Pozvánka - Politické spektrum...téma? Nuda v Brně

Mediální odbor působí v oblasti komunikace mezi stranou a veřejností, resp. sdělovacími prostředky; mediální odbor vydává tiskové zprávy a stanoviska strany, monitoruje média, propaguje akce strany atd.

Moderátor: Odbor - medialni

Zamčeno
Uživatelský avatar
Richard Jelinek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 76
Registrován: 02 čer 2009, 16:02
Profese: šéf
Bydliště: Praha 8, Kobylisy
Dal poděkování: 32 poděkování
Dostal poděkování: 111 poděkování

Re: Pozvánka - Politické spektrum...téma? Nuda v Brně

Příspěvek od Richard Jelinek »

Ivan Bartos píše: Richarde, ty jsi nějak hrrr.
To vis, jsem jeste tak mlady a ve sve fazi "Bouře a touha". ;)
Toto vlákno není o tom, zda tam jít, či nikoliv, ale jak zaujmout a vhodně prezentovat pirátské myšlenky.
Pokud teda "ano" je vyreseno a jde jen o to "jak"... je tu spousta nevyresenych otazek (predpokladam primo voleneho prezidenta chceme):

* chceme primo volenemu prezidentovi zvysit pravomoci? (ja bych rekl, ze pak ano, ale nevim jaky je postoj Piratu. Jaky je postoj?)
* chceme vubec post prezidenta jo/ne (ja teda primo voleneho ano, ale zaznelo tu i "na co prezident?" - takze?)
* pokud by primo voleny prezident mel vic pravomoci - odkud by je dostal? (ja bych jich cast capnul senatu, ale opet vubec neznam ofiko stanovisko Piratu)

No... nicmene jsem hrrr nelenil a proslidil weby KONS a CSNS 2005. Chci vedet co naseho predsedu ceka pri kolektivnim buleni malych stran:

CSNS 2005: Na webu jsem nenasel nic, ale mocny Google vyplivnul toto
http://www.ceskapozice.cz/domov/politik ... i-paroubek:

A co Jiří Paroubek? Jelikož se jeho přestup do ČSNS 2005 kvapem blíží, i on by v jejích barvách mohl být důležitým aktérem v strategických hrách kolem podpory daných kandidátů pro prezidentskou volbu. Bude však záležet, kolik poslanců a senátorů se mu povede k národním socialistům převést. Pro Paroubka by bylo výhodnější, kdyby volba prezidenta probíhala i nadále v parlamentu. Tam by mohl jako poslanec ČSNS 2005 více zhodnotit svou politickou váhu a důležitost.
Tyjo - tam jeste budes klabosit s Paroubkem. ;-)

KONS:

Tam je to jasne:

http://www.konzervativnistrana.cz/stano ... kodit.html

Takze oponenti - asi. Bodet by byli "zasadnim odpurcem", kdyz je skoro kazdej pro:

http://www.ceskenoviny.cz/domov/zpravy/ ... sty/689655

Stejne si myslim, ze to bude neuveritelna saskarna. No snad z toho Ivane vymlatis co nejvic.


R.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Richard Jelinek za příspěvky (celkem 3):
Ivan.Bartos, Jaroslav.Kucera, Roman.Kucera
Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozvánka - Politické spektrum...téma? Nuda v Brně

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Bude tomu předcházet briefing tak se dostav :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvek:
Marcel.Kolaja
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 11939
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5161 poděkování
Dostal poděkování: 19270 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozvánka - Politické spektrum...téma? Nuda v Brně

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Já jsem pro to, aby tam šel někdo jiný než Ivan, aby si to vyzkoušelo více lidí. Napadá mě třeba Víťa Praks, který je z nás jediný, kdo byl někam zvolen, takže má k tématu blízko.
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozvánka - Politické spektrum...téma? Nuda v Brně

Příspěvek od Ivan.Bartos »

No já jsem jíodepsal, ale není problém to změnit. Víťa se mi jeví jako dobrý kandidát.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Martin Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 9428
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5426 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozvánka - Politické spektrum...téma? Nuda v Brně

Příspěvek od Martin Broz »

Vaclav Malek píše:Tjn... prezidentství nemá žádný velký význam. Reprezentovat může i ministr zahraničí nebo premiér a vetování zákonů? Stejně se dá přehlasovat a je tu senát... Nenapadá mě žádná situace kdy by se prezident hodil.
I když možná jako v minulosti při vypuknutí války se dočasně změní režim z demokracie na diktaturu a z prezidenta se stane hlavní velitel :)
No moment.
Tak jak je to dnes ma prezident pomerne silnou ulohu.
Jmenuju napriklad je ty nejdůležitější: Jmenování do České národní banky a taky soudce a ústavní soudce.
Mě by to stačilo k tomu abych ovládl zemi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin Broz za příspěvky (celkem 2):
Jakub.Michalek, Tomas.Vymazal
Uživatelský avatar
Patrik.Dolezal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 935
Registrován: 04 srp 2009, 17:13
Profese: pirát
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2518 poděkování
Dostal poděkování: 1242 poděkování

Re: Pozvánka - Politické spektrum...téma? Nuda v Brně

Příspěvek od Patrik.Dolezal »

Snažil jsem se to v hlavě roztřídit a tohle je výsledek:

- Prezidenta ANO/ne - nejde jen o válku, má fce které se uplatní i při menších krizích. Navíc změnit a vyvážit systém není žádná sranda, v ČR se zatím nikdo nepokusil ani o vážný návrh ( já myslím že inspirace by se dala hledat nejspíš v německém kancléřském systému, ale to jen tak mimochodem).

