Absolutní zklamání z akce" Kulatý stůl" na Klárově..a Miki

Mediální odbor působí v oblasti komunikace mezi stranou a veřejností, resp. sdělovacími prostředky; mediální odbor vydává tiskové zprávy a stanoviska strany, monitoruje média, propaguje akce strany atd.

Moderátor: Mediální odbor

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Absolutní zklamání z akce" Kulatý stůl" na Klárově..a Miki

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Zdravím.
Abych Vás uvedl do situace. Po přípravě na zítřejší konferenci o autorech a 80ti procentní koordinace dnešních aktivit na Klárově a zkoušce s kapelou jsem dorazil domů v naprostém rozčarování.
Ačkoliv si maximálně vážím všeho, co Miki (Ferda) pro Piráty dělá, dnešek chápu jako největší fail. Laxnost a lehká arogance, kterou se dnes prezentoval...WTF?

Ano, akce se povedla, ale za jakou cenu?
a) Koordinaci oslovování lidí Miku zcela ignoroval.
b) Veškeré logistické akce, ačkoliv si je vzal na triko, ignoroval.
c) Akci dnes moderoval maximálně profesionálně Zdeněk Strnad...bez podkladů MO.
d) Na akci nedorazil žádný novinář. V tomto bodě bych prosím požadoval scan Mikiho odeslaných emailů, že skutečně někoho oslovil....plus, jak se řešily jmenovky.
e) Mikiho příchod na akci, která měla EDIT: původně oficiálně začít od pěti v 5:50 s kolem (jehož zamknutí bylo to nejdůležitější) a jeho laxní přístup, kdy komplet KS Praha budovalo stan...asi nežádá vyjádření.

Co s tím?
Zítra zavolám Strnadovi, a ověřím, že je on v pohodě. (OSTUDA)

Jelikož nemáme adekvátního kandidáta na fci šéfa MO, nebudu volit cestu navržení odvolání Mikiho, nicméně bych ocenil, kdyby nějaký Pirát zájem o šéfování MO projevil.

Co si z t hoho vzít?
Jakékoliv vyhlášení mediální bomby, musí být pokryto logistickými a hlavně personálními zdroji.
Mediální plánování musí být vždy konzultováno na úrovni RV a/nebo s KS, které akci pořádá. Ačkoliv má MO mandát mediálně prezentovat Piráty, sebereflexe a pokora zde zcela chybí.

Za sebe zdůrazňuji:
Jak popularita Pirátů roste, frekvence akcí a potřebných mediálních výstupů narůstá.
Postěžuji si: Nejsem ochoten a ani schopen (full time job) řešit věci, které jsou plně v gesci mediálního odboru, pokud tento nějaké aktivity připravuje.
Kulatý stůl asi nemůže organizovat puberťák in love.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem, kteří dnešní akci zachránili a svou aktivitou přispěli k tomu, že vlastně žádná ostuda nebyla.

Miki F.:"Tak dopadlo to dobře, ni" not enough

EDIT po ránu: Piráti a kulatý stůl - informace na jiných online médiích NULA.
Mrzí mě, že Mikimu meju hlavu takhle veřejně :-(
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 3):
Jakub.Michalek, Karel_Bilek, Jaroslav.Kucera
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 5228
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 1998 poděkování
Dostal poděkování: 3079 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Absolutní zklamání z akce" Kulatý stůl" na Klárově..a Mi

Příspěvek od Jiri.Rezek »

No, myslím, že kombinace místopředseda+vedoucí MO je smrtelná...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Rezek za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Kaderavek.sen, Jaroslav.Kucera
  1. místopředseda KS Plzeňský kraj tel.: 72tri 175 03devet
    místostarosta Plzeň 1
Uživatelský avatar
Martin.Broz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 9429
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5428 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Absolutní zklamání z akce" Kulatý stůl" na Klárově..a Mi

Příspěvek od Martin.Broz »

To neni tak zasadni. Smrtelna je kombinace stress, ukoly, prace, skola, pirati, hospoda, ZENSKA.
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7962
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15004 poděkování
Dostal poděkování: 8366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Absolutní zklamání z akce" Kulatý stůl" na Klárově..a Mi

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Hlavně se zas ukázala absolutní netransparentnost a nesdílnost. Problémem je, že toho máme moc, protože se o práci nedělíme. Úkoly se vynořují a lítají sem tam - namísto nějaké koncepce. O akcích většinou ví jen ten, kdo si je vymyslel (zbylí tuší, že něco takové má být).

Z mého pohledu: OFFTOPICIvan mi zavolal, ať domluvím místo - udělal jsem. Vlastně jsem netušil, co se děje. Později mi Ivan volá, že nemáme nic hotové. Tak jsem napsal draft TZ, řešil stan, agregát a tak. Kdyby na to bylo více času, tak to mohli být hezky rozdělené úkoly (někdo by zajel pro agregát, jiný by zajel pro stan), takhle jsme tím já s Michalem strávili většinu dne...

