Nominace Vojtěcha Lukavce na pozici předsedy Mladého Pirátstva

Fórum pro diskusi členů Mladého Pirátstva. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování.


Moderátoři: Předsedající, Rada Mladého Pirátstva

Pravidla fóra

Fórum pro diskusi členů Mladého Pirátstva. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Vojtech.Lukavec
Příspěvky: 114
Registrován: 30 říj 2017, 18:31
Profese: lékař gynekologie-porodnictví
Dal poděkování: 101 poděkování
Dostal poděkování: 336 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Vojtěcha Lukavce na pozici předsedy Mladého Pirátstva

Příspěvek od Vojtech.Lukavec »

Ahoj,
moc děkuji @Petr.Konecny za navržení nominace. Tuto nominaci rád přijímám a pokud budu podpořen členy, tak bych tímto rád ohlásil svou kandidaturu na předsedu Mladého Pirátstva.

Asi se v takové situaci sluší a patří doplnit kandidátskou řeč. Budu se snažit nebýt patetickej a zároveň ve zkratce představit moje ideály, představy a motivaci.

Je mi 23 (teda v době volby už 24, pokud dobře počítám) let a aktuálně dokončuji šesťákem studium na 1. LF UK na MUDra. K politice jsem se z většiny dostal v roce 2018 přes komunál, kdy jsem ještě jako nestraník kandidoval na kandidátce nezávislých s podporou Zelených, která měla za cíl poskytnout enviromentálně a urbanisticky odpovědnou alternativu politice developerské lobby okupující radnici Poděbrad (shodou okolností koalice STAN+ODS, neříkám nic). Aktuálně na městě působím v kontrolním výboru, na Středočeském kraji jako člen Výboru pro zdravotnictví a jsem první náhradník do zastupitelstva kraje. Ve veřejné politice mě nejvíc zajímají (samozřejmě) zdravotnická a sociální témata, o kterých jsem napsal několik textů do časopisu A2 a na server A2larm. Jinak jsem kromě školy a práce v mém oboru stihl dva roky školit ve firmách a ve školách pro neziskovou organizaci Loono témata související s prevencí onkologických, pohlavně přenosných a kardiovaskulárních onemocnění. To jsou takový ty #prsakoule a #doledobrý a tak!:)

Ačkoliv rozhodně nejsem v rámci MP "služebně starším" členem, tak mám už ze svého dosavadního působení v Pirátech i mimo ně snad ne úplně zanedbatelné množství zkušeností jak z běžné politické práce v komunální a krajské v politice tak z kampaňování (v komunálkách, eurovolbách, krajských volbách a teď i něco málo v parlamentních).

Myslím si, že Mladé Pirátstvo má velikánský potenciál stát se otevřenou, inkluzivní a skutečně liberální platformou, která funguje nejen jako přípravka pro budoucí politiky a nejen jako argument "my taky máme ty mladý do počtu, koukejte". Sešla se tu velmi různorodá a do všech možných směrů orientovaná skupina mladých lidí. Pirátskou stranu čeká po těchto volbách pravděpodobně poměrně dlouhá debata o dalším směřování strany, pirátské identitě jako takové a o tom, jakým způsobem by strana měla být strukturována a jaké principy by v ní měly a neměly fungovat.

Věřím, že Mladé Pirátstvo se svou základnou a přirozenou otevřeností k inovacím může být inkubátorem "dobré praxe", kterou budeme moci celé straně ukazovat. Můžeme spolupracovat s jinými mládežnickými organizacemi, můžeme do médií i do orgánů naší strany exportovat naše nápady na to, jak českou politiku udělat otevřenější pro veřejnost i pro samotné politiky. Jak v ní nefaulovat a hrát fér. Jak si poradit s nekonstruktivním jednáním ve veřejném prostoru. Jak si vytyčit politické cíle a jak je komunikovat s okolím tak, aby se staly cíli i toho okolí. Máme jako tým velkou výhodu v tom, že jsme se všichni ztotožnili zrovna s Piráty a s jejich (občas možná ve víru kampaní malinko polozapomenutými) hlavními myšlenkami- rovností přístupu k lidem, politice založené na datech a svobodě v jejím nejširším a vlastně nejopravdovějším slova smyslu.

Tento hodnotový základ nám ponechává volné ruce a nabízí prostor pro spoustu nápadů a možností, co pozitivního bychom nejen pro Pirátskou stranu, ale přeneseně i pro naši zemi mohli udělat.

