu sychnchonizace špatně? To je tedy nějaký černý, bouřkový mrak, hodně neprůhledný. :(
samotny nextcloud je celkem predhledny a slusne zdokumentovany https://docs.nextcloud.com/server/14/user_manual/

synchronizace vsech slozek neni pominkou, ale v pripade spatne nastaveneho klienta k tomu muze dojit, co znamene nadmerne zatizeni serveru a likvidace diskoveho prostoru uzivatele. nevidim nic spatneho v existenci slozek sdilenych pro vsechny cleny CF, ale ty bych nechal v kompetenci vedoucicho odboru a RP, a ne ze kazdy koho to napadne udela nejakou slozku a bude ji sdilet s celou stranou - to bych prirovnal k zasilani hromadnych zprav (spam) a resil dle vyhlasky AO-Spam.

co se tyce piratskych pravidel dokumentacniho dataflow - ty, rekl bych, jednoduse neexistuji. takze pruhledni asi nebudou.

Jan.Bednarik
Krajské předsednictvo
Profese: programátor, konzultant
Dal poděkování: 1609 poděkování
Dostal poděkování: 2121 poděkování

Příspěvek od Jan.Bednarik » 03 úno 2019, 00:10

Důvod sdílet vše s CF (skupina "cen:f") je ten, že pokud neexistuje důvod pro utajení, tak mají stejné právo číst všichni členové CF bez rozdílu KS či MS. Stejně tak mají mít přístup pro čtení RegP. Například pokud bude nějaký dokument v mraku přílohou k veřejnému jednání zde na fóru, není možné aby byl čitelný jen omezeně.

Členové KK by měli mít přístup úplně ke všem souborům v mraku i bez explicitního sdílení. Lze to nějak nastavit?

Asi by bylo dobré udělat nějaký návod jak to sdílení nastavit, případně školení pro KoKs, kteří zaučí ostatní.

V případné synchronizaci bych problém neviděl. Nedává smysl, aby jakýkoliv klient stahoval kompletní obsah nexcloudu. A jestli si někdo bude dělat nějakého vlastního klienta, který stahuje všechno, tak je to jeho boj. Není to ale důvod porušovat organizační řád a "utajovat" něco, co není považováno za důvěrné informace.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Petr.Vileta, Vit.Jurasek
.
kandidát do RVkandidát do RP

člen CF • člen TO • emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481

Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski » 03 úno 2019, 10:24

Jan.Bednarik píše:
03 úno 2019, 00:10
Důvod sdílet vše s CF (skupina "cen:f") je ten, že pokud neexistuje důvod pro utajení, tak mají stejné právo číst všichni členové CF bez rozdílu KS či MS. Stejně tak mají mít přístup pro čtení RegP. Například pokud bude nějaký dokument v mraku přílohou k veřejnému jednání zde na fóru, není možné aby byl čitelný jen omezeně.
Dobre rozumim duvody, ale pri spatne nastavenem synchronizacnim klientu kazdy uzivatel by pak mel terabajty dat synchronizovane do vlastniho pocitace.

Jan.Bednarik píše:
Členové KK by měli mít přístup úplně ke všem souborům v mraku i bez explicitního sdílení. Lze to nějak nastavit?
bez explicitniho sdileni vsechny soubory nevidi ani administrator nextcloud (jedine tak spravce serveru primym pristupem k souborovemu systemu)
Jan.Bednarik píše:
Asi by bylo dobré udělat nějaký návod jak to sdílení nastavit, případně školení pro KoKs, kteří zaučí ostatní.
chtelo by propracovat kompletni politiku pouziti.
Jan.Bednarik píše:
V případné synchronizaci bych problém neviděl. Nedává smysl, aby jakýkoliv klient stahoval kompletní obsah nexcloudu. A jestli si někdo bude dělat nějakého vlastního klienta, který stahuje všechno, tak je to jeho boj. Není to ale důvod porušovat organizační řád a "utajovat" něco, co není považováno za důvěrné informace.
Jo, v klientu se da nastavit maximalni velikost slozky. Vice nestahuje. Ale i vtom webovem rozhrani nebyl bych stastny abych videl stovky adresaru o ktere nemam zajem. a nemohl najit merzi nima vlastni dokumenty. Jo, samozrtejme muzu kazde rano zacinat tim ze odmitnu sdileni o ktere nemam zajem. To by bylo jako boj se spamem.

Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Profese: živnostník, řemeslník; dobrý elektrikář
Dal poděkování: 1491 poděkování
Dostal poděkování: 1358 poděkování

Příspěvek od Josef.Kadlecek » 03 úno 2019, 20:23

Mám Fedoru. Pro ní jsem stáhnul Nextcloud-2.5.1-x86_64.AppImage
To předhodím FF, nebo jak se to instaluje?
Jediný skutečný Pirát, Ondra Profant ;) , poradí?
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!

Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski » 03 úno 2019, 20:55

Josef.Kadlecek píše:
03 úno 2019, 20:23
To předhodím FF, nebo jak se to instaluje?
Jediný skutečný Pirát, Ondra Profant ;) , poradí?
a neni, nahodou, ve fedore nextcloud client soucasti distribuce? nevim proc to zrovna musi jit pres appimage...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvek:
Ondrej.Profant

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 23529 poděkování
Dostal poděkování: 19833 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 03 úno 2019, 21:35

Josef.Kadlecek píše:
Mám Mint a málo místa na disku. Proto jsem si žádného klienta neinstaloval a do mraku koukám přes browser. Co to je za schízu tvrdit, že používat dnes Outlook nebo Thunderbird na poštu je zastaralé a vhodnější je číst to přímo na serveru, ale pro cloud používat klienta a synchronizaci?
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski » 03 úno 2019, 22:28

Petr.Vileta píše:
03 úno 2019, 21:35
Josef.Kadlecek píše:
Mám Mint a málo místa na disku. Proto jsem si žádného klienta neinstaloval a do mraku koukám přes browser. Co to je za schízu tvrdit, že používat dnes Outlook nebo Thunderbird na poštu je zastaralé a vhodnější je číst to přímo na serveru, ale pro cloud používat klienta a synchronizaci?
vsechno ma sve vyhody a nevyhody. kdyz mam synchronizacniho klienta, tak za prve mam dokumenty i kdyz jsem offline (coz se nestava casto), muzu je editovat ve svych oblibenych editorech - collabora fakt nema na libreoffice (zkousel jsem v ni vyrabet prezentaci - nikdy priste) a texty take radsiu upravim v vi. navic, s dobre nastavenym klientem moc mista neztratis - da se tam nastavit ktere slozky synchronizovat a ktere ne. jinak - pouzivam i klienta i webove rozhrani.

Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Profese: živnostník, řemeslník; dobrý elektrikář
Dal poděkování: 1491 poděkování
Dostal poděkování: 1358 poděkování

Příspěvek od Josef.Kadlecek » 03 úno 2019, 23:00

OFFTOPICTak sorry, když si to instaloval i mobil, myslel jsem, že je to něco složitějšího, třeba na svatou trojici. Je to v repo, tedy v poho. Jede.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvek:
Andrej.Ramaseuski
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!

Odpovědět

Zpět na „Technický odbor“