TZ referendum v Nizozemi EU-UKR

Mediální odbor působí v oblasti komunikace mezi stranou a veřejností, resp. sdělovacími prostředky; mediální odbor vydává tiskové zprávy a stanoviska strany, monitoruje média, propaguje akce strany atd.

Moderátor: Mediální odbor

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

TZ referendum v Nizozemi EU-UKR

Příspěvek od Roman.Kucera »

Holanďani odmítli asociační dohodu s Ukrajinou (svou roli asi sehrála smrt 200 pasažerů nad UKR)
Ačkoliv včera o tom referendu rotovaly zprávy na Radiožurnále každou půlhodinu s nezbytným doplňkem, že se očekává mizivá účast, dnes zavládlo hluboké mlčení, kromě ČT.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1 ... -je-platne
Jestliže máme v programu přímou demokracii, nemůžeme k tomu mlčet.
dutch_vote.png
Do TZ bych dal.
Hlavouni EU by konečně měli začít chápat realitu a nebýt odtrženi od svých obyvatel. Překotná expanze EU možná vyhovuje korporacím, nikoliv lidem.
Kdyby EK byla přímo volenou institucí, popřípadě přímo zodpovědná volenému sboru (EP), pravděpodobně by fungovala mnohem lépe.
Přímou demokracii musíme respektovat, i když se nám výsledky referend nelíbí.

Napsal bych to, ale jdu dělat zákon o mediálních radách, nejsem toho garant a platíme si na to lidi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 5):
Dalibor.Zahora, Ivo.Vasicek, Marek.Necada, Lenka.Kozlova, Ondrej_Marek
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4042
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2916 poděkování
Dostal poděkování: 5340 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: TZ referendum v Nizozemi EU-UKR

Příspěvek od Martin.Smida »

českej rozhlas to jede taky. vlastně jsem o tom dozvěděl až dneska z rádia.
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: TZ referendum v Nizozemi EU-UKR

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

My jsme potkali jednoho Holanďana z kampaně "informuj se" už cca 1,5 měsíce zpět na mumblech o Evropském programu. Byl to Pirát a byl zuřivě proti - jeho argumentace byla obecně po linii "dohoda s Ukrajinou může být, ale tahle je vůči UA nespravedlivá, schoďme jí". Měl představu, že se to pak přejedná a UA podepíše asociační dohody s EU i EAU. Přijde mi to jako fantasmagorická myšlenka, ale moc se mi to tehdy nechtělo řešit, v Nizozemsku jela před referendem Ruská propaganda jako pominutá, tak jsem si říkal "nevinná oběť".

Poznámka k výše uvedenému - EP může EK 2/3-většinou vyslovit nedůvěru. Není pravda, že by mu vůbec nebyla odpovědná, ale je třeba to rozhodně posílit. EDIT: ale co na to naše koncepce dělby moci?

Situace je nicméně absurdní. Proti hlasovalo 61 % z 32 % oprávněných voličů v Holandsku. Holanďané tvoří 3.3 % obyvatelstva EU. Takže reálně o dohodě, která se týká celé EU, rozhodlo něco jako 0.6 % jejího elektorátu.

Osobně mi prostě připadá divný, že o přístupu Ukrajinců na společný Evropský trh rozhodují svým NE Holanďani OFFTOPICvtipné je, že kdyby to pár hlasujících PRO bojkotovalo, je referendum neplatné. Cítím se okraden o své právo podílet se na rozhodování. A ne Evropským establishmentem, ale Holandskými voliči. Pokud je ten trh společný, je nutno pravidla pro něj tvořit společně. Referendum být mělo, ale pro všech 500M Evropanů bez rozdílu jazyka, vyznání a barvy kůže.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 6):
Frantisek.Kopriva, Marek.Necada, Frantisek.Navrkal, Michal.Gill, Alexandr.Mansurov, Dalibor.Zahora
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: TZ referendum v Nizozemi EU-UKR

Příspěvek od Roman.Kucera »

U asociačních dohod je imho právo veta, takže stačilo, aby to zablokovala kterákoliv vláda, evropské referendum je mimo. Oni jen instrovali svou vládu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Marek.Necada, Dalibor.Zahora
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: TZ referendum v Nizozemi EU-UKR

