Stránka 2 z 3

Re: Nabídka vizitky v ČRo Brno - studio Zlín

Napsal: 13 srp 2012, 16:26
od Mikulas.Ferjencik
Teze: my otevřeně fungujeme sami, proto dokážeme otevřít i kraj.

Re: Nabídka vizitky v ČRo Brno - studio Zlín

Napsal: 14 srp 2012, 11:45
od Martin.Svadlenka
čeká mě to zítra odpoledne

> Otázky pro volební
vizitky pro krajské volby
2012 - Zlínský kraj
> >
>
> 1. Teď máte přesně
jednu minutu na
představení programu
své > strany/hnutí/koalice.
(k dispozici 60 sekund)
>
>
>
> 2. Otázka na konkrétní krajské téma. (k
dispozici 30 sekund)
>
>
>
> 3. Otázka na konkrétní krajské téma. (k
dispozici 30 sekund)
>
>
>
> 4. Budete prosazovat nějaká konkrétní
protikorupční opatření
na
> úrovni
> kraje? Pokud ano,
jaká? (k dispozici 30 sekund)
>
>
>
> 5. Jak by se měl kraj
angažovat v oblasti zdravotnictví? (k
dispozici
> 30 sekund)
>
>
> > 6. S kým byste po
volbách uzavřeli v
krajském zastupitelstvu
> nejraději
> koalici a s kým byste
koalici neuzavřeli za žádných okolností? (k
> dispozici
> 30 sekund)
>

Re: Nabídka vizitky v ČRo Brno - studio Zlín

Napsal: 14 srp 2012, 15:09
od Martin.Svadlenka
Doplnění
Co se týče těch dvou konkrétních otázek, tak byly více konkretizovány takto:
> 1) Jakým způsobem chcete zajistit využití strategické průmyslové zóny
> Holešov, která zatím nepřitáhla významného investora?
>
> 2) Do které dopravní nedokončené stavby na území kraje by měly prioritně
> plynout státní i krajské prostředky?
A jsem v koncích.

Re: Nabídka vizitky v ČRo Brno - studio Zlín

Napsal: 14 srp 2012, 15:42
od Vojtech.Pikal
Na dvojku můžeš říct, že by se udělalo krajské referendum.
Dají se k tomu sehnat nějaké materiály? Články?

Re: Nabídka vizitky v ČRo Brno - studio Zlín

Napsal: 14 srp 2012, 17:06
od Martin.Svadlenka
o jedničce jsem zjistil, že to stojí na významném zdroji pitné vody a je to pod taktovkou Czechoinvestu.. To je asi fakt bez dalšího komentáře.

Re: Nabídka vizitky v ČRo Brno - studio Zlín

Napsal: 14 srp 2012, 17:57
od Vojtech.Pikal
Martin Svadlenka píše:o jedničce jsem zjistil, že to stojí na významném zdroji pitné vody a je to pod taktovkou Czechoinvestu.. To je asi fakt bez dalšího komentáře.
Přeměnit na park a czechinvest zrušit? :)

Re: Nabídka vizitky v ČRo Brno - studio Zlín

Napsal: 14 srp 2012, 18:43
od Jana.Syrovatkova
Je to pro lidi, takže místo slov "transparentní, transparentně..." užívej něco ve stylu "aby si každý mohl snadno najít všechny smlouvy na internetu" a nezapomeň to použít v každé větě.

Jinak co se týče logopedie - vzpomínám v tomto na různé jazykolamy v rámci dramaťáku na ZŠ, ty také stály za to. Např. co nejvícekrát na jeden nádech říct nějaký jazykolam. Samozřejmě muselo být rozumět, co člověk říká. A pak se prostě nahrávat, odhalovat parazity v řeči a ty likvidovat.

Re: Nabídka vizitky v ČRo Brno - studio Zlín

Napsal: 15 srp 2012, 03:41
od Devilkin
Mohl jsi sem ale hodit aspoň to co máš připravené ty. Jinak nejlepší by bylo, kdybys to nahrál dopředu, poslal sem na posouzení a pak to poslal redaktorovi :).

Obecné rady za mě, které ale asi každý zná:
- Mluvit pomalu (s tím já mám pořád problém).
- Zkus se nahrát a pak si to poslechnout (já se poprvé pěkně divil :))
- Vyvarovat se přeskakování a přeřeknutí (to se lehko řekne, já vím).

K obsahu.
- Hlavně neslibovat nereálné
- Zdůrazňovat zapojení občanů a absolutní transparenci všech státních institucí.

Já bych asi odpověděl nějak takto (pro inspiraci):
2) Jakým způsobem chcete zajistit využití strategické průmyslové zóny Holešov, která zatím nepřitáhla významného investora?
Možná by bylo spíše namístě se podívat, jak celá průmyslová zóna vznikla a jestli už u vzniku nebyl předpoklad pro možné problémy s tímto projektem. Nemáme ale zatím dostatek informací, je ale hodně indícií, že nad rezervoárem pitné vody neměla nikdy žádná průmyslová zóna vzniknout. Budeme požadovat transparentní přezkoumání původních záměrů a všech stavebních povolení. Pokud se ukáže, že zóna je v pořádku, neohrožuje zásobu pitné vody a může být plně využívána, budeme se snažit zatraktivnit zónu především pro místní malé a střední podnikatele.

