Politické spektrum 14. února od 12:30 - ACTA

Mediální odbor působí v oblasti komunikace mezi stranou a veřejností, resp. sdělovacími prostředky; mediální odbor vydává tiskové zprávy a stanoviska strany, monitoruje média, propaguje akce strany atd.

Moderátor: Odbor - medialni

Zamčeno
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Politické spektrum 14. února od 12:30 - ACTA

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ivan Bartos píše:To LOL neřekl! :-)
To je mi jasne, ale za vystrizeni teto jeho vety by to stalo. Mam i titulek "Demokrat jako řemen".
Musim se na to urcite podivat.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Keram
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 445
Registrován: 08 čer 2011, 09:36
Profese: AČR
Bydliště: Nýrsko
Dal poděkování: 526 poděkování
Dostal poděkování: 273 poděkování

Re: Politické spektrum 14. února od 12:30 - ACTA

Příspěvek od Keram »

Petr Vileta píše:
Ivan Bartos píše:To LOL neřekl! :-)
To je mi jasne, ale za vystrizeni teto jeho vety by to stalo. Mam i titulek "Demokrat jako řemen".
Musim se na to urcite podivat.
Neboj, bude to na YT :P
Tito uživatelé poděkovali autorovi Keram za příspěvek:
Petr.Vileta
MERHAUT WIN: "PN jsou Brožovým nástrojem k manipulování PS. Samožerský anarchista, co má drzost kázat o svobodě a demokracii" :D
Uživatelský avatar
Pavel.Cisar
Člen KS Praha
Příspěvky: 215
Registrován: 02 úno 2012, 02:14
Profese: IT specialista
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 828 poděkování
Dostal poděkování: 491 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Politické spektrum 14. února od 12:30 - ACTA

Příspěvek od Pavel.Cisar »

Ivan Bartos píše:A bude to největší prdel. V jednu chvíli jsem teda už musel křičet, když Tomský tvrdil že sdílenéí je mor a nechápal, že když si koupím knihu můžu ji půjčit komu chci.
Poslendní věta, pokud tam bude, je taky perla.
Tomský: "Internet je třeba tvrdě cenzurovat" LOL.
Takže jsem to viděl v opakování před půlnocí, a ještě si to sjel na netu s pauzami, aby mi nic neuniklo. Bohužel Ivane, tentokrát to byl spíš průšvih, a kdyby se Tomský chvílemi neprojevil jako naprostý omezenec, a kdyby Koubský v podstatě neřekl co jsi měl říct ty, bylo by to ještě horší. Zatímco v předešlé diskuzi s Žikovskou a Sobotkou jsi měl jasnou převahu od začátku do konce (byť s kolísáním) a i nepříznivec Pirátů se musel klonit spíš na tvoji stranu, tak tentokrát byl jasným vítězem Koubský, který si jako jediný dokázal zachovat chladnou hlavu až do konce, vše co řekl mělo hlavu a patu i pro laika, bylo to konstruktivní a nikoliv destruktivní, a svým kultivovaným projevem tomu dal navíc náležitou váhu. Kdy už kluci konečně pochopíte, že mít pravdu nestačí, pravda je na nic když ji nedokážete podat tak aby ji ostatní pochopili a zároveň cítili že to má člověk v hlavě srovnané. Naprosto chápu že tě Tomský musel točit, ale to není omluva pro to abys se nechával takhle unést. Jak člověk začně mluvit rychle, jde to většinou taky rychle do kopru, když ne obsahově (člověk rychleji mluví než myslí), tak minimálně divácké sympatie (člověk začne působit velice agresivně). Kdyby jste byli jen ty s Tomským, tak by to byly regulérní kohoutí zápasy, díky za Koubského který to klidnil.

