Stránka 1 z 4
FHS - e-knihovna
Napsal: 27 úno 2012, 01:33
od Mikulas.Ferjencik
Následně bych chtěl celou knihovnu zveřejnit ideálně na adrese FHS.pirati.cz s tím, že ji zveřejňujeme dočasně dokud škola nevyřeší technické problémy. Když komedie tak ať pořádná.
Mikuláši, naprosto chápu tvé rozhořčení, ale i tak zůstaň opatrný.
Za bezpečnější považuji tento postup: Knihy stáhne nějaký student (s oprávněním přistupovat ke knihhám). Elektronické knihy fyzicky dát do nějaké knihovny, kde by mohly být legálně zpřístupňovány pod knihovní licencí. Nabízím samozřejmě knihovnu Průhonice. Na webu zobrazit jen seznam takto dostupných knih, nikoliv plné texty.
Tato varianta samozřejmě není tak efektivní jako přímé zveřejnění, ale je zcela legální: Knihovna nemusí prokazovat způsob nabytí elektronických knih. A elektronické knihy, kterými disponuje, může zpřístupňovat svým čtenářům. Pravda, pouze prezenčně nebo na čtečce. Ale lepší než nic.
Proč doporučuji tento postup: Kromě trestně-právního postihu riskuješ také horší věc: konflikt se svou alma mater: Je přece třeba, abys dostudoval.
Kdybych mohl být jakkoliv nápomocen, dej mi vědět.
Re: FHS - e-knihovna
Napsal: 27 úno 2012, 03:30
od Anonym101
me to nejde, si s tim wgetem nerozumim:(
napr. (do cookie.txt jsem nacpal session)
wget -r -l4 --wait=1 --cookies=on --load-cookies=cookie.txt --keep-session-cookies --save-cookies=cookie.txt
http://moodle.fhs.cuni.cz/mod/data/view ... &rid=19089
a nic, zadny stazeny pdfko, du spat
Re: FHS - e-knihovna
Napsal: 27 úno 2012, 11:55
od Vilem.Marsik
Zkusím v práci / po práci, wget a Perl by to měly zvládnout. Jen počítám, že to pár dní bude trvat, linka je dost pomalá. Jsou tam nějaké limity stahování?
Díky Janě za avízo.
Re: FHS - e-knihovna
Napsal: 27 úno 2012, 14:32
od Vitezslav Praks
Moc se omlouvám, omylem jsem Mikulášovi přemazal jeho původní příspěvek - chtěl jsem jej citovat a omylem jsem jej přemazal. Jestli to někdo umíte opravit, opravte to prosím. - Díky!
V příspěvku jsem chtěl varovat před plošným úplným zveřejněním celého archivu. To by opravdu nezůstalo bez odezvy. - Chtěl jsem navrhnout opatrnější řešení: využití knihovní licence Knihovny Průhonice. - I s tím bude jistě spousta problémů, ale je to IMHO bezpečnější.
Re: FHS - e-knihovna
Napsal: 27 úno 2012, 14:36
od Jakub.Michalek
Opravit nejde.

Re: FHS - e-knihovna
Napsal: 27 úno 2012, 15:26
od Mikulas.Ferjencik
Tak ještě jednou
Zrušili nám e-knihovnu, která roky fungovala. Přesněji zruší ji tento víkend a předstírají, že je to z technických důvodů.
Vážené studentky, vážení studenti,
Moodle se bude stěhovat o víkendu 3 - 4.března na jiný server a bude v těchto dnech nedostupný.
Spolu s přechodem bude dočasně nedostupná elektronická knihovna - digitalizované texty, a to od 3. března pravděpodobně až do konce letního semestru.
Omlouvám se za tato omezení.
Knihovna je zde:
http://moodle.fhs.cuni.cz/
login: 74143281
heslo: Djfmv26
Prosím, nic kromě stahování textů pod tímto účtem nedělejte (je můj), díky!
Poprosil bych technicky zdatné Piráty, aby texty postahovali (jsou to pdf), následně je hodlám zveřejnit online. Pokud to nezvládáte dejte vědět.
k poznámce od Víti Prakse
konflikt s mou alma mater nehrozí. Knihovna fungovala od začátku "pirátsky" a teď se lekli kvůli Megauploadu (mám kontakty na studijním). Sokol (zakladatel fakulty) je pirát jak poleno a obecně je FHS velmi nekonformní škola.
Naopak, jsem přesvědčen, že nám budou velmi vděční pokud umožníme studentům studovat. Tímhle můžeme definitivně získat FHS na svou stranu.
Knihovnu zveřejníme dočasně, dokud si FHS nevyřeší technický problém.
Re: FHS - e-knihovna
Napsal: 27 úno 2012, 19:24
od Michaela.Vodova
beru si zatim prvnich 100 materialu

1-100 STAZENO kam to mam uploadnout??
(upozornuji, ze pouze stahuji, ...soubory neprepisuji a jelikoz jsou knihy ulozeny pouze pod jmenem autora, je mozne, ze v pripade vice knih od jednoho autora nazvy nebudou souhlasit - jedna kniha ma vetsinou vice souboru napr 1-4, pokud dalsi kniha stejneho autora ma treba 1-7 souboru, nastava ponekud zmatek v nazvech souboru--- prvni 4 soubory u druhe knihy budou mit poradi 1-1, 2-1, 3-1, 4-1 a dalsi uz budou 5,6,7 ... myslim ze na system si prijdete

... snad jsem to vysvetlila dostatecne

??))
EDIT: nez to vyresite, pokracovat ve stahovani nebudu...jelikoz nevim jak jinak to stahovat nez rucne ...
Re: FHS - e-knihovna
Napsal: 27 úno 2012, 19:34
od Jakub.Michalek
Miki, jak jsem psal, je potřeba, aby všechny knihy byly staženy i z loginu jiného studenta (nejlépe zároveň). Pokud dojde ke zveřejnění, nebude možné zjistit konkrétního viníka. Tohle je vážně zločinný příklad zneužívání kopírovacího monopolu

Re: FHS - e-knihovna
Napsal: 27 úno 2012, 20:15
od Martin Broz
Nestacilo by to tahat httrackem *.pdf pres proxy, pres kterou se nejdriv rucne zalogujete?
Ja zadnou svou proxy ted nemam, tak to nemuzu prubnout, ale melo by to fungovat.
Re: FHS - e-knihovna
Napsal: 27 úno 2012, 20:53
od Jana.Syrovatkova
Vilém si s tím nejspíše dneska hrál, uvidím, jak pořídil, domů přijde typicky někdy v noci, tak se přeptám. Pokud to jde automatizovat, tak se mu to snad podařilo aspoň začít stahovat.