Mediální provokace aneb začínáme být v kurzu.

Mediální odbor působí v oblasti komunikace mezi stranou a veřejností, resp. sdělovacími prostředky; mediální odbor vydává tiskové zprávy a stanoviska strany, monitoruje média, propaguje akce strany atd.

Moderátor: Odbor - medialni

Odpovědět
Uživatelský avatar
Karel.Fuzik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3202
Registrován: 27 čer 2009, 18:53
Profese: Kolotočář
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1519 poděkování

Re: Mediální provokace aneb začínáme být v kurzu.

Příspěvek od Karel.Fuzik »

No hlavně bych řekl, že prodávat kopie svého díla jako originál je vlastně podvod, že. Takže by to byl potenciální zisk z podvodu.
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Mumble status
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 3729
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 727 poděkování
Dostal poděkování: 3798 poděkování

Re: Mediální provokace aneb začínáme být v kurzu.

Příspěvek od Ondra.kl »

Už to pár dní nosím v hlavě, ale teprve dneska jsem to našel. Na ten původní Kurasův článek to chtělo odpovědět tím, že na intelektuální vlastnictví mají Svobodní velice podobný názor jako Piráti (viz. odkazy) ... a jestli jsou tedy i oni, dle pana Kurase, Komunisty.

1. http://www.svobodni.cz/media/clanky/105 ... astnictvi/
2. http://martinpanek.blog.idnes.cz/c/1613 ... ictvi.html
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Mediální odbor
Příspěvky: 14052
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 11388 poděkování
Dostal poděkování: 19571 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mediální provokace aneb začínáme být v kurzu.

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Kuras ale už u Svobodných delší dobu není.
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 3729
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 727 poděkování
Dostal poděkování: 3798 poděkování

Re: Mediální provokace aneb začínáme být v kurzu.

Příspěvek od Ondra.kl »

Jop, jenže takhle bysme změnili jeho srovnávací rovnice piráti = komnisti na piráti a svobodní = komunisti ... a dost lidí by k tomu přistupovalo hned jinak.
Uživatelský avatar
Jan Latak
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 55
Registrován: 17 kvě 2011, 22:57
Profese: Grafik
Bydliště: Průhonice
Dal poděkování: 35 poděkování
Dostal poděkování: 64 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mediální provokace aneb začínáme být v kurzu.

Příspěvek od Jan Latak »

Pokud tu to již někde je, sorry za offtopic, ale Kuras vydal pokračování s extra výživným titulkem: Piráti, to jsou noví komunisté ... No, mediální prostor je potřeba ...

Obrázek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan Latak za příspěvky (celkem 2):
pavel.k, Michaela.Vodova
Jan Laták
Středočeský kraj
gsm: +420 607 102 970
http://www.latak.cz/
jan@latak.cz
pavel.k
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2011, 23:22
Profese: student matematiky
Dal poděkování: 216 poděkování
Dostal poděkování: 152 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mediální provokace aneb začínáme být v kurzu.

Příspěvek od pavel.k »

Tak jsem to zase trochu vycistil, na vic bohuzel nemam cas (a ani schopnosti asi).

A jinak uz me tyhle nudne blaboly porad dokola zacinaji unavovat. Porad ty same kecy, to by chtelo vytvorit nejakou univerzalni odpoved.
Přílohy
kuras2_vycistene.jpg
kuras2_vycistene.jpg (178.83 KiB) Zobrazeno 1163 x
Vin
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 171
Registrován: 15 lis 2011, 20:12
Profese: student
Dal poděkování: 125 poděkování
Dostal poděkování: 89 poděkování

Re: Mediální provokace aneb začínáme být v kurzu.

Příspěvek od Vin »

On hlavně nebral na vědomí argumentaci zmíněnou v odpovědi na jeho článek, že je možné nabízet služby jako iTunes apod.

