Brooch Derail

Mediální odbor působí v oblasti komunikace mezi stranou a veřejností, resp. sdělovacími prostředky; mediální odbor vydává tiskové zprávy a stanoviska strany, monitoruje média, propaguje akce strany atd.

Moderátor: Mediální odbor

Uživatelský avatar
Martin.Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 9429
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5428 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Facebook PirateLeaks

Příspěvek od Martin.Broz »

Vzdyt je to mirror. Takze webmaster mirroru. :lol:
Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Re: Facebook PirateLeaks

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Výborně, vždyť ono je to u PirateLeaks tak jasné a přehledné, při předávání přístupů jsem dostal všechno, co jsem dostat měl, ten projekt se vlastně vůbec nemusí měnit, ani se o něj nikdo nemusí starat, levou zadní to zvládnou Brož a Michálek.

Tak fajn, protože komunikace vázne, jdu se ptát přímo:
Kdo je/byl webmaster?
Kdo je tvůrce původního kódu?
Author Sensei Tyrant Pervert
Uživatelský avatar
Martin.Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 9429
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5428 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Facebook PirateLeaks

Příspěvek od Martin.Broz »

Jiri Kaderavek. :)

A po paty te zadam abys odprezentoval co s tim mas kompletne v umyslu a proc to tak je spravne, protoze me sice muzes proklinat a nadavat mi do hovad jak je ti libo, ale ja te k tomu nepustim, dokud tohle nebude vyjasnene. A tim bych to uzavrel.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Broz za příspěvek:
jaryn
Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Brooch Derail

Příspěvek od Adam.Skorepa »

A pro shitstorm, kterou zde Brooch opět vyvolal a v budoucnu ještě vyvolá, je zde speciální vlákno.
Author Sensei Tyrant Pervert
Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Re: Facebook PirateLeaks

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Takže rozuzlení, které bylo jasné už před několika příspěvky (pro mě bylo jasné už včera večer, ale Brooch rád všechno ventiluje veřejně a s oblibou bere chuť ostatním lidem se v něčem angažovat):
Nový design a nové technické řešení PirateLeaks bude probráno na čtvrteční schůzi krajského sdružení Praha s Martinem Brožem, aby pak výsledek byl předán Jiřímu Kadeřávkovi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Skorepa za příspěvek:
Jaroslav.Kucera
Author Sensei Tyrant Pervert
Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Re: Brooch Derail

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Takže změna. Programátor, který by býval věnoval své schopnosti k uvedení PirateLeaks do provozu schopného stavu, po přečtení tohoto fóra reagoval takto:
Beru zpet, precetl jsem si forum a cas nemam a mit nebudu. Sorry, za to mi to nestoji. S Brozem se vazne setkat nechci. S autokratickymi trolly s prebujelym egem, co radi vyhrozuji, nemam chut se spinit.
Výtečně, Broochu, dalšího člověka jsi odradil od iniciativy a snahy, stejně jako předtím Honzu Kocherta. Asi se teď můžeš pochválit, "zachránil" jsi PirateLeaks před aktivitou. Já popravdě taky nemám zájem řešit místo PirateLeaks jenom Tebe a Tvé představy o tom, jak by to asi mělo fungovat a působit. Budu požadovat zásah republikového předsednictva - buď mám důvěru a pravomoc se o PirateLeaks starat, nebo ne.
Author Sensei Tyrant Pervert
ZtF
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 4
Registrován: 14 pro 2010, 14:24
Profese: Vedoucí ICT NTK
Dostal poděkování: 30 poděkování

Re: Brooch Derail

Příspěvek od ZtF »

S trolly se uz leta nezabyvam, ale ucinim vyjimku, pevne doufam, ze na delsi cas posledni.

Po architektonicke strance:
- prechod na MediaWiki. Dokuwiki je fajn, da se dobre hackovat (ano, prekvapive jsem ji uz i upravoval, napr. k integraci uzivatelskych uctu mezi dokuwiki a mediawiki), lec to jiste nebyl jediny duvod jeji volby. Netrvam na tom, ale prijde mi to prirozene, lide s ni umi pracovat, da se uzivat pluginu a temer urcite to nechcipne.
- db engine sqlite. Nebudeme stavet cluster, nepotrebujeme rizenou replikaci, neprotrebujeme transakce, constrainty, ulozene procedury, pohledy ani triggery. Co vsak potrebujeme je umet delat levne automatizovany dump cele aplikace a sdileni napr. via torrent. Split brain problem je k diskuzi, pokud active-passive s predem deklarovanym poradim hostu, umim si predstavit snadne reseni.
- prostinke lepidlo mezi MediaWiki a nejakym "CMS" (tj. v zasade sprava blogisku a nekolika statickych stranek, temer urcite muze byt soucasti wiki stejne jako dosud, jen bude treba trochu ohnout templates... v teto souvislosti si teoreticky necham omlatit o hlavu myslenku s MediaWiki, templates jsou tam peklo)

Design:
- jednoduchy design, twitter bootstrap (ne v defaultu), osobne jsem pro vyssi paticku delenou na nekolik sekci (FB, Twitter widget, latest leaks).

