Politické spektrum 16.10.2012 - co jako politika

Mediální odbor působí v oblasti komunikace mezi stranou a veřejností, resp. sdělovacími prostředky; mediální odbor vydává tiskové zprávy a stanoviska strany, monitoruje média, propaguje akce strany atd.

Moderátor: Odbor - medialni

Uživatelský avatar
TiborGanzer
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 69
Registrován: 02 dub 2012, 15:37
Profese: Chemik a procesní inženýr
Bydliště: Dětmarovice
Dal poděkování: 142 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování

Re: Politické spektrum 16.10.2012 - co jako politika

Příspěvek od TiborGanzer »

Roman Kucera píše:
Martin Kucera píše:omezit financování stran ze státního rozpočtu
bych vypustil, protože alternativou je zvýšit financování od bohatých sponsorů. Jinaxouhlas, ale Ivan by určitě měl vysvětlit na příkladu Berlínských sloupů, jak to jde férově děalt.
Vůbec - ono by stálo za to nadhodit téma "privatisace a komercionalisace veřejného prostoru"
Financování stran ze státního rozpočtu bych nevypustil, spíš spojil s požadavkem na financování od fyzidkých osob a k tomu transparentní účetnictví ze zákona ( o politických stranách)
Tito uživatelé poděkovali autorovi TiborGanzer za příspěvek:
Petr.Vileta
Fyziku neoklameš .... Čas nezastavíš .....
Uživatelský avatar
TiborGanzer
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 69
Registrován: 02 dub 2012, 15:37
Profese: Chemik a procesní inženýr
Bydliště: Dětmarovice
Dal poděkování: 142 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování

Re: Politické spektrum 16.10.2012 - co jako politika

Příspěvek od TiborGanzer »

Ondrej Profant píše:Petr: IMHO je stejně špatný člověk, který úplatky bere jako ten, který pro ně vědomě buduje legislativu.

A s tím soukromým sektorem nemáš pravdu. Šéf BP není odpovědný za nic a niko ho nevyhodí ani mu nesníží plat (ČEZ, Škoda to samé). Nějaké vyhazování se týká jen nižších pater. A to jen některých - těch nekvalifikovaných. Kvalifikovaného, který drží hubu a krok firmy jako IBM, MS, Alza, ... nevyhodí. Případ za všechny je Nokia, kterou banda managerů srazila s pozice jedné z největších světových firem na absolutní dno.

Prostě pohádka o soukromém sektoru kulhá už 20 let na obě nohy.
Jedině souhlas, pohádka o soukromném sektoru skončila vznikem korporací.
Tito uživatelé poděkovali autorovi TiborGanzer za příspěvek:
Ondrej.Profant
Fyziku neoklameš .... Čas nezastavíš .....
Uživatelský avatar
TiborGanzer
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 69
Registrován: 02 dub 2012, 15:37
Profese: Chemik a procesní inženýr
Bydliště: Dětmarovice
Dal poděkování: 142 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování

Re: Politické spektrum 16.10.2012 - co jako politika

Příspěvek od TiborGanzer »

Petr Vileta píše:
Vojtech Pikal píše:Pak možná celkově zkorigovat platy - navázat je např na průměrný plat ve státním, nebo tak něco.)
Naopak, navazat je na prumer v soukromem sektoru. CSU ta data soukromy/statni samozrejme vede oddelene, takze se to vi. A oddelil bych ustavni cinitele od soudcu + statnich zamestnancu (hasici, policie, ucitele atd.). V podstate poslanec, senator, prezident, vlada, ti vsichni by meli plat kazdorocne vypocteny jako X nasobek prumerneho platu v soukrome sfere, nebo jeste lepe medianu. Nedari se podnikatelum, vsichni dostanou mensi plat. Oni by se zacali snazit :D


Roman Kucera píše:Vojto, a z čeho budeme financovat tu činnost? Když kmotrovské strany si ji financují z peněz od kmotrů? Tuhle otázku tady pokládám pernamentně a ještě mi na ní nikdo neodpověděl. Hlavně že chceme zrušit státní příspěvek.
Pokud se povede prosadit transparentni ucty pol. stran, at uz nam nebo soucasnym politikum, tak by bylo videt, kdo komu kolik dava. A mohlo by se to omezit jen na soukrome osoby a urcitou celkovou vysku daru na osobu a rok. Neco podobneho maji v USA myslim.
V tom ma Petr pravdu. Máme zákon o politickýxh stranách č. 424/1991 Zb. http://www.zakoncr.cz/index.php/zakonik ... utich.html Politickým cílem je modifikovat tento zákon tak aby tam bylo financovámí stran ze státního rozpočtu podle počtu hlasů i aby tam byl paragraf o transparentnem učetnictví.
Fyziku neoklameš .... Čas nezastavíš .....
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Politické spektrum 16.10.2012 - co jako politika

Příspěvek od Petr.Vileta »

Roman Kucera píše:Když poslanec dostane nižší plat, začne se zajímat, jaxi to vydělat bokem. Nějaký státní hospodářství má v patě.
Hmm a neni tedy vysoky a nemenny plat poslance vlastne take uplatkem? Radsi mu dame 100 tisic, aby tolik nekradl?
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
jzvc
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2682
Registrován: 20 kvě 2009, 08:06
Profese: Admin
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 1013 poděkování

Re: Politické spektrum 16.10.2012 - co jako politika

Příspěvek od jzvc »

Ad financovani stran - jelikoz sou strany placeny z dani => plati si je (prevazne nedobrovolne) obcane, nebylo by od veci, aby kazdy jeden rozhodoval o tom, ktere strane sve penize posle.
Zamčeno

Zpět na „Mediální odbor“