Vyjádření odstupujícího koordinátora

Mediální odbor působí v oblasti komunikace mezi stranou a veřejností, resp. sdělovacími prostředky; mediální odbor vydává tiskové zprávy a stanoviska strany, monitoruje média, propaguje akce strany atd.

Moderátor: Mediální odbor

jzvc
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2682
Registrován: 20 kvě 2009, 08:06
Profese: Admin
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 1015 poděkování

Re: Vyjádření odstupujícího koordinátora

Příspěvek od jzvc »

2OP:

Ale jiste, problem je prave v komunikaci. Zkus si to predstavit jeste jinak. Reknu ti, ze te jmenuju reditelem zemekoule, ale nereknu o tom nikomu jinymu. Kdyz na me pak zacnes vytahovat, ze ses reditel zemekoule, tak te poslu kamsi taky.

Podle me by mel postup (v souladu s tim, co pirati prezentuji) vypadat nasledovne ...:

1) nekdo navrhne, ze by bylo trebas neco udelat (je sumafuk co)
2) nasleduje siroka diskuse o tom, proc a jak (klidne vcetne trhani obcanek a fyzickych inzultaci)
3) navrhovatel (predsedajici ...) z toho udela nejaky vycuc, na kterem se +- vsichni shodnou (tedy to nejak sepsat)
4) tady by se to melo odhlasovat (a ne ze si to nekdo navrhne a sam schvali)
5) teprve tady by mel nasledovat pozadavek na koordinatora/realizatora - kdyz se vi, co se chce

Samo i predchozi diskuse se muze ucasnit potencielni realizator a davat navrhy co a jak udelat (nekdy muze byt dokonce nezbytne nekoho takoveho prizvat).
Tito uživatelé poděkovali autorovi jzvc za příspěvky (celkem 5):
Martin.Broz, Ivan.Sirko, Devilkin, Lenka.Wagnerova, Janek.Wagner
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Republikový výbor
Příspěvky: 8026
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, hoteliér, manažer, trenér
Dal poděkování: 2791 poděkování
Dostal poděkování: 8196 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyjádření odstupujícího koordinátora

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Ale tohle je celý Jakub (a já si myslím, že když si to tu čte, tak se musí řechtat jako kůň) :mrgreen:

Takhle protlačil PirateLeaks, statuty, PI, gman, Piznam. Něco z toho nás posunulo dopředu, něco z toho rozdělilo. On ví, že protože nelze spoléhat na osobní iniciativu, tak je lidi nutno dotlačit okolnostmi. No, začínat práci na PirateLeaks předěláním enginu mi tak trochu připomíná situaci, kdy jsem se hujerama nechal dotlačit k tomu, že web udělají na Drupalu. Jak to dopadlo vidíte dnes, když brouzdáte webem na Dokuwiki :)

Dnes je ten nejlepší čas, aby Piráti vzali PirateLeaks ze svůj, vykašlali se na původní vzor a učinili ho integrální součástí svého webu. Ani se nemusí nic zásadního měnit, dokuwiki jako dokuwiki. Udělejte z PirateLeaks mediální značku Pirátů pro líky a nechte ho spokojeně žít v náručí Piznamu. Tím ustanou všelijaké sváry ohledně grafiky a redakčního systému a Adam Skořepa se může vrátit k podstatě. Začít nově pracovat na obsahu Pirátských líků.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 7):
Petr.Stehlik, Ivan.Sirko, Simona.Skorepova, Lenka.Wagnerova, Janek.Wagner, Adam.Skorepa, Tomas.Kolacny
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyjádření odstupujícího koordinátora

Příspěvek od Roman.Kucera »

Na současném PL jsou neklikací nadpisy provedeny s podtržením na hover, čímž uživatele matou, že jde o odkaz (kodérská prasárna), email má starou adresu @piratskastrana.cz ale hlavně k tomu nikoho nepouštějte, aby to nerozbil :-)
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12336
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5377 poděkování
Dostal poděkování: 20682 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyjádření odstupujícího koordinátora

