Propagační předměty - návrh řešení

Mediální odbor působí v oblasti komunikace mezi stranou a veřejností, resp. sdělovacími prostředky; mediální odbor vydává tiskové zprávy a stanoviska strany, monitoruje média, propaguje akce strany atd.

Moderátor: Odbor - medialni

Antonin.Zapletal
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: pracující
Dal poděkování: 364 poděkování
Dostal poděkování: 245 poděkování

Re: Propagační předměty - návrh řešení

Příspěvek od Antonin.Zapletal » 25 srp 2016, 03:32

Kam se podělo nadšení a víra ve společnou věc? Samozřejmě, pokud to povedou Piráti jako doposud, tak to jistě nebude víc jak 10 trik měsíčně. Ale bývaly časy a dá li ten nahoře, zas budou. Analýza není predikce. Schválně, co se musí změnit, aby to bylo 10 trik denně? (správnou odpověď naleznete v románu Orwella 1984, je to 873. věta )

Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 22487 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 25 srp 2016, 10:20

Mikulas.Ferjencik píše:No já právě tu úvodní analýzu udělal a dospěl jsem k tomu, že zřizovat kvůli 10 tričkům měsíčně E-shop je nesmysl...
Je "tričko" zástupný výraz pro "zásilku"? Tj. předpokládá se že v současné době by počet zásilek byl do 20 měsíčně?
Takový objem by nebyl problém pořešit v rámci mého eshopu s víceméně symbolickou přirážkou (do 15 Kč za zásilku).
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Profese: student
Dal poděkování: 10752 poděkování
Dostal poděkování: 17450 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik » 25 srp 2016, 13:10

Martin.Kucera píše:
Mikulas.Ferjencik píše:No já právě tu úvodní analýzu udělal a dospěl jsem k tomu, že zřizovat kvůli 10 tričkům měsíčně E-shop je nesmysl...
Je "tričko" zástupný výraz pro "zásilku"? Tj. předpokládá se že v současné době by počet zásilek byl do 20 měsíčně?
Takový objem by nebyl problém pořešit v rámci mého eshopu s víceméně symbolickou přirážkou (do 15 Kč za zásilku).

Ano, s tím, že budou jednorázové výkyvy okolo voleb a okolo Vánoc.
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 22487 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 25 srp 2016, 17:48

OK, to by mělo být únosné.
Tím pádem bych mohl mít prodejní ceny cca o 10 % vyšší oproti výrobním/nákupním (u triček za 200 by samozřejmě byla přirážka procentuálně nižší než u placek za 10, ale u těch se zas dá počítat s větší objednávkou, proč by někdo platil 10 za placku a 50 za poštovné).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Ondrej.Profant
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Jakub.Michalek
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec
Dal poděkování: 5015 poděkování
Dostal poděkování: 17994 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub.Michalek » 26 srp 2016, 17:39

No výborně, tak máme prvního e-shop zájemce. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!

Janek.Wagner
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3824 poděkování
Dostal poděkování: 4146 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Janek.Wagner » 04 zář 2016, 08:12

Martin.Kucera píše:Takový objem by nebyl problém pořešit v rámci mého eshopu s víceméně symbolickou přirážkou (do 15 Kč za zásilku).
Můžeš někam dát odkaz na ten e-shop?

Jak chcete řešit logistiku: sklad - distribuční místo?
Jak chcete řešit reklamu?
A ještě k představě distribuce novým členům: fakt by to nešlo jinak? Kolik nových členů máme za měsíc?
Kolik druhů zboží vlastně bude v nabídce?
Fakt by to nešlo zvládnout dobrovolnicky jako v minulosti? Proč budujeme stále nové nesmyslné a nefunkční struktury?

Jan.Koukolik
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: skladník
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 7 poděkování

Příspěvek od Jan.Koukolik » 12 říj 2016, 00:44

Ahoj přátelé kamarádi,
jako příznivce pirátů navrhuji firmu na potisk triček, mikin, čepic a výrobu samolepek, polep aut atd. firmu potiskvipe. viz odkaz.
http://www.potiskvipe.cz/kontakty/

Skladové prostory bych uměl také zařídit. Distribuce v plzeňském kraji, resp. Stříbrsko není problém.

