Koncepce fóra

Administrativní odbor vede seznam členů a spravuje členské příspěvky, administruje a moderuje webovou diskuse včetně předsedání jednáním na Internetu.

Moderátor: Administrativní odbor

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncepce fóra

Příspěvek od Petr.Vileta »

Vojtech Pikal píše:ad zamykání - moderátorům to dáme do pravidel, a do návodu.
Dík.
Ciste teoreticky, neslo by to udelat automatem? V logu cas zamceni i puvodce jsou, tak by to stacilo z databaze vytahnout a zobrazit.
Tady jsem nasel nejakou zminku https://www.phpbb.com/community/viewtop ... #p12853719

OFFTOPICProc vsechny dobre napady vzdycky umrou? To uz je nekolikata dobra vec, ktera nebyla dotazena do DEV faze. A nerikejte mi, ze to nikdo nechce a proto to chciplo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Jiri.Vontroba

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncepce fóra

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Celá pravidla fóra by šla udělat automaticky a nemuseli by tyhle byrokratické věci být... jen by se muselo chtít..
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvky (celkem 5):
Roman.Kucera, Jiri.Vontroba, Vojtech.Pikal, Dominika.Michailidu, Tomas.Klapka
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncepce fóra

Příspěvek od Roman.Kucera »

Jojo, všiml jsem si neuvěřitelného posunu. Nové příspěvny jsou teď daleko víc zasrané oznámeními o zamknutí tři roky starých vláken, než vlákny z "vánoční krise". Well done!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Vontroba, Jakub.Michalek, Dalibor.Zahora, Dominika.Michailidu
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
anonym72078
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: Koncepce fóra

Příspěvek od anonym72078 »

Tak si nestezujte, decka, a radci reknete, jak to udelat a jak dlouho vam to bude trvat. Do te doby se to bude muset delat rucne.

Na jedne strane si stezujete vy na byrokracii, na druhe ostatni, ze nevi, kdo jim co zamkl. Hledejte kompromis, ne stret. Howgh.
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Republikový výbor
Příspěvky: 8029
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, hoteliér, manažer, trenér
Dal poděkování: 2793 poděkování
Dostal poděkování: 8202 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncepce fóra

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Vaclav Malek píše:Celá pravidla fóra by šla udělat automaticky a nemuseli by tyhle byrokratické věci být... jen by se muselo chtít..
K tomu měla např. sloužit karma, která byla ale po půlroce odmítnuta, protože se nám zde jeden člen sám zaBANoval :) Ale mluvíš mi z duše, osobně bych preferoval jakýkoliv systém ratingu témat, příspvků, uživatelů s vypichováním toho podstatného. Zřejmě by bylo zapotřebí vytvořit nějakou nástěnku fóra, která by usměrňovala diskusi právě do těch kvalitnějších témat a celkové prostředí by kultivovala. Po prohře s Karmou jsem neměl moc náladu něco dalšího zkoušet, protože někteří členové nazývají cenzurou i to, když si je já sám dám do ignorovaných :o

OFFTOPICA dost, dnes už mám 4 příspěvky, jeden za den je tak akorát ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 7):
Jiri.Vontroba, Vaclav.Malek, Ivan.Sirko, Dalibor.Zahora, anonym72078, Ondrej.Kotas, Dominika.Michailidu
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26171
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36936 poděkování
Dostal poděkování: 30070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncepce fóra

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Děkuju za poznámky a nápady, prosím netahejte sem kdo má co udělat.
Zásadní probírání koncepce nebude, dokud se nedořeší veškerá administrativa kolem krize apod, protože fakt nechci probírat ostře koncepci fóra, dokud nebudou dořešena ta odvolání.
Drobné změny, které ničemu neškodí budou zaváděny hned.
Přídávám si odsaď:
11?)
Ondrej Polansky píše:a co třeba kdyby součástí registračního mejlu na fórum bylo tohle?
Vážený uživateli,
právě jsi se registroval na fóru pirátské strany

....

