Technologické řešení webu

Technický odbor působí v oblasti správy, údržby a vývoje technických systémů strany a jejích technických zařízení a poskytuje servis ostatním orgánům strany.

Moderátor: Technický odbor

Stanislav.Stipl
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 2067
Registrován: 04 úno 2012, 23:32
Profese: programátor
Dal poděkování: 1584 poděkování
Dostal poděkování: 3193 poděkování

Re: Technologické řešení webu

Příspěvek od Stanislav.Stipl »

Účastníci: Václav Klecanda, Zdeněk Kubala, Stanislav Štipl

Probírali jsme výhody a nevýhody statického webu. Procházeli jsme jednotlivé body, ve kterých by použití Jekyllu mohlo být problematické.
Kalendář: budeme nadále využívat Google Calendar, na události se budeme dotazovat přes JS Api. Upozornil jsem na problém s CORS, vyšlo najevo, že to problém není :-) Kvůli použití JS nebudou události indexované vyhledávačem, ale u běžných událostí to nevadí, u významějších událostí se pro ně vytvoří zpráva v novinkách.
Účet/Fundraising: podobné řešení jako kalendář
Registrace k odběru newsletteru: Opět JS Api.
Vyhledávání: V případě použití statických stránek nepůjde použít vlastní vyhledávání. Pokud bude web správně strukturován, vyhledávání ve většině případů nebude potřeba. Lze použít např. Google. Implementovat vlastní vyhledávání nedává smysl, jiní to umí lépe.
Využití Github Pages: na využití pro hlavní web není jednotný názor, můžeme to zkusit, minimálně vhodné jako záloha pro případ úplného selhání stranických systémů

S Václavem Klecandou jsem dohodnutý, že připraví API pro kalendář/účet/fundraising/newsletter.
Václav vedle toho připravuje "klikátko" pro snadné umisťování obsahu.
Zítra bych se měl vidět s Domčou, tak snad probereme grafiku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stanislav.Stipl za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Profant, Petr.Vileta, Jakub.Michalek

test

Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7962
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15004 poděkování
Dostal poděkování: 8366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Technologické řešení webu

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Jen dodám, že Google kalendář používá standardizované formáty. Čili je jedno zda to bude ten, či něco jiného. (Aby to nevypadalo, že prosazujeme Google)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 2):
Stanislav.Stipl, Petr.Vileta

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12336
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5377 poděkování
Dostal poděkování: 20687 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Technologické řešení webu

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Ahoj, pro informaci sem dávám odkaz na draft updatovaného pražského webu.
Oproti Vaškovi Klencandovi jsem se pokusil odstranit některé nedostatky a důsledně zavést kolekce. Takto je krajský web připravený i na integraci s celostranickým, do kterého hladce zapadne. Pull requesty a forky vítány. :)

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 521 poděkování

Re: Technologické řešení webu

Příspěvek od Jan.Kohler »

Se tady do toho vsunu a snad to moc nerozčísnu :)

Mohl bych vidět nějakou "administraci" vkládání obsahu....nějaké DEMO....nebo je to ten odkaz na repozitáře?
.... nehodlám teď nic bojkotovat a jít zbytečně proti....
ale od listopadu paralelně také řešíme krajský web, a jeden z hlavních důvodů byla WIKI a učení se nových kódů...= demotivace se o to starat, vkládat obsah atd...
Chteli jsme to spružnit, jednoduchým rozhraním, kam by dokázal vložit článek každý, kdo má základní znalosti alá wordpad/office atd...

Takže to mi trochu koliduje s prvotním důvodem.

ps.: nejsem zastánce konkrétního systému, toto pro mne sice nebude problém, ale nevím jestli chci být ta osoba, která by se to měla oficiálně učit,,,,to zavání že každá práce bude po zásluze potrestána další prací a dozorem ;)

Snad to vyřeší ten Jekyll editor, a taky doufám, že až se do toho ponořím, tak že se moje obavy rozplynou.
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
Uživatelský avatar
Martin.Rejman
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 558
Registrován: 29 říj 2013, 15:08
Profese: magician
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 384 poděkování
Dostal poděkování: 1163 poděkování

Re: Technologické řešení webu

Příspěvek od Martin.Rejman »

Zdravím z Jablonce, a připojuji návrh webu, jak by mohl vypadat: http://kouzelnakrabicka.cz/martin/praha.pirati.cz/ . Vypůjčil jsem si obsah ze stránky pražských Pirátů, účelem je zjistit, jestli by se koncept a nápady v šabloně hodily.

Je to šablona, kterou jsem vyráběl, je plně fluid-responzivní od šířky okna 800px, layout grafických prvků se přizpůsobuje i výšce tak, aby na první stránce bylo vždy zhruba to samé (lze vyzkoušet změnou velikosti okna). Prozatím testováno ve firefoxu na desktop-linux :-) Layout obsahuje centální obrázky pro prezentaci tématu, krátká hesla a delší popisný text. Dlouhé texty jsou umístěny níže na stránce, lze se na ně dokliknout odkazem "Více ... " v textové bublině. Pro mobilní prohlížení by layout byl poloviční ... tj. pouze jedna strana textových bublin vedle centrálního obrázku vlevo, obrázek samotný se pak dosadí přímo na hranu stránky vpravo (toto je třeba ještě dodělat).

Šablona je míněna jako první stránka, na kterou návštěvník přijde, funguje případně i jako rozcestník, kdo chce, může skrolovat níže pro více obsahu. Pro samotný web by bylo potřeba pak navrhnout ještě stylově odpovídající vnitřní stránku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Rejman za příspěvek:
Stanislav.Stipl
Uživatelský avatar
Vaclav.Klecanda
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 642
Registrován: 17 říj 2012, 15:11
Profese: programator
Bydliště: Tabor
Dal poděkování: 250 poděkování
Dostal poděkování: 805 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Technologické řešení webu

Příspěvek od Vaclav.Klecanda »

Zdar, predevsim diky za snahu. Ale bylo by fajn nevymejslet kolo a drzet se knihoven a toho co uz existuje. Pro weby se pouziva css framework zurb a pomoci nej by bylo dobre pokracovat. Jinymi slovy udelat ZURB sablonu s piratskym vzhledem :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Klecanda za příspěvek:
Stanislav.Stipl
Odpovědět

Zpět na „Technický odbor“