Posta z DS-pravidla

Administrativní odbor vede seznam členů a spravuje členské příspěvky, administruje a moderuje webovou diskuse včetně předsedání jednáním na Internetu.

Moderátor: Odbor - administrativni

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michaela.Vodova
Koordinátor krajského sdružení
Příspěvky: 4604
Registrován: 18 kvě 2011, 13:08
Profese: osvč
Bydliště: okr. Třebíč
Dal poděkování: 4281 poděkování
Dostal poděkování: 5532 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Posta z DS-pravidla

Příspěvek od Michaela.Vodova » 16 říj 2012, 20:00

Prosím všechny, kteří budou zveřejňovat poštu z datové schránky, aby se drželi jednoduchého pravidla:
nezveřejňujte osobní a citlivá data kohokoli (soubor obsahující taková data nahraďte slovy: "k vyzvednutí u administrátora"
A moje otázky: Zprávy se po 90 dnech mažou, tzn., že bychom ty důležité měli ukládat?, myslím hlavně ty s citlivými údaji, které budou potřeba ke zpracování, jak se na to dívá vedoucí AO? Máme tvořit databáze, nebo se už tvoří?

Chci tím taky říci, že určité dokumenty, které budou obsahovat osobní a citlivé údaje, nejsou možné poskytovat každému a administrátor by IMHO měl mít přehled, komu tyto údaje poskytl. Nyní, pokud není "tolik práce" to možná tak nevypadá, ale mohlo by se to zvrtnout. :)

Víc hlav, víc ví, takže, co myslíte?

Ráda bych vyvolala diskuzi na toto téma, sice jsou asi některé věci jasné, ale mě by třeba ještě zajímalo: jak se díváte na zveřejňování pošty z DS? Vyznáte se v tom? Máte na kraji někoho, kdo tuto poštu sleduje? Nebo by jste potřebovali upozorňovat v případě, že něco dorazí pro kraj? Jak to reálně funguje?

Máte vy nějaké otázky ke zveřejňování této pošty?

:)
osobní údaj
jakákoliv informace týkající se určeného nebo určitelného subjektu údajů. Subjekt údajů se považuje za určený nebo určitelný, jestliže lze subjekt údajů přímo či nepřímo identifikovat zejména na základě čísla, kódu nebo jednoho či více prvků, specifických pro jeho fyzickou, fyziologickou, psychickou, ekonomickou, kulturní nebo sociální identitu.
Určeným nebo určitelným subjektem může být výlučně fyzická osoba, a to ta, k níž se osobní údaje vztahují. K určení subjektu údajů může někdy postačit jeden znak (například i fotografie), obvykle je však zapotřebí těchto znaků více, přičemž je třeba, aby jejich prostřednictvím byla osoba určena nebo alespoň určitelná, a to případně i nepřímo. Zatímco v malých komunitách postačí k určení osoby třeba jen jeden údaj, (např. povolání), ve větších komunitách bude k tomuto účelu zapotřebí více takových údajů.
V souladu s komunitárním právem se za osobní údaj podléhající režimu zákona o ochraně osobních údajů nepovažuje takový údaj, který sice umožňuje osobu určit, je k tomu však třeba objektivně nepřiměřeného množství času nebo prostředků. V takovém případě se údaje považují za anonymní. “Nepřiměřené množství času nebo prostředků” je obvyklý neurčitý pojem, který je používán v evropských předpisech. Konkretizace těchto pojmů závisí na okolnostech práce s osobními údaji a posuzuje je buď Úřad pro ochranu osobních údajů nebo případně soud.

Pramen: § 4 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů
citlivý osobní údaj
osobní údaj vypovídající o národnostním, rasovém nebo etnickém původu, politických postojích, členství v odborových organizacích, náboženství a filozofickém přesvědčení, odsouzení za trestný čin, zdravotním stavu a sexuálním životě subjektu údajů a jakýkoliv biometrický nebo genetický údaj subjektu údajů
K tomu, aby byl údaj označen jako citlivý, musí splňovat nejenom znaky požadované pro osobní údaje vůbec, ale současně je třeba, aby na jeho základě bylo možno určit národnost, rasový původ, členství v politické straně atd. subjektu údajů.Výčet citlivých údajů je taxativní a jiné údaje povahu citlivých údajů nemají. Bude-li údaj obsahovat jak citlivé, tak i ostatní osobní údaje, je třeba při jeho zpracování postupovat podle ustanovení o citlivých osobních údajích.

Pramen: § 4 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Vodova za příspěvek:
Filip.Krska
Michaela Vodová,
Koordinátorka KS Vysočina
tel. 6O2 276 233, michaela.vodova(a)pirati.cz, můj profil

KS Vysočina: wiki kraje, web kraje , web JiPiCe
nejrychlejší způsob jak mne kontaktovat je zavolat, dále sleduji email a Zulip
pracovní doba: 10-14 (+nonstop na telefonu a naplánované aktivity v kalendáři Vysočiny v odpoledních hodinách + naplánované víkendy)

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 11618
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5015 poděkování
Dostal poděkování: 17994 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Posta z DS-pravidla

Příspěvek od Jakub.Michalek » 16 říj 2012, 20:52

Zprávy archivuji já. Pokud jsou v nich osobní údaje, s výjimkou mých osobních údajů a jiných zveřejněných osobních údajů, posílejte je pouze té organizační složce, které se týkají, jinak je dejte do fóra.
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!

Odpovědět

Zpět na „Administrativní odbor“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host