Já bych se do toho asi dál nezaplétal. Prostě transparentně přezkoumat, získat stanoviska odborníku a demokraticky rozhodnou co dál.
http://www.eps.cz/zpravodaj/kategorie/p ... pitne-vody
http://www.eps.cz/resime/pripad/pitna-v ... v-holesove
2) Do které dopravní nedokončené stavby na území kraje by měly prioritně plynout státní i krajské prostředky? 30s
To nedokáži dostatečně odborně posoudit. Logicky by se měly dokončit především ty stavby, které dnes brání plynulému provozu. Jako všude, chceme i zde maximální transparenci státních institucí a zapojení široké veřejnosti. Všechny návrhy, záměry a důvodové zprávy, včetně rozpočtů, smluv a faktur musí být dostupné automaticky na internetu a každý musí mít možnost se k nim vyjádřit. Dokážeme si představit i referenda o opravdu velkých dopravních stavbách v kraji. V takových podmínkách by se měla dát i mnohem lépe odhalit případná korupce a tím i zajistit více financí na důležité dopravní projekty.
4. Budete prosazovat nějaká konkrétní protikorupční opatření na úrovni kraje? Pokud ano, jaká? (k dispozici 30 sekund)
Transparentní organizace. Neexistuje aby se lidé museli doprošovat o informace jak jsou utráceny jejich peníze. Každá smlouva, věcný záměr a každý převod byť jen jediné koruny na krajském učtu musí být online dohledatelný. To jsou cíle, které by jsme chtěli prosadit jako první a věříme, že výrazně omezí prostor pro korupci.
5. Jak by se měl kraj angažovat v oblasti zdravotnictví? (k dispozici 30 sekund)
Nejsem schopen dostatečně odporně posoudit současnou situaci v této oblasti. Krajské nemocnice by ale také mely přejít na transparentní organizace tak, aby bylo zajištěno zodpovědné nakládání se státními prostředky. Co se týče počtu krajských nemocnic, jejich zaměření, případně rozšíření nebo rušení, jsme jako ve všech případech pro širokou diskusi s odborníky a veřejností v ideálním případě zakončenou referendem (především u velkých projektů).
6. S kým byste po volbách uzavřeli v krajském zastupitelstvu nejraději koalici a s kým byste koalici neuzavřeli za žádných okolností? (k dispozici 30 sekund)
Osobně vidím naše místo spíše v opozici, protože je velmi nepravděpodobné, že by jsme dokázali utvořit dostatečně širokou shodu s naším programem se současnými politickými stranami. Tam jsme ale na konkrétních cílech které odrážejí náš program schopní spolupracovat s kýmkoli. Nemíníme ani blokovat dobré návrhy jen pro to, že přichází od "opozice". Chceme širokou diskusi napříč politickým spektrem se zapojením občanů.

Re: Nabídka vizitky v ČRo Brno - studio Zlín

Napsal: 15 srp 2012, 10:39
od Martin.Svadlenka
Hodlám to vzhledem k těm stopážím číst, jakž takž mi to sedí, ještě to budu upravoat, tak do 13:00 klidně připomínkujte. Pak je to passé, budu na cestě do rádia. Díky všem za pomoc!
> 1. Teď máte přesně jednu minutu na představení programu své
> strany/hnutí/koalice. (k dispozici 60 sekund)
Mé jméno je Martin Švadlenka a jsem lídrem zlínské kandidátky Pirátů. Piráti se v krajském zastupitelstvu budou především snažit o zavedení transparentních bankovních účtů a účetnictví, kde si budete moci zkontrolovat, zač, za jakých podmínek a v jaké výši byly naše společné prostředky na správu věcí kraje vynaloženy. Nedopustíme, aby se občané museli svých práv na informace domáhat soudně tak, jako zlíňan ing. Luděk Maděra, kterému byly požadované informace vydány až na základě soudního rozhodnutí.Prosadíme závazná referenda na základě petice občanů po vzoru Švýcarska. Dnešní situace je nepřijatelná, neboť se vedení kraje nemusí peticemi zabývat a vyvolání krajského referenda peticí je znemožněno. Současný zákon o krajském referendu spíše brání reálnému zapojení občanů.
> 1) Jakým způsobem chcete zajistit využití strategické průmyslové zóny
> Holešov, která zatím nepřitáhla významného investora?
Využití průmyslové zóny bude podle mého laického názoru nesmírně problematické. V prvé řadě nechápu, jak mohla být vůbec vybudována v 2. (!) ochranném hygienickém pásmu nad zdrojem kvalitní pitné vody. který teď zásobuje v desítkách okolních obcích 28 tisíc obyvatel, přičemž v jeho možnostech je dodávat pitnou vodu až pro 200 000 lidí. Nedivím se investorům, že takovou průmyslovou zónu ignorují, v době recese ekonomiky obzvlášť.
> 2) Do které dopravní nedokončené stavby na území kraje by měly prioritně
> plynout státní i krajské prostředky?
Pokud je něco, co lze ohledně nedokončených dopravních staveb a prostředků do nich plynoucích označit za prioritní, tak je to opět možnost veřejné kontroly, která začíná při výběrovém řízení stavební firmy, pokračuje smlouvami a rozpočtem zdaleka nekončí. Nejprve zamezme tomu, aby se tyto investice tunelovaly, potom teprve řešme, jestli dříve R49, R55 nebo opravy stávající infrastruktury.
> 4. Budete prosazovat nějaká konkrétní protikorupční opatření na
> úrovni
> kraje? Pokud ano, jaká? (k dispozici 30 sekund)
Celou zadávací dokumentaci všech výběrových řízení kraje zveřejníme předem na Internetu. Výběrová řízení budou probíhat formou Internetové aukce a nebudou se jich moci zúčastnit společnosti, jejichž vlastník není dohledatelný. Všechny obchodní smlouvy uzavřené krajem budou do tří dnů od uzavření zveřejněny v plném znění. Znemožníme vytváření tajných dodatků ke smlouvám.
> 5. Jak by se měl kraj angažovat v oblasti zdravotnictví? (k dispozici
> 30 sekund)

