Stránka 4 z 5
Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na
Napsal: 05 říj 2010, 21:40
od Emil.Havran
zijes v medialni bubline Honzo, profil CPS odkazuje na PN spise vyjimecne, PN si uz honi ctenare samo jinde

Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na
Napsal: 05 říj 2010, 21:57
od Mikulas.Ferjencik
Emil Havran píše:zijes v medialni bubline Honzo, profil CPS odkazuje na PN spise vyjimecne, PN si uz honi ctenare samo jinde

Úplně to bohužel ještě neplatí. A Honza má pravdu, že bez FB ČPS by rozjezd nebyl zdaleka tak grandiózní.
Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na
Napsal: 05 říj 2010, 23:40
od Jan.Podhajsky
Emil Havran píše:zijes v medialni bubline Honzo, profil CPS odkazuje na PN spise vyjimecne, PN si uz honi ctenare samo jinde :P
no, ja si to pomerne dobre sleduju, jak rychle naskakujou statistiky u clanku na PN, kdyz nemaji podoporu z FB. je to tak furt na 50%.
si to projed sam. bez network efektu z FB by byla ctenost, resp. pocet zobrazeni clanku na PN polovicni, mozna tretinova :)
a bez podpory stranickeho profilu CPS na FB by se PN v ctenosti vubec nerozjely, pokud by se nezaclo nejak investovat financne do jejich propagace. Ber FB jako prima mailist sveho druhu :)
Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na
Napsal: 05 říj 2010, 23:48
od Jan.Podhajsky
prdel je, ze lidi, kteri prijdo z FB, tak po PN pak dal moc nebloudej (pravdepodobne, nevidim do statistik). Je to dlouhodobej trend. Proste zustanou jenom na tom clanku, kterej je prsknutej na FB. Z toho plyne, ze ma web PN problem s pouzitelnosti.
Napr.
vcera pred pulnoci danej na FB:
Jak to bylo se zátahy proti warez scéně http://piratskenoviny.cz/?c_id=32590 Přečteno: 1429x
dneska k ?po ranu? vydanej a nedanej na FB:
Jak odměny k autorům nepřichází http://piratskenoviny.cz/?c_id=32572 Přečteno: 187x,
coz je dost propastnej rozdil. jak rikam, je to dlouhodoby.
a tedka udalm pokus a prsknu ten clanek
Jak odměny k autorům nepřichází rano na FB a uvidime zitra vecer, jak bude situace vypadat :)
Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na
Napsal: 06 říj 2010, 00:02
od Mikulas.Ferjencik
Je tam ale docela rozdíl, warez navazoval na nejčtenější článek na PN vůbec a Článek od Petra vůbec nebyl na titulce... Jinak v zásadě souhlas.
Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na
Napsal: 06 říj 2010, 00:05
od Jan.Podhajsky
jj. zrovne nebyl stastne vybranej priklad. nicmene zitra od rana uvidime, jak se krasne ctenost vysvihne.
ale ten vzorec lze krasne pozorovat, staci si porovnat FB posty a clanky, ktery postnuty na FB CPS page nebyly.
Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na
Napsal: 06 říj 2010, 00:20
od Mikulas.Ferjencik
ale stejně je tam systematická chyba, bo na FB choděj zajímavější články...
Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na
Napsal: 06 říj 2010, 01:39
od Petr.Vileta
Jiri Kaderavek píše:Tenhle zpusob, pokud se pamatuji, vymyslel Jakub Michalek a me to uz tenkrat pripadalo divne. Pokud se zachazi s penezi strany, melo by se s nimi zachazet i jmenem strany a ne jmenem prostredniku. Chtel bych se k tomu po volbach vratit a zmenit to. Podle meho nazoru se jedna o alibizmus, aby pripadna zpronevera nemohla byt spojovana s CPS, ale padla na prostrednika.
Nerozumíš tomu, prostředník je ten kdo za peníze a dodání služby odpovídá, takže správně nese odpovědnost on konkrétní osoba a ne strana.
Obavam se, ze tomu rozumim.