Jinak univerzální odpovědí na to, že bez starého modelu (odměna za užití kopie) nebudou kvalitní umělci, protože je třeba cviku, píle a zkušeností, které se nějak musí zaplatit, je asi podpora od potenciálních zájemců ještě předtím, než dílo vznikne, a umenšení nákladů u prostředníků (vydavatelů), které internet umožňuje (jak zmínil v diskusi s OSA a BSA Jakub Michálek). Sleduje to přirozený historický vývoj, který postupně usnadnil dostupnost děl od tvořících lidmi k lidem užívajícími jejich díla.

A jako konkrétní příklad uvést úspěch autorky s ebooky, jak nemohla vydat svou knihu u žádného papírového vydavatele (link bohužel teď nenajdu).
Stallmanův zákon: Když korporace vládnou společnosti a tvoří zákony, každá nová technologie je pro ně příležitostí k dalšímu omezování uživatelů.
Uživatelský avatar
Karel.Fuzik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3202
Registrován: 27 čer 2009, 18:53
Profese: Kolotočář
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1519 poděkování

Re: Mediální provokace aneb začínáme být v kurzu.

Příspěvek od Karel.Fuzik »

No právě by to chtělo pokaždé jinou odpověď. Teď bych to viděl na nálepkování. Kurasovy úchylné úvahy jej vždycky nakonec dovedou do slepé uličky a tak začne nálepkovat. Kriminálníci, komunisti. Taky mě v souvislosti s ním napadá jedna nálepka - idiot :)

NOTE: Dvakrát v jedněch novinách za deset dnů totéž téma? Buď v té mladé frontě nemají o čem psát nebo se nám z toho klube nějaká kampaň. Toho by bylo dobré využít.
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Mumble status
pavel.k
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2011, 23:22
Profese: student matematiky
Dal poděkování: 216 poděkování
Dostal poděkování: 152 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mediální provokace aneb začínáme být v kurzu.

Příspěvek od pavel.k »

Jak to jinak dopadlo s tou nasi reakci? Otiskli to v MFDnes? Jestli jsem spravne pochopil, tak tohle byla reakce na blog Petra Vilety.
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 3729
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 727 poděkování
Dostal poděkování: 3798 poděkování

Re: Mediální provokace aneb začínáme být v kurzu.

Příspěvek od Ondra.kl »

No vypadá to, že se Kuras rozhodl bojovat. Bylo by myslím špatné v půlce boje vyklidit pole, lepší bude na něm zůstat a bojovat dokud bude někdo ochoten poskytovat Pirátům zdarma mediální prostor ... otiskuje nám MF reakci, ne?

Začít by se mohlo vyvrácením Kurasových "nepřesných pochopení" (lží)
- Kuras tvrdí, že Vileta tvrdí, že autor by měl být placen za jednorázový prodej díla a další kopie by měl dávat zadarmo. To však vileta nikde netvrdí. A piráti taky nikde netvrdí že autor nemůže prodávat kopie svého díla za jakou cenu chce. Následný příkald s Truhláře je pak stejným způsobem mimo.
- Kuras tvrdí, že Vileta si osobuje právo rozhodovat o kvalitě díla a úmrtí autora. Vileta však vůbec neříká kdo o tom rozhodne - ono je to totiž jasné - rozhodnou o tom autorovi zákazníci a fanoušci, kteří se rozhodnou autora nějakým způsobem odměnit.

To by myslím k obraně stačilo a chtělo by to přejít do útoku, třeba na příkladu s tím truhlářem. Ono sice Kurasův truhlář může vyrobit 1000 židlí, ale jiný podnikatel může vyrobit 1000 ks stejných židlí a prodávat je (jen si na ně nesmí dát značku Kurasova truhláře a dotčené židle nesmí být uznány průmyslovým vzorem). Stejně tak si může od Kurasova Truhláře koupit jeden jedinný zákazník jednu židli a podle ní si udělat 9 dalších.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvek:
Vaclav.Malek
Odpovědět

Zpět na „Mediální odbor“