Anketa - prezident

Mediální odbor působí v oblasti komunikace mezi stranou a veřejností, resp. sdělovacími prostředky; mediální odbor vydává tiskové zprávy a stanoviska strany, monitoruje média, propaguje akce strany atd.

Moderátor: Odbor - medialni

Uživatelský avatar
Monika.Hajdova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 240
Registrován: 31 kvě 2012, 22:42
Profese: rádkyně ;-)
Bydliště: Křemešník
Dal poděkování: 429 poděkování
Dostal poděkování: 180 poděkování

Re: Anketa - prezident

Příspěvek od Monika.Hajdova »

Použiju svůj příspěvek z jiného vlákna na fóru, takže se omlouvám těm, co ho už četli :oops: .

Ocituji Jana Hnízdila :

Kdo by prezidentem být neměl a proč.

Prezidentem by neměl být člověk, který jím být chce. Člověk, který je přesvědčený o svých prezidentských schopnostech a nabízí se „obětovat“ pro blaho národa. Člověk, který si musí sehnat peníze na volební kampaň, objíždět zemi a přesvědčovat občany o tom, že ON je ten pravý.


Kdo by prezidentem být měl a proč.

Prezidentem by měl být člověk, který o funkci nestojí. Člověk, který je občanům dlouhodobě známý svým charakterem, prací, veřejnými názory a postoji. Člověk, který nepotřebuje peníze na volební kampaň, neboť občané vyšlou posly za ním a budou jej prosit, aby dočasně zanechal profese a pomohl prezidentskému úřadu i naší zemi vrátit těžce poškozenou prestiž.
.........................................
Nic svého nepřidám, naprosto nevím, za kým ty posly poslat. Jestli by ten člověk mohla být žena pochybuji, myslím, že v naší společnosti by byla nevolitelná (ale taky mě nenapadá). Doplnila bych, že má mít prezident plnovous. Ten nikdo z kandidátů nemá a do volby mu snad nenaroste? :twisted:
A co ten prezidentský úřad zrušit ? 8-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Monika.Hajdova za příspěvky (celkem 3):
Martin Broz, Ondrej.Profant, Simona.Skorepova
Jen tak si lítám... ;-)
Uživatelský avatar
Petr Stehlik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1780
Registrován: 25 srp 2009, 15:30
Profese: všeuměl
Bydliště: Zlín
Dal poděkování: 686 poděkování
Dostal poděkování: 1712 poděkování

Re: Anketa - prezident

Příspěvek od Petr Stehlik »

Vojtech Pikal píše:
Petr Stehlik píše:Na http://www.prezidyk.cz je pár příkladů podporujících názor, že startovní věk by klidně mohl klesnout až téměř na polovinu současného. Souhlasím s tím. 30 nebo 25, nemám problém.
Mě je 25 a problém s tím tedy mám. Nedovedu si představit, že bych já, nebo někdo z mých přátel-vrstevníků zastával vyšší ústavní funkci. Odkazované osoby nejsou příliš přesvědčivé (jistě, jsou to osobnosti, ale jsou to osobnosti vhodné pro ústavní funkci?)
Základní funkcí prezidenta je prezentovat. Je to vlastně najatý herec. Proto má i minimum pravomocí, aby nic nepokazil. I to jeho veto jde přehlasovat.
Jestli máš problém s tím, že bys osobně prezidenta nedal, tak čekej, až ti bude 40, ale prosím neomezuj takto ostatní. Máme spoustu mladých pěkných herců a héreček, kteří by tam mohli naběhnout už teď a 4 roky jezdit po státních návštěvách. Hlavní je nebát se a nekrást (a to ani propisky!)
Uživatelský avatar
Martin Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 9428
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5426 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - prezident

Příspěvek od Martin Broz »

Ja se musim vzdycky drzet abych se nepocural smichy, kdyz se nekdo snazi o prezentaci Ceska a jejich obyvatel. Zrudicka se zbytnelym mozkem cekajici na porazku kvicici o 106, ze se to prece dalo cekat a "uz je to tady", cink cink, pravda zvitezi. Sama. Bez ucasti. Jako v pohadce o kouzelnem dedeckovi, ktery prijde a vsechno zachrani v posledni vterine. Takovej Slunecnik, Vetrnik a Mesicnik ztelesneny v kecech o pravde a lasce k Vecernici. Nebojsa hadr.

Posledni prezident deklaroval ze je reprezentantem vsech. Z proste logiky veci vyplyva, ze se po vzajemne negaci okoli, stal prezidentem pro sama sebe.

Kecy a zase kecy. Uloha prezidenta je jasna. Pokladat vence, predavat vyznamenani, udelovat milosti a po tech poslednich dvou, taky exhibovat pred svetem a nebo alespon pred detma v pronajate aule ruznych zpriznenych vzdelavacich instituci.

Otazka cislo jedna je: Co od prezidenta ocekavame?
Pak si muzeme vybrat. Ale protoze nevime co chceme, nevime kdo jsme, nevime kde jsme, budeme mit to co se nam zjevi jako jedina moznost.
V tuto chvili chci volit PROTI jakemukoliv prezidentovi co je na seznamu.

