Politické spektrum 14. února od 12:30 - ACTA

Mediální odbor působí v oblasti komunikace mezi stranou a veřejností, resp. sdělovacími prostředky; mediální odbor vydává tiskové zprávy a stanoviska strany, monitoruje média, propaguje akce strany atd.

Moderátor: Odbor - medialni

Zamčeno
Uživatelský avatar
next_ghost
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3239
Registrován: 21 dub 2009, 18:03
Profese: programátor
Dal poděkování: 1433 poděkování
Dostal poděkování: 5131 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Politické spektrum 14. února od 12:30 - ACTA

Příspěvek od next_ghost »

Martin Kucera píše:To jsi IMHO spatne interpretoval, ta namitka tak jak je tu formulovana je to, co rikame i my, tj. ze tu nejde o obranu autoru ale o zajmy zabavniho prumyslu (tj. "společností, které duchovní majetek netvoří"), ktery se pravy autoru akorat zastituje.
Já bych to řekl ještě ostřeji - berou si autory za rukojmí. Vyhrožují, že když zaniknou prostředníci, zničí to i autory. Jenže tahle výhružka je jen blafování. Autoři na prostřednících nejsou existenčně závislí. Skutečnost je taková, že prostředníci jen obsadili všechny kanály, jak dostat tvorbu mezi lidi, a pouštějí k nim jen svoje vybrané autory. Ale to není existenční závislost, to je kartel. Prostředníci se mezi autory a publikum vnutili silou, ne protože by byli potřeba.
pcisar píše:Připomenout, že původní copyright byl jen na 19 let.
Oprava: 14 let + 14 let s povinnou registrací díla.
Tito uživatelé poděkovali autorovi next_ghost za příspěvky (celkem 4):
Pavel.Cisar, Petr.Karlik, Patrik.Dolezal, Jaroslav.Kucera
Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)
Jana.Syrovatkova
Člen KS Praha
Příspěvky: 2827
Registrován: 04 zář 2009, 14:34
Profese: finanční specialista
Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
Dal poděkování: 567 poděkování
Dostal poděkování: 2247 poděkování

Re: Politické spektrum 14. února od 12:30 - ACTA

Příspěvek od Jana.Syrovatkova »

next_ghost píše:Autoři na prostřednících nejsou existenčně závislí. Skutečnost je taková, že prostředníci jen obsadili všechny kanály, jak dostat tvorbu mezi lidi, a pouštějí k nim jen svoje vybrané autory. Ale to není existenční závislost, to je kartel.
Jen pozor - tohle se týká hudby a filmů, pravděpodobně nikoli literárních děl. Tam jsou prostředníci skutečně užiteční (protože jich je minimum). Nakladatel často plní roli podobnou, jako má v hudbě nejenom vydavatel, ale i zvukař - tzn. dílo si přečte, doporučí úpravy, zhodnotí, zkritizuje, poradí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Syrovatkova za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Kotas, Jaroslav.Kucera, Ondrej.Kallasch
Uživatelský avatar
Filip.Krska
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 2859
Registrován: 03 črc 2009, 13:10
Profese: Starší ing produktových zážitků Free SW
Bydliště: Třebíč, Kubišova 1169/3
Dal poděkování: 22413 poděkování
Dostal poděkování: 3247 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Politické spektrum 14. února od 12:30 - ACTA

Příspěvek od Filip.Krska »

Pokud jde o argumentaci, že bez kopírovacího monopolu to jde, pomohou příklady success story se známými jmény:

Paolo Coelho osobně vyzkoušel, že po vyvěšení svého díla na torrent raketově vzrostl prodej tištěné verze https://torrentfreak.com/book-piracy-ca ... sly101023/ a je sám Pirátem, spolupracuje s TPB.

