Tasky a úkoly - proces kooperativní tvorby

Administrativní odbor vede seznam členů a spravuje členské příspěvky, administruje a moderuje webovou diskuse včetně předsedání jednáním na Internetu.

Moderátor: Administrativní odbor

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Tasky a úkoly - proces kooperativní tvorby

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Vzhledem k rozbředávání pracovních vláken bych navrhl definovat nějaký proces, kterým se budeme řídit při zpracování vstupů či došlých návrhů.
Dejme si příklad.

Chceme nějaké logo ke kampani -> Zadáme vlákno se specifikací -> Již na začátek vlákna bych definoval, že návrhy vkládejte do vlákna, komentáře řešte s autorem pomocí SZ, autor
si může postovat další změny s komentářem na co reagoval-> V určité chvíli se nad tím zastavit a pořešit klady a zápory a dát např. druhé kolo, ze kterého vzejde "vítěz".

Samozřejmě to může být kontraproduktivní, neb autor třeba nemůže čerpat z připomínek k dílu jiného autora.

Chtěl bych prostě nějak omezit výkřiky: To se mi líbí, to se mo nelíbí, žlutá je dobrá a tak.

Raději bych viděl ve vlákně na začítku 5 návrhů, než projíždět 10 stran, kde je na každé druhé něco konrétního, co se týče tasku.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tasky a úkoly - proces kooperativní tvorby

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Nebo se může spustit jednoduchý systém na správu projektů, nemyslím teď hnusnou bugzillu, ale něco lepšího, vlastního. Třeba postaveného nad dokuwiki. A ve fóru jen "kecat" k projektu. Jasně dá se při určitých pravidlech používat i fórum (založit vlákno pro kecání a vlákno kam se budou dávat jen relevantní věci).... ale přece jenom mi fórum k tomu nepřijde úplně vhodné.
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tasky a úkoly - proces kooperativní tvorby

Příspěvek od Roman.Kucera »

Vyzkoušel jsem víc podobných systémů. Všechny jsou špatné. Nejmíň asi Mantis, ale i ten je horší než tohle fórum :-)
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tasky a úkoly - proces kooperativní tvorby

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Roman Kucera píše:Vyzkoušel jsem víc podobných systémů. Všechny jsou špatné. Nejmíň asi Mantis, ale i ten je horší než tohle fórum :-)
Já vyzkoušel
- redmine
- mantis
- bugzillu
- trac
- google code
- launchpad
- sourceforge
- github
a další ...

Některé jsou horší (bugzilla,mantis,redmine...) a některé lepší (github, google code, trac) ... a ty lepší jsou lepší než tohle fórum ale ještě lepší by byl vlastní systém, protože i tyhle lepší jsou horší než vlastní systém, který se dá rychle upravovat a vylepšovat podle našich potřeb.
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Republikový výbor
Příspěvky: 8029
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, hoteliér, manažer, trenér
Dal poděkování: 2793 poděkování
Dostal poděkování: 8202 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tasky a úkoly - proces kooperativní tvorby

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Vyzkoušel jsem víc podobných systémů. Všechny jsou špatné. Nejmíň asi Mantis, ale i ten je horší než tohle fórum :-)
Já si bez Request Trackeru kooperaci ve firmě už představit nedokáži. Tzn. my nezkoušíme, máme takový systém nasazen a postupně si ho ladíme. Ale jedná se o komplexní SW a lidé si na něj (resp. na způsob práce) přeci jen musí vzvyknout. Výhodou je, že skutečně podporuje (týmové) řešení úkolů - sledujeme na něm časy, množství odvedené práce, priority, supervizi komunikace se zákazníkem. Jenže ve firmě můžete lidi přimět k disciplíně a také máte spoustu času na vysvětlování workflow. Nevím, zda by přínos takového řešení byl větší než komplikace, které by se s tím svezly. Přece jen to nasadit, zaintegrovat s fórem, vysvětlit lidem, nastavit vhdoně mailovou bránu atp. je docela komplexní task.
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12026 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tasky a úkoly - proces kooperativní tvorby

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Myslím, že fórum, wiki, piratenpad a SZ by pro naše účely mohly stačit. Naši největší slabinu vidím v nedostatku projektových manažerů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvek:
Petr.Bajgar

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7962
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15006 poděkování
Dostal poděkování: 8366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tasky a úkoly - proces kooperativní tvorby

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Mikulas Ferjencik píše:Myslím, že fórum, wiki, piratenpad a SZ by pro naše účely mohli stačit. Naši největší slabinu vidím v nedostatku projektových manažerů.
Tak to je jen tvá nevědomost :). Na práci, kterou děláš ty to stačí.

Na kooperaci na konkrétní sáhodlouze úloze (soft, web, grafika) to fakt nestačí. Také to hodně pomáhá zapojit i nové lidi, protože si prostě vezmou sousto pro sebe akorát.

Používám GitHub a jsem spokojen (mimochodem dost to pomáhá i když jsem jediným přispěvatele). Nasadil bych něco hodně jednoduchého a nebo něco co se integruje s nějakým z našich systémů (jabber? :) ).

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tasky a úkoly - proces kooperativní tvorby

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Jejda, to se to zase rozjíždí. Nemá cenu dobrovolníky zavazovat do nějakých aplikací. Pojďte jen doladit ten proces, kterým se pak budeme snažit nezávazně řídit. Já jsem navrhl ten systém SZ, který má však slabiny. Jako dobrý nápad se mi jeví i to, že by bylo paralelně forum kecací, i když to by zase nutilo lidi číst dvě fóra. Podle mě stačí konsenzus. Dobrý směr hodnotíme thumbs up. Komentář zasílám autorovi SZ (i když se mu může stejná připomínka multiplikovat), pokud se autor rozhodne připomínky ignorovat cajk. Pokud ne, může vydat další verzi a napsat. Ok zapracoval jsem návrh XY a teď jsou ta písmena už na středu. I když nás např v OsaFree nic časově netlačí, dal bych do zadání tasku třeba i formulaci nějakého deadlinu ve smyslu, když se nedohodneme do DATUM, tak vybereme co se nám zdá nejlepší podle rozhodnutí MO. např. Jde mi fakt jen o pravidla.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tasky a úkoly - proces kooperativní tvorby

Příspěvek od Roman.Kucera »

Ivan ťukl hřebík na hlavičku - vznikne další plaforma, kterou je nutné mít otevřenou a sledovat ji. Fórum asi nezrušíme, že? Už teď mám konstantně otevřených 30 tabů ve firefoxu. Za každý ušetřený jsem ochoten platit zlatem :-)
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Člen KS Praha
Příspěvky: 4913
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4653 poděkování
Dostal poděkování: 4059 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tasky a úkoly - proces kooperativní tvorby

Příspěvek od Lukas.Findeis »

Já teď řešil OSA free přes pirátskej jabber. Pokud ho obě strany používaj, tak je to ideální řešení. Stačil jeden dotaz přes SZ a už to jelo.

735 07 66 99, Praha 12

Zamčeno

Zpět na „Administrativní odbor“