Politické spektrum 16.10.2012 - co jako politika

Mediální odbor působí v oblasti komunikace mezi stranou a veřejností, resp. sdělovacími prostředky; mediální odbor vydává tiskové zprávy a stanoviska strany, monitoruje média, propaguje akce strany atd.

Moderátor: Odbor - medialni

Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Politické spektrum 16.10.2012 - co jako politika

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

1) Jak hodnotíte celkový výsledek krajských a senátních voleb, co ukázaly z hlediska současného stavu naší politické scény?
Nízká účast a úspěch KSČM indikují rostoucí nespokojenost se současným vládnutím a uspořádáním společnosti. Pro nás Piráty byly volby úspěchem, neboť i při nižšší volební účasti vzrostl počet našich voličů. Celorepublikových 2,2% z nás dělají 7 nejsilnější politickou stranu v ČR. Dle předpokladů rosteme.

2) Jak se díváte na poslední politický vývoj – nejistá vláda, nejednotná koalice, prezidentovy zásahy, korupční aféry
Zdejší politický vývoj je odrazem globálního vývoje. Politický systém se stal součástí byznysu. Politika se stala předmětem podnikání. Korupční aféry jsou důsledkem souboje mocenských skupin. Dnes už je korupce zcela integrována s politickým systémem.

3) Byly by řešením předčasné volby?
Na chvíli bychom si oddychli od reforem, které se snaží životní a pracovní podmínky přizpůsobit čínským standardům (rozvojovým zemím).

4) Má nějaké východisko současná prohlubující se nedůvěra občanů k vládnoucím politikům a politice vůbec?
Východiskem je změna systému. Přímá, tekutá demokracie. Zbavení se nadvlády finančního systému.

5) Jaké šance podle Vás mají nesněmovní politické subjekty?
Naše oblíbenost u veřejnosti roste. U ostatních stagnuje. Myslím, že nepřinášejí nic nového. Naše myšlenky jsou zcela nové, ale většina lidí je zatím nechápe. Až pochopí, budou nás volit. Existujeme od r 2009 a máme 2,2%, Němci existují od r. 2006 a mají přes 10%.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvek:
Marek.Necada
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Petr.Kopac
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2944
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Profese: Software engineer
Bydliště: Benešov nad Ploučnicí
Dal poděkování: 5494 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: Politické spektrum 16.10.2012 - co jako politika

Příspěvek od Petr.Kopac »

Ivo Vasicek píše: 5) ...Naše myšlenky jsou zcela nové, ale většina lidí je zatím nechápe. Až pochopí...
Zaprve z nich touhle formulaci delas debily, za druhe, jak to muzou chapat, kdyz o nas ani nevi.
Takze spis:
...Naše myšlenky jsou zcela nové, ale většina lidí si k informacím o nás zatím cestu nenašla. Až se nám povede občanům naše myšlenky srozumitelně přiblížit při osobních setkáních, začne naše podpora pravděpodobně raketově stoupat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kopac za příspěvky (celkem 9):
Ondrej.Profant, Ivo.Vasicek, Mikulas.Ferjencik, Petr Stehlik, Petr.Vileta, MilanM, trinitrofenol, Dominika.Michailidu, Devilkin
Softwarový inženýr. Evropan.
If you are neutral in situations of injustice, you have chosen the side of the oppressor. -- Desmond Tutu
MilanM
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 435
Registrován: 09 črc 2012, 00:34
Profese: technik
Dal poděkování: 1102 poděkování
Dostal poděkování: 613 poděkování

Re: Politické spektrum 16.10.2012 - co jako politika

Příspěvek od MilanM »

3) Byly by řešením předčasné volby?
Za situace kdy pravicová vláda "rozpočtové odpovědnosti" nabízí na většinu problémů jako všelék pouze zvyšování daní, kdy členové "protikorupční vlády" jsou sami zainteresování v mnoha korupčních kauzách, v situaci kdy tuto vládu drží v dolní komoře u moci politický hybrid s názvem LIDEM - který nikdy neprošel demokratickým procesem voleb, s přihlédnutím ke skutečnosti že opozice v dolní sněmovně neplní uspokojivě svoji roli, pak v této situaci je vhodné o předčasných volbách jako o možném řešení vážně uvažovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi MilanM za příspěvek:
Ivo.Vasicek
Ani milion těch, co jen mluví, nepřemůže jednoho, který koná.
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Politické spektrum 16.10.2012 - co jako politika

