Politické spektrum 14. února od 12:30 - ACTA

Mediální odbor působí v oblasti komunikace mezi stranou a veřejností, resp. sdělovacími prostředky; mediální odbor vydává tiskové zprávy a stanoviska strany, monitoruje média, propaguje akce strany atd.

Moderátor: Odbor - medialni

Zamčeno
Uživatelský avatar
Vaclav.Urban
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 769
Registrován: 04 čer 2010, 11:34
Profese: redaktor, publicista a nakladatel
Bydliště: U Nádraží 783/II, 37701 Jindřichův Hradec
Dal poděkování: 543 poděkování
Dostal poděkování: 1114 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Politické spektrum 14. února od 12:30 - ACTA

Příspěvek od Vaclav.Urban »

Tomský je nakladatel a docela ostře se angažoval za sníženou sazbu DPH na tištěné knihy.
Tištěná literatura a pirátství, to je boj, který nás ještě čeká, a bude velmi tvrdý.

Moje teze: Vinou copyrightových zákonů žijeme v informační tmě. Díla, která vzniknou zvláště v oblasti odborné literatury po radikálních reformách copyrightu podle Pirátů, budou na kvalitativně vyšší úrovni. Už nyní můžeme díky Googlu vyhledávat v knihách, ale nemáme přístup k jejich obsahu. Bránit reformám copyrightu kvůli ziskům zábavního průmyslu znamená bránit vzdělanosti a pokroku v oblasti vědy a technologií. Diskuse, zda zachovat copyright na knihy na 1, 2, 5 či 10 let, je otázkou akcelerace vzdělanosti a vědeckého poznání. Nynější stav je neudržitelný a bude potřeba najít ideální kompromis.

Problém pro české nakladatele v přechodu na model elektronických knih bude malý jazykově determinovaný trh vyžadující investice do kvalitních překladů.

Tomský má ve zvyku stranit západní civilizaci, Piráti naproti tomu brojí proti reziduím kolonialismu a brání právo na vzdělání a výsledky vědy pro všechny národy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Urban za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Cisar, Mikulas.Ferjencik, Jaroslav.Kucera
"Snad nic není pro politiku, ale i pro život tak důležité jako poznávat lidi. Poznat ty pravé a povolané, ale také prokouknout ty nesprávné a neprávem se deroucí na veřejnost." TGM
Jan Machac
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 24
Registrován: 30 zář 2011, 13:06
Profese: IT konzultace/analýzy/PM
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 28 poděkování

Re: Politické spektrum 14. února od 12:30 - ACTA

Příspěvek od Jan Machac »

Martin Kucera píše: Ja myslim ze zaznela, v techto dvou bodech:
1) Aby bylo mozne kontrolovat, zda nekdo nesiri autorsky chraneny obsah, musela by se spehovat _veskera_ elektronicka komunikace. A zakazat sifrovani. Tj. nepripustny zasah do soukromi.
2) Jakykoli nastroj k cenzurovani stranek umoznujicich neschvaleny pristup k autorsky chranenemu obsahu by byl velice rychle zneuzit v politickem boji. Tj. nepripustny zasah do svobody pojevu a dalsich politickych prav.
Ano, ale chybělo k tomu ono srovnání. Na jedné straně ony ohrožené svobody, na straně druhé, co získáme, když do toho rizika půjdeme. Jednoduše a jasně, dlouhým větám lidé nerozumí, protože dřímou ;-)
Uživatelský avatar
trinitrofenol
Příspěvky: 2090
Registrován: 04 úno 2012, 17:01
Profese: chemik
Bydliště: Praha 20
Dal poděkování: 1344 poděkování
Dostal poděkování: 3558 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Politické spektrum 14. února od 12:30 - ACTA

Příspěvek od trinitrofenol »

