Mezinárodní FB PPCZ

Mediální odbor působí v oblasti komunikace mezi stranou a veřejností, resp. sdělovacími prostředky; mediální odbor vydává tiskové zprávy a stanoviska strany, monitoruje média, propaguje akce strany atd.

Moderátor: Mediální odbor

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Mezinárodní FB PPCZ

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Dalibor Zahora píše:MP: Souhlasím, do sběru lze hejno zapojit, ale musí se mu dát směr a cíl a tedy někdo, kdo bude nějakej veřejnej feed spravovat a ty věci tam, pochopitelně s nějakou filtrací přebírat.
Já Ti rozumím, hledáme někoho, koho by v korporátu bylo možno nazvat "manažer sociálních sítí". Potřebovali bychom někoho jako je Martin Šmída na FB nebo Pavel Moravec na Twitteru, ale aby to dotyčného bavilo dělat v angličtině a pro zahraniční publikum. Přiznám se, že mě nenapadá v ZO nikdo, kdo by takto chtěl fungovat (zapomínám-li na vás, tak se přihlašte). A kdyby mě napadl, velmi bych přemýšlel nad tím, jestli ho rovnou neposlat - minimálně na část "úvazku" - do MO. Lidí, kteří by měli tento talent, je málo a já bych hodně váhal, jestli z globálního hlediska není lepší, aby např. Pavel Moravec konečně sehnal parťáka, protože to působí, že toho má plné zuby. Ano, asi to není strategie, která by jistila židli vedoucímu ZO, ale přišla by mi lepší z hlediska toho, aby PPCZ uspěla. Ve finále nás volí/nevolí hlavně česky mluvící publikum.
Dalibor Zahora píše:Co se týče psaní textu, začít lze s něčím minimálním, třeba jednou za měsíc projet svodky (aha, ty se bohužel přestali dělat, takže shrnout co se stalo) a udělat z toho několikavětý souhrn a ten nechat přeložit. Máš pravdu, že psavci jsou tu bohužel problém. Ale, zas na druhou stranu bych zkusil hledat veřejně - to se vůbec nedělá, páč PO nikdy nefungovalo, ačkoli tohle může být samostatná aktivita odborů.
Obávám se, že zrovna ty svodky jsou takové to interní byro, které se ve valné většině případů nechce číst resp. psát ani Čechům, natož cizincům. Jakože pokud to někdo dodá, není asi problém to přeložit do angličtiny. Překlady nám (myšleno hejnu) obecně jdou. Takže kdyby se někomu chtělo napsat pro Pirate Times článek v češtině, asi už bychom ho dokázali přeložit.

Btw. zkus mi nahodit, jak by sis představoval ten několikavětý souhr posledních 2 měsíců a kam bys ho poslal....neumím si to moc dobře představit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mezinárodní FB PPCZ

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Vy mě fakt dokopete, abych něco napsal. :) nu dobrá, snad...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
Mikulas.Peksa, Frantisek.Kopriva, Alexandr.Mansurov

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Mezinárodní FB PPCZ

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Dalibor Zahora píše:Vy mě fakt dokopete, abych něco napsal. :) nu dobrá, snad...
Piš, holoubku, piš :)

Z Petra Bajgara udělám ajťáka, až ho donutím, aby updatoval v Gitu Pirate Timesy a z Tebe udělám copywritera :) Ze ZO schopní lidi chronicky dezertují do RP, RV, krajské politiky a tak vůbec. :) OFFTOPICJestli to čte Honza Lipavský, tak je to varování, že bude při pokusu o útěk zastřelen :) Takže prostě využijeme manpower na maximum, neznalost angličtiny neomlouvá :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Kopriva, Alexandr.Mansurov, Dalibor.Zahora
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Mezinárodní FB PPCZ

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Mikulas.Peksa píše:Z Petra Bajgara udělám ajťáka, až ho donutím, aby updatoval v Gitu Pirate Timesy
Ještě že mě nechceš nechat přeoperovat na Bartoše :lol:

Jak říkám udělam co bude v mých silách a schopnostech.

Za podstatné ale považuji jak vedoucí odborů pracují s lidmi kteří se chtějí podílet na činnosti jimi vedených odborů. Tedy v tomto případě ZO.
Pokud lidi ze ZO utíkají tak je něco někde špatně a vedoucí ZO by se nad tím měl pokud možno co nejdřív zamyslet. Může zkusit obvinit ze všech minulých a při troše snahý i budoucích nedostatků mě a mnozí budou jistě spokojeni.

