Politické spektrum 16.10.2012 - co jako politika
Moderátor: Odbor - medialni
Pravidla fóra
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Politické spektrum 16.10.2012 - co jako politika
Vojto, a z čeho budeme financovat tu činnost? Když kmotrovské strany si ji financují z peněz od kmotrů? Tuhle otázku tady pokládám pernamentně a ještě mi na ní nikdo neodpověděl. Hlavně že chceme zrušit státní příspěvek.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
- Martin.Kucera
- Republikové předsednictvo
- Příspěvky: 15976
- Registrován: 23 dub 2009, 16:41
- Profese: nakladatel
- Dal poděkování: 2162 poděkování
- Dostal poděkování: 28465 poděkování
Re: Politické spektrum 16.10.2012 - co jako politika
Vsak Vojta chce ponechat platbu za mandaty.
Tj. patrne zrusit dalsi dve platby - 100 Kc za hlas a ty milionove castky pri zisku od 3 % vejs.
Tj. patrne zrusit dalsi dve platby - 100 Kc za hlas a ty milionove castky pri zisku od 3 % vejs.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
- Vojtech.Pikal
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně.
-- Lucie Spáčilová
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně.
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Politické spektrum 16.10.2012 - co jako politika
Naopak, navazat je na prumer v soukromem sektoru. CSU ta data soukromy/statni samozrejme vede oddelene, takze se to vi. A oddelil bych ustavni cinitele od soudcu + statnich zamestnancu (hasici, policie, ucitele atd.). V podstate poslanec, senator, prezident, vlada, ti vsichni by meli plat kazdorocne vypocteny jako X nasobek prumerneho platu v soukrome sfere, nebo jeste lepe medianu. Nedari se podnikatelum, vsichni dostanou mensi plat. Oni by se zacali snazitVojtech Pikal píše:Pak možná celkově zkorigovat platy - navázat je např na průměrný plat ve státním, nebo tak něco.)
Pokud se povede prosadit transparentni ucty pol. stran, at uz nam nebo soucasnym politikum, tak by bylo videt, kdo komu kolik dava. A mohlo by se to omezit jen na soukrome osoby a urcitou celkovou vysku daru na osobu a rok. Neco podobneho maji v USA myslim.Roman Kucera píše:Vojto, a z čeho budeme financovat tu činnost? Když kmotrovské strany si ji financují z peněz od kmotrů? Tuhle otázku tady pokládám pernamentně a ještě mi na ní nikdo neodpověděl. Hlavně že chceme zrušit státní příspěvek.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
- Karel.Fuzik, TiborGanzer
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
- Ondrej.Profant
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 7898
- Registrován: 22 dub 2009, 23:55
- Profese: Poslanec
- Bydliště: Praha 8
- Dal poděkování: 14563 poděkování
- Dostal poděkování: 8177 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Politické spektrum 16.10.2012 - co jako politika
Petr Vileta: A není lehčí vzít úplatek, než se snažit o něco, co ani objektivně jít nemusí?
Bohužel práce na důležitých organizačních postech, kde navíc potřebujeme tu největší čistotu duše... to skutečně není lehké. Pokud to snížíme plat hodně, tak to nepůjde. A na druhou stranu ty platy nejsou přehnané (oproti soukromému sektoru
). Idea je to hezká, ale nikam nevede. Musela by se držet kolem současného stavu, jinak jsme v háji. A drobné výkyvy zas nikdo nepozná.
Je to něco jako zrušení politických stran. Zní to strašně prospěšně, ale v důsledku to vede k větší moci korporací.
Bohužel práce na důležitých organizačních postech, kde navíc potřebujeme tu největší čistotu duše... to skutečně není lehké. Pokud to snížíme plat hodně, tak to nepůjde. A na druhou stranu ty platy nejsou přehnané (oproti soukromému sektoru
). Idea je to hezká, ale nikam nevede. Musela by se držet kolem současného stavu, jinak jsme v háji. A drobné výkyvy zas nikdo nepozná.Je to něco jako zrušení politických stran. Zní to strašně prospěšně, ale v důsledku to vede k větší moci korporací.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvek:
- Roman.Kucera
profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Politické spektrum 16.10.2012 - co jako politika
Jenze v soukromem sektoru se ti zisk snizi a nikdo se nepta, zda za to muze vlada nebo treba krize v EU. Proste beres mene, nebo te propusti, nebo firma uplne zkrachuje. Jenze poslanec ma svych 50-60 kKc porad jistych. Proc? Ja vim, ze by zmeny platu nebyly az tak dramaticke, ale kdyz jako poslanec v lednu dostanes mensi plat nez loni, tak se zacnes zajimat co muzes udelat pro CR, aby se hospodarstvi lepe darilo. Ono se nakonec muze zjistit, ze pro to fakt nemuzes udelat vubec nic, ale budes alespon solidarni.Ondrej Profant píše:Petr Vileta: A není lehčí vzít úplatek, než se snažit o něco, co ani objektivně jít nemusí?
