Obchodní model pro umělce

Mediální odbor působí v oblasti komunikace mezi stranou a veřejností, resp. sdělovacími prostředky; mediální odbor vydává tiskové zprávy a stanoviska strany, monitoruje média, propaguje akce strany atd.

Moderátor: Odbor - medialni

Zamčeno
Uživatelský avatar
Martin Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 9428
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5426 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Obchodní model pro umělce

Příspěvek od Martin Broz »

Zjistil jsem, ze jeden z popularnich webkamerovych chatu funguje na prirozenem obchodnim modelu a umelcum nabizi uplne nove podminky k osobnimu vyuziti, ba co vic, dokonce zbohatnuti.

Jedna se o web http://cs.cam4.com/.

Kazdy muze ukazat co umi a kazdy muze ukazat co se mu zamane.
Pokud chce dotycny jako spravna devka za svuj vykon penize, muze inkasovat od divaku kredity a ty pak smenit za doláče.
Umelec motivuje sve obecenstvo tim, cim si mysli, ze zaujme nejvic. (casto vedou ti s netradicnim nebo kurioznim pristupem)
Cim vetsi obecenstvo, tim vyse v zebricku nejsledovanejsich kamer, tim vetsi sance na dalsi obecensto a na nekoho kdo zaplati.

Vtip je v tom, ze plati jen ti, co chteji, chcete-li jinak, co na to maji.
Ostatni ale nejsou nijak pri verejne produkci omezeni ci ochuzeni.
Nemusi platit vsichni. Nikdo nikoho k placeni nenuti.
A vsichni jsou co? Spokojeni.
Dokonce i kdyz neplatite, muzete vest konverzaci a prispivat ke zkvalitneni predstaveni.

Neni problem v tomto systemu vydelat za 10 minut 3000,- Kc.

Me se to zatim jeste nepovedlo, nebot jsem nebyl dostatecne kuriozni, byl tam poprve a tak jsem si neziskal sve publikum a diky tomu ani cent.
Stejne je to i s kamenymi umelci. Kdyz neziskaji popularitu, nikoho nezajimaji. Nikdo jim nic neda.
A uziti jejich dila, v podobe predstaveni a zdarma, jim nevadi. Je to soucasti splhani se navrchol.
Opet narozdil od tech zkamenelych umelcu.

Me se tenhle model libi jednak proto, ze je prirozeny, nikomu nic nevnucuje a nechava vztahy umelce a publika na vzajemne symbioze a sympatiich.

Jsou tam samozrejme ruzne finticky a i system nabizi radu moznosti, jako je pouze soukroma show a odkazy na dalsi obsah, jako je web, yutube, Facebook, twitter, atp.

Zda se mi ze je v tom systemu vsechno, co jinak zajistuji ruzni prostrednici, marketeri, obchodnici, reklamky, fakturantky a produkcni.

OFFTOPICA jeste navic to mate nezdanene! Jupiii.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin Broz za příspěvek:
Ondrej.Kotas
Uživatelský avatar
Kostas.Dimoskakis
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 149
Registrován: 07 říj 2010, 12:38
Profese: Elektro slaboproud - podnikatel
Bydliště: Bousovská 735/6, Praha 9 - Kbely
Dal poděkování: 236 poděkování
Dostal poděkování: 185 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchodní model pro umělce

Příspěvek od Kostas.Dimoskakis »

koukam na to a neumim si predstavit zpevaka, nebo knihu. abych ten obchodni model prohledl, musel bych se zaregistrovat. to se mi zrovna 2x nechce. existuje i jina web-stranka ne na sex bazi?
Uživatelský avatar
Martin Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 9428
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5426 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchodní model pro umělce

Příspěvek od Martin Broz »

No prave ze neexistuje. Takze opet inspirace pornem. Tady je ten model ale krasne funkcni a pochopitelny na konkretnim priklade i pro mene vyvinute. A jestli se ti nechce zaregistrovat, tak to mas asi smulu. Ale odpozorovat jak genialne to funguje, muzes i Anonymne.
Uživatelský avatar
Kostas.Dimoskakis
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 149
Registrován: 07 říj 2010, 12:38
Profese: Elektro slaboproud - podnikatel
Bydliště: Bousovská 735/6, Praha 9 - Kbely
Dal poděkování: 236 poděkování
Dostal poděkování: 185 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchodní model pro umělce

Příspěvek od Kostas.Dimoskakis »

musim to nejak prevezt do prve zminene hudby nebo knihy.
Uživatelský avatar
Martin Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 9428
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5426 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchodní model pro umělce

Příspěvek od Martin Broz »

Hele to je stejny jako s tema tvejma Juboxama. Hodi tam peniz jeden a vsichni ostatni poslouchaj. A nikomu to neprijde divny. Proste plati ten co chce a co na to ma. Ostatni nikdo nevyhani. Naopak. Cim vetsi publikum, tim vetsi sance ze ti tam nekdo hodi minci i za dalsi pisnicku. Izy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin Broz za příspěvek:
Ondrej.Kotas
Uživatelský avatar
Kostas.Dimoskakis
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 149
Registrován: 07 říj 2010, 12:38
Profese: Elektro slaboproud - podnikatel
Bydliště: Bousovská 735/6, Praha 9 - Kbely
Dal poděkování: 236 poděkování
Dostal poděkování: 185 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchodní model pro umělce

Příspěvek od Kostas.Dimoskakis »

Martin Broz píše:Hele to je stejny jako s tema tvejma Juboxama. Hodi tam peniz jeden a vsichni ostatni poslouchaj. A nikomu to neprijde divny. Proste plati ten co chce a co na to ma. Ostatni nikdo nevyhani. Naopak. Cim vetsi publikum, tim vetsi sance ze ti tam nekdo hodi minci i za dalsi pisnicku. Izy.
Dobry... tak takhle jsem se na to nikdy nedival. Jenze na vrchol se dostanou jen nekteri. ti co se nedostanou, tak budou delat vse pro to, aby zustal stary model. to je dostavat penize pres kolektivniho spravce. a o fono-prumyslu a jinych spol. ani nemluvim.
no jo, nekdo stim zacit musi. ale potrebovali byhom to ukazat alespon na jednom funkcnim ne sex modelu
Uživatelský avatar
Martin Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 9428
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5426 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchodní model pro umělce

Příspěvek od Martin Broz »

Ale v nabidce jsou si vsichni rovni. To ze ma nekdo vetsi popularitu, je dane jeho mnoha vlastnostmi.
Pokud nekdo ty vlastnosti nema, musi se poohlednout po utulku pro nechtene umelce, nebo se zivit jinak.
Nebo si najit sve verne divaky, kterym bude pusobit na city a ti se nad nim slituji a prispeji mu, jako zebrakovi.
Chtel sem poukazat, ze tak jak to funguje na cam4 to funguje zcela prirozene a nenasilne, stejne jako hraci skrinky v hospode.
Vsechno ostatni je umele vybudovany prumysl kolem dusevniho monopolu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin Broz za příspěvek:
Kostas.Dimoskakis
Zamčeno

Zpět na „Mediální odbor“