Mediální provokace aneb začínáme být v kurzu.
Moderátor: Odbor - medialni
Pravidla fóra
- Karel.Fuzik
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3202
- Registrován: 27 čer 2009, 18:53
- Profese: Kolotočář
- Dal poděkování: 1441 poděkování
- Dostal poděkování: 1519 poděkování
Re: Mediální provokace aneb začínáme být v kurzu.
No hlavně bych řekl, že prodávat kopie svého díla jako originál je vlastně podvod, že. Takže by to byl potenciální zisk z podvodu.
-
Ondra.kl
- Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
- Příspěvky: 3729
- Registrován: 18 čer 2009, 12:09
- Profese: IT administrátor
- Dal poděkování: 727 poděkování
- Dostal poděkování: 3798 poděkování
Re: Mediální provokace aneb začínáme být v kurzu.
Už to pár dní nosím v hlavě, ale teprve dneska jsem to našel. Na ten původní Kurasův článek to chtělo odpovědět tím, že na intelektuální vlastnictví mají Svobodní velice podobný názor jako Piráti (viz. odkazy) ... a jestli jsou tedy i oni, dle pana Kurase, Komunisty.
1. http://www.svobodni.cz/media/clanky/105 ... astnictvi/
2. http://martinpanek.blog.idnes.cz/c/1613 ... ictvi.html
1. http://www.svobodni.cz/media/clanky/105 ... astnictvi/
2. http://martinpanek.blog.idnes.cz/c/1613 ... ictvi.html
- Mikulas.Ferjencik
- Mediální odbor
- Příspěvky: 14052
- Registrován: 24 dub 2009, 00:25
- Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
- Bydliště: Choltice, okres Pardubice
- Dal poděkování: 11388 poděkování
- Dostal poděkování: 19571 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mediální provokace aneb začínáme být v kurzu.
Kuras ale už u Svobodných delší dobu není.
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
-
Ondra.kl
- Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
- Příspěvky: 3729
- Registrován: 18 čer 2009, 12:09
- Profese: IT administrátor
- Dal poděkování: 727 poděkování
- Dostal poděkování: 3798 poděkování
Re: Mediální provokace aneb začínáme být v kurzu.
Jop, jenže takhle bysme změnili jeho srovnávací rovnice piráti = komnisti na piráti a svobodní = komunisti ... a dost lidí by k tomu přistupovalo hned jinak.
- Jan Latak
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 55
- Registrován: 17 kvě 2011, 22:57
- Profese: Grafik
- Bydliště: Průhonice
- Dal poděkování: 35 poděkování
- Dostal poděkování: 64 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mediální provokace aneb začínáme být v kurzu.
Pokud tu to již někde je, sorry za offtopic, ale Kuras vydal pokračování s extra výživným titulkem: Piráti, to jsou noví komunisté ... No, mediální prostor je potřeba ...
Obrázek
Obrázek
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan Latak za příspěvky (celkem 2):
- pavel.k, Michaela.Vodova
-
pavel.k
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 145
- Registrován: 09 zář 2011, 23:22
- Profese: student matematiky
- Dal poděkování: 216 poděkování
- Dostal poděkování: 152 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mediální provokace aneb začínáme být v kurzu.
Tak jsem to zase trochu vycistil, na vic bohuzel nemam cas (a ani schopnosti asi).
A jinak uz me tyhle nudne blaboly porad dokola zacinaji unavovat. Porad ty same kecy, to by chtelo vytvorit nejakou univerzalni odpoved.
A jinak uz me tyhle nudne blaboly porad dokola zacinaji unavovat. Porad ty same kecy, to by chtelo vytvorit nejakou univerzalni odpoved.
- Přílohy
-
- kuras2_vycistene.jpg (178.83 KiB) Zobrazeno 1163 x
-
Vin
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 171
- Registrován: 15 lis 2011, 20:12
- Profese: student
- Dal poděkování: 125 poděkování
- Dostal poděkování: 89 poděkování
Re: Mediální provokace aneb začínáme být v kurzu.
On hlavně nebral na vědomí argumentaci zmíněnou v odpovědi na jeho článek, že je možné nabízet služby jako iTunes apod.
Jinak univerzální odpovědí na to, že bez starého modelu (odměna za užití kopie) nebudou kvalitní umělci, protože je třeba cviku, píle a zkušeností, které se nějak musí zaplatit, je asi podpora od potenciálních zájemců ještě předtím, než dílo vznikne, a umenšení nákladů u prostředníků (vydavatelů), které internet umožňuje (jak zmínil v diskusi s OSA a BSA Jakub Michálek). Sleduje to přirozený historický vývoj, který postupně usnadnil dostupnost děl od tvořících lidmi k lidem užívajícími jejich díla.
A jako konkrétní příklad uvést úspěch autorky s ebooky, jak nemohla vydat svou knihu u žádného papírového vydavatele (link bohužel teď nenajdu).
Jinak univerzální odpovědí na to, že bez starého modelu (odměna za užití kopie) nebudou kvalitní umělci, protože je třeba cviku, píle a zkušeností, které se nějak musí zaplatit, je asi podpora od potenciálních zájemců ještě předtím, než dílo vznikne, a umenšení nákladů u prostředníků (vydavatelů), které internet umožňuje (jak zmínil v diskusi s OSA a BSA Jakub Michálek). Sleduje to přirozený historický vývoj, který postupně usnadnil dostupnost děl od tvořících lidmi k lidem užívajícími jejich díla.