Podrobnější analýza:
1. Vysvětlení Anonymous - velmi zmatené, a kdybych se v tématu neorientoval, byl bych akorát ještě zmatenější.
2. Reakce na Koubského - velmi dobrá (on je vůbec dobrý nahrávač pro Piráty)
3. Skočil jsi Tomskému do řeči (chápu, začal se moc vykecávat, ale proč lidi nenechat ať se oběsí na vlastním laně?) a navíc ještě tangentou k tomu co říkal. Proslov sice dobrý, ale ten způsob nepůsobí dobře - u posluchače ztrácíš bod za agresivitu.
4. Pokračování pingpongu s Tomským: kultura/zábavní průmysl, dobrý start, ale dostal tě těmi knihami (pilíř kultury). Proč jsi nereagoval na ten Amazon co prý údajně jde dolů, proč jsi mu nesebral slovo teď? Kdyby tě moderátor nezachránil tím že dal slovo Koubskému, tak to bylo ještě horší.
5. Koubský - narážka na jméno Pirátů: relativně dobrá reakce, ale kdyby jsi na to že Piráti jméno dostali navázal tím že je to celosvětové hnutí které sice bylo odstartováno pirátskou kauzou, ale je hlavně o svobodné společnosti svobodných lidí a o řešení problémů 21. století, které staré struktury ignorují nebo řeší pitomě (viz ACTA), bylo by to lepší, protože by to mohlo pomoct vystoupit ze stínu jména (Koubský má samozřejmě pravdu, tohle je "marketingový" průšvih, který je třeba napravit jinou asociací pro Piráty). Ale pirát v každé rodině také ujde.
6. Zdůraznění že Piráti chtějí reformu, ne všechno free - excelentní.
7. Odpověď na moderátorovu otázku - velmi dobrá.
8. Začátek masakru, Tomský a absurdita sdílení: nešikovně nastartovaná argumentace (ne chybná, jen nešikovaně zvolená a spředená). Bylo zákonité že se musíš zamotat do pasti rozdílů sdílení obsahu díla, sdílení fyzické reprezentace díla, kopírováním a sdílením kopií. Načež zákonitě vypukla řež s Tomským i moderátorem, protože z toho šla hlava kolem všem, jediný Koubský se mračením usmíval, když viděl jak sis upletl smyčku. Ještě že si jeho výrazu všiml moderátor a hodil míč jemu, mohlo to být horší.
9. Koubský Tomskému naprosto sebral vítr z plachet, a v podstatě zachránil situaci.
10. Koubský zklidnil situaci, takže tvůj navazující vstup velmi dobrý.
11. Po klidnější debatě přišla řeč na paywallem chráněný článek na americké univerzitě. Opět jsi drsně sebral slovo Tomskému (ne že by si to nezasloužil :mrgreen: ), vstup o volných informacích z akademické půdy sice fajn a ok, ale tady šlo o americkou univerzitu, která podle všeho nebyla statní (státní za paywallem nebývají). Ale jako únos cizí řeči k vlastnímu tématu dobrý :mrgreen:
12. Další debata výborná, jen si nemůžu pomoct, ale mě to znělo pokaždé jako Game of Thorns, ne Game of Thrones :mrgreen:
13. Opět megadobrý Koubský, v podstatě dělal práci za tebe ;)
14. Tomský a jeho cenzura na internetu byla ta nejlepší tečka jakou si Piráti mohli přát.

Závěr: a) fakt už se nenechat vytočit b) radši si překousnout jazyk než mluvit rychle c) poslat dárkový koš Koubskému.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Cisar za příspěvky (celkem 8):
pavel.k, Petr.Kopac, Petr.Vileta, Ondrej.Kallasch, trinitrofenol, Vin, Patrik.Dolezal, Roman.Kucera
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Politické spektrum 14. února od 12:30 - ACTA

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ivane, vazne minena nabidka. Mohu ti delat osobniho trenera a rucim ti za to, ze budu trollit jako 10 Tomskych a jeste 20 Merhautu navrch. :twisted: Povidat si muzeme na Skype nebo Google talks a nahravat si to. Pak si to v klidu pustis a zjistis, kde jsem te dostal a proc.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Kallasch, Vin
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Martin Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 9428
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5426 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Politické spektrum 14. února od 12:30 - ACTA

Příspěvek od Martin Broz »

Hele. Mymu tatovi je o rok vic nez Tomskymu. Oba uz by mohli byt v duchodu. A kdyz se tam Tomsky vykecaval, tak muj tata rika, "proc mu Bartos neveme slovo, co se tam vykecava s takovejma blbostma." No a asi po minute... "konecne!, to se nedalo poslouchat." A muj otec je velmi slusny a korektni clovek. Mlcet je mnohdy taky nahovno, takze nesouhlasim s tim, ze to znelo agresivne. Naopak to rade lidi mohlo prijit fajnovy. Tomskyho supportujou Lidovky. My si tech par minut v mediich musime urvat a mlady lidi se nebudou divat na to jak Ivan sedi jako buchta a mlci, kdyz si ten druhej placa jatra.
Mmch. Moji babicce se Ivan moc libi a porad se pta, jestli neco prosadime. A z jejiho pohledu to vypadalo tak, ze se Ivan musel branit zvrhlikovi Tomskemu. Pred casem taky zacala pouzivat Internet, takze minimalne alespon tusi o cem to je a valku a cenzuru zna na vlastni kuzi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin Broz za příspěvek:
Roman.Kucera
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Politické spektrum 14. února od 12:30 - ACTA