Vaclav Urban píše: Problém pro české nakladatele v přechodu na model elektronických knih bude malý jazykově determinovaný trh vyžadující investice do kvalitních překladů.
No zrovna překlady jsou u nás docela peklo. Myslím, že spotřebitel by měl mít právo reklamovat knihu, která je mizerně přeložená, nebo nahrávku, která je technicky nekvalitní. Pokud toto právo neexistuje, je volné šíření zcela legitimní.
SMRT MODERACI
Free your hate.
6nula7 547 3nula9
Uživatelský avatar
next_ghost
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3239
Registrován: 21 dub 2009, 18:03
Profese: programátor
Dal poděkování: 1433 poděkování
Dostal poděkování: 5131 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Politické spektrum 14. února od 12:30 - ACTA

Příspěvek od next_ghost »

Vaclav Urban píše:Problém pro české nakladatele v přechodu na model elektronických knih bude malý jazykově determinovaný trh vyžadující investice do kvalitních překladů.
Jenže tenhle problém v případě zrušení kopírovacího monopolu na nekomerční užití přestane existovat. Fanoušci Harryho Pottera nové díly zvládali překládat během jednoho dne. Náš překlad Svobodné kultury sice trval delší dobu, ale zase s přehledem strčí do kapsy většinu komerčních překladů knížek na našem trhu.
Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)
Jana.Syrovatkova
Člen KS Praha
Příspěvky: 2827
Registrován: 04 zář 2009, 14:34
Profese: finanční specialista
Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
Dal poděkování: 567 poděkování
Dostal poděkování: 2247 poděkování

Re: Politické spektrum 14. února od 12:30 - ACTA

Příspěvek od Jana.Syrovatkova »

Jsem čtenář, mám ráda fantasy literaturu, plno autorů jsou mí kamarádi - tzn. na co se dívám je, aby si mohli dovolit dále psát.

Překlady to už je jiná - když jsem viděla, kolik se platí za právo vůbec vydat knížku v ČR jako e-book - to už vyjde levněji ten český autor. Děs-běs.

BTW co pořád přemítám je, jak "očistit" knihy od nesmyslných daní typu DPH a vysoké daně z příjmů - protože pokud stojí e-book 100 Kč, tak jenom skoro dvacka z toho je DPH. To už raději autorovi pošlu pade jako dar, vyjde to nastejno pro autora, za polovic pro mě. Moc se mi tu líbil nápad s tím "darovacím" serverem pro autory.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Syrovatkova za příspěvek:
Jaroslav.Kucera
Uživatelský avatar
Karel.Fuzik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3202
Registrován: 27 čer 2009, 18:53
Profese: Kolotočář
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1519 poděkování

Re: Politické spektrum 14. února od 12:30 - ACTA

Příspěvek od Karel.Fuzik »

ACTA se snaží zavést novou dobu temna.
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Mumble status
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Politické spektrum 14. února od 12:30 - ACTA

Příspěvek od Petr.Vileta »

Vaclav Urban píše:Tomský je nakladatel a docela ostře se angažoval za sníženou sazbu DPH na tištěné knihy.
Tištěná literatura a pirátství, to je boj, který nás ještě čeká, a bude velmi tvrdý.
Vaclave, ale ty jsi prece take nakladatel, ze? A ty i Tomsky mate blog na Aktualne.cz, tak tyhle svoje teze sepis do clanku, jako reakci na Tomskeho. A muzes ho tam treba i pochvalit za jeho angazovanost proti zvysovani DPH na knihy. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Jaroslav.Kucera
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
pavel.k
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2011, 23:22
Profese: student matematiky
Dal poděkování: 216 poděkování
Dostal poděkování: 152 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Politické spektrum 14. února od 12:30 - ACTA

Příspěvek od pavel.k »

