volební komise

Administrativní odbor vede seznam členů a spravuje členské příspěvky, administruje a moderuje webovou diskuse včetně předsedání jednáním na Internetu.

Moderátor: Administrativní odbor

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: volební komise

Příspěvek od Martin.Kucera »

Bohdan Svornik píše:Martine,jak mám s těma lidma hodit řeč, když se registrují přes Prahu??
Ja myslel ze potrebujes hodit rec s temi, co se jeste neregistrovali. O cem tak nutne potrebujes diskutovat s temi jiz registrovanymi?
Bohdan Svornik píše:Jak mám zaregistrovat lidi co mi poslali iniciály bez mailovky?A co ti co se registrovali přímo přes prahu,na ty dostanu kontakt??
Odpovedi na oboji jsou AFAIK ve vlakne na ktere jsem odkazoval.
Bohdan Svornik píše:Jinak pravda , předseda se volí,ale většinou už je předem připravené kdo jím bude, a členové jen odhlasují jestli jo,nebo ne.
Mam opacnou zkusenost.
Bohdan Svornik píše:A taky je možné , že dva zájemci od pirátů chtěj bejt spolu v komisi, taky to jde.
Ovsem melo by to smysl leda kdyby bylo vic zajemcu nez okrsku - chceme prece mj. dohlizet na regulernost v co nejvice okrscich, ne?
Bohdan Svornik píše:a to nemluvím o mobilní komisi
Jestli existuje specialni mobilni komise, je to pro me novinka - predloni proste dva lidi z nasi komise vzali prenosnou schranku (kterou kazda komise vyfasovala) a zasli s ni za temi volici z naseho okrsku, u nichz byla evidovana zadost o tento zpusob volby.
Bohdan Svornik píše:Jo a když jsem ten seznam,co mám chtěl někomu předat, byl jsem odkázán stejně na http://www.pirati.cz/ao/ovk a tam jsem to měl zadat a zase problém co s lidma co nemaj mail?
No tak ted mas na viewtopic.php?f=488&t=12969#p156957 kompletni pokyny. Takze opet - jake konkretni problemy s temi pokyny mas? Brani ti v necem, krom osobniho odnosu seznamu na urad?

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Bohdan Svornik
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: volební komise

Příspěvek od Bohdan Svornik »

Máš zajímavé zkušenosti , a pro mne tupé dotazy .Jestli chceš přijď si popovídat za mnou na magistrát ,přizvu i paní co má na starosti volby a pokud zase celé jednání neprospíš,možná ti vysvětlí co všecko je možno pro komisi udělat mimo datovou schránku.
jinak mne strašně rozesmálo co jsi psal výše "Ovsem melo by to smysl leda kdyby bylo vic zajemcu nez okrsku - chceme prece mj. dohlizet na regulernost v co nejvice okrscich, ne?" , třebas v Havířově,snad tě to moc neudiví jsou v jedné místnosti i tři komise :),dokonce v renetě sedí čtyři.).Někdy by to chtělo místo koukání do monitoru i vyjít ven a trochu se porozhlídnout.)
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: volební komise

Příspěvek od Martin.Kucera »

Bohdan Svornik píše:jinak mne strašně rozesmálo co jsi psal výše "Ovsem melo by to smysl leda kdyby bylo vic zajemcu nez okrsku - chceme prece mj. dohlizet na regulernost v co nejvice okrscich, ne?" , třebas v Havířově,snad tě to moc neudiví jsou v jedné místnosti i tři komise ,dokonce v renetě sedí čtyři.).
A jak se to vylucuje s tim, co pisu? I v Ostrave jsem uz nekolikrat zazil, ze v jedne mistnosti sedelo vice volebnich komisi, pro vice okrsku. Takze pokud jde o to, aby se v te mistnosti seslo vice Piratu, staci pozadat (a to jde samozrejme i datovkou) o jejich zarazeni do prislusnych okrsku, ze?

Sorry, ale pusobis na me dojmem, ze za kazdou cenu hledas problemy tam, kde nejsou, ponevadz AO stanovil nejaky postup delegovani lidi do volebnich komisi a prestoze vyresil ty podstatne vyhrady, ktere jsi uvedl (lide neduveruji zabezpeceni nebo nemaji mail), tak proste nedokazes prijmout, ze ten postup neni tak, jak bys chtel ty.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Mikulas.Ferjencik, Ivan.Sirko

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12336
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5377 poděkování
Dostal poděkování: 20687 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: volební komise

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Ahoj Bohdane. Vůbec se mi nelíbí, že potom, co dostaneš celý konkrétní postup, který odpovídá na tvoje otázky, sem sepíšeš kopu nadávek. Věru bych nechtěl, aby ses ke mně takhle choval, pokud budeš zvolen do nějaké veřejné funkce. Jak jsem uvedl, řada tvých tvrzení je v rozporu se zákonem a bohužel takové věci nelze provádět, protože by mohly mít za následek, že by se do okrskové volební komise nedostal nikdo.
Bohdan Svornik píše:dva zájemci od pirátů chtěj bejt spolu v komisi, taky to jde.), ale musíš o to požádat, což v momentálně nastaveném delegování nejde
Takovou možnost zákon zakazuje.
Bohdan Svornik píše:problém co s lidma co nemaj mail?
Jak je napsáno v odkazovaném postupu, tyto lidi můžeš sám dopsat do dokumentu, který bude centrálně odeslán.
Bohdan Svornik píše:V neposlední řadě je při osobním jednání s úřadem možná domluva a vstřícnější jednání ohledně nominací na okrsky a doporučování lidí na předsedy komise
Předseda komise se volí losem, viz § 18 odst. 3 zákona č. 130/2000 Sb.
Bohdan Svornik píše:stejně jo jsem podával s Nezhybáčkem kandidátku na kraj. :)
To nevím, co znamená, nicméně já žádné bianco šeky podepisovat nebudu a padělání podpisu je styl politiky, kterou odmítám.

Stručně řečeno: Přečti si odkazovaný návod k okrskovým volebním komisím v mém prvním příspěvku, doplň si vlastní lidi, kteří se nechtějí zapsat do formuláře, pokud chceš mít přístup k datům zaregistrovaných, přihlas se v tématu s návodem, a věř raději zákonu než úředníkům, neboť na informace "jedna paní povídala" se u soudu těžko odvolává.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 7):
Adam.Soukal, Vojtech.Pikal, Michaela.Vodova, Ivo.Vlasaty, Vaclav.Malek, Karel.Fuzik, Ivan.Sirko

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Michal_Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3434
Registrován: 11 črc 2012, 12:48
Profese: Rebel
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: volební komise

Příspěvek od Michal_Wagner »

Mám za vyřešené a zamykám (jo, celý sem si to přečetl a jsem plnej lásky)
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock
Zamčeno

Zpět na „Administrativní odbor“