DPP a Deloitte

Mediální odbor působí v oblasti komunikace mezi stranou a veřejností, resp. sdělovacími prostředky; mediální odbor vydává tiskové zprávy a stanoviska strany, monitoruje média, propaguje akce strany atd.

Moderátor: Mediální odbor

Odpovědět
Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

DPP a Deloitte

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Po delší době to vypadá na další leak, tady dávám k proprání komentář k němu. Potřeboval bych doplnit informace (hlavně ke druhému odstavci, nevím, jak to s tím získáváním smluv přesně bylo, na fóru se mi to dohledat nepodařilo). Prosím i o další návrhy na přeformulování či doplnění.
deldpp.jpg
deldpp.jpg (63.18 KiB) Zobrazeno 1122 x
PirateLeaks se na základě zákona č. 106/1999 Sb. dostaly ke smlouvám o poradenských a auditorských službách uzavřených mezi Dopravním podnikem hl. m. Prahy a společností Deloitte (což je mezinárodní značka, pod kterou na území České republiky spadají dceřiné společnosti jako Deloitte Advisory s.r.o., Deloitte Audit s.r.o., Deloitte BPO a.s., Deloitte Security s.r.o. a další).

Získání těchto smluv bylo ztíženo snahou Dopravního podniku hl. m. Prahy se jejich poskytnutí vyhnout, protože DPP tvrdil, že není subjektem povinným tyto informace zveřejňovat.

Ve smlouvách, podle kterých měl Dopravní podnik každý měsíc zaplatit několik milionů za poradenské a auditorské služby, figurují důvěrně známá jména. Kromě kontroverzního bývalého generálního ředitele DPP Martina Dvořáka je k některým smlouvám připojen i podpis prominenta ODS a v současné době místopředsedy dozorčí rady DPP Davida Vodrážky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Skorepa za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Filip.Krska
Author Sensei Tyrant Pervert
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: DPP a Deloitte

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Nestíjám dodat podklady, je to celá ta kauza s DPP co jsme šli až k soudu. Prosím jakuba aby tvůj text obohatil.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Re: DPP a Deloitte

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Bump.

Může mi tedy dát někdo trochu jasnější instrukce, jak popsat získávání těch smluv? Ivan mi sice psal něco v SZ, četl jsem tiskovku i článek na PN, ale hodil by se mi nějaký jasný pokyn, co tam napsat. Čili mi někdo, kdo se v této kauze déle pohybujete, jasně řekněte "napiš tam to a to".

Jinak upozorňuji, že k dnešnímu datu vypadá web Pirateleaks takto:
OFFTOPIC[attachment=0]screen.png[/attachment]
Přílohy
screen.png
screen.png (174.95 KiB) Zobrazeno 1099 x
Author Sensei Tyrant Pervert
Odpovědět

Zpět na „Mediální odbor“