Pokud ale chce řešit problém a ne jen hledat výmluvu. Přijde na řadu přehodnocení priorit ZO a jeho vedení.

Komunikovat nestačí jednou za půl roku až rok na setkání PPI, PP-EU. Komunikace má smysl jedině pokud půjde o kontinuální výměnu informací a podnětů mezi PP z celého světa. To je totiž naše výhoda kterou jiné partaje nemají a mi ji zatím trestuhodně nevyužíváme.
Administrativní kroky by mělo ZO přenechat AO. ZO potřebujeme jako naši diplomacii a ne jako stádo úřednických šimlů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
next_ghost
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3239
Registrován: 21 dub 2009, 18:03
Profese: programátor
Dal poděkování: 1433 poděkování
Dostal poděkování: 5131 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mezinárodní FB PPCZ

Příspěvek od next_ghost »

Mikulas.Peksa píše:Takže prostě využijeme manpower na maximum, neznalost angličtiny neomlouvá :)
Kdo neumí šprechtit, pro toho je tu Duolingo.
Petr.Bajgar píše:Pokud lidi ze ZO utíkají tak je něco někde špatně a vedoucí ZO by se nad tím měl pokud možno co nejdřív zamyslet.
To "něco někde" je v tomhle případě mimo ZO a ti lidi to odcházejí řešit, protože je to pro ně důležitější.
Tito uživatelé poděkovali autorovi next_ghost za příspěvky (celkem 3):
Mikulas.Peksa, Alexandr.Mansurov, Dalibor.Zahora

Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Mezinárodní FB PPCZ

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Petr.Bajgar píše:...Pokud lidi ze ZO utíkají tak je něco někde špatně a vedoucí ZO by se nad tím měl pokud možno co nejdřív zamyslet....
Vedoucí ZO se zamýšlí a v zásadě je rád. Vojta Pikal je po anabázi v AO v předsednictvu, Alex Mansurov, Franta Kopřiva a Simon Kostadinov v RV, Franta navíc vede krajskou kandidátku v SčK. Bývalý vedoucí ZO (Tomáš Vymazal) absolvoval dva turnusy v RP, bývalí vedoucí překladatelů Adam Zábranský byl zvolen na magoš. Honza Loužek dělá zveřejňovače, je za to ofiko placen. Všichni jsou v ZO aktivní, ale už na tak, jako dřív, protože je strana "povýšila".

O lidech jako Mikuláš Ferjenčík, Marcel Kolaja nebo Jakub Michálek, kteří ZO prošli před mým vstupem do strany ani nemluvě. Realita je taková, že talentovaní lidé se tu něčemu přiučí, vyzkouší si vyjednávání, udělají si přehled o pirátském programu a metodách v zahraničí a pak je spolkne nějaký jiný orgán, protože po takových schopných a aktivních Pirátech je ve straně hlad. Mě to v zásadě přijde dobrý, jsem rád, že se v české politice angažujou lidi s podobnou zkušeností. Na druhé straně je potřeba neustále rekrutovat a zaškolovat nové lidi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Mezinárodní FB PPCZ

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Mikulas.Peksa píše:Vedoucí ZO se zamýšlí a v zásadě je rád. Vojta Pikal je po anabázi v AO v předsednictvu, Alex Mansurov, Franta Kopřiva a Simon Kostadinov v RV, Franta navíc vede krajskou kandidátku v SčK. Bývalý vedoucí ZO (Tomáš Vymazal) absolvoval dva turnusy v RP, bývalí vedoucí překladatelů Adam Zábranský byl zvolen na magoš. Honza Loužek dělá zveřejňovače, je za to ofiko placen. Všichni jsou v ZO aktivní, ale už na tak, jako dřív, protože je strana "povýšila".

O lidech jako Mikuláš Ferjenčík, Marcel Kolaja nebo Jakub Michálek, kteří ZO prošli před mým vstupem do strany ani nemluvě. Realita je taková, že talentovaní lidé se tu něčemu přiučí, vyzkouší si vyjednávání, udělají si přehled o pirátském programu a metodách v zahraničí a pak je spolkne nějaký jiný orgán, protože po takových schopných a aktivních Pirátech je ve straně hlad. Mě to v zásadě přijde dobrý, jsem rád, že se v české politice angažujou lidi s podobnou zkušeností. Na druhé straně je potřeba neustále rekrutovat a zaškolovat nové lidi.
Ano tak vidím podstatu a smysl odborů, dát prostor jednotlivývm členům projevit jejich schopnosti a v případě že se osvědčí vyslat je na další funkce.