Karel Fuzik píše:... tak cokoli svého si má každý chránit na své náklady a neotravovat tím všechny ostatní.
Tohle mi prijde tak trochu blbost, kdyz si treba vezmu klasicke vlastnictvi, tak to patri cloveku, ale spolecnost mu ho ochranuje (at uz treba tim, ze mu ruci za vlastnictvi, tak ze pripadne chyti cloveka, ktery krade). Podle me je spis poprit dve veci:
1) Kopirovaci monopol neni vlastnictvi, proste neni to neco, na co by tvurce mel narok a nikdo by mu to nemohl vzit. Proto pirati vlastnictvi omezovat nechteji, oni chteji pouze oslabit neci monopol. Kde umelci berou predstavu, ze na kopirovaci monopol proste maji pravo, netusim.
2) ACTA chce zavadet veci jako sledovani, presumci viny a podobne. I kdybychom pripustili, ze dusevni vlastnictvi existuje, tak proste vynucovat jeho dodrzovani timto zpusobem je nepovolitelne. Podobne bychom mohli zacit instalovat kamery vsude, abychom zabranili treba kradezim. Proste institut dusevniho vlastnictvi ma rozhodne mensi vahu nez svoboda jedince, proto ji neni mozne bez soudniho prikazu porusit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi pavel.k za příspěvek:
Devilkin
Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 4889
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4617 poděkování
Dostal poděkování: 4035 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Petr Koubský

Příspěvek od Lukas.Findeis »

Koubský o ACTA: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096 ... 010100130/

https://plus.google.com/110200969998530 ... rDYmKAVPJH (PK v diskuzi)

Došlo k události, lidé na ni reagují teď, ne za dva měsíce, tak to bývá... Začínám mít chuť vstoupit do ČPS, natáhnout si balaklavu, spustit nějaký DDoS a stáhnout si z uloz.to všechny díly Krtečka.

Proč je dohoda ACTA důležitá - a špatná
http://dialog.ihned.cz/c1-54567160-proc ... a-a-spatna

https://plus.google.com/110264622097634 ... cfg5s6Zn8C
Zajímalo by mě, co tím myslel.

http://ideesfixes.blogspot.com/2012/02/ ... staci.html
A vyjádření k tomu jak mu PN ukradly http://piratskenoviny.cz/?c_id=33570.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Findeis za příspěvek:
Jaroslav.Kucera
735 07 66 99, zastupitel MČ Praha 12
běžecký trenér, Dornova metoda PLUS, Spirální stabilizace (SM systém)
Uživatelský avatar
Ondrej.Kallasch
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2033
Registrován: 02 říj 2010, 13:37
Profese: Integration Developer
Bydliště: Pod Markétou 82, Praha 22 - Hájek
Dal poděkování: 2509 poděkování
Dostal poděkování: 2068 poděkování

Re: Politické spektrum 14. února od 12:30 - ACTA

Příspěvek od Ondrej.Kallasch »

next_ghost píše: Nejen tohle. Taky Cory Doctorow a Jarek Nohavica. Pak taky Markus "Notch" Persson (tvůrce Minecraftu). František Fuka si po dvou měsících svého experimentu taky nevede špatně, ale tam ten úspěch ještě není úplně jistý. Napadají někoho ještě další slavné osobnosti, které otevřeně vydělávají na něčem, co nabízejí zadarmo (a jinak než klasicky reklamou)?
I blizzard nijak nebojuje v případě World of Warcraft proti "pirátským free serverům" a moc dobře ví proč. Free server mu dělá super službu, udělá mu reklamu, hráč má možnost otestovat hru a v neposlední řadě mu vychová hráče, kteří zatouží po tom zahrát si na oficiální serveru s plnou funkčností a krásně to ukazuje, že jsou lidé ochotni platit měsíční paušál za něco co funguje. ;) Mluvím z vlastní zkušenosti :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kallasch za příspěvky (celkem 2):
Adam.Soukal, Jaroslav.Kucera
Telefon: 720474822 ondrej.kallasch@pirati.cz
člen zastupitelstva Hlavního Města Prahy a MČ Praha 22
předseda komise IT rady Hlavního Města Prahy
Zamčeno

Zpět na „Mediální odbor“