To jméno by mělo padnout.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Krska za příspěvky (celkem 2):
Patrik.Dolezal, Jaroslav.Kucera
Evangelista Festivalu svobodných filmů

Jabber status: Obrázek :: Git :: libre.fm :: ♡ Copyheart
Uživatelský avatar
next_ghost
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3239
Registrován: 21 dub 2009, 18:03
Profese: programátor
Dal poděkování: 1433 poděkování
Dostal poděkování: 5131 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Politické spektrum 14. února od 12:30 - ACTA

Příspěvek od next_ghost »

Filip Krska píše:Pokud jde o argumentaci, že bez kopírovacího monopolu to jde, pomohou příklady success story se známými jmény:

Paolo Coelho osobně vyzkoušel, že po vyvěšení svého díla na torrent raketově vzrostl prodej tištěné verze https://torrentfreak.com/book-piracy-ca ... sly101023/ a je sám Pirátem, spolupracuje s TPB.

To jméno by mělo padnout.
Nejen tohle. Taky Cory Doctorow a Jarek Nohavica. Pak taky Markus "Notch" Persson (tvůrce Minecraftu). František Fuka si po dvou měsících svého experimentu taky nevede špatně, ale tam ten úspěch ještě není úplně jistý. Napadají někoho ještě další slavné osobnosti, které otevřeně vydělávají na něčem, co nabízejí zadarmo (a jinak než klasicky reklamou)?
Tito uživatelé poděkovali autorovi next_ghost za příspěvky (celkem 3):
Filip.Krska, Petr.Karlik, Jaroslav.Kucera
Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)
Uživatelský avatar
Karel.Fuzik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3202
Registrován: 27 čer 2009, 18:53
Profese: Kolotočář
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1519 poděkování

Re: Politické spektrum 14. února od 12:30 - ACTA

Příspěvek od Karel.Fuzik »

Všiml jsem si poslední dobou redukce diskuze na kradení nebo kopírování. Problém je v tom, že ACTA je lumpárna. I kdyby bylo úplně jedno, jestli je nebo není duševní vlastnictví, tak cokoli svého si má každý chránit na své náklady a neotravovat tím všechny ostatní. To je to téma o kterém bych rád diskutoval.

PS: Tomského článek je IMHO debilní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Fuzik za příspěvek:
Jaroslav.Kucera
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Mumble status
Uživatelský avatar
Vlastimil.Efraim
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2612
Registrován: 11 říj 2009, 23:08
Profese: sekáč
Bydliště: Olomouc, Morava, CZ, EU, Země, Slunce, Mléčná dráha
Dal poděkování: 556 poděkování
Dostal poděkování: 1188 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Politické spektrum 14. února od 12:30 - ACTA

Příspěvek od Vlastimil.Efraim »

Karel Fuzik píše:Všiml jsem si poslední dobou redukce diskuze na kradení nebo kopírování. Problém je v tom, že ACTA je lumpárna. I kdyby bylo úplně jedno, jestli je nebo není duševní vlastnictví, tak cokoli svého si má každý chránit na své náklady a neotravovat tím všechny ostatní. To je to téma o kterém bych rád diskutoval.

PS: Tomského článek je IMHO debilní.
souhalsim, hodne se opomiji to, ze stat bude zavazany k tomu aby tyto korporace dostatecne podporoval (financne) z nasich dani aby meli nejen dost kvalitni technicke vybaveni na spiclovani! (acta, cl.35)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vlastimil.Efraim za příspěvek:
Patrik.Dolezal
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Politické spektrum 14. února od 12:30 - ACTA

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ivane, na Koubskeho pozor. Je to temer ultrakonzervativec a (asi) i silne verici clovek. Je to takovy Petr Hajek (z Hradu), s lidskou tvari :D Takze si dej pozor, at ho nejakou formulaci neurazis jako osobu, nebo jako vericiho, ale klidne bys mu podle meho mohl rici, ze jednim z prvnich Piratu byl Jezis Kristus, ktery zkopiroval chleb a rybu, aby nakrmil hladove. Kristus mel tu moc ucinit tento zazrak a nam se, v podobe internetu, dostala do rukou podobna moc - kopirovat. ;) Ale jestli to pouzijes, tak si radeji najdi, jak to presne v te Bibli popisuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Jaroslav.Kucera
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Jana.Syrovatkova
Člen KS Praha
Příspěvky: 2827
Registrován: 04 zář 2009, 14:34
Profese: finanční specialista
Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
Dal poděkování: 567 poděkování
Dostal poděkování: 2247 poděkování