- přímá volba ANO/ne - nejspíš netřeba diskutovat odpovídá základům pirat. programu. Myslím že důležité je zachovat kontinuitu, tj. prezident může být zvolený jen 2x za sebou a nic na tom nemění že jde o trochu jiný mandát. Stejně největší motivace mezi politiky je to, jak tam dostat znova Klause. Proto taky takové dohady o změně pravomocí.

- změna pravomocí prezidenta víc/míň - teoreticky by mělo mandátu přímo od lidu příslušet víc pravomocí, změna by byla potřebná, ale nemyslím si že zrovna teď je čas tak velkých zásahů do systému - mohl by vzniknout ještě větší paskvil než je teď ( k diskuzi ). Něco takového se do příští volby nestihne dobře připravit, už vůbec ne s tím polit. kšeftováním jak je u nás zvykem. Pozor - tohle částečně koresponduje s názorem konzerv.strany a na tom pořadu je fajn že budeme oběma stranám nejspíš oponovat. Bylo by ale dobré zakotvit a zpřesnit některé "drobnosti", které dnes probíhají jen na základě zvyklostí ( termíny do kdy a komu musí prezident dát možnost k sestavení vlády po volbách, aj. aby se co nejvíc omezily vládní krize a období bez vlády ap.).

- změna/zrušení věkové hranice - byl bych asi pro (diskuze?), ale mě už je to jedno a když Martin nemůže (a Jirka nechce), tak mě to akorát vychází :!: 8-) .

Co si zaslouží pozornost a rozmáznout, je že staré struktury sice jsou pro volbu lidem, ale odvolání zase jen na návrh sněmovny nebo senátu - čili zase jen šméčko na lidi a přímá demokracie v ..švýcarsku. Určitě tam musí být možnost odvolání lidem - třeba peticí (nad 50% se může zůčastnit volby stávající prezident, nad 75% nemůže - čísla jsem si právě vycucal z prstu, neberte to doslova, jen jsem se rozjel :) ). Nejlíp připomenout stále odkládané obecné referendum.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Patrik.Dolezal za příspěvek:
Marcel.Kolaja
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozvánka - Politické spektrum...téma? Nuda v Brně

Příspěvek od Roman.Kucera »

Souhlasím s Patrikem, že ustavní systém musí být vyvážený a že u nás jakž takž je, i když ne ideálně. Setán má příliš malou váhu, což je nežádoucí, přitom z praxe víme, že právě senát často zabraňuje k projití největším paskvilům.
Taky ho nemáme dobudovaný, chybí například stykový zákon, který upřesňuje kompetence mezi PS a Senátem. Patnáct let o tom ti matláci melou, ale nic neudělali.

Jsem pro přímou volbu a mírné posílení pravomocí vůči PS, nikoli vůči ostatním složkám.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek.sen
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2326
Registrován: 14 črc 2009, 08:00
Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
Dal poděkování: 2631 poděkování
Dostal poděkování: 3122 poděkování

Re: Pozvánka - Politické spektrum...téma? Nuda v Brně

Příspěvek od Jiri.Kaderavek.sen »

pokud čtu diskuzi, tak si nejdříve musíme položit otázku.
Má být prezident volen přímo.....ANO
Je jeho hlavní úloha reprezentace na venek? Nic moc.......Za rok v žádné zemi neví, kdo a kdy tam byl. NE
Má být trochu protiváhou parlamentu a senátu?..........myslím ANO
Má být zvýšena jeho pravomoc? .........ANO ale nebude, protože prezidenta budou volit poslanci.

A kandidáti? Božský Kája s reklamou na čaj? :D , Jágr ? pokud bude opět bez zubů? :) ........vždyť je to jedno. Ať diskutují o kom chtějí, on taky do voleb může umřít.

A poslanci dají tolik pozměňujících připomínek, že tzo není vůbec důležité téma.
člen České pirátské strany
tel: +420775335227
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 23308
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 32404 poděkování
Dostal poděkování: 25668 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozvánka - Politické spektrum...téma? Nuda v Brně

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Jeden web, kde můžete vybírat "naše" kandidáty. http://www.narodsobe.cz/volba-prezidenta/
Co třeba Eben? - Vzdělaný, jazyky, populární, solventní, lidský, ... ehm.

Jinak věkovou hranici určitě zachovat, to říkám jako mladík.
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek.sen
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2326
Registrován: 14 črc 2009, 08:00
Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
Dal poděkování: 2631 poděkování
Dostal poděkování: 3122 poděkování

Re: Pozvánka - Politické spektrum...téma? Nuda v Brně

Příspěvek od Jiri.Kaderavek.sen »

Vidíš a s tím Ebenem to vůbec není špatné. A co třeba Okamura? Ono by se pár jmen našlo i když si opravdu myslím, že to poslanci nedovolí.
člen České pirátské strany
tel: +420775335227
Zamčeno

Zpět na „Mediální odbor“