Mám za to že v každé straně je hlad po aktivních lidech. Jen bych řekl že někteří funkcionáři v některých partajích protože za strany považuji seskupení o desítkách ticíc členů mají obavy o vlastní postavení. U nás tomu tak snad není až tak brutálně jako v jiných stranách.
Právě proto považuji za zásadní aby vedoucí určovali priority které vedou k rozvoji a posilování našich vyjednávacích schopností a na tyto priority hledali lidi kteří je snad budou umět zvládat. Zřizování a rušení odborů a pracovních skupin by tomuto mělo pomáhat a ne toto omezovat.
Nový vedoucí PO snad bude schopný vyjednávat s představiteli Krajských sdružení o potřebnosti vysílat-nominovat lidi z jejich KS do celorepublikových funkcí-pozic-činností.
Možnosti práce v ZO skýtají pro případné zájemce jedinečné možnosti získávání zkušeností a kontaktů nejen pro činnost vyjednávací, ale přimo otevírají obzory samotným vyjednávačům. Jde však o to, aby jejich činnost nebyla limitována na pouhopouhé administrativní úkony.

Přesto nebo možná i právě proto, že mnohé PP jsou personálně slabé, jsem přesvědčen, že když pocítí náš případně od dalších PP zájem o jejich činnost bude to pro jejich i naši činnost posilující moment, který může významně podpořit jejich další činnost. Považuji za snadnější podporovat i malé PP, než posléze doufat, že po jejich případném vyhoření vzniknou na jejich místě nové a nějakým zázrakem silnější a schopnější PP. Nemělo by se nám stávat to co v případě PP-SK, kdy snaha o vznik PP-SK při neúspěchu vedla k rozpadu snažení Pirátů na Slovensku.

Proto považuji za zásadní komunikovat otevřeně a vzájemně posilujícícm způsobem i s malýmy skupinkami Pirátů v Maďarsku, Polsku, Slovensku, Rakousku a dalších zemích. Myslím že je škoda, že se mnou v loňském roce navržené setkání zástupců těchto stran v Brně zatím neuskutečnilo.

Věřím a doufám, že nově zvolený vedoucí PO bude efektivněji pracovat na získávání kolegů i nových zájemců o naší vyjednávácí činnost.
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mezinárodní FB PPCZ

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

tohle je na anglickou TZ
Piráti: Dnešek je černým dnem pro svobodu Internetu v České republice

Schváleno: Z ministerstva financí se stane cenzurní úřad

Poslanecká sněmovna právě schválila zavedení cenzury Internetu v ČR. V rámci novely zákona o loteriích dnes sněmovna Ministerstvu financí garantovala pravomoc zcenzurovat libovolný web, který bude zařazen na "seznam nepovolených Internetových her".

Neprošel ani pozměňující návrh na vyřazení cenzurních paragrafů ze zákona, ani návrh, aby o cenzurování webů rozhodoval soud. Cenzurní paragrafy podpořili poslanci ANO, ČSSD, KDU-ČSL, KSČM a Úsvitu.

Ivan Bartoš, předseda Pirátů k rozhodnutí sněmovny říká: "Dnešek je černý den pro svobodu Internetu v České republice. Pokusíme se toto rozhodnutí zvrátit v Senátu a pokud se to nepodaří, uděláme, co budeme moci, aby cenzurní paragrafy zrušil Ústavní soud. Cenzura je nepřípustná."
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Petr.Bajgar, Ondrej.Profant

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Jan.Lipavsky
Republikový výbor
Příspěvky: 1263
Registrován: 21 srp 2013, 13:33
Profese: Analytik
Dal poděkování: 1626 poděkování
Dostal poděkování: 2323 poděkování

Re: Mezinárodní FB PPCZ

Příspěvek od Jan.Lipavsky »

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lipavsky za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
next_ghost
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3239
Registrován: 21 dub 2009, 18:03
Profese: programátor
Dal poděkování: 1433 poděkování
Dostal poděkování: 5131 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mezinárodní FB PPCZ

Příspěvek od next_ghost »

Za mě OK.
Tito uživatelé poděkovali autorovi next_ghost za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Jan.Lipavsky

Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.

Odpovědět

Zpět na „Mediální odbor“