Stránka 43 z 63
Re: Naše průzkumy, aneb jak využít SANEP...
Napsal: 17 srp 2016, 15:01
od Vojtech.Pikal
Petře, komu prosímtě konkrétně vyhovuje malý počet členů? Komu?

Re: Naše průzkumy, aneb jak využít SANEP...
Napsal: 17 srp 2016, 16:16
od Petr.Bajgar
Vojtech.Pikal píše:Petře, komu prosímtě konkrétně vyhovuje malý počet členů? Komu?

Jen tak v rychlosti bez dlouhého hledání nebo vytvření nějakého výčtu:
post469515.html#p469515například J.Michálkovi
Počet členů vůbec není hlavní metrikou, tou je počet aktivních dobrovolníků (bez ohledu na to, zda jsou registrovaní příznivci nebo členové). Pokud je hlavní metrikou počet členů, stane se totéž co v Německu a ve Švédsku
Dalším příkladem jsou OVK kde si zájemců ptáte na zájem dostávat nějake informace, ale neptáte se jich na zájem dlouhodobě s PP-CZ spolupracovat.
Když jsem žádal o kontakty na lidí kteří zasedali v OVK dříve sdělil mi .M.Kučera že rpý žádn nemá a před pár dny se chlubil že obeslal 9000 lidí kteří dříve seděli v OVK.
Opakovným volením za vedoucí PO lidí, kteří tento odbor opakovaně až trvale degradovali místo aby pomáhal přijímání nových členů a sdružovaní sympatizantů.
Re: Naše průzkumy, aneb jak využít SANEP...
Napsal: 17 srp 2016, 18:31
od Petr.Vileta
Mohl by nějaký moderátor založit vlákno "Naše průzkumy - diskuze" a oddělit tam zdejší diskuzi?
Antonin.Zapletal píše:chcete naznačit, že přes 3% máme jen v 5 krajích? Co je špatně?
V sedmi krajích (někde společně s někým dalším). Špatně je, že nechceme obehnat ČR plotem a střílet uprchlíky na řeckém pobřeží. Například. Ono by se toho našlo víc.
Petře Bajgare, asi jsi Jakoubka špatně pochopil. Počet členů opravdu důležitý není. Důležitý je počet aktivních lidí, kteří Pirátům obětují námahu, čas, invenci a občas i nějaké peníze. Jestli ten člověk je RegP nebo člen, fakt nehraje roli. K čemu ti budou členové, kteří jednou za rok zaplatí příspěvek, ale na fóru je neuvidíš, na akci nepřijdou, maximálně budou něco sdílet na Facebooku? V Plzni jich bohužel několik máme a není to nic dobrého. Koukneš na počet členů, řekneš si "Jo, dobrý", jenže pak potřebuješ uspořádat petiční akci nebo něco a najdeš s bídou 2 lidi, kteří jsou ochotni tam pár hodin pobýt. Ostatně Zelení, kteří vznikli už v roce 1990, nemají těch členů o moc víc než my. A to je ekologie pro "obyčejného člověka" mnohem zajímavější téma, než nějaká marihuana, torrent, nebo TTIP.

Re: Naše průzkumy, aneb jak využít SANEP...
Napsal: 18 srp 2016, 16:39
od Antonin.Zapletal
Nepočítám potenciál, ale rozhodnuté voliče. To je s bídou v 5 krajích. Jiné strany, např. čssd, taky nechtějí týrat uprchlíky a jdou hravě přes 17%.
Co se týče aktivních členů, tak SčK neudělal ani jednu akci za celou dobu, co jsem členem, s vyjímkou vyosení (které už nikoho nezajímá). Když jsem udělal letákovou akci, tak mi to předsednictvo zamázlo. A že měla úspěch. Tak teď nevím, sami nedělají nic a když někam jdu, nepotkám tam ani jednoho. Vyhýbají se lidem. Ve fabrice u kamaráda už taky nechoděj. Vlastně jen na pirátské grilovačce. Musím říct, že je velmi smutné, že na ochutnávce piva, kam přišlo asi tak 3x víc lidí než na demošku za svobodný internet, byl jen 1 Pirát.