Marketing:
- zahajeni aktivit na FB a Twitteru. Nestaci jen postovat odkazy, je treba zapaleny silenec s mobilem, ktery bude budit dojem zajimave vystredni osobnosti. AS ma k tomuto vcelku predpoklady. K tomu, aby delal PR, musi byt clovek vystrednim a kreativnim kasparem.
- prace s analytikami, ktere tyto nastroje poskytuji. Vyuziti GA je diskutabilni, existuji i jine indoor hosted alternativy (Piwik napr.)
- propagace na offline akcich. Delat marketing smerem vuci jiz zasazenym osobam je kontraproduktivni, nebot vede ciste k masazi vlasniho ega ve forme poplacavani po ramenou.
- nutnost shaneni validniho obsahu. Neni moje starost, ale vidim v tom teoreticky moznou slabinu projektu.

Takze... Je treba si vyhrozovat? PL nikoho nezajimaji, ten projekt je mrtvy a slouzi ciste k egobuildingu. Po designove strance je ohavny, po architektonicke - co jsem mel tu moznost videt - ma slabiny (kopiruji se jen vystupy, warrior je aktualne spof, protoze jako jediny umi poskytnout read-write, zbytek je jen read). Je to dostatecne konstruktivni nebo bude dana prednost egu, ktere bylo jiz davno samovolne vyneseno daleko za hranice exosfery?

Jinak k Broochovi: Ono je to vtipne cist, kdyz jako reference slouzi http://www.pspace.cz/ a http://www.pirateleaks.cz/ ci tabulkovy layout Piratskych Novin, ktery pripomina spise minule tisicileti ;) Nic ve zlem, ale kritika je na miste az uvidim treba neco skutecne zajimaveho, napr. vzorem pro PN by mohl byt napr. http://bostonglobe.com/ (kdyz se tedy nekdo nauci prestat pouzivat tabulky, pochopi DOM, media queries, nacte si, co a proc ma pouzivat ke graceful degradation obsahu a umozni mi PN cist i na mobilu). Takze bacha na egoismus a vyhruzky, v danem kontextu to nepusobi dobre ani na me a ani na kterehokoliv "odbornika", ktery by snad chtel o Piratech uvazovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi ZtF za příspěvky (celkem 7):
jaryn, Roman.Kucera, Ondrej.Profant, Adam.Skorepa, Lukas.Findeis, Jakub.Michalek, Jaroslav.Kucera
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7962
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15000 poděkování
Dostal poděkování: 8366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brooch Derail

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Konečně nějaká koncepce za kterou se není třeba stydět. Bravo!

Martine, nemohl bys:
  • řešit věci nekonfliktně (žádné výhružky vypnutím)
  • řešit věci bez flame, který otravuje všechny uživatele
Opět lidi jen demotivuješ. Chodí za mnou členi a stěžují si, že jen trolíš (tady, s Marcelem, Vyosení). A ty opravdu jen trolíš. Konstruktivní kritika je v pořádku, ale tu tady v žádném případě nepředvádíš.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 3):
Roman.Kucera, Petr.Bajgar, Jaroslav.Kucera

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Janek.Wagner
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3215
Registrován: 26 úno 2012, 19:46
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3870 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brooch Derail

Příspěvek od Janek.Wagner »

Asi jsem natvrdlej, kde je ta koncepce?!
Uživatelský avatar
Martin.Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 9429
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5428 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brooch Derail

Příspěvek od Martin.Broz »

Podivej se Ondreji, jestli tu nekdo odrazuje pomatence a defekty, pak je vsechno v nejlepsim poradku.
Zaklinas se slovy jako flame, demotivace a trol, ale to jsou jen kecy, kterymi zakryvas svou vlastni zmatenost z toho co se deje.
Kdo neco umi a vi a neboji se, musi si chrochtat. Kdo nic neumi, je labil, na hlavu, ten se kaci a posila Piraty do prdele. Nebudu nikdy hyperkorektní šosák. Proto věnuju svoje nápady a energii Pirátům. Ne ale poroto, aby to sebepokryteckej genius zkritizoval, stejně jako kdysi natáčení klipu na lodi. Ja vim, ze jste kamosi, tak se do toho nemontuj, jsi zaslepenej a zaujatej. Tady rozhodnou fakta. A ty nevidim nikde.
Zamčeno

Zpět na „Mediální odbor“