Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na
Napsal: 02 říj 2010, 08:41
Netvrdím, že bychom se měli z FB zcela stahovat, zrušit tam profil strany, apod. Dokud to neudělají oni sami - což je podle mě jen otázka času a velikosti té skupiny příznivců a změn ve vlastnické struktuře a reálném vlivu různých zájmových skupin - tak je to určitě užitečný informační kanál.
Současně ale pokládám za dost krátkozraké dávat takto nepředvídatelné firmě, která si vyhrazuje právo kdykoliv komukoliv něco dle vlastního uvážení zablokovat či smazat (a ani ho neinformovat o PŘESNÝCH důvodech smazání) nějaké větší finanční částky za propagaci. Já sám jsem pro propagaci ČPS a PN na svém profilu (než mi ho smazali) udělal opravdu hodně - a stejně tak to jistě dělají i jiní členové ČPS a příznivci - a toto je poměrně objektivně měřitelné a lze to nějak u členů podporovat a uznávat třeba jako ne-finančně vyjádřenou "práci pro stranu". Ale přímo jim dát z ruky do ruky těžce shromážděnou cash od nás a našich příznivců - to mi přijde popravdě dost zaslepené.
Raději bych se zkusil zviditelnit tak, že zpropagujeme (ne nutně zorganizujeme) sbírky peněz na konkrétní projekty v oblasti kultury či vývoje softwaru, které jsou buď blízké pirátským myšlenkám, nebo odpovídají našim představám o volném šíření kulturních či softwaru a odpovídajících modelech jejich financování. Toto samotné nám může přinést publicitu - a klidně jen na základě pí-ár vyjednávání (typu nabídka, že vás zveřejníme na seznamu "politicky korektních projektů", když vy na oplátku u vás umístíte odkaz na nás - prostě podobný princip, na jakém fungují třeba i finanční dotace od Evropské unie ..
akorát to co by se obchodovalo, by byla z větší části jen vzájemná publicita, a ne peníze...)
Současně ale pokládám za dost krátkozraké dávat takto nepředvídatelné firmě, která si vyhrazuje právo kdykoliv komukoliv něco dle vlastního uvážení zablokovat či smazat (a ani ho neinformovat o PŘESNÝCH důvodech smazání) nějaké větší finanční částky za propagaci. Já sám jsem pro propagaci ČPS a PN na svém profilu (než mi ho smazali) udělal opravdu hodně - a stejně tak to jistě dělají i jiní členové ČPS a příznivci - a toto je poměrně objektivně měřitelné a lze to nějak u členů podporovat a uznávat třeba jako ne-finančně vyjádřenou "práci pro stranu". Ale přímo jim dát z ruky do ruky těžce shromážděnou cash od nás a našich příznivců - to mi přijde popravdě dost zaslepené.
Raději bych se zkusil zviditelnit tak, že zpropagujeme (ne nutně zorganizujeme) sbírky peněz na konkrétní projekty v oblasti kultury či vývoje softwaru, které jsou buď blízké pirátským myšlenkám, nebo odpovídají našim představám o volném šíření kulturních či softwaru a odpovídajících modelech jejich financování. Toto samotné nám může přinést publicitu - a klidně jen na základě pí-ár vyjednávání (typu nabídka, že vás zveřejníme na seznamu "politicky korektních projektů", když vy na oplátku u vás umístíte odkaz na nás - prostě podobný princip, na jakém fungují třeba i finanční dotace od Evropské unie ..