Návod jak využít SANEP jsem sice polopaticky nezmínil, jen naznačil. Zapnout si viditelnost a občas se ukázat mezi lidma.
Re: Naše průzkumy, aneb jak využít SANEP...
Napsal: 18 srp 2016, 22:24
od Petr.Vileta
Antonin.Zapletal píše:Nepočítám potenciál, ale rozhodnuté voliče. To je s bídou v 5 krajích. Jiné strany, např. čssd, taky nechtějí týrat uprchlíky a jdou hravě přes 17%.
To je spíš ostuda, že mají jen 17%. Nemůžeš srovnávat stranu, která je ve Sněmovně od roku "ani nepamatuju" s Piráty, kteří vznikli před 8 lety. Navíc Piráti nezvýší důchody, nezachrání horníky v OKD, nepřidají učitelům ani hasičům. Dokonce ani nebereme úplatky a nepřihrajeme státní zakázky. To je pak těžký.

Re: Naše průzkumy, aneb jak využít SANEP...
Napsal: 19 srp 2016, 06:15
od Antonin.Zapletal
To jsou mi řeči. Lidi nevolí podle toho, jestli jim někdo zvýší důchody nebo ochrání horníky. Udělal jsem si pruzkum proč lidi volí Piráty, lidovc a komunisty, odpovědi jsou úplně stejné. Mírně se liší ods a ano, ale jsou tam podobné odpovědi. Tak asi tak.
Re: Naše průzkumy, aneb jak využít SANEP...
Napsal: 25 srp 2016, 04:55
od Petr.Vileta
Volební preference - srpen 2016 (publikováno 23.8.2016)
Piráti se aktuálně těší přízni 4,2% voličů a ve srovnání s červencem posílili o dvě desetiny procentního bodu.
http://www.sanep.cz/pruzkumy/volebni-pr ... 23-8-2016/
Re: Naše průzkumy, aneb jak využít SANEP...
Napsal: 25 srp 2016, 10:39
od Martin.Kucera
Petr.Bajgar píše:Dalším příkladem jsou OVK kde si zájemců ptáte na zájem dostávat nějake informace, ale neptáte se jich na zájem dlouhodobě s PP-CZ spolupracovat.
Mně by třeba takový dotaz připadal už příliš vlezlý.
Ptáme se jich, zda by pomohli s kampaní (což u zájemců o OVK jistý smysl dává) a z takových pomocníků se dají zájemci o dlouhodobou spolupráci vytipovat během zapojení se do kampaně.
Když jsem žádal o kontakty na lidí kteří zasedali v OVK dříve sdělil mi .M.Kučera že rpý žádn nemá a před pár dny se chlubil že obeslal 9000 lidí kteří dříve seděli v OVK.
Pleteš několik věcí dohromady a navíc ještě zkresleně. Tak ti to vysvětlím podrobněji.
1) Žádnou databázi kontaktů na lidi z předchozích OVK jsem nikdy neměl a ani teď nemám. (A i kdybych ji měl, tak bych ti ji nedal, protože ti lidé nám rozhodně nedali souhlas, abychom jejich e-maily poskytli každému členovi, který si o to řekne.)
2) Přišli jsme o kontakty na komisaře ze sněmovních voleb 2013, Standovi se však podařilo nalézt kontakty z komunálek 2014 a z eurovoleb. (K čemuž ovšem AFAIK došlo až poté co ses na ty kontakty ptal, do té doby jsem jen věděl, že by někde měly být uložené a nalezitelné ty z komunálek, kterých je ovšem jen okolo 1000.)
3) Tuto databázi kontaktů má bezpečně uložen TO a nikomu ji nepředá. Na žádost AO dotyčné obešle za účelem, ke kterému oni dali souhlas, to jest informace týkající se působení ve volebních komisích. A přesně toto Standa cca před dvěma týdny učinil.