> 6. S kým byste po volbách uzavřeli v krajském zastupitelstvu
> nejraději
> koalici a s kým byste koalici neuzavřeli za žádných okolností? (k
> dispozici
> 30 sekund)
Nebudeme se bránit koalici s kýmkoli, kdo chápe nezbytnost zavedení námi navrhovaných základních opatření, která mají potenciál zabránit tomu, aby si někdo i nadále dělal z veřejných zlatý důl pro sebe a pár svých kamarádů, čímž snad dostatečně zodpovídám i druhou část dotazu. Viděl bych to však spíše na takovou kontrolní opozici a upozorňování na případnou netransparenci a klientelismus.

Re: Nabídka vizitky v ČRo Brno - studio Zlín

Napsal: 15 srp 2012, 11:54
od Jana.Syrovatkova
Martin Svadlenka píše:Využití průmyslové zóny bude podle mého laického názoru nesmírně problematické. V prvé řadě nechápu, jak mohla být vůbec vybudována v 2. (!) ochranném hygienickém pásmu nad zdrojem kvalitní pitné vody. který teď zásobuje v desítkách okolních obcích 28 tisíc obyvatel, přičemž v jeho možnostech je dodávat pitnou vodu až pro 200 000 lidí. Nedivím se investorům, že takovou průmyslovou zónu ignorují, v době recese ekonomiky obzvlášť.
Nezmiňuj laický názor, celé tohle na mě působí jako: "Nic o tom nevím, nic jsem o tom nenastudoval, nechápu, co se to tam dělo, já nic, já muzikant..." - tzn. spíše v intenci některých stávajících stran, které rozhodně s ničím nemají nic společného a rozhodně k tomu nechtějí nic dodávat.
Využití průmyslové zóny bude nesmírně problematické. Jelikož je vybudována v 2. ochranném hygienickém pásmu nad zdrojem kvalitní pitné vody, musí se v první řadě zjistit a zajistit, aby nebyl ohrožen tento rezervoár, který zásobuje v desítkách okolních obcí 28 tisíc obyvatel. V možnostech rezervoáru je dodání pitné vody až pro 200 000 lidí. V době recese ekonomiky je tedy pochopitelné, že podobnou zónu investoři ignorují.
Toto je však neukončené, dává to jen informaci, kterou všichni ví a nikoli řešení, proto je tam nutné vložit i nějaké řešení, co bys se zónou dělal. Tedy například:
devilkin píše:Pokud se ukáže, že zóna je v pořádku, neohrožuje zásobu pitné vody a může být plně využívána, budeme se snažit zatraktivnit zónu především pro místní malé a střední podnikatele.
Kdyby se ti to časově nevešlo, spíše zkrať předtím například o možnostech rezervoáru pro 200 000 lidí. Případně ta věta o ignoranci, což mi přijde i lepší (teď jsem to zkusila - 31 sekund):
Využití průmyslové zóny bude nesmírně problematické. Jelikož je vybudována v 2. ochranném hygienickém pásmu nad zdrojem kvalitní pitné vody, musí se v první řadě zjistit a zajistit, aby nebyl ohrožen tento rezervoár, který zásobuje v desítkách okolních obcí 28 tisíc obyvatel. V možnostech rezervoáru je dodání pitné vody až pro 200 000 lidí. Pokud se ukáže, že zóna je v pořádku, neohrožuje zásobu pitné vody a může být plně využívána, budeme se snažit zatraktivnit zónu především pro místní malé a střední podnikatele.