Anketa - prezident

Mediální odbor působí v oblasti komunikace mezi stranou a veřejností, resp. sdělovacími prostředky; mediální odbor vydává tiskové zprávy a stanoviska strany, monitoruje média, propaguje akce strany atd.

Moderátor: Odbor - medialni

Uživatelský avatar
Petr.Kopac
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2944
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Profese: Software engineer
Bydliště: Benešov nad Ploučnicí
Dal poděkování: 5494 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: Anketa - prezident

Příspěvek od Petr.Kopac »

moni ka píše:Jestli je to myšleno "vážně", ona "nevážná diskuze" možná ukazuje na problém.

Ty otázky jsou jak do nějakého pitomého (bohužel asi ženského) časopisu. Opravdu na ně musíte odpovídat? Jestli ano, viděla bych tam odpověd´NEDŮLEŽITÉ . Ale ještě jsem nezaregistrovala postoj pirátů ke kandidátům na prezidenta. Tak nevím. :o
  1. Nemusime na ne odpovidat a nebudeme, protoze jak nekdo poukazal, jsou manipulativni...
    Z puvodniho postu píše:Samozřejmě se nemusíte držet těch "kritérií", berte je spíše jako pomocná a můžete to napsat úplně sám podle sebe.
  2. Diskuse probehla minimalne na predminulem zasedani Republikoveho vyboru, ktereho jsem se ucastnil a z ktereho existuje zapis a z toho by nase oficialni stanoviska mela vychazet. Dale se o tom diskutovalo v techto vlaknech:
Proto, Moniko, mi prijde kontraproduktivni stale donekonecna otevirat nova vlakna a zaplavovat forum vecmi, ktere uz jsou tady napsany a prodiskutovany. Pokud ma kdokoliv neco noveho, co tam jeste nezaznelo, muze v diskusi pokracovat tam.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kopac za příspěvky (celkem 2):
Keram, Monika.Hajdova
Softwarový inženýr. Evropan.
If you are neutral in situations of injustice, you have chosen the side of the oppressor. -- Desmond Tutu
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - prezident

Příspěvek od Petr.Vileta »

moni ka píše:Líbí se mi nápad najít vlastního kandidáta a oslovit ho. Nevím ale kolik potřebuje podpisů, stihlo by se to vůbec ?
50 000 podpisu a pokud vim, jeste neni schvalen zakon o tom, jakym zpusobem maji byt podpisy sbirany (jake udaje musi byt na podpisove listine).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Monika.Hajdova
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Keram
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 445
Registrován: 08 čer 2011, 09:36
Profese: AČR
Bydliště: Nýrsko
Dal poděkování: 526 poděkování
Dostal poděkování: 273 poděkování

Re: Anketa - prezident

Příspěvek od Keram »

jj 50 000 podpisů, na druhou stranu se tu asi těžko na někom známějším shodnem. Mě nenapadá nikdo kdo by to byl ochotnej dělat a lid ho alespoň trochu znali.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Keram za příspěvek:
Monika.Hajdova
MERHAUT WIN: "PN jsou Brožovým nástrojem k manipulování PS. Samožerský anarchista, co má drzost kázat o svobodě a demokracii" :D
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Mediální odbor
Příspěvky: 14052
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 11388 poděkování
Dostal poděkování: 19571 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - prezident

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

http://piratepad.net/anketa-volba-prezidenta - odpovědi jsem hodil do padu. Za chvíli to odešlu. Koukněte na to prosím, jste li tu někdo.
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Mediální odbor
Příspěvky: 14052
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 11388 poděkování
Dostal poděkování: 19571 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - prezident

