Koncepce TO: Vývěska

Technický odbor působí v oblasti správy, údržby a vývoje technických systémů strany a jejích technických zařízení a poskytuje servis ostatním orgánům strany.

Moderátor: Technický odbor

Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7962
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15004 poděkování
Dostal poděkování: 8366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncepce TO: Vývěska

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Petr.Vileta píše:
Ondrej.Profant píše:Další věc je, že není problém udělat notifikace v prohlížeči. To znamená, že pokud máte otevřený panel s danou stránkou, tak se vám událost notifikuje v OS. Což je dobré, pokud je max. pár notifikací denně v průměru spíše méně.
Jen takový dotaz. Dá se nějak procházet historie těch notifikací přes browser? Když mi přijde mail nebo SMS a já to vědomě nesmažu, tak se na to mohu podívat zítra, za týden, za rok. Když mi v browseru vyskočí nějaké okénko,které mi tam bude "překážet" a nebudu mít zrovna náladu/čas na to kliknout, tak ho zavřu a ... jak se k tomu pak vrátit?
K čemu to potřebuješ? Budeš to mít na tom webu, v RSS a kdekoliv jinde.

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34599
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncepce TO: Vývěska

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ondrej.Profant píše:
Petr.Vileta píše:Jen takový dotaz. Dá se nějak procházet historie těch notifikací přes browser? Když mi přijde mail nebo SMS a já to vědomě nesmažu, tak se na to mohu podívat zítra, za týden, za rok. Když mi v browseru vyskočí nějaké okénko,které mi tam bude "překážet" a nebudu mít zrovna náladu/čas na to kliknout, tak ho zavřu a ... jak se k tomu pak vrátit?
K čemu to potřebuješ? Budeš to mít na tom webu, v RSS a kdekoliv jinde.
Dnes mi např. přijde mailem notifikace, že se volí vedoucí AO. Nemám čas číst jeho kandidátskou řeč, volba trvá ještě další dva dny, tak si nechám mail označený jako nepřečtený a věnuji se něčemu jinému. Zítra nebo pozítří si dohledám nepřečtené maily a "vyřeším" je. Možná jsem jen nepochopil, jak ty notifikace budou v praxi vypadat. Jen na vysvětlenou: když dělám jedno, neodbíhám na druhé, třetí, padesáté. Prostě "Teď ne, Broskvičko!" ;)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7962
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15004 poděkování
Dostal poděkování: 8366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncepce TO: Vývěska

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Pokud jsi tak upnutý na mail a neobtěžuje tě v něm pirátský spam, tak není problém udělat i notifikace na mail (ale volitelné!)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 3):
Petr.Vileta, Tobias.Esner, Vit.Fux

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncepce TO: Vývěska

Příspěvek od Marek.Necada »

Petr.Vileta píše:Dnes mi např. přijde mailem notifikace, že se volí vedoucí AO. Nemám čas číst jeho kandidátskou řeč, volba trvá ještě další dva dny, tak si nechám mail označený jako nepřečtený a věnuji se něčemu jinému. Zítra nebo pozítří si dohledám nepřečtené maily a "vyřeším" je. Možná jsem jen nepochopil, jak ty notifikace budou v praxi vypadat. Jen na vysvětlenou: když dělám jedno, neodbíhám na druhé, třetí, padesáté. Prostě "Teď ne, Broskvičko!" ;)
RSS. Solidní čtečky podporují štítkování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Ondrej.Profant
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21689
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5189 poděkování
Dostal poděkování: 12547 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncepce TO: Vývěska

Příspěvek od Lukas.Novy »

V cem nevyhovuje vyhlasovani na wiki tak jak jej predvidaji predpisy?
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34599
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncepce TO: Vývěska

Příspěvek od Petr.Vileta »

Lukas.Novy píše:V cem nevyhovuje vyhlasovani na wiki tak jak jej predvidaji predpisy?
Že by proto, že wiki neumí posílat upozorňující maily? :?

