PirateLeaks: Mnoho povyku pro nic

Mediální odbor působí v oblasti komunikace mezi stranou a veřejností, resp. sdělovacími prostředky; mediální odbor vydává tiskové zprávy a stanoviska strany, monitoruje média, propaguje akce strany atd.

Moderátor: Mediální odbor

Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 521 poděkování

Re: PirateLeaks: Mnoho povyku pro nic

Příspěvek od Jan.Kohler »

Melegant píše:Tohle je opravdu debatě otevřená úroveň diskuze, velice rychle jste pochytili manýry politických stran v jednání s "nestraníky". Kromě pár příspěvků mi píšete jenom nekonečné (a různorodé) apologie (jedna vtipnější než druhá), ale v podstatě jste se pořádně nezamysleli ani nad jediným slovem, které jsem napsal - hned jakoby to odletělo do složky "nevhodné pro agendu".

Mikulas Ferjencik: Nejde o to, že jste si ukousli moc velké sousto. Jde o to, že po předkrmu škemráte o půlhodinovou pauzu na rum. Když už jsme u těch metafor. :-)

Petr Bajgar: Děkuji vám za Váš příspěvek, konečně jsem se dočkal trošku podrobnější a sebereflexivnější analýzy.

nerad bych pokračoval v apologii, ale proč toto není podle Vás otevřená diskuze?
a že jsme rychle pochytili manýry pol. stran? možná tušim z čeho jste vycházel, ale radši se zeptám, jaké manýry konkrétně?
Kromě pár příspěvků mi píšete jenom nekonečné (a různorodé) apologie (jedna vtipnější než druhá)
- zas až tak různorodá nejsou co čtu, mohl bych citovat, ale to bych se opakoval kdybych to zopakoval :)
ale v podstatě jste se pořádně nezamysleli ani nad jediným slovem, které jsem napsal - hned jakoby to odletělo do složky "nevhodné pro agendu"
- sám za sebe nesouhlasim, zároveň musim přiznat, že malou chvilku před spuštěním PL jsem měl také "idealistickou" představu, možná v důsledku medializace wikileaks", že začne šrumec, ale po úvaze mi došlo, že to nejde samo, a zase bych opakoval slova ostatních (že není časová a lidksá kapacita).

ps. každý, včetně mne, by mohl dělat víc, zjišťovat, hledat, číst, analyzovat, pracovat. Ale zbývá málo času, tak jakakoliv snaha je přijatelná.
I motor se někdy musí nejdřív zahřát aby dosáhl správného výkonu - tím nechci nic omlouvat, jistá pochybení byly, jsou a určitě budou, ani nechceme slepou podporu nebo důvěru, spíše naopak osobně jsem vděčen za každou slušnou kritiku, připomínku, nesouhlas, atd.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kohler za příspěvky (celkem 2):
Mikulas.Ferjencik, Jaroslav.Kucera
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PirateLeaks: Mnoho povyku pro nic

Příspěvek od Roman.Kucera »

Jestli se tady nekdo NEZAMYSLEL, tak Megelant nad mymi slovy, a to ani, co by se za nehet veslo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Marcel.Kolaja
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Petr.Bajgar
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: PirateLeaks: Mnoho povyku pro nic

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Jiri Rezek píše:Megalenat zřejmě nepochopil smysl PL. Tím rozhodně není shánět šokující kauzy a dokumenty (což není práce pro politickou stranu), ale pouze vytvořit platformu. To, že ji využívá málo lidí (resp. téměř nikdo) je jiná věc.
Bohužel musím konstatovat, že kolega Rezek zjevně přes své akademické vzdělání ne-pochopil, že není naším politický akceptovatelným prostředkem obviňovat naše potenciální podporovatele z nechápavosti. Tím totiž pouze daný jedinec právě nejjasněji prezentuje vlastní nechápavost a zároveň politickou nekompetentnost k jednání s našim potenciálním podporovatelem.
Toto je podle mého mínění smutné u nedávného člena RP a zvláště u člověka kolegy jak se domnívám pověřeného od založení ČPS komunikací s našimi potenciálními podporovateli přes oficiální stranický e-mail: info@ceskapiratskastrana.cz. Velice by mě proto zajímaly přehledy a statistiky tohoto prostředku pokud jsou někde k dispozici. Žádám tímto o informaci kde případně jsou k dispozici. Archiv obdržených podnětů-příspěvků a odpovědí.
Naposledy upravil(a) Petr.Bajgar dne 05 úno 2011, 08:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Člen KS Praha
Příspěvky: 4913
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4653 poděkování
Dostal poděkování: 4059 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PirateLeaks: Mnoho povyku pro nic