Re: Politické spektrum 14. února od 12:30 - ACTA

Příspěvek od Jana.Syrovatkova »

Petr Vileta píše:jednim z prvnich Piratu byl Jezis Kristus, ktery zkopiroval chleb a rybu, aby nakrmil hladove
Toto spadá spíše do kategorie vtipů. Sama jsem křesťan, Bibli znám - a přesto bych si v televizní debatě netroufla do tohoto tématu. Prostě proto, že co křesťan (občas i v rámci jedné církve), to přístup k Bibli. Jen opravdu menšina věří, že to tak bylo doslovně - většina věří v jiné typy výkladů. A pro jiné výklady je to opravdu jako vtip dobré - ale ne víc.

To už spíše se dá říct, že křesťanství by se bez sdílení nerozšířilo - jenže tam přímo Ježíš řekl, ať to šíří (tzn. de-facto ekvivalent nějakého Creative Commons).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Syrovatkova za příspěvek:
Jaroslav.Kucera
Jan Machac
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 24
Registrován: 30 zář 2011, 13:06
Profese: IT konzultace/analýzy/PM
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 28 poděkování

Re: Politické spektrum 14. února od 12:30 - ACTA

Příspěvek od Jan Machac »

Uvažoval jsem nad tím, kde je zásadní rozpor a došel jsem k následujícímu:

Informace se naprosto přirozeně šíří. Majitelé kopírovacího monopolu chtějí zabránit šíření toho, na čem chtějí vydělat. Jenže to nutně znamená ztrátu svobody šíření informací, která je pro piráty zásadní, neb podporuje - když už nic jiného - možnost kontrolovat politiky.

Přijde mi, že se v těch žabomyších válkách na téma "kopírujeme ale vy nekrachujete, koukněte na tenhle graf" zatím tahle zásadní věc nijak jednoduše nezazněla...

Nabízí se i alegorie s vodou, pokud chcete zastavit vodní proud, nesmíte to udělat ničím děravým, voda si cestu najde. Proto ani při prosazování kopírovacího monopolu není možno jít zlatou střední cestou a to je to riziko. Větší hodnotou je zde soukromí a možnost být informován či informovat, než snaha nepřijít o zisk (ze strany majitelů monopolů). Svoboda prostě stojí za to riziko, že ubude popových zpěváků a velkofilmů.

Tolik můj Troška do mlýna...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan Machac za příspěvky (celkem 2):
Jaroslav.Kucera, Jakub.Michalek
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 15976
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2162 poděkování
Dostal poděkování: 28465 poděkování

Re: Politické spektrum 14. února od 12:30 - ACTA

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jan Machac píše:Přijde mi, že se v těch žabomyších válkách na téma "kopírujeme ale vy nekrachujete, koukněte na tenhle graf" zatím tahle zásadní věc nijak jednoduše nezazněla...
Ja myslim ze zaznela, v techto dvou bodech:
1) Aby bylo mozne kontrolovat, zda nekdo nesiri autorsky chraneny obsah, musela by se spehovat _veskera_ elektronicka komunikace. A zakazat sifrovani. Tj. nepripustny zasah do soukromi.
2) Jakykoli nastroj k cenzurovani stranek umoznujicich neschvaleny pristup k autorsky chranenemu obsahu by byl velice rychle zneuzit v politickem boji. Tj. nepripustny zasah do svobody pojevu a dalsich politickych prav.
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová
Zamčeno

Zpět na „Mediální odbor“