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Na jakoukoliv poznámku o "kradení" je nutné reagovat klidně, ale sebevědomě "Kopírování není krádež!" jako kafemlejnek a vždy na začátku věty. Protistrana nedokáže vysvětlit, že kopírování je krádež.
Dorážka je otázkou: "Při krádeži o věc přijdete, co vám po zkopírování chybí?" - na to neexistuje dobrá odpověď - vždy musí buď blekotat nebo žíct zisk či peníze.
...
uzavírka z naší strany:
"Takže kvůli zisku neschopných podnikatelů chcete cenzurovat Internet?
další střelivo na kopání do hlavy:
"Kdo neumí v době Internetu prodávat, musí zkrachovat. To je zákonitost trhu."
"Je mi líto, že Vám ujel vlak. Kodak byl také zaskočen digitální technologií a zkrachoval. Vývoj nelze zastavit"
"Chápu, že je na vás vývoj přiliš rychlý, ale budoucnost je v mladé generaci a ta se k těm vašim magneťákům vracet nebude"
...
další vychytávka na "staré"
"Používal jste v mládí magnetofon?" ..."Říkal vám tehdy někdo že jste zloděj?"... "To se má dnešní mládež vrátit od PC k magnetofonům?"
...
vše mám osvědčeno z různých debat (ne natáčených TV)...oponent buď vycová (začne mu to vrtat hlavou) nebo začne nepříčetně zuřit a vykřikovat nadávky. Já jsem se starou generací ve styku častěji (jsou to moji vrstevníci:-).OFFTOPICMladší si to asi neuvědomují, ale kdyby někdo řekl před dvaceti lety, že je kopírování krádež, ťukali by si u toho lidi na čelo, že je to magor. Teprve cca od poloviny devadesátých let začali servírovat slogan "kopírování je krádež" v kinech před každým filmem , denně to byl v televizi, je to klasická goeblsovina - stokrát opakovaná lež
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 4):
JirkaXDU, pavel.k, Patrik.Dolezal, Martin.Svadlenka
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Vin
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 171
Registrován: 15 lis 2011, 20:12
Profese: student
Dal poděkování: 125 poděkování
Dostal poděkování: 89 poděkování

Re: Politické spektrum 14. února od 12:30 - ACTA

Příspěvek od Vin »

Zdravím,

prosím vás, těch 79 milionů kopií prodaných Game of Thrones po světě je odkud? Hledal jsem na webu, nedohledal jsem - většinou nacházím čísla kolem 15 milionů prodaných kopií.
Stallmanův zákon: Když korporace vládnou společnosti a tvoří zákony, každá nová technologie je pro ně příležitostí k dalšímu omezování uživatelů.
Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Politické spektrum 14. února od 12:30 - ACTA

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Zdravím. Myslím, že toto číslo říkal sám autor v nějakém rozhovoru, co jsem viděl na youtube: http://www.youtube.com/watch?v=LhWE3gXo ... re=related nebohttp://www.youtube.com/watch?v=QTTW8M_etko. Nejsme si jist, co to bylo přesně za video. Pamatuji se, že to bylo s nějakého fantasy Conu. Byla to dosti krátká zmínka, kde děkoval HBO. Musel bych to vše procházet. Pokud jsem to odposlechl špatně, je to možné. Určitě vím, že to byl raketový odpich proti původnímu prodeji. I kdyř wiki hovoří o 15mega: http://en.wikipedia.org/wiki/A_Song_of_Ice_and_Fire
Spíše mě mrzí, že jsem se tam dopustil omylu s délkou patentů v aplikovaném výzkumu. Není to 5 let ale 10 plus 10 let.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Pavel.Cisar
Člen KS Praha
Příspěvky: 215
Registrován: 02 úno 2012, 02:14
Profese: IT specialista
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 828 poděkování
Dostal poděkování: 491 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Politické spektrum 14. února od 12:30 - ACTA

Příspěvek od Pavel.Cisar »

Jedna z reakcí na pořad z ebookfóra:
K tomu pořadu citovanému XXX - zde je VELICE dobře patrné, co jsem psal v souvislosti s panelovou diskuzí: vstoupíš na kolbiště s někým, jehož pracovním nástrojem je zmanipulovaná pravda a zájmem je lobbying a zisk korporací, a jak to dopadne? Vzájemným oponováním lžete-ne, vy lžete eskalujícím až v nekulturní hádku, takže TO bude to poslední, co si nezasvěcený divák - a to je každý běžný ovčan - z pořadu odnese. Oba lžou a hádají se a mě do toho nic není.
Baf. KOMU TÍM PROSPĚJETE? DRUHÉ STRANĚ? (udejte mě někdo za autorsky chráněnou větu, dík.)
Uživatelský avatar
Keram
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 445
Registrován: 08 čer 2011, 09:36
Profese: AČR
Bydliště: Nýrsko
Dal poděkování: 526 poděkování
Dostal poděkování: 273 poděkování

Re: Politické spektrum 14. února od 12:30 - ACTA

Příspěvek od Keram »

Tito uživatelé poděkovali autorovi Keram za příspěvky (celkem 2):
trinitrofenol, Filip.Krska
MERHAUT WIN: "PN jsou Brožovým nástrojem k manipulování PS. Samožerský anarchista, co má drzost kázat o svobodě a demokracii" :D
Zamčeno

Zpět na „Mediální odbor“