Příspěvek od Lukas.Findeis »

Mě by zajímalo, proč si Melegant po tolika hodnotných příspěvcích najednou vzal na paškál PirateLeaks a proč proti tomuhle projektu tak brojí. PL vznikly kvůli šíření pirátskejch myšlenek, se kterejma se zdá se ztotožňuje, když nám tu dokonce nabízel pomoc. Kéž by takhle aktivní byli všichni registrovaní příznivci...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Findeis za příspěvek:
Jiri.Rezek

735 07 66 99, Praha 12

Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Republikový výbor
Příspěvky: 8026
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, hoteliér, manažer, trenér
Dal poděkování: 2791 poděkování
Dostal poděkování: 8196 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PirateLeaks: Mnoho povyku pro nic

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Bajgar píše:že není naším politický akceptovatelným prostředkem obviňovat naše potenciální podporovatele z nechápavosti.

Daleko akceptovatelnějším je obviňovat z nechápavosti ruku k dílu přikládající členy ČPS jak zde ty dlouhodobě předvádíš :shock: Strana dle Bajgara bude strana plná kritiků bez jediného, kdo by přiložil ruku k dílu. Ta bude akční :)

Kritizovat umí každý blbec a po bitvě každý generálem, jak se říká. Někteří zřejmě nechápou omezenost zdrojů, místo, aby ty zdroje pomohli rozšířit, tak jimi povýšeným mentorováním plýtvají. Kvůli třísce v oku bratra svého nevidí břevno v oku svém. Nikomu nebráníme se do našich projektů zapojit. Když se mi něco nelíbí, tak nekecám a mám-li tu možnost, tak prostě jdu a pomohu to zlepšit. Zbytek jsou frustrace někoho, kdo nepochopil nebo nechce pochopit jak těžký úkol je postavit politickou stranu z ničeho, na jak dlouhou trať je to běh, kolika zklamání a odsudných soudů se dočkáte, kdo sám neví co dělat a pokud ví, tak to nechce dělat a nikdy nechybějící Bajgarovská klišé o odpovědnosti bezmocného politika (na ty opravdu mocné si totiž nedovolí).

Velice si vážím lidí, kteří se hrnou do projektů i s rizikem, že nevyjdou, jak si představovali a stanou se tak snadným terčem povýšených mentorů. Dík Vám všem, kteří pro ČPS vedle řečí i něco skutečně děláte. To je totiž alfou a omegou našeho úspěchu. Chyby se staly a stanou. Bez nich to nejde. A na ty mentory si zvykněme, bude jich stejně jen přibývat.

Pro případné kritiky, něco podobného jsem kdysi napsal Michalu Ruskovi a k mému překvapení to vzal a vstoupil do ČPS a jistou práci odvedl. Třeba budeme mít i v tomto případě štěstí. Ono totiž bez výjimky platí, že kdo vezme za práci, zmírní kritiku, protože najednou vidí, že věci nejsou tak triviální jak se může nezasvěcenému jevit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 7):
Mikulas.Ferjencik, Jiri.Rezek, Ivan.Bartos, Marcel.Kolaja, Roman.Kucera, Petr.Stehlik, Jaroslav.Kucera
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Petr.Bajgar
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: PirateLeaks: Mnoho povyku pro nic

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Jiri Kaderavek píše:
Bajgar píše:že není naším politický akceptovatelným prostředkem obviňovat naše potenciální podporovatele z nechápavosti.

