Ocituji Jana Hnízdila :
Kdo by prezidentem být neměl a proč.
Prezidentem by neměl být člověk, který jím být chce. Člověk, který je přesvědčený o svých prezidentských schopnostech a nabízí se „obětovat“ pro blaho národa. Člověk, který si musí sehnat peníze na volební kampaň, objíždět zemi a přesvědčovat občany o tom, že ON je ten pravý.
Kdo by prezidentem být měl a proč.
Prezidentem by měl být člověk, který o funkci nestojí. Člověk, který je občanům dlouhodobě známý svým charakterem, prací, veřejnými názory a postoji. Člověk, který nepotřebuje peníze na volební kampaň, neboť občané vyšlou posly za ním a budou jej prosit, aby dočasně zanechal profese a pomohl prezidentskému úřadu i naší zemi vrátit těžce poškozenou prestiž.
.........................................
Nic svého nepřidám, naprosto nevím, za kým ty posly poslat. Jestli by ten člověk mohla být žena pochybuji, myslím, že v naší společnosti by byla nevolitelná (ale taky mě nenapadá). Doplnila bych, že má mít prezident plnovous. Ten nikdo z kandidátů nemá a do volby mu snad nenaroste?
A co ten prezidentský úřad zrušit ?