Osobne jsem je dnes charakterizoval takto:
Fantasmagoricky najezd sebesenominujicich postav klaticich se na jednu stranu z duvodu prehnaneho pozitku z alkoholu, nebo nadruhou stranu ze starecke senility. Ostatni maj maslo na hlave, nekteri v hlave a s heslem kdo maze ten jede, sbiraji podporu a penize. To vsechno a mnohem vice za mohutne podpory massmedii, misto aby sami lide sdileli touhu a zadali osobnosti o sluzbu lidu v prezidentske roli. Je to postavene na prdel, ne na hlavu. Zvolime si totiz evidentne nikoliv hlavu statu, ale opacny konec.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin Broz za příspěvky (celkem 4):
Vaclav.Malek, Monika.Hajdova, Simona.Skorepova, trinitrofenol
Uživatelský avatar
Monika.Hajdova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 240
Registrován: 31 kvě 2012, 22:42
Profese: rádkyně ;-)
Bydliště: Křemešník
Dal poděkování: 429 poděkování
Dostal poděkování: 180 poděkování

Re: Anketa - prezident

Příspěvek od Monika.Hajdova »

"Zvolime si totiz evidentne nikoliv hlavu statu, ale opacny konec."

tak tohle vypadá na nejpřesnější definici

Dá se proti tomu něco podniknout ?
Jen tak si lítám... ;-)
Uživatelský avatar
Martin Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 9428
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5426 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - prezident

Příspěvek od Martin Broz »

Ja bych vedel. Zablokovat moznosti Ceskeho statistickeho uradu, ktery volbu porada. Fakticky pak firem, ktere tu volbu prakticky uskutecnuji. Tedy Alwill, Cervenka a Matejka tentokrat v dresu Oracle. K tomu potrebujeme Anonymous verejnost. Pretizit systemy a zorganizovat blokadu CZSO. Napadnout jejich datovou linku a konkretni predstavitele tohoto uradu. Vcetne Fishera, kandidata na Prezidenta. Byvaleho prezidenta tohoto uradu. A vubec jeste mnoho veci, ktere tu prezentovat nebudu pro uspech akce. Mimochodem BIS tohle vse sleduje. Vemte si z toho co potrebujete. Dalsi domluva musi byt tajna.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin Broz za příspěvek:
Martin.Shanil
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - prezident

Příspěvek od Petr.Vileta »

Martin Broz píše:Ja bych vedel. Zablokovat moznosti Ceskeho statistickeho uradu, ktery volbu porada. Fakticky pak firem, ktere tu volbu prakticky uskutecnuji. Tedy Alwill, Cervenka a Matejka tentokrat v dresu Oracle. K tomu potrebujeme Anonymous verejnost. Pretizit systemy a zorganizovat blokadu CZSO.
No ja nevim, ale nemaji treba volebni komise VPN nebo jiny druh pripojeni "mimo internet"? U volby prezidenta to pravdepodobne bude stejne.

A ke kandidatovi ... co treba Marek Eben? Je vzdelany, se sirokym rozhledem, umi nejmene 3 jazyky, umi se spolecensky chovat, je skromny a sebekriticky, ma smysl pro humor. Ten by to bral jako sluzbu spolecnosti a poctu, nepovysoval by se. Nezeptame se ho? Ja vim, neni pirat, je u OSA ;)
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
TiborGanzer
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 69
Registrován: 02 dub 2012, 15:37
Profese: Chemik a procesní inženýr
Bydliště: Dětmarovice
Dal poděkování: 142 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování

Re: Anketa - prezident

Příspěvek od TiborGanzer »

Mám návrh na osobu prezidenta - ky.

Eliška Wagnerova - pensionovana soudkyně Ústavního soudu.

Nezávislá .
Otevřená.

Na rozdíl od Klause který je odborníkem na všechno , Eliška Wagnerova jako právnička je znalá v nuansích kompetencí a pravomocí nejvyšších orgánů moci.
Fyziku neoklameš .... Čas nezastavíš .....
Uživatelský avatar
Monika.Hajdova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 240
Registrován: 31 kvě 2012, 22:42
Profese: rádkyně ;-)
Bydliště: Křemešník
Dal poděkování: 429 poděkování
Dostal poděkování: 180 poděkování

Re: Anketa - prezident

Příspěvek od Monika.Hajdova »

Líbí se mi nápad najít vlastního kandidáta a oslovit ho. Nevím ale kolik potřebuje podpisů, stihlo by se to vůbec ?
Jen tak si lítám... ;-)
Uživatelský avatar
Petr.Kopac
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2944
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Profese: Software engineer
Bydliště: Benešov nad Ploučnicí
Dal poděkování: 5494 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: Anketa - prezident

Příspěvek od Petr.Kopac »

Psst... mam takovy dojem, ze Miki potreboval jen nejake konkretni napady, aby mohl sestavit medialni vyjadereni - a ne dalsi zdlouhavou diskusi ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kopac za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Mikulas.Ferjencik
Softwarový inženýr. Evropan.
If you are neutral in situations of injustice, you have chosen the side of the oppressor. -- Desmond Tutu
Uživatelský avatar
Monika.Hajdova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 240
Registrován: 31 kvě 2012, 22:42
Profese: rádkyně ;-)
Bydliště: Křemešník
Dal poděkování: 429 poděkování
Dostal poděkování: 180 poděkování

Re: Anketa - prezident

Příspěvek od Monika.Hajdova »

Jestli je to myšleno "vážně", ona "nevážná diskuze" možná ukazuje na problém.

Ty otázky jsou jak do nějakého pitomého (bohužel asi ženského) časopisu. Opravdu na ně musíte odpovídat? Jestli ano, viděla bych tam odpověd´NEDŮLEŽITÉ . Ale ještě jsem nezaregistrovala postoj pirátů ke kandidátům na prezidenta. Tak nevím. :o
Jen tak si lítám... ;-)
Zamčeno

Zpět na „Mediální odbor“