pokud chceš ihned vidět všechno co se na fóru děje, klikni na http://forum.pirati.cz/vse-zapnout

pokud chceš vidět jen nejdůležitější věci a do ostatních skupin se zapsat později, klikni na http://forum.pirati.cz/vse-vypnout

....
každý by si hnedle ze startu mohl vybrat co se mu líbí a bylo by po problému. Věřím že skriptík, který někoho přihlásí/odhlásí do pár skupin by nebyl problém.
Na což určitě nezapomeneme, až ovšem zavedeme ty práva ke skrývání a ty zavedeme teprve až budou návody a ty budou hotové až bude první koncepce (uspořádání, moderace)

12?)
Ivo Vasicek píše:Velice užitečné by bylo nějak zvýraznit-oddělit hlasovací vlákna - něco jako právě probíhající hlasování.
Je otázkou jak na to, jestli prostě někde do pravidel přidat rozcestník, udělat fórum s rozcestníkem podobně jako je pro vstup, nebo naopak udělat speciální fórum s hlasovacími vlákny, podobně, jako je podatelna. (Což si říkám, jestli naopak podatelny nedat přímo pod fóra orgánů jako podfórum ale asi ne. Má to svá pro a proti, hlavním proti je centrální podatelna.)

A další:

13) Ikonky témat - máme ikonky témat, které vůbec nevyužíváme. Asi by jsme měli. Pro označení např naléhavosti či hořlavosti tématu.

14) Dodělat úkoly a projekty - Doplnit pravidla orgánů/úkolníků o vzájemné vazby. spousta úkolů se odehrává ve fórech odborů. Zjistit od PO, jak jsou daleko s úkolníkem a jestli pak fórum úkolů bude vůbec potřeba.

15) Viditelnost pro web - jak je řízena viditelnost jednotlivých částí fóra pro web a jak to udělat, aby se nám řídila dobře.

Jinak technické řešení moderace bude určitě vítáno. Kdo chce, může ty věci začlenit do úvodního souhrnu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncepce fóra

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Roj něco napsal v podpalubí.. si to tak přečtu až budu mít večer čas... nicméně:
- forum pro úkoly bude asi zachováno, protože i když bude úkolovník, pořád bude potřeba nad nimi debatovat ne?
- já doufám, že se koncepce fóra podaří technicky vyřešit tak, že nebude potřeba žádný BAN, moderace, zamykání, přesuny, offtopicy apod... předpokládám, že hlasování bude také časem odděleno někam do wiki (nápad zkusím předhodit k diskuzi brzy...)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26171
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36936 poděkování
Dostal poděkování: 30070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncepce fóra

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Hlasování na samostatném systému jsem jednoznačně za.
Co jsem se bavil z lidma s kohovolit, tak ideálně, aby to bylo otevřené a dala se z toho sbýrat data - u volených funkcionářů, samozřejmě.

Rozlišujme prosím koncepci - jak to má fungovat a technické řešení - jak to udělat.
Zatím jsme ve fázi, kterou bych nazval leštění současného stavu a identifikace problémů a nedokonalostí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Lenka.Wagnerova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2452
Registrován: 09 pro 2011, 15:12
Profese: ucitelka,psycholozka
Bydliště: Praha - Vinoř
Dal poděkování: 4813 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování

Re: Koncepce fóra

Příspěvek od Lenka.Wagnerova »

Já ten Rojův návrh v Podpalubí četla a líbí se mi. Oddělení hlasování rozhodně, jasné oddělení oficialit a volnějších diskusí. nebudu se opakovat, napsala jsem to tam.
post184153.html#p184153
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Wagnerova za příspěvek:
Dominika.Michailidu
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26171
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36936 poděkování
Dostal poděkování: 30070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncepce fóra

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Mě se to taky celkem líbí. Zatím to prosím řešme asi v podpalubí a nevytahujme. I když, možná na to založím wikistránku kde může roj zapracovávat připomínky ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Lenka.Wagnerova, Roman.Kucera

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Odpovědět

Zpět na „Administrativní odbor“