S distribucí v Plzeňském kraji resp. stříbrském regionu jsem k dispozici

s pozdravem
Honza

Vlastimil.Efraim
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Profese: sekáč
Bydliště: Olomouc, Morava, CZ, EU, Země, Slunce, Mléčná dráha
Dal poděkování: 556 poděkování
Dostal poděkování: 1106 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlastimil.Efraim » 14 říj 2017, 23:49

Jen pro pristi volby bych chtel navrhnout jako propagacni material samolepky na schranky (neco na tema: nechceme letaky - kdybych mel zajem o reklamy, tak bych nepiratil filmy).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vlastimil.Efraim za příspěvky (celkem 2):
rst, Pavel.Moravec

Martin.Polak
Předseda místního sdružení
Profese: polygraf
Dal poděkování: 371 poděkování
Dostal poděkování: 674 poděkování

Příspěvek od Martin.Polak » 11 dub 2018, 10:13

Kolegové, mám do tabulky sepsat kolik propagačních předmětů strany chceme pro komunální volby 2018 .
Já píší data jen pro okres Kolín, ale vidím celý kraj a počet některých kusů položek bude velký.
Je nějaká možnost vlastního krajského potisku? Nebo ještě lépe potisku přímo pro komunální volby - tedy potisku ryze lokálního?
Kupříkladu u propisek. Dělal jsem si vlastní průzkum a pokud každý kandidující okres objedná alespoň 200 ks propisek, tak se vejde do 8 korun za kus při vlastním jedinečném potisku. Sice to třeba nebude ta samá propiska jako má Pirátský obchod, ale je to lepší pro kampaň, než "celostátní" tužka. Lidi už asi vědí, že celostátně existujeme, teď je potřeba ukázat, že existujeme i regionálně. :-) Nechci lidi "uplácet" tužkou, chci dělat hlavně dělat kampaň. ;)
Nepotřebuji rozdat stovky nějakých předmětů, potřebuji dostat ty správné předměty s tou správnou zprávou těm správným lidem.
Vlajky a trička a podobné malosériové věci samozřejmě s celostátním potiskem! Přeci jen se to vnímá jako uniforma.
Ale placky vzhledem k počtu a technologii výroby přímo svádějí k nějaké krajské modifikaci grafiky.

Byl jsem informován, že předměty sice platí kraj, ale výrobu zajišťuje MO a proto píšu sem, rovnou k výrobci. Díky
Nejedná se o žádné nespokojené brblání, ale jako seriózní návrh. :-) Tuším, že MO má teď dokonce nějaké placené lidi, takže by to snad nebyl problém uskutečnit. ;-)
Na bojištích v Iráků a Kuvajtu zůstalo po armádě USA 300 tun ochuzeného uranu ve formě prachu. *
Snaha o zákaz zbraní zabíjejících a ohrožujících zdraví ještě dlouho po skončení konfliktu má smysl.
Podpořte mou snahu, aby se ČR připojilo k 122 členům OSN a řekla ne rozhazování jaderného odpadu. **
Vlákno: viewtopic.php?p=588267#p588267

Martin.Polak
Předseda místního sdružení
Profese: polygraf
Dal poděkování: 371 poděkování
Dostal poděkování: 674 poděkování

Příspěvek od Martin.Polak » 11 dub 2018, 13:16

Ještě dodatečné otázky:
- Balonek za 2.50 kč to je samotný balónek a nebo balonek i s tyčkou a plastovým zavíráním? Jedná se o balonek který byl na free ride - tedy "lebka a hnáty" a nebo se jedná o balonek s potiskem loga strany?
- Samolepky strany. Jde nějak dopředu vybrat o jaké samolepky se bude jednat? Některé jsou docela dost WTF. Třeba samolepka s "granátem" pod kterým je text pravda vás osvobodí a jiné kousky. Před minulou kampaní, jsem se ptal přímo lidí na místě, jak by to jako interpretovali a shodli jsme se na tom, že to vlastně nikdo nechápe, že to ponechává moc prostoru vlastní interpretaci.
- Už se našel "někdo", kdo by promýšlel "ekologickou" kampaň bez zbytečných plastů? Místo propisky tužka a místo zapalovače sirky? Já nic takového nenavrhuji, jen se ptám. Zdá se mi, že tlak na ekologii a "smart" řešení ve straně v poslední době nějak sílí.
Na bojištích v Iráků a Kuvajtu zůstalo po armádě USA 300 tun ochuzeného uranu ve formě prachu. *
Snaha o zákaz zbraní zabíjejících a ohrožujících zdraví ještě dlouho po skončení konfliktu má smysl.
Podpořte mou snahu, aby se ČR připojilo k 122 členům OSN a řekla ne rozhazování jaderného odpadu. **
Vlákno: viewtopic.php?p=588267#p588267

Odpovědět

Zpět na „Mediální odbor“