Kdyby Miki řešil jen novináře a oslovování, tak by to jistě zvládl. Bohužel vedle toho se vždy řeší spousta blbostí. Mimochodem tento problém se řeší zde: viewtopic.php?f=452&t=11629 byl bych rád, aby si Ivana a Miki našli chvíli a připomínkovali tento projekt. Fakt to může ulehčit mnohé.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Kallasch, Karel_Bilek

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Kulatý stůl" na Klárově

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Berte toto prosím spíš jako varování než jako tragedii. Po mnoha vydařených akcich musela zákonitě přijt i akce slabší nebo nezvládnutá ještě lépe než ty předešlé. Pamatujte, že jsme jenom lidé a každý máme svoje limity. Vyhoření hrozí všem aktivním lidem, proto je nanejvýš třeba tuto záležitost brát jako zdravou ukázku kam to vede, když se nakládá jen na nejlepší koně a ti najednou kleknou. Právě od tohoto máme přece vedení(RP), které by mělo koordinovat vývoj víc než vše dělat sami. Podle mého se právě projevů nedůslednost-zpoždění v budování a posilování činnosti regionálních center, které by generovali pomocníky, zástupce a ty, kteří budou schopní přebírat části potřebné práce. Proto si dovoluji předsedu požádat, aby nepanikařil a Mikyho nechal taky trochu žít. Je přece i jeho zodpovědností (předsedy) vědět jak se vyvíjí síly ve straně a kde je potřeba a co podepřít a hlavně jak a co udělat. Nejsme občanské sdružení, ale profesionální práci naši nejschopnější stále dělají (stejně jako předseda) zadarmo a často mimo plné pracovní a školní nasazení a to se někde časem prostě občas projevuje, nic víc a nic míň. PROTO PROSÍM ZACHOVEJME PANIKU
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvky (celkem 4):
Lenka.Wagnerova, Ivan.Sirko, Petr.Vileta, Patrik.Lisanik
Uživatelský avatar
Gabriela.Antosova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 290
Registrován: 12 led 2010, 10:50
Profese: manažer
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 759 poděkování
Dostal poděkování: 448 poděkování

Re: Absolutní zklamání z akce" Kulatý stůl" na Klárově..a Mi

Příspěvek od Gabriela.Antosova »

Snad by se to dalo chápat, kdyby to nebyla vyloženě Mikyho akce.
Uživatelský avatar
Lenka.Wagnerova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2452
Registrován: 09 pro 2011, 15:12
Profese: ucitelka,psycholozka
Bydliště: Praha - Vinoř
Dal poděkování: 4813 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování

Re: Absolutní zklamání z akce" Kulatý stůl" na Klárově..a Mi

Příspěvek od Lenka.Wagnerova »

Vážení, jedete v tom 3 roky, všichni máte plno práce, studia, osobních starostí.... Někdo je odolnější, někdo vyhoří dřív. A taky ze své vlastní zkušenosti vím, že je často mnohem těžší přenést efektivně úkoly na druhé, než si to udělat sama. Je jasné, že to Miky zvoral, stačilo říct a vše bychom zajistili, komunikace s médii je věc, kterou s Jankem jsme schopni udělat.
Na druhou stranu jsme lidi, důležité je jen včas si přiznat, že toho mám moc, případně že mám momentálně jiné priority, a přehodit to na druhé. To je, myslím, to podstatné, co bychom si měli z této situace odnést.
A nebojte se možná víc zapojovat nás "nováčky", nemusíte všechno dělat pořád ti samí.... ;)
Iveta.Meinlschmidtova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 30
Registrován: 03 kvě 2012, 16:55
Profese: ekonom
Bydliště: Karlovarský kraj
Dal poděkování: 30 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování

Re: Absolutní zklamání z akce" Kulatý stůl" na Klárově..a Mi

Příspěvek od Iveta.Meinlschmidtova »

Ahoj Ivane,
jsem tu nová a reg.příznivec, ale celkem mě poděsilo, že jsi okamžitě apeloval na Mikyho výměnu ve "funkci" a to pouze proto, že jednou? nezvládl akci?Jelikož jsem tu "nová", tak se s fórem seznamuji a surfuji sem, tam.Neuniklo mi, že Miky je velmi aktivní a patří mezi "tažné koně".Počítejte s tím, že čím více budete stoupat a to budete,budete tím více pod tlakem.

Co si upřímně myslím, že v nej stresu jsi ty sám a máš toho hodně a jsi pod tlakem.Proto ta reakce.Tvé práce, práce tvých kolegů a kamarádů si velice vážím a přijměte můj dík.
S Mikym by jste měli jít na pivčo a vyříkat si to mezi sebou.Beru to tak, že jsi včera měl "blbej den", což je úplně, ale ůplně normální. :) ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Iveta.Meinlschmidtova za příspěvky (celkem 2):
Petr.Bajgar, anonym53077
Uživatelský avatar
Zdenek.Stepanek
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 3522
Registrován: 25 črc 2009, 22:46
Profese: IT Expert
Bydliště: Varnsdorf
Dal poděkování: 1482 poděkování
Dostal poděkování: 3051 poděkování

Re: Absolutní zklamání z akce" Kulatý stůl" na Klárově..a Mi

Příspěvek od Zdenek.Stepanek »

Jak to tak pozoruju z povzdálí, spíše měl hodně blbej den Miki...
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner
Iveta.Meinlschmidtova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 30
Registrován: 03 kvě 2012, 16:55
Profese: ekonom
Bydliště: Karlovarský kraj
Dal poděkování: 30 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování

Re: Absolutní zklamání z akce" Kulatý stůl" na Klárově..a Mi

Příspěvek od Iveta.Meinlschmidtova »

Zdenek Stepanek píše:Jak to tak pozoruju z povzdálí, spíše měl hodně blbej den Miki...
Možná, asi....ty jsi nikdy neměl "blbej" den? Dle Motta: ty kdož jsi bez viny, hoď první kamenem?? ;) :)
Zamčeno

Zpět na „Mediální odbor“