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

triko.jpg
triko.jpg (86.75 KiB) Zobrazeno 1577 x
Námět na Ivanovo "tričko":
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 2):
MilanM, Petr.Kopac
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
MilanM
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 435
Registrován: 09 črc 2012, 00:34
Profese: technik
Dal poděkování: 1102 poděkování
Dostal poděkování: 613 poděkování

Re: Politické spektrum 16.10.2012 - co jako politika

Příspěvek od MilanM »

Námět je to pěknej, akorát Piráty bych dal na první místo :D
Ani milion těch, co jen mluví, nepřemůže jednoho, který koná.
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Politické spektrum 16.10.2012 - co jako politika

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

ČSSD 23,6
KSČM 20,4
ODS 12,3
TOP+STAN 6,6
KDU-ČSL 5,8
SPOZ 3,1
Piráti 2,2
Můžeme pragmaticky požadovat snížení kluzule na 2%, nebo i níže :-)?
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 15976
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2162 poděkování
Dostal poděkování: 28465 poděkování

Re: Politické spektrum 16.10.2012 - co jako politika

Příspěvek od Martin.Kucera »

Ja bych pozadoval uplne zruseni.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Ondrej.Profant, Devilkin, Ivan Sirko, Mikulas.Ferjencik
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 23308
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 32404 poděkování
Dostal poděkování: 25668 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Politické spektrum 16.10.2012 - co jako politika

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Já taky - argumenty pro klauzuly a většinové prvky jsou dva
- stabilita vlády (chachachá!)
- klid na práci (pořád by se někdo k něčemu chtěl vyjadřovat) - to je úkol zákonodárného orgánu, kvalita práce zákonodárného orgánu se neměří rychlostí a množstvím schválených zákonů, ale jejich kvalitou. I stabilní špatné právní prostředí je lepší než proměnlivé špatné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
MilanM, Devilkin
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Zahraniční odbor
Příspěvky: 3342
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9333 poděkování
Dostal poděkování: 6540 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Politické spektrum 16.10.2012 - co jako politika

Příspěvek od Marek.Necada »

Vojtech Pikal píše:Já taky - argumenty pro klauzuly a většinové prvky jsou dva
- stabilita vlády (chachachá!)
- klid na práci (pořád by se někdo k něčemu chtěl vyjadřovat) - to je úkol zákonodárného orgánu, kvalita práce zákonodárného orgánu se neměří rychlostí a množstvím schválených zákonů, ale jejich kvalitou. I stabilní špatné právní prostředí je lepší než proměnlivé špatné.
Tak nějak. Dá se odkázat na finský parlament. Eduskunta má stejně jako PS PČR 200 členů a finská vládní koalice se skládá z 6 stran. Od „liberálních konzervativců“ po komunisty. Výsledek je takový, že tam nejdou tak snadno protlačit naprosté zvrácenosti proti vůli drtivé většiny obyvatelstva a zákony musejí mít racionální jádro a sledovat veřejný zájem, tedy něco, s čím si nikdo z českých koaličních zákonodárců hlavu lámat nemusí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 9):
Vojtech.Pikal, MilanM, Roman.Kucera, Ondrej.Profant, pavel.k, Petr.Vileta, Devilkin, Adam.Zabransky, Ivan Sirko
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 23308
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 32404 poděkování
Dostal poděkování: 25668 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Politické spektrum 16.10.2012 - co jako politika

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

A asi bych navrhl, aby se v případě zrušení klauzule zrušili příspěvky na činnost.
Ponechat jen vracení kauce a platbu za mandáty. Ta by teoreticky také mohla být nižší.
(A když budete v tom, zrušit všechny náhrady a přidat je do platu. Pak možná celkově zkorigovat platy - navázat je např na průměrný plat ve státním, nebo tak něco.)
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]
Zamčeno

Zpět na „Mediální odbor“