A uplatkarstvi je trestne a snad to tak i zustane
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Politické spektrum 16.10.2012 - co jako politika
Když poslanec dostane nižší plat, začne se zajímat, jaxi to vydělat bokem. Nějaký státní hospodářství má v patě.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
- Ondrej.Profant, Vojtech.Pikal
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
- Ondrej.Profant
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 7898
- Registrován: 22 dub 2009, 23:55
- Profese: Poslanec
- Bydliště: Praha 8
- Dal poděkování: 14563 poděkování
- Dostal poděkování: 8177 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Politické spektrum 16.10.2012 - co jako politika
Petr: IMHO je stejně špatný člověk, který úplatky bere jako ten, který pro ně vědomě buduje legislativu.
A s tím soukromým sektorem nemáš pravdu. Šéf BP není odpovědný za nic a niko ho nevyhodí ani mu nesníží plat (ČEZ, Škoda to samé). Nějaké vyhazování se týká jen nižších pater. A to jen některých - těch nekvalifikovaných. Kvalifikovaného, který drží hubu a krok firmy jako IBM, MS, Alza, ... nevyhodí. Případ za všechny je Nokia, kterou banda managerů srazila s pozice jedné z největších světových firem na absolutní dno.
Prostě pohádka o soukromém sektoru kulhá už 20 let na obě nohy.
A s tím soukromým sektorem nemáš pravdu. Šéf BP není odpovědný za nic a niko ho nevyhodí ani mu nesníží plat (ČEZ, Škoda to samé). Nějaké vyhazování se týká jen nižších pater. A to jen některých - těch nekvalifikovaných. Kvalifikovaného, který drží hubu a krok firmy jako IBM, MS, Alza, ... nevyhodí. Případ za všechny je Nokia, kterou banda managerů srazila s pozice jedné z největších světových firem na absolutní dno.
Prostě pohádka o soukromém sektoru kulhá už 20 let na obě nohy.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 2):
- Marek.Necada, TiborGanzer
profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Politické spektrum 16.10.2012 - co jako politika
To je takový ten "pravicový" blud pro děti, že korporace je něco jako "velký živnostník"
Je zajimavé, kolik lidí tenhle blud stále baští.
Ve skutečnosti je korporace skoro totéž co stát, včetně přebujelé byrokracie.
Ve skutečnosti je korporace skoro totéž co stát, včetně přebujelé byrokracie.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 3):
- Ondrej.Profant, Petr.Kopac, Mikulas.Ferjencik
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
- Mikulas.Ferjencik
- Mediální odbor
- Příspěvky: 14052
- Registrován: 24 dub 2009, 00:25
- Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
- Bydliště: Choltice, okres Pardubice
- Dal poděkování: 11388 poděkování
- Dostal poděkování: 19571 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Politické spektrum 16.10.2012 - co jako politika
Ad státní příspěvek. Nemám nic proti snížení, pokud se změní pravidla pro vedení volebních kampaní. Viz můj článek - http://www.denikreferendum.cz/clanek/14 ... uhe-strany
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 2):
- Ondrej.Profant, Ivan Sirko
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
-
Ivan.Bartos
- Předseda strany
- Příspěvky: 10141
- Registrován: 11 čer 2009, 09:44
- Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
- Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
- Dal poděkování: 4177 poděkování
- Dostal poděkování: 17096 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Politické spektrum 16.10.2012 - co jako politika
Docela LOLec. Byl tam Ondra Liška.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 5):
- Mikulas.Ferjencik, Martin.Kucera, Ondrej.Profant, Karel.Fuzik, Filip.Krska
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
ivan.bartos@pirati.cz