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Dnes je pondělí, diskuse bude ve čtvrtek. Zkuste nepsat jako kokotské hovno. ;)

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Ivan.Sirko
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2751
Registrován: 04 úno 2011, 15:23
Profese: Putující filosof
Bydliště: Praha - 1
Dal poděkování: 10373 poděkování
Dostal poděkování: 2644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyjádření odstupujícího koordinátora

Příspěvek od Ivan.Sirko »

Jakub Michalek píše:Dnes je pondělí, diskuse bude ve čtvrtek. Zkuste nepsat jako kokotské hovno. ;)
Zajímavé, když kokoti tady Jakub, tak od moderace žádná reakce? :evil:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Sirko za příspěvek:
Daniel.Hradsky

Слава Україні! Героям слава! 🇺🇦 ✌️ Podpoř ukrajinskou armádu.

Uživatelský avatar
Martin.Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 9429
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5428 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyjádření odstupujícího koordinátora

Příspěvek od Martin.Broz »

Ja jsem ted moderatorem Ivane. Nove se vyjadrujeme tak, jak nam zobak narost, vcetne emoci, aby ostatni vedeli presne co si myslime a v jake fazi se nam nachazi pena u huby, nebo bobky v trenyrkach. Bez obav, ze nas bude kvuli slengu, prirovnani, nebo momentalni nalade moderator vychovavat. Jste dospeli, na to uz je pozde. Nic neskryvame. Nikoho se nebojime. Nic netutlame. Neponizujeme nazor pred slusnosti nebo pretvarkou. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Broz za příspěvky (celkem 2):
Ivan.Sirko, Josef Mareyi
Simona.Skorepova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1731
Registrován: 18 bře 2012, 14:16
Profese: maminka
Dal poděkování: 995 poděkování
Dostal poděkování: 1433 poděkování

Re: Vyjádření odstupujícího koordinátora

Příspěvek od Simona.Skorepova »

Brož - Jo a dik za ten Offtopic. To si fakt prectete. Je v tom ukryta Skorepova osobnost, pomluvy a nejake ty lzi a rozumy od maminky.

Na rozdíl od Tebe, já lhát nepotřebuji - mohu si totiž dovolit ten luxus ve svém věku - říkat, co cítím a co si myslím!
To, že nejsi v pohodě, vidí všichni na foru, to, že si evidentně vybíráš mladé kluky, aby sis na nich zchladil žáhu, to se táhne od CF - začalo to u Mikuláše, pokračovalo Jakubem, ted je v pořadí Adam. Několikrát jsem Ti psala - my jsme tady pro to, abychom jim pomohli dorůst a ne je zlikvidovali jen proto, že jsme právě špatně vyspali.
Tento názor jsem nikdy nezměnila a nezměním.
Také jsem Ti v sobotu napsala, že my dva se spolu už bavit nebudeme, snažila jsem se Ti pomoct, bohužel jsi ve fázi - slepý, hluchý, což ovšem neznamená, že musíš "požírat" ostatní!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Simona.Skorepova za příspěvek:
anonym53077
Uživatelský avatar
Martin.Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 9429
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5428 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyjádření odstupujícího koordinátora

Příspěvek od Martin.Broz »

Tady neco nesedi. V sobotu jsi mi napsala ze se spolu nebudeme bavit a ted mi opet pises, dokonce me oslovujes?
To co pises neni pravda. Nevybiram si mlade kluky. Vystupuju tu proti pochybeni a pochybnostem od vzniku strany naprosto bezohledne.
A ze je maji natriku v posledni dobe mladi kluci je jen podruzny efekt, ze ktereho nemuzes nic dalsiho vyvozovat.
Prisla jsi se postavit za vlastniho syna, misto aby ses postavila k problemu, ktery nastal.
Takze kdyz uz si to zavlekla do osobni roviny, tak jen jedna veta. Ja tady nejsem od toho, aby me tvuj syn posilal do prdele, kdyz se maslo na hlave nachazi prave na jeho strane.
Uživatelský avatar
Pavel.Mendl
Příspěvky: 127
Registrován: 15 pro 2009, 11:31
Profese: podnikatel v IT
Bydliště: Rudná
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyjádření odstupujícího koordinátora

