Stránka 1 z 3
Výlepové plochy
Napsal: 07 dub 2012, 21:17
od Zdenek.Stepanek
Ahoj vespolek.
Hledám informace o výlepových plochách. Mám dojem, že obce ze zákona poskytují pro volby nějaké plochy zdarma, ale na fóru to teď nemůžu najít. Obecné zkušenosti jsou asi takové, že na menších obcích to není problém, ůřady řeknou že plocha je na zastávce, u nádraží apod. Většé města jsou problém, většinou podobné útoky na ODČSSD končí odpálkováním na rengla apod.
Existuje tedy ono nařízení o plochách zdarma pro volby, nebo jsem si to vymyslel?
Zdeněk
Re: Výlepové plochy
Napsal: 07 dub 2012, 21:20
od Petr.Kopac
O tom nevim a pochybuju o tom. My budeme davat plakaty na kartony, ty pak upevnovat vsude mozne (takze ne vylepovat, vylepovani lidi sere, musi se pracne odstranovat). Po volbach pak odstrihneme a uskladnime na dalsi volby

Re: Výlepové plochy
Napsal: 07 dub 2012, 22:52
od Ivo.Vasicek
Ve většině obcí (menších) jsou výlepové plochy zdarma, v některých za symbolický poplatek (desetikoruny). Mám to ověřeno ze senátních voleb v SČK, ale zřejmě je to jinde podobné (v JMK je). Obvykle jsou to jedna až tři nástěnky někde u autobusové zastávky. Připevňování je obvykle připínáčky, někde se dá lepit. Někde to obec vyvěsí sama (zasklené nástěnky). Doporučuji to obtelefonovat (tak jsme to dělali)
Re: Výlepové plochy
Napsal: 07 dub 2012, 22:57
od Jakub Sembera
Ivo Vasicek píše:Doporučuji to obtelefonovat (tak jsme to dělali)
Rozesílal jsem emaily s dotazem:
Dobrý den,
chtěl bych se informovat o umístění veřejných výlepových ploch ve vaší obci. Je ve vaší obci prostor, kde lze volně nalepit informační leták a kde se místo nachází (přibližná pozice, adresa).
Děkuji moc za poskytnutou informaci,
s pozdravem
Šembera J.
Re: Výlepové plochy
Napsal: 07 dub 2012, 23:19
od Petr.Vileta
Jakub Sembera píše:Rozesílal jsem emaily s dotazem:
Dobrý den,
chtěl bych se informovat o umístění veřejných výlepových ploch ve vaší obci. Je ve vaší obci prostor, kde lze volně nalepit informační leták a kde se místo nachází (přibližná pozice, adresa).
Děkuji moc za poskytnutou informaci,
s pozdravem
Šembera J.
Dotaz na Jakuba Michalka, az sem zabrousi. Neslo by tento dotaz rozeslat do datovych schranek vsech obci? Podle zakona by je mely mit vsechny povinne.
Re: Výlepové plochy
Napsal: 07 dub 2012, 23:22
od Jakub Sembera
Petr Vileta píše:Dotaz na Jakuba Michalka, az sem zabrousi. Neslo by tento dotaz rozeslat do datovych schranek vsech obci? Podle zakona by je mely mit vsechny povinne.
Mě to "mailování" ani nevadí. Spíše mi více vadí, že ne všechny obce odpověděly.
Re: Výlepové plochy
Napsal: 08 dub 2012, 03:26
od Petr.Vileta
Jakub Sembera píše:Petr Vileta píše:Dotaz na Jakuba Michalka, az sem zabrousi. Neslo by tento dotaz rozeslat do datovych schranek vsech obci? Podle zakona by je mely mit vsechny povinne.
Mě to "mailování" ani nevadí. Spíše mi více vadí, že ne všechny obce odpověděly.
No prave, u datove schranky alespon vis, ze to bylo vyzvednuto/precteno. BTW kde beres maily na obce?
Re: Výlepové plochy
Napsal: 08 dub 2012, 10:05
od Ivo.Vasicek
JEště technická pozámka. Výlepové plochy bývají většinou celkem malé - max. 2m čtvereční, plakát by neměl být větší než A3.
Re: Výlepové plochy
Napsal: 08 dub 2012, 10:32
od Jakub Sembera
Petr Vileta píše:No prave, u datove schranky alespon vis, ze to bylo vyzvednuto/precteno. BTW kde beres maily na obce?
Toho u emailu docílíš taktéž. Lze nastavit, že chceš být informován jak o obdržení, tak i o přečtení emailu
Emaily na obce beru z netu ... otevřel jsem mapu kraje a hledal, případně do G zadáš "obce <daný kraj>" a ono to něco vyvrhne taky a většinou i s odkazy na weby.
Re: Výlepové plochy
Napsal: 08 dub 2012, 14:33
od Petr.Kopac
Jakub Sembera píše:Petr Vileta píše:No prave, u datove schranky alespon vis, ze to bylo vyzvednuto/precteno. BTW kde beres maily na obce?
Toho u emailu docílíš taktéž. Lze nastavit, že chceš být informován jak o obdržení, tak i o přečtení emailu
Emaily na obce beru z netu ... otevřel jsem mapu kraje a hledal, případně do G zadáš "obce <daný kraj>" a ono to něco vyvrhne taky a většinou i s odkazy na weby.
Jsem pro, dělat to systematicky přes ty datové schránky, pokud je taková možnost. AO alespoň bude mít co dělat, až bude dostávat stovky mailů denně a třídit a přeposílávat to do krajů