Už tomu rozumíš?
Re: Naše průzkumy, aneb jak využít SANEP...
Napsal: 25 srp 2016, 22:59
od Petr.Bajgar
Martin.Kucera píše:Mně by třeba takový dotaz připadal už příliš vlezlý.
Ptáme se jich, zda by pomohli s kampaní (což u zájemců o OVK jistý smysl dává) a z takových pomocníků se dají zájemci o dlouhodobou spolupráci vytipovat během zapojení se do kampaně.
Když jsem žádal o kontakty na lidí kteří zasedali v OVK dříve sdělil mi .M.Kučera že rpý žádn nemá a před pár dny se chlubil že obeslal 9000 lidí kteří dříve seděli v OVK.
Pleteš několik věcí dohromady a navíc ještě zkresleně. Tak ti to vysvětlím podrobněji.
1) Žádnou databázi kontaktů na lidi z předchozích OVK jsem nikdy neměl a ani teď nemám. (A i kdybych ji měl, tak bych ti ji nedal, protože ti lidé nám rozhodně nedali souhlas, abychom jejich e-maily poskytli každému členovi, který si o to řekne.)
2) Přišli jsme o kontakty na komisaře ze sněmovních voleb 2013, Standovi se však podařilo nalézt kontakty z komunálek 2014 a z eurovoleb. (K čemuž ovšem AFAIK došlo až poté co ses na ty kontakty ptal, do té doby jsem jen věděl, že by někde měly být uložené a nalezitelné ty z komunálek, kterých je ovšem jen okolo 1000.)
3) Tuto databázi kontaktů má bezpečně uložen TO a nikomu ji nepředá. Na žádost AO dotyčné obešle za účelem, ke kterému oni dali souhlas, to jest informace týkající se působení ve volebních komisích. A přesně toto Standa cca před dvěma týdny učinil. Už tomu rozumíš?
Jedna věc je tvůj nebo můj stejně jako jiný osobní názor a jiná věc je účelnost použitého řešení.
Mě zase připadá jako otravné rozesílání tzv. Newstleru.
Trvale(tedy od založení[7let]) řešíme nedostatek lidí ochotných spolupodílet se na naší činnosti a přitom vlastně do očí bijícím způsobem na takovýchto možnostech(účast v OVK) ukazujeme, že ani nechceme další lidi, kteří by případně posílili naše možnosti a schopnosti k součinnosti (dotazem) pozvat-vyzvat. To nakolik jsou kteří Piráti schopni natož ochotni přivádět k součinnosti s námi další lidi by bylo možno dlouze diskutovat, tedy kdyby o to byl vůbec zájem.
Na utnutí této možnosti přitom stačilo přesvědčení M.Ferjenčíka a jemu podobných, že účastnící v OVK paušálně nechtějí nic jiného než pár stokorun. Čímž naprosto devalvuje jejich osobní sympatie k Pirátské straně jako nositelce jistých ideálů a společného programu.
Přitom za sedum let M.Ferjenčík, J.Michálek, I.Bartoš, O.Profánt ani další zdejší potentáti nenašli žádný způsob jak vyhledávat zájemce o součinnost na našem programu a naší politické-vyjednávací činnosti. Což mě vede k přesvědčení, že jejich záměrem je v podstatě Pirátskou stranu minimalizovat hlavně aby nepřišli o své mocenské postavení, tedy podobná situace jako v jiných partajích. Zájem spoluobčanů spolupodílet se na politice v ČR je pro ně nepodstatný. Tito lidé v podstatě odporují svou činností zákonu o politických stranácvh, který nás zavazuje pracovat na přivádění spoluobčanů ke spolupodílení se na demokracii v ČR.
Za vysvětlení geneze s databází dřívějších účastníků v OVK tímto děkuji.
Re: Naše průzkumy, aneb jak využít SANEP...
Napsal: 04 zář 2016, 23:32
od Petr.Vileta