Příspěvek od Pavel.Mendl »

Piráti, Piráti... Tohle je typická ukázka přímé a otevřené demokracie, kterou chceme (? ... !!! ) nastavit celospolečensky. Jeden člověk přijde se (zdá se) elánem a nějakou koncepcí. Tato koncepce se jednomu člověku nelíbí. Nikde žádná diskuse předem, nikde žádná wikipedie k tomu, jak má projekt vypadat, žádný průzkum názorů hlavně mezi čtenáři PirateLeaks (co by pro ně bylo hezčí/přehlednější), nikde žádné hlasování a závěry. Prostě Ti dva si to mezi sebou rozdají "na férovku" a kdo má silnější (politické) svaly, ten vyhraje. Když to nejde jinak, tahají se sem ne věcné argumenty, ale rodinné vazby. Co mi to jen (v době podivné vládní "krize") připomíná ?

Ale abych jen neradil jako příslovečný hrabě: závěry?
1) Každý projekt by měl předem dostat jasný mandát, nejlépe písemný. Klidně s odkazem na odsouhlasení dokumentu - záměru - iniciátora či realizátora.
2) Měl by být stanoven jasný časový horizont na vyhodnocení úspěšnosti.
3) Existuje-li stávající stav, měl by být zazálohován pro reload v případě neúspěchu.
4) Nastane-li v průběhu realizace kontroverze, mělo by se postupovat tak, že se:
a) Ověří, zda realizátor nevybočil ze schváleného rámce (věcného i časového). Pokud ano, není co řešit (a je potřeba mu ukázat kde a proč a jak to co nejrychleji narovnat - ne ho pomlouvat či mu bránit v práci).
b) Pokud nevybočil a je před termínem, neházet mu klacky pod nohy. Pokud by někdo dospěl k názoru, že se páchá výrazná škoda a je riziko z prodlení, eskalovat to ke kompetentnímu orgánu a ten, zejména v případě, kdy situace není rychle přehledná, vyvolá širší diskusi. Teprve na základě vyhodnocení korektní věcné diskuse (nejlépe se "second opinion" i raději ještě dalšími nezávislými pohledy) může (a nemusí) rozhodnout o změně projektu.

Je naší (=Pirátů) zodpovědností takovou kulturu nastolit (a co hůř, naučit se i sami používat ;) ) alespoň vnitrostranicky, jinak si po případných vítězných volbách (kéž by někdy) nabijeme ... pusinky :? . A je zodpovědností našich orgánů, aby nás k tomu vedli a nutili.

A ještě jeden významný aspekt: pokud přijde dobrovolník a řekne "Chci dělat to a to, tak a tak", máme možnost ho k tomu pustit, nebo ne. Je ale problematické používat vojenský drill: "Kdo chce hrát na housle?" "Já." "Výborně, tak jste dobrovolník k výpomoci v kuchyni..." Važme si dobrovolníků, moc jich nemáme. Na druhou stranu hurá hujerské akce také mohou udělat víc škody než užitku. V konkrétním případě nemám dost informací, takže zachovávám neutralitu. Spíš se snažím ukázat, že i tyto další aspekty skutečně osvícený vedoucí (moc se mi nechce říkat "vůdce") umí správně posuzovat a využívat k maximalizaci efektu.

A abych byl i sebekritický, sypu si popel na hlavu: stále ještě jsem svou rodinu neučinil dostatečně (zejména finančně) nezávislou, abych se mohl stát dobrovolníkem, který by se pokusil část výše uvedených problémů vzít na svá bedra. Moje vina... :lol:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Mendl za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Martin.Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 9429
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5428 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyjádření odstupujícího koordinátora

Příspěvek od Martin.Broz »

Diskuze ve verejnem prostoru a otevrena demokracie je uplne neco jineho. :roll: A jeste je tu prima demokracie. A ted nevim co bylo opravu na mysli.
Zamčeno

Zpět na „Mediální odbor“