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Odesláno

- věk (v jakém věkovém rozmezí by měl prezident být, aby nebyl moc mladý ani moc starý - Schwarzenbergovi vytýkají stáří, Dienstbierovi přílišné mládí)?
Z hlediska reprezentace státu by bylo dobré, aby prezident i po pěti letech úřadování udržel moč. Jinak 40 let určitě není přílišné mládí, tam spíše záleží na tom, co člověk za těch 40 let stihl.
- pohlaví (lepší muž , nebo žena?)
Uvítal bych na hradě méně narcismu, než kolik ho předvádí současný prezident. Jestli by k tomu přispěla volba ženy, tak jsem pro.
- měl by být civilní a neformální (může chodit mezi lidi v džínech jako Havel na trutnovský festival?) nebo spíše konzervativní a důstojný jako Klaus?
Mně osobně je bližší neformální styl, ale když je to potřeba, tak si kvádro vezmu. Od prezidenta očekávám to samé.
- může mít i jiné než české občanství? (mají ho jak Švejnar, tak Dienstbier)
Ano, pokud v zemi druhého občanství nepůsobí v politické funkci.
- měl by dávat hodně milostí a vyznamenání, nebo naopak?
Pokud je nebude dávat spřízněným podnikatelům, je mi to jedno.
- měl by být spíše minulostí stranický politik nebo ne?
U kandidátů bych ocenil, pokud by pro nominaci skutečně sebrali potřebné podpisy. To že si parlamentní strany ponechaly právo na nominaci kandidátů považuji za chybu. Jinak mi záleží spíše na tom, co kandidát v životě dělal a i mezi stranickými politiky se najdou světlé výjimky.
- má mít VŠ vzdělání (například Němcová by bývala byla středoškolačka)?
Bytové semináře za minulého režimu považuji za hodnotnější vzdělání než řadu současných vysokých škol. Nedělal bych z titulů vědu.
- měl by se dělat spíše vzácným (jako to chce Fischer) nebo se vyjadřovat hodně ke společenským tématům?
Hlavně by měl mít co říct. Pan Fischer působí dojmem, že jeho hlavní cíl je neříct nic, aby náhodou někoho nepopudil. Oproti tomu toho současný prezident sice komentuje hodně, ale hlavu a patu to mívá málokdy.
- měl by být pohledný/á
Nemám televizi, takže mi je to jedno.
- Vadí, když má pozitivní vztah k alkoholu?
Dokud kvůli němu nemusí letadla kroužit nad letištěm jako před lety s ruským prezidentem Jelcinem, tak ne.
- líbil by se vám v tomto úřadě více kuřák či nekuřák?
Dal bych přednost kandidátovi, který se konopí nebojí.
- musí být prezident ženatý/vdaná (když jsme země postavená na křesťanských hodnotách), nebo může být i "prezident single"?
Lepší být single, než podvádět manželku.
- měl by to být člověk "kterého zná každý"? (v minulosti byli třeba kandidáti jako pan profesor Jan Sokol, kteří měli velký morální kredit, ale všeobecně moc známí nebyli)
Doufám, že prezidentské volby nebudou jen přehlídka vysloužilých celebrit.
- Hraje významnou roli jeho chování? - příklad Paroubek buldozer, Zeman hodně pije alkohol, nebo spíše by měl být nevýrazný jako je třeba Fischer?
Nevýrazný buldozer s pohonem na becherovku bych rozhodně nevolil.
- měla by jeho kancelář fungovat jako "druhý ombudsman" - pomáhat lidem a s uplatňováním lidských práv¨
Určitě ano.
- může být prezident jasně pravicový nebo jasně levicový?
Prezident by se měl hlavně jasně postavit proti korupci a narušování demokracie nekalými mocenskými vazbami. Politická orientace v takovém případě není důležitá.

+ samozřejmě napište svoje preference, jaké by měl mít vlastnosti, mimo tyhle kolonky.

Měl by umět udělat si ze sebe legraci
Měl by otevřeně říkat pravdu
Neměl by zavírat oči před korupcí
Neměl by mít papalášské manýry
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 23308
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 32404 poděkování
Dostal poděkování: 25668 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - prezident

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

btw. prováděcí zákon už prošel sněmovnou a míří do senátu, bohužel, kvůli internímu útoku "hackerů" se zřejmě nedá najít.
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]
Uživatelský avatar
trinitrofenol
Příspěvky: 2090
Registrován: 04 úno 2012, 17:01
Profese: chemik
Bydliště: Praha 20
Dal poděkování: 1344 poděkování
Dostal poděkování: 3558 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - prezident

Příspěvek od trinitrofenol »

Vojtech Pikal píše:btw. prováděcí zákon už prošel sněmovnou a míří do senátu, bohužel, kvůli internímu útoku "hackerů" se zřejmě nedá najít.
Abychom se ještě nedivili, co všechno se stihne protlačit sněmovnou takhle začátkem prázdnin s nouzovým provozem stránky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi trinitrofenol za příspěvek:
Vojtech.Pikal
SMRT MODERACI
Free your hate.
6nula7 547 3nula9
Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - prezident

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Počkejte, to bude šrumec. Oni to samozřejmě nevydají s těma anketníma otázkama, ale udělají z toho text. Piráti chtějí huliče, co se nepočurává. LOL :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 6):
Ondrej.Polansky, Petr.Vileta, Petr.Kopac, Monika.Hajdova, Vojtech.Pikal, JirkaXDU
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Mediální odbor
Příspěvky: 14052
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 11388 poděkování
Dostal poděkování: 19571 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - prezident

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Dobrý den,

Díky za hodně vtipné ale rozhodně podnětné odpovědi.

Jakub Pokorný
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 4):
Keram, Ondrej.Profant, Filip.Krska, Vojtech.Pikal
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
Zamčeno

Zpět na „Mediální odbor“