Stránka 2 z 3

Re: Výlepové plochy

Napsal: 08 dub 2012, 15:21
od Petr.Vileta
Petr Kopac píše:Jsem pro, dělat to systematicky přes ty datové schránky, pokud je taková možnost. AO alespoň bude mít co dělat, až bude dostávat stovky mailů denně a třídit a přeposílávat to do krajů :lol:
Doufam, ze se v aplikaci datove schranky da nejak poznat ze ktereho kraje ta odpoved je, tedy ze je tam postovni adresa, nebo neco. Jinak by se musela napred vypracovat nejaka prevodni tabulka cislo_DS - obec,kraj.

Potvrzovani mailu samozrejme znam, ale starosta na to koukne, uvidi Pirati, tak si rekne "Prdlajs dostanou, ne odpoved" a je to. Vetsina rozumnych lidi ma automaticke potvrzeni vypnute.

Re: Výlepové plochy

Napsal: 08 dub 2012, 15:59
od Jakub Sembera
Petr Vileta píše:
Petr Kopac píše:Potvrzovani mailu samozrejme znam, ale starosta na to koukne, uvidi Pirati, tak si rekne "Prdlajs dostanou, ne odpoved" a je to. Vetsina rozumnych lidi ma automaticke potvrzeni vypnute.
Pirátský email nepoužívám, posílám vše ze soukromého emailu.

Re: Výlepové plochy

Napsal: 08 dub 2012, 17:11
od Vlastimil.Efraim
toto uz je pomalu offtopic, ale nejsem si vedom, ze by napr. Gmail nabizel potvrzeni o precteni emailu.

Re: Výlepové plochy

Napsal: 08 dub 2012, 22:06
od Jakub Sembera
OFFTOPIC[quote="Vlastimil Holik"]toto uz je pomalu offtopic, ale nejsem si vedom, ze by napr. Gmail nabizel potvrzeni o precteni emailu.[/quote]

Abych řekl pravdu, tak netuším, zda-li webové rozhraní Gmailu nějakou takovou funkci nabízí či nikoliv. Používám k práci s emaily eM Client a ten tyto funkce nabízí a jsou plně funkční (ostatně asi jako ostatní emailový klienti). Na webovém rozhraní Gmailu jsem byl naposledy ... ani vlastně nevím, kdy naposledy :D
Oznámení moderátora:
Offtopic, téma zní: Výlepové plochy. Držte se tématu prosím.

Re: Výlepové plochy

Napsal: 08 dub 2012, 23:23
od Petr.Vileta
OFFTOPIC[quote="Jakub Sembera"][quote="Vlastimil Holik"]toto uz je pomalu offtopic, ale nejsem si vedom, ze by napr. Gmail nabizel potvrzeni o precteni emailu.[/quote]

Abych řekl pravdu, tak netuším, zda-li webové rozhraní Gmailu nějakou takovou funkci nabízí či nikoliv.[/quote]
Asi to umi, a asi to umi i Seznam, ale default je to vypnute a kdo si to dobrovolne zapne, je obyvatel Krety, neboli Kreten :mrgreen: Jenze prave dost starostu malych obci cte sve maily pres webove rozhrani nekde na Seznamu, Tiscali, nebo Volny, kam si nechaji vsechno presmerovavat.
Oznámení moderátora:
Offtopic... :?

Re: Výlepové plochy

Napsal: 09 dub 2012, 00:15
od Petr.Vileta
Mel bych konstruktivní návrh.

V každém kraji si jeden člověk udělá chvíli času, podívá se na tenhle web http://seznam.gov.cz/ovm/regionList.do?ref=obcan vybere si svuj kraj, pak odkaz "Všechny obce na území kraje" (dole) vytipuje si obce, kde to stoji za to vylepit plakat, klikne na tu obec a vytahne do CSV tabulky (abych zamezil flame jestli svobodny formát nebo ne ;) )
1) název obce
2) identifikátor datové schránky
3) mail na starostu

Já bych pak z toho udělal souhrn podle krajů a někdo s přístupem do naší datové schránky by to rozeslal. Ja bych pak zase udělal nějaké vyhodnocení odpovědí pro jednotlivé kraje.

Re: Výlepové plochy

Napsal: 09 dub 2012, 08:18
od Roman.Kucera
Pište do těch dotazů, že se jedná o PŘEDVOLEBNÍ informace. Na obyčejný leták totiž nikdo zdarma nárok nemá.

Re: Výlepové plochy

Napsal: 09 dub 2012, 14:38
od Jakub Sembera
Za Ústecká kraj mohu říci, že datové schránky již nepotřebujeme, máme vše obmailováno .... rychlé, bez řečí a problémů, bez zaměstnávání ostatních členů :P :D

Re: Výlepové plochy

Napsal: 09 dub 2012, 14:45
od Petr.Vileta
Jakub Sembera píše:Za Ústecká kraj mohu říci, že datové schránky již nepotřebujeme, máme vše obmailováno .... rychlé, bez řečí a problémů, bez zaměstnávání ostatních členů :P :D
A muzes mi poslat tabulku tech mailu? Ja to zkusim sehnat od vsech kraju a udelat z tohonejakou databazi, ono se to bude hodit.

Re: Výlepové plochy

Napsal: 09 dub 2012, 21:14
od Zdenek.Stepanek
Zkusím zítra sepsat skript, který získá z té stránky seznam.gov.cz CSV tabulku: Město, schránka, email. Koukal jsem na to a je to jen o hromadě grepů na HTML kód. Kdybych uměl v Perlu, tak tam na to je přímo modul, co to umí milionkrát lépe, bohužel neperlím.