Kdyz CPS nakupuje reklamu u FB, abych pouzil konkretni priklad, tak ji ma nakupovat clen CPS, jmenem CPS a z uctu CPS a ne to hodit na najakeho prostrednika a kdyz se neco nepovede, CPS je cista jako lilie a zlocinec je prostrednik.

Presne tohle totiz kritizujeme u jinych stran, u vladnich zakazek atd. Napriklad stat proda zbrane prostrednikovi, ten je vyveze do embargovane zeme, ale stat je andel: "To ne ja, to prostrednik".
Samozrejme chapu, ze kdyz nebyla karta, byla casova tisen (platba z banky by to neunosne zdrzela), tak to bylo reseni nejlepsi, ale do budoucna se mi to vuuubec nelibi

Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na
Napsal: 06 říj 2010, 01:45
od Petr.Vileta
Jan Podhajsky píše:jj. zrovne nebyl stastne vybranej priklad. nicmene zitra od rana uvidime, jak se krasne ctenost vysvihne.
ale ten vzorec lze krasne pozorovat, staci si porovnat FB posty a clanky, ktery postnuty na FB CPS page nebyly.
Děkuji, že mě tu tak hezky probíráte jako (odstrašující?) příklad

a sám jsem zvědavý, jak to zítra dopadne. Posílám to i na svůj FB profil.
Jen tak, pro statistiku, 6.10.2010 01:40 Přečteno: 197x
http://piratskenoviny.cz/?c_id=32572
Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na
Napsal: 06 říj 2010, 06:10
od Emil.Havran
Jasne, ze prvni podpora z FB CPS byla pro rozjezd klicova, a je jasne, ze kazde pridani nazene nejake ctenare.
Ovsem jsou i clanky, ktere maji vysokou ctenost a na FBCPS se neobjevili - vychazi to z vice veci, podstatna je atraktivita/kontroverznost tematu/informace. Tedy pokud budeme umet psat a vyuzivat ruzne vlivy (napr. na sv. Vaclava napsat o sv.Vaclavovi (byt legraci)) tak si ctenare najdeme a nemusime se spolehat na FBCPS.
Co se tyce tveho pokusu, tipnu si, ze hozenim na FBCPS mi prinese nejake stovky hlasu, ale pres 1000 nepreleze (nic proti tobe Petre).
I proto, ze podle me ten clanek postrada "atraktivitu" pro dalsi sireni (to nerika nic o jeho kvalite i dulezitosti, viz napr. Jakubovi odborne kvalitni clanky). Samozrejme, ze i mene ctene clanky jsou z x duvodu dulezite, jako ve vsem jde o spravny mix.
podivejte se na nejctenejsi clanky, nektere se na FBCPS neobjevily, a presto boduji
Přečteno 13635x 7. 9. 2010 | 52
Piratebay nedostupná, policejní razie po celé Evropě
Přečteno 4432x 8. 9. 2010 | 30
Warez scéna dostala citelný zásah
Přečteno 2637x 23. 9. 2010 | 34
Europoslanci podlehli tlaku lobbistů
Přečteno 2396x 3. 10. 2010 | 25
Armáda růžových snílků zaútočila na Prahu
Přečteno 2161x 16. 9. 2010 | 8
Jak na feťáky? Věštcem Stanleym!
Přečteno 2150x 17. 9. 2010 | 42
Olivie vrací úder? Kašlu na primátora, chci být královnou bezdomovců
Přečteno 1923x 12. 9. 2010 | 10
Ochrana autorských práv nebo kopírovací monopol?
Přečteno 1749x 9. 9. 2010 | 29
Vláda nemá ráda free software
Přečteno 1687x 10. 9. 2010 | 89
Piráti se distancují od Bobošíkové, podepsala xenofobní petici
Přečteno 1503x 2. 10. 2010 | 3
Vozíte s sebou v autě meč? Začněte!