Daleko akceptovatelnějším je obviňovat z nechápavosti ruku k dílu přikládající členy ČPS jak zde ty dlouhodobě předvádíš :shock: Strana dle Bajgara bude strana plná kritiků bez jediného, kdo by přiložil ruku k dílu. Ta bude akční :)

Kritizovat umí každý blbec a po bitvě každý generálem, jak se říká. Někteří zřejmě nechápou omezenost zdrojů, místo, aby ty zdroje pomohli rozšířit, tak jimi povýšeným mentorováním plýtvají. Kvůli třísce v oku bratra svého nevidí břevno v oku svém. Nikomu nebráníme se do našich projektů zapojit. Když se mi něco nelíbí, tak nekecám a mám-li tu možnost, tak prostě jdu a pomohu to zlepšit. Zbytek jsou frustrace někoho, kdo nepochopil nebo nechce pochopit jak těžký úkol je postavit politickou stranu z ničeho, na jak dlouhou trať je to běh, kolika zklamání a odsudných soudů se dočkáte, kdo sám neví co dělat a pokud ví, tak to nechce dělat a nikdy nechybějící Bajgarovská klišé o odpovědnosti bezmocného politika (na ty opravdu mocné si totiž nedovolí).

Velice si vážím lidí, kteří se hrnou do projektů i s rizikem, že nevyjdou, jak si představovali a stanou se tak snadným terčem povýšených mentorů. Dík Vám všem, kteří pro ČPS vedle řečí i něco skutečně děláte. To je totiž alfou a omegou našeho úspěchu. Chyby se staly a stanou. Bez nich to nejde. A na ty mentory si zvykněme, bude jich stejně jen přibývat.

Pro případné kritiky, něco podobného jsem kdysi napsal Michalu Ruskovi a k mému překvapení to vzal a vstoupil do ČPS a jistou práci odvedl. Třeba budeme mít i v tomto případě štěstí. Ono totiž bez výjimky platí, že kdo vezme za práci, zmírní kritiku, protože najednou vidí, že věci nejsou tak triviální jak se může nezasvěcenému jevit.
S lehkým pousmáním vnímám výše citovaný text jako další z mnoha dřívějších nakopnutí. Kolik bývalých členů kteří chtěli pro ČPS pracovat už podobné příspěvky dovedli k opuštění strany raději ani nebudu odhadovat. Stálo by to podle mého mínění za samostatnou studii. Pokud má být cílem marginalizace politického vlivu ČPS, pak plní podobné příspěvky skvěle svůj účel. Podle mého mínění přispěvatel dlouhodobě dehonestuje demokratický princip a rovnou diskuzi členů ČPS. Pokud si osobně připadá jako rodič dospívajícího dítěte bráníci se zuby nehty stratit na něj svůj osobní vliv. Je mi ho osobně líto. Pro ČPS je však toto jednání mnohem nebezpečnější, než jakákoliv prostá kritika nějakých jednotlivostí.

K jen pro ukázku zvýrazněným částem předešlého příspěvku bych se vyjadřoval opravdu jen s velkou nechutí, protože jsou to záležitosti nepřesné manipulativní až ... . Je mi velmi líto, že se p.Kadeřávek jun. snižuje k podobným praktikám. Z mého pohlednu tímto jednáním velice devalvuje své zásluhy při vzniku ČPS.
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Republikový výbor
Příspěvky: 8026
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, hoteliér, manažer, trenér
Dal poděkování: 2791 poděkování
Dostal poděkování: 8196 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PirateLeaks: Mnoho povyku pro nic

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Kolik bývalých členů kteří chtěli pro ČPS pracovat už podobné příspěvky dovedli k opuštění strany raději ani nebudu odhadovat.
Tak ono i věčného diskutéra otráví, když ho furt někdo otravuje s nějakou prací :) On si přece přišel jen popovídat a ostatní jsou dle Tebe povinni mu naslouchat. Máme přece demokracii. Jenže, když nás bude málo přikládat ruku k dílu, tak takových příspěvků, které zde předvedl autor tématu bude jen více a více. Takže ono se lidem lze těžko zavděčit.
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12020 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PirateLeaks: Mnoho povyku pro nic

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Dejte si pifko a buďte v klidu, zamykám.

Kdyby měl někdo nutkavou potřebu pokračovat v diskusi a nebyl by OT, napište mi prosím SZ, zas to odemknu, ale přijde mi, že se téma docela vyčerpalo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 4):
Emil.Havran, Petr.Vileta, Teruna, Jaroslav.Kucera

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Zamčeno

Zpět na „Mediální odbor“