Stránka 2 z 5

Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na

Napsal: 02 říj 2010, 08:41
od Michael.Polak
Netvrdím, že bychom se měli z FB zcela stahovat, zrušit tam profil strany, apod. Dokud to neudělají oni sami - což je podle mě jen otázka času a velikosti té skupiny příznivců a změn ve vlastnické struktuře a reálném vlivu různých zájmových skupin - tak je to určitě užitečný informační kanál.

Současně ale pokládám za dost krátkozraké dávat takto nepředvídatelné firmě, která si vyhrazuje právo kdykoliv komukoliv něco dle vlastního uvážení zablokovat či smazat (a ani ho neinformovat o PŘESNÝCH důvodech smazání) nějaké větší finanční částky za propagaci. Já sám jsem pro propagaci ČPS a PN na svém profilu (než mi ho smazali) udělal opravdu hodně - a stejně tak to jistě dělají i jiní členové ČPS a příznivci - a toto je poměrně objektivně měřitelné a lze to nějak u členů podporovat a uznávat třeba jako ne-finančně vyjádřenou "práci pro stranu". Ale přímo jim dát z ruky do ruky těžce shromážděnou cash od nás a našich příznivců - to mi přijde popravdě dost zaslepené.

Raději bych se zkusil zviditelnit tak, že zpropagujeme (ne nutně zorganizujeme) sbírky peněz na konkrétní projekty v oblasti kultury či vývoje softwaru, které jsou buď blízké pirátským myšlenkám, nebo odpovídají našim představám o volném šíření kulturních či softwaru a odpovídajících modelech jejich financování. Toto samotné nám může přinést publicitu - a klidně jen na základě pí-ár vyjednávání (typu nabídka, že vás zveřejníme na seznamu "politicky korektních projektů", když vy na oplátku u vás umístíte odkaz na nás - prostě podobný princip, na jakém fungují třeba i finanční dotace od Evropské unie .. :-) akorát to co by se obchodovalo, by byla z větší části jen vzájemná publicita, a ne peníze...)

Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na

Napsal: 02 říj 2010, 08:47
od Martin Broz
Ale ja nevim o tom ze bychom jim nejake hory tezce vydelanych penez davali.
Pri poslednich volbach se tam utratilo par tisic a ja se permanetne snazim vybudovat kanaly zcela vlastni. To sis mozna uz vsimnul, takze v tomhle bychom se mohli shodnout.
Cilem je udrzovat pozornost a snazit se jim nabidnout obsah i prostor jinde, tak abychom s nimi mohli lepe spolupracovat a az to na FB padne, o nic defakto neprijdem.
Presto je dost nepravdepodobne, ze by FB skoncil "tak rychle".

Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na

Napsal: 02 říj 2010, 09:04
od Emil.Havran
chapu frustraci Michaela po bezprostrednim narazu, ale na miste je misto emoci pouzivat Martinovu racionalitu

Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na

Napsal: 02 říj 2010, 14:25
od Karel.Fuzik
Myslím, že to není frustrace, ale prozření. Prasebuk je velmi nebezpečná věc, jen to většině ještě nedošlo. Ale někomu už jo.

Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na

Napsal: 03 říj 2010, 02:12
od Petr.Vileta
Souhlasim s Broochem i Karlem Fuzikem. ;) FB pouzivat, ale neplatit jim za to.

Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na

Napsal: 03 říj 2010, 02:34
od Lukas.Findeis
Karel Fuzik píše:Myslím, že to není frustrace, ale prozření. Prasebuk je velmi nebezpečná věc, jen to většině ještě nedošlo. Ale někomu už jo.
Blbost. FB je nebezpečnej jen když ho člověk neumí používat (únik citlivejch osobních údajů). V ostatních případech je "jen" rizikovou a nespolehlivou investicí nebo prostorem na zabití volnýho času.

Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na

Napsal: 03 říj 2010, 09:34
od Ondrej.Polansky
Fb je super na propagaci dokud mu nezačnete platit. To bych ty prachy věnoval snad raději ose.

Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na

Napsal: 03 říj 2010, 14:42
od Roman.Kucera
FB je svinstvo - to jsem věděl ještě dřív, než jsem tam vlezl, ale s čím nemůžeš vyhrát boj, s tím se spoj! Jen tomu nikdy nevěř.

Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na

Napsal: 03 říj 2010, 23:05
od Zdenek.Pech
Osobně bych se k tomu postavil trochu víc liberálně, nebo spíše individuálně. Samozřejmě se mi nelíbilo, jakým způsobem (a hlavně kdy) bylo naloženo s financemi ohledně reklamy na FB - podle mýho to totiž nezměnilo (a právě už snad ani nemohlo změnit) vůbec nic. Nicméně vrátim se k první větě: nelámal bych na FB hůl a nechal bych na každym KS, jakým způsobem hodlá propagovat stranu nebo svojí organizaci (tudíž i stranu). Pokud jsou přesvědčeni, že FB je jednou z cest, do které se vyplatí investovat z jejich rozpočtu, nechejte je. Já si nemyslím, že FB je čistě negativní záležitost - chce to jenom uchopit marketingově správně. (totiž stejně, jako uchopil FB postupně přes 100M uživatelů).

Re: Navrhuji už nikdy v budoucnu neinvestovat do reklamy na

Napsal: 04 říj 2010, 08:22
od jzvc
Jen k vasi diskusi poznamenam, ze bych ocenil, aby alespon clenove CPS neodkazovali na stranky FB, kde je vyzadovana registrace. Registrovat se tam stejne nehodlam a nejsem v tomhle ohledu zdaleka sam.