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21689
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5189 poděkování
Dostal poděkování: 12547 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncepce TO: Vývěska

Příspěvek od Lukas.Novy »

Petr.Vileta píše:
Lukas.Novy píše:V cem nevyhovuje vyhlasovani na wiki tak jak jej predvidaji predpisy?
Že by proto, že wiki neumí posílat upozorňující maily? :?
1. Umi.
2. I kdyby neumela, web 2.0 je skladacka a udelat si upozorneni (nebo z pohledu AO zaridit upozornovani nejake skupine) je prace na 5 minut.
3. Institut radneho oznameni stoji samostatne po boku povinnosti usnesneni vyhlasovat, nikoliv v jakozto jeho navaznost.

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34599
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncepce TO: Vývěska

Příspěvek od Petr.Vileta »

Lukas.Novy píše:
Petr.Vileta píše:
Lukas.Novy píše:V cem nevyhovuje vyhlasovani na wiki tak jak jej predvidaji predpisy?
Že by proto, že wiki neumí posílat upozorňující maily? :?
1. Umi.
2. I kdyby neumela, web 2.0 je skladacka a udelat si upozorneni (nebo z pohledu AO zaridit upozornovani nejake skupine) je prace na 5 minut.
ad 1) o tom už jsme si jednou povídali a dokuwiki to sice umí, ale NAŠE dokuwiki to neumí. TO mělo v minulosti tolik odborníků, včetně tebe a Málka, že wiki je neaktualizovaná asi tak 5 let.

ad 2) samotné vyvěšení nestačí,je třeba to rozeslat. A proč to dělat automatem, když se to může každé dělat zvlášť a ručně, že? Právě kvůli automatizaci se bude dělat nový systém. Chápeš? Vylepšení, úspora práce a tak. Pokrok se tomu říká. :twisted:

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21689
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5189 poděkování
Dostal poděkování: 12547 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncepce TO: Vývěska

Příspěvek od Lukas.Novy »

Petr.Vileta píše:ad 1) o tom už jsme si jednou povídali a dokuwiki to sice umí, ale NAŠE dokuwiki to neumí. TO mělo v minulosti tolik odborníků, včetně tebe a Málka, že wiki je neaktualizovaná asi tak 5 let.
Nase dokuwiki to umi.
Petr.Vileta píše:ad 2) samotné vyvěšení nestačí,je třeba to rozeslat. A proč to dělat automatem, když se to může každé dělat zvlášť a ručně, že? Právě kvůli automatizaci se bude dělat nový systém. Chápeš? Vylepšení, úspora práce a tak. Pokrok se tomu říká.
Institut radneho oznameni stoji samostatne po boku povinnosti usnesneni vyhlasovat, nikoliv v jakozto jeho navaznost.

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34599
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncepce TO: Vývěska

Příspěvek od Petr.Vileta »

Lukas.Novy píše:
Petr.Vileta píše:ad 1) o tom už jsme si jednou povídali a dokuwiki to sice umí, ale NAŠE dokuwiki to neumí. TO mělo v minulosti tolik odborníků, včetně tebe a Málka, že wiki je neaktualizovaná asi tak 5 let.
Nase dokuwiki to umi.
Od kdy? To nějak poslední dobou někdo upgradoval a opravil to? Jak se prosím přihlásím k odběru novinek zde, aby kdykoliv se tam objeví nový předpis,mi to samo poslalo mail? Nebo jak to dokáže zařídit AO?
Lukas.Novy píše:
Petr.Vileta píše:ad 2) samotné vyvěšení nestačí,je třeba to rozeslat. A proč to dělat automatem, když se to může každé dělat zvlášť a ručně, že? Právě kvůli automatizaci se bude dělat nový systém. Chápeš? Vylepšení, úspora práce a tak. Pokrok se tomu říká.
Institut radneho oznameni stoji samostatne po boku povinnosti usnesneni vyhlasovat, nikoliv v jakozto jeho navaznost.
Zasekl se ti kolovrátek. :P Cíl je, aby stačilo vyvěsit předpis/hlasování/cokoliv a ONO SAMO se to rozeslalo příslušným členům. Jestli to snad je v předpisech napsáno nějak jinak, pak to možná bude jen proto, že jsme to zatím jinak (technicky) neuměli zařídit a předpis musí být proveditelný. Nechceme přece něco jako zákon o blokování hazardu, který je neproveditelný.

A už končím. Dávku mojí ochoty na tebe reagovat sis zase vyčerpal.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Odpovědět

Zpět na „Technický odbor“