Stránka 1 z 5

INDECT - protest

Napsal: 03 úno 2013, 10:11
od Michal Krause
Zdarec

Takže s Ivánkem máme na starost projekt INDECT resp. příprava protestní akce na konci února.

zde je odkaz na pracovní pad http://piratepad.net/project-indect

Re: INDECT - protest

Napsal: 03 úno 2013, 11:27
od Ondrej.Profant
Připomínám, že jsme na schůzi mluvili o tom, že bychom to zorganizovali jako masopust. I když to již bude po popeleční středě (ta je dle Wiki 13. 2.).

Re: INDECT - protest

Napsal: 03 úno 2013, 11:40
od trinitrofenol
Ondrej Profant píše:Připomínám, že jsme na schůzi mluvili o tom, že bychom to zorganizovali jako masopust. I když to již bude po popeleční středě (ta je dle Wiki 13. 2.).
(S tím masopustem bychom vypadali trochu jako nedouci. A stejně by těch masek přišlo málo.) Alternativní návrh: na vynášení Morany je to zase trochu brzo, přesto si myslím, že to je menší fail než masopust. Tedy vyrobit třeba maketu kamery nebo postavu s kamerou místo hlavy a zapálenou ji odhodit do řeky.

Re: INDECT - protest

Napsal: 06 úno 2013, 00:00
od Michal Krause
trinitrofenol píše:
Ondrej Profant píše:Připomínám, že jsme na schůzi mluvili o tom, že bychom to zorganizovali jako masopust. I když to již bude po popeleční středě (ta je dle Wiki 13. 2.).
(S tím masopustem bychom vypadali trochu jako nedouci. A stejně by těch masek přišlo málo.) Alternativní návrh: na vynášení Morany je to zase trochu brzo, přesto si myslím, že to je menší fail než masopust. Tedy vyrobit třeba maketu kamery nebo postavu s kamerou místo hlavy a zapálenou ji odhodit do řeky.
Myslím si že jak masopust tak morena je blbost. mi jdem protestovat i když asi zase bude prd, jelikož i když jsem dal podmět tak se nic neděje a Praha na to zase sere

Re: INDECT - protest

Napsal: 06 úno 2013, 06:56
od Jindrich.Bartek
V JmK planujeme protest proti INDECT v patek 15.3. pri vyroci obsazeni CSR. Uz jsou totiz naplanovany protesty i v jinych mestech (minimalne ted vim o Pardubicich, poradaji je anonymous).

Re: INDECT - protest

Napsal: 06 úno 2013, 18:06
od Adam.Skorepa
Ty protesty se mají odehrát celosvětově 23., ale čím častěji se bude nějaký protest pořádat, tím líp. Asi.

Re: INDECT - protest

Napsal: 07 úno 2013, 03:32
od Jindrich.Bartek
Je nejaky odkaz? Udalosti FB a tak.. moc jsem toho nenasel..

Re: INDECT - protest

Napsal: 07 úno 2013, 09:07
od Michal Krause
Sám to dělat nebudu bych se asi pos......... a aktivita členů v Praze je zatím celkem nulová

Re: INDECT - protest

Napsal: 07 úno 2013, 09:27
od Dominika.Michailidu
nebude pak zase promítání v crossu? přimlouvám se za Nepřítele státu (G.Hackman, w.smith).. a nemůžu najít ty videa o šmírování, jak v nich hraje roy a kopač?

Re: INDECT - protest

Napsal: 07 úno 2013, 11:53
od Adam.Skorepa
Takže z vlákna ve Vnitrostranické diskuzi (je mi jasné, že to bylo buď přehlédnuto, nebo ignorováno):
Adam Skorepa píše:23.2.2013 se odehraje další ze série protestů proti INDECT, TrapWire a dalším pokusům o státní (či mezinárodní) dohled nad obyvateli. Zde připojuji překlad video výzvy od českých Anonů, asi jste o ni už zakopli:



Jako Piráti bychom měli opět něco připravit, zřejmě by to šlo i spojit se vzpomínkovou akcí za Aarona Swartze (zapalování svíček, poukázání na zla kopírovacího monopolu, v ohrožení ze strany establishmentu se může ocitnout každý z nás, atp.). 20.10.2012 se Piráti jako jediní v republice do realizace protestů pustili (ačkoliv většina lidí stejně chlastala na volebním štábu), měli bychom v tom pokračovat.

Chtělo by to vyřešit následující úkony:
1) Připravit tiskovku k tématu
2) Udělat zvací leták určený pro využití na soc. sítích
3) Vymyslet formát akce a konkrétní program
4) Zajistit zábor pro daný den
1) a 2) udělám (letáky budou na začátku příštího týdne, tiskovku připravím a dám Daně, aby ji publikovala pár dní před konáním akce). Každopádně platí, že čím více různorodého a originálního grafického materiálu budeme mít, tím líp. Můžeme pak dělat dlouhodobou masáž na soc. sítích skrze různé verze zvacích posterů.
3) je mi putna, masopust mi přišel ok, já rozhodně v masce přijdu a na nikoho se ohlížet nebudu. Navrhl bych klidně zase pochod k Hradu (náplň akce si každý kraj řeší po svém, je zbytečné a hloupé to centralizovat, prostě ať každá posádka udělá něco, co jí přijde užitečné/zábavné/whatever).
4) je na Ivanovi a Michalovi, protože se k tomu na schůzi přihlásili.

Přestaňte fňukat.