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

[/attachment]
Mikulas.Peksa píše:...., v Nizozemsku jela před referendem Ruská propaganda jako pominutá, tak jsem si říkal "nevinná oběť".
Já si myslím, že v jiných zemích by to dopadlo stejně. Tedy kromě Polska a pobaltských zemích (tedy zemích, které také inklinují k nacismu). Naštěstí lidi už chápou, že v oficiálních médiích běží lživá propaganda, a fakta se označují jako ruská propaganda. Snaha "dobýt" Ukrajinu nikdy nebyla v zájmu lidí žijících v EU, stejně jako není vůle spojovat se s Turky. Elity, které nám vládnou hájí pouze zájmy nadnárodních korporací. Teď už je to zcela zřejmé.
Ruská propaganda, nebo fakt?
ukronaci.jpg
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvek:
anonym2064
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: TZ referendum v Nizozemi EU-UKR

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Roman.Kucera píše:U asociačních dohod je imho právo veta, takže stačilo, aby to zablokovala kterákoliv vláda, evropské referendum je mimo. Oni jen instrovali svou vládu.
No a? To právo veta je to absurdní...takhle nepodepíšeme už nikdy žádnou asociační nebo jinou dohodu, protože mezi 28 konstituencemi se vždycky najde alespoň jedna, která to vetuje. Chápej, Číňan/Rus/Američan zaplatí 28 mediálních kampaní a stačí jim uspět jen jednou.
Ivo.Vasicek píše:Já si myslím, že v jiných zemích by to dopadlo stejně. Tedy kromě Polska a pobaltských zemích (tedy zemích, které také inklinují k nacismu). Naštěstí lidi už chápou, že v oficiálních médiích běží lživá propaganda, a fakta se označují jako ruská propaganda. Snaha "dobýt" Ukrajinu nikdy nebyla v zájmu lidí žijících v EU, stejně jako není vůle spojovat se s Turky. Elity, které nám vládnou hájí pouze zájmy nadnárodních korporací. Teď už je to zcela zřejmé.
Je legitimní myslet si co chceš, faktem je, že to nevíš, protože takové referendum nikdo nedělal.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 4):
Frantisek.Kopriva, Frantisek.Navrkal, Alexandr.Mansurov, Michal.Gill
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: TZ referendum v Nizozemi EU-UKR

Příspěvek od Roman.Kucera »

Mikulas.Peksa píše:takhle nepodepíšeme už nikdy žádnou asociační nebo jinou dohodu, protože mezi 28 konstituencemi se vždycky najde alespoň jedna, která to vetuje. Chápej, Číňan/Rus/Američan zaplatí 28 mediálních kampaní a stačí jim uspět jen jednou.
Už nejmíň 17 (sedmnáct!!!!) se jich podepsalo, přestože právo veta je tu odjakživa.
Holt se mění euronadšenecká nálada. Já se tomu nedivím, pač za povinné klikání na všech webech ohledně cookies si EU nic jiného než zánik nezaslouží.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: TZ referendum v Nizozemi EU-UKR

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Mikuláši, z čeho usuzuješ, že je pro EU žádoucí expandovat? Jaký užitek přinese lidem rozšiřování EU? Komu to přinese užitek? Nebylo by načase raději stabilizovat to co máme?
Mám obavy, že se s tímto expanzivním přístupem EU rozpadne. Odpor k Turecku očekávám ještě mnohem větší. Obecně pak nechápu proč chceme přibírat nedemokratické země.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 3):
anonym2064, Ales.Jakl, Roman.Kucera
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: TZ referendum v Nizozemi EU-UKR

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

TZ BY TO CHTĚLO

1) je dobře, že jsou země v EU, které zajímá názor občanů
2) výsledek se dal odhadnout, nikoli kvůli stavu nálad v EU, ale kvůli stavu společnosti na Ukr.
3) Piráti by chtěli funkční EU, současná podoba řízení EU je nefunkční (uprchlíci, Panama papers ...) a v takové situaci expandovat je nejen nerozumné, ale dokonce nebezpečné.

4)
5)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvky (celkem 5):
Ivo.Vasicek, anonym2064, Mikulas.Ferjencik, Ales.Jakl, Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: TZ referendum v Nizozemi EU-UKR

Příspěvek od Marek.Necada »

Já osobně vidím prioritu v expansi EU na západním Balkáně. Prospěch z toho budou mít především Jihoslované, padnou zdi nešťastně vzniklé v 80.–90. letech. A mám dojem, že tyto státy nejsou momentálně tak prolezlé korupcí jako Ukrajina, celkově úroveň právního státu zde bude vyšší. Zejména Daytonskou kapitolu by to chtělo konečně uzavřít.
Odpovědět

Zpět na „Mediální odbor“