Stránka 2 z 3
Re: Výlepové plochy
Napsal: 08 dub 2012, 15:21
od Petr.Vileta
Petr Kopac píše:Jsem pro, dělat to systematicky přes ty datové schránky, pokud je taková možnost. AO alespoň bude mít co dělat, až bude dostávat stovky mailů denně a třídit a přeposílávat to do krajů

Doufam, ze se v aplikaci datove schranky da nejak poznat ze ktereho kraje ta odpoved je, tedy ze je tam postovni adresa, nebo neco. Jinak by se musela napred vypracovat nejaka prevodni tabulka cislo_DS - obec,kraj.
Potvrzovani mailu samozrejme znam, ale starosta na to koukne, uvidi Pirati, tak si rekne "Prdlajs dostanou, ne odpoved" a je to. Vetsina rozumnych lidi ma automaticke potvrzeni vypnute.
Re: Výlepové plochy
Napsal: 08 dub 2012, 15:59
od Jakub Sembera
Petr Vileta píše:Petr Kopac píše:Potvrzovani mailu samozrejme znam, ale starosta na to koukne, uvidi Pirati, tak si rekne "Prdlajs dostanou, ne odpoved" a je to. Vetsina rozumnych lidi ma automaticke potvrzeni vypnute.
Pirátský email nepoužívám, posílám vše ze soukromého emailu.
Re: Výlepové plochy
Napsal: 08 dub 2012, 17:11
od Vlastimil.Efraim
toto uz je pomalu offtopic, ale nejsem si vedom, ze by napr. Gmail nabizel potvrzeni o precteni emailu.
Re: Výlepové plochy
Napsal: 08 dub 2012, 22:06
od Jakub Sembera
[quote="Vlastimil Holik"]toto uz je pomalu offtopic, ale nejsem si vedom, ze by napr. Gmail nabizel potvrzeni o precteni emailu.[/quote]
Abych řekl pravdu, tak netuším, zda-li webové rozhraní Gmailu nějakou takovou funkci nabízí či nikoliv. Používám k práci s emaily eM Client a ten tyto funkce nabízí a jsou plně funkční (ostatně asi jako ostatní emailový klienti). Na webovém rozhraní Gmailu jsem byl naposledy ... ani vlastně nevím, kdy naposledy
Oznámení moderátora:Offtopic, téma zní: Výlepové plochy. Držte se tématu prosím.
Re: Výlepové plochy
Napsal: 08 dub 2012, 23:23
od Petr.Vileta
[quote="Jakub Sembera"][quote="Vlastimil Holik"]toto uz je pomalu offtopic, ale nejsem si vedom, ze by napr. Gmail nabizel potvrzeni o precteni emailu.[/quote]
Abych řekl pravdu, tak netuším, zda-li webové rozhraní Gmailu nějakou takovou funkci nabízí či nikoliv.[/quote]
Asi to umi, a asi to umi i Seznam, ale default je to vypnute a kdo si to dobrovolne zapne, je obyvatel Krety, neboli Kreten
Jenze prave dost starostu malych obci cte sve maily pres webove rozhrani nekde na Seznamu, Tiscali, nebo Volny, kam si nechaji vsechno presmerovavat.
Oznámení moderátora:Offtopic...

Re: Výlepové plochy
Napsal: 09 dub 2012, 00:15
od Petr.Vileta
Mel bych konstruktivní návrh.
V každém kraji si jeden člověk udělá chvíli času, podívá se na tenhle web
http://seznam.gov.cz/ovm/regionList.do?ref=obcan vybere si svuj kraj, pak odkaz "Všechny obce na území kraje" (dole) vytipuje si obce, kde to stoji za to vylepit plakat, klikne na tu obec a vytahne do
CSV tabulky (abych zamezil flame jestli svobodny formát nebo ne

)
1) název obce
2) identifikátor datové schránky
3) mail na starostu
Já bych pak z toho udělal souhrn podle krajů a někdo s přístupem do naší datové schránky by to rozeslal. Ja bych pak zase udělal nějaké vyhodnocení odpovědí pro jednotlivé kraje.
Re: Výlepové plochy
Napsal: 09 dub 2012, 08:18
od Roman.Kucera
Pište do těch dotazů, že se jedná o PŘEDVOLEBNÍ informace. Na obyčejný leták totiž nikdo zdarma nárok nemá.
Re: Výlepové plochy
Napsal: 09 dub 2012, 14:38
od Jakub Sembera
Za Ústecká kraj mohu říci, že datové schránky již nepotřebujeme, máme vše obmailováno .... rychlé, bez řečí a problémů, bez zaměstnávání ostatních členů

Re: Výlepové plochy
Napsal: 09 dub 2012, 14:45
od Petr.Vileta
Jakub Sembera píše:Za Ústecká kraj mohu říci, že datové schránky již nepotřebujeme, máme vše obmailováno .... rychlé, bez řečí a problémů, bez zaměstnávání ostatních členů

A muzes mi poslat tabulku tech mailu? Ja to zkusim sehnat od vsech kraju a udelat z tohonejakou databazi, ono se to bude hodit.
Re: Výlepové plochy
Napsal: 09 dub 2012, 21:14
od Zdenek.Stepanek
Zkusím zítra sepsat skript, který získá z té stránky seznam.gov.cz CSV tabulku: Město, schránka, email. Koukal jsem na to a je to jen o hromadě grepů na HTML kód. Kdybych uměl v Perlu, tak tam na to je přímo modul, co to umí milionkrát lépe, bohužel neperlím.