A jako konkrétní příklad uvést úspěch autorky s ebooky, jak nemohla vydat svou knihu u žádného papírového vydavatele (link bohužel teď nenajdu).
Stallmanův zákon: Když korporace vládnou společnosti a tvoří zákony, každá nová technologie je pro ně příležitostí k dalšímu omezování uživatelů.
- Karel.Fuzik
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3202
- Registrován: 27 čer 2009, 18:53
- Profese: Kolotočář
- Dal poděkování: 1441 poděkování
- Dostal poděkování: 1519 poděkování
Re: Mediální provokace aneb začínáme být v kurzu.
No právě by to chtělo pokaždé jinou odpověď. Teď bych to viděl na nálepkování. Kurasovy úchylné úvahy jej vždycky nakonec dovedou do slepé uličky a tak začne nálepkovat. Kriminálníci, komunisti. Taky mě v souvislosti s ním napadá jedna nálepka - idiot 
NOTE: Dvakrát v jedněch novinách za deset dnů totéž téma? Buď v té mladé frontě nemají o čem psát nebo se nám z toho klube nějaká kampaň. Toho by bylo dobré využít.
NOTE: Dvakrát v jedněch novinách za deset dnů totéž téma? Buď v té mladé frontě nemají o čem psát nebo se nám z toho klube nějaká kampaň. Toho by bylo dobré využít.
-
pavel.k
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 145
- Registrován: 09 zář 2011, 23:22
- Profese: student matematiky
- Dal poděkování: 216 poděkování
- Dostal poděkování: 152 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mediální provokace aneb začínáme být v kurzu.
Jak to jinak dopadlo s tou nasi reakci? Otiskli to v MFDnes? Jestli jsem spravne pochopil, tak tohle byla reakce na blog Petra Vilety.
-
Ondra.kl
- Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
- Příspěvky: 3729
- Registrován: 18 čer 2009, 12:09
- Profese: IT administrátor
- Dal poděkování: 727 poděkování
- Dostal poděkování: 3798 poděkování
Re: Mediální provokace aneb začínáme být v kurzu.
No vypadá to, že se Kuras rozhodl bojovat. Bylo by myslím špatné v půlce boje vyklidit pole, lepší bude na něm zůstat a bojovat dokud bude někdo ochoten poskytovat Pirátům zdarma mediální prostor ... otiskuje nám MF reakci, ne?
Začít by se mohlo vyvrácením Kurasových "nepřesných pochopení" (lží)
- Kuras tvrdí, že Vileta tvrdí, že autor by měl být placen za jednorázový prodej díla a další kopie by měl dávat zadarmo. To však vileta nikde netvrdí. A piráti taky nikde netvrdí že autor nemůže prodávat kopie svého díla za jakou cenu chce. Následný příkald s Truhláře je pak stejným způsobem mimo.
- Kuras tvrdí, že Vileta si osobuje právo rozhodovat o kvalitě díla a úmrtí autora. Vileta však vůbec neříká kdo o tom rozhodne - ono je to totiž jasné - rozhodnou o tom autorovi zákazníci a fanoušci, kteří se rozhodnou autora nějakým způsobem odměnit.
To by myslím k obraně stačilo a chtělo by to přejít do útoku, třeba na příkladu s tím truhlářem. Ono sice Kurasův truhlář může vyrobit 1000 židlí, ale jiný podnikatel může vyrobit 1000 ks stejných židlí a prodávat je (jen si na ně nesmí dát značku Kurasova truhláře a dotčené židle nesmí být uznány průmyslovým vzorem). Stejně tak si může od Kurasova Truhláře koupit jeden jedinný zákazník jednu židli a podle ní si udělat 9 dalších.
Začít by se mohlo vyvrácením Kurasových "nepřesných pochopení" (lží)
- Kuras tvrdí, že Vileta tvrdí, že autor by měl být placen za jednorázový prodej díla a další kopie by měl dávat zadarmo. To však vileta nikde netvrdí. A piráti taky nikde netvrdí že autor nemůže prodávat kopie svého díla za jakou cenu chce. Následný příkald s Truhláře je pak stejným způsobem mimo.
- Kuras tvrdí, že Vileta si osobuje právo rozhodovat o kvalitě díla a úmrtí autora. Vileta však vůbec neříká kdo o tom rozhodne - ono je to totiž jasné - rozhodnou o tom autorovi zákazníci a fanoušci, kteří se rozhodnou autora nějakým způsobem odměnit.
To by myslím k obraně stačilo a chtělo by to přejít do útoku, třeba na příkladu s tím truhlářem. Ono sice Kurasův truhlář může vyrobit 1000 židlí, ale jiný podnikatel může vyrobit 1000 ks stejných židlí a prodávat je (jen si na ně nesmí dát značku Kurasova truhláře a dotčené židle nesmí být uznány průmyslovým vzorem). Stejně tak si může od Kurasova Truhláře koupit jeden jedinný zákazník jednu židli a podle ní si udělat 9 dalších.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvek:
- Vaclav.Malek