Můžeme si dovolit zvedat témata, do kterých se ostatní neradi pouští, oslovit zase jinou část spektra voličů a podpořit mladé lidi ve vypíchnutí věcí, které jim leží na srdci, a které v politice postrádají. After all, naše generace v této zemi stráví (snad) ještě nemalé množství času a je i na nás, abychom vyjádřili, prodiskutovali a formulovali, jakou ji chceme mít. Rozhodně bych rád navázal na organizační strukturu, jejíž ustanovení už v rámci platformy Mladého Pirátstva proběhlo. Rád bych proaktivně vyhledával a oslovoval naše mladší stranické kolegy i osoby “zvenku”- insPirativní mladé komunální politiky nebo osobnosti ze studentského prostředí, aby zvážili nějakou formu zapojení pod vlajkou Mladého Pirátstva.

Místy vnímám rezervy v oblasti komunikování věcí, ať už v rámci týmu, k hlavní straně nebo směrem ven do médií. Jsem si velmi vědom toho, že případné faily nebo nedokonalosti by mi jakožto člověku, co je “první na ráně” šly na triko. Beru to jako fakt a tu odpovědnost jako výzvu. A jako takovej hezkej, takřka babišovsky grandiózní předvolební slib sem s čistým svědomím napíšu, že nemám problém se za zájmy a společná demokratická rozhodnutí Mladého Pirátstva veřejně postavit a kdekoliv je hájit. Až do roz- To už je moc,co?:)

Každopádně není lepší reklama na dobrou politiku a dobrou praxi než fungující tým, na který se může i v rámci celé strany kdokoliv obrátit. A já bych rád svou trochou ke koordinaci jednoho takového přispěl.

Díky!

"You can sit on a throne, that doesn't make you a ruler. It only means you have an arse."

vojta.lukavec@gmail.com/602 320 040

RV - Mladé Pirátstvo - zdravotnictví

Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1206
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka práv, rešeršistka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 735 poděkování
Dostal poděkování: 2474 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Vojtěcha Lukavce na pozici předsedy Mladého Pirátstva

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

Vojto, díky za krásnou řeč.

Mám takový malý dotaz, který si dovolím zopakovat speciálně u tebe jakožto u člověka, který se do činnosti MP zatím příliš nezapojil.

Prace ve vedení MP je časově náročná a finanční možnosti nějaké placené síly aktuálně velmi mizivé. Vím, že jsi nedávno zmiňoval na grilování, že kandidaturu z časových důvodů neplánuješ. Chci se tedy zeptat, zda na funkci budeš mít odpovídající časové kapacity? Díky.

“It does not do to dwell on dreams and forget to live”
― prof. Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore, O.M
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz
LinkedIn / Facebook / Twitter / Instagram / Web

Uživatelský avatar
Vojtech.Lukavec
Příspěvky: 114
Registrován: 30 říj 2017, 18:31
Profese: lékař gynekologie-porodnictví
Dal poděkování: 101 poděkování
Dostal poděkování: 336 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Vojtěcha Lukavce na pozici předsedy Mladého Pirátstva

Příspěvek od Vojtech.Lukavec »

Díky za dotaz!.)

Situaci kolem budgetu MP a vytížení jednotlivých aktivních členů sleduji a je mi jasné, do čeho bych v případě svého zvolení šel. Zvlášť teď v horké fázi kampaně, kdy akce střídala akci to je opravdu veliká kadence aktivit a respekt všem, kdo na nich dělali a dělají. Vzhledem k tomu, že jsem teď hodně rozkročen mezi MSkem, agendou z kraje a komunálem a asi jako my všichni trošku zahlcenej kampaňováním ve svém regionu, tak bych v případě svého zvolení rozhodně přeskupil priority a soustředil se na vykonávání funkce v MP. Taky věřím, že po uklidnění předvolebního sprintu bude prostor na nastavení procesů v týmu tak, aby se na hladkém chodu MP podíleli jeho členové horizontálněji, rozhodně nemám ambice na to udělat z týmu one man show. Přiznám se, že mě k zájmu o kandidaturu dost popostrčila déle trvající nespokojenost s některými procesy a poměry ve straně a místo brblání na netu bych rád katalyzoval pozitivní změny odspoda. Jak to tak Piráti vždy dělali:)

TL;DR verze pro netrpělivý: čas mám

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Lukavec za příspěvky (celkem 8):
Janka.Michailidu, Georgia.Hejdukova, Petr.Springinsfeld, mattfa2, anon171, Damian.Chalus, Martin.Martin, Jan.Zavadil

"You can sit on a throne, that doesn't make you a ruler. It only means you have an arse."

vojta.lukavec@gmail.com/602 320 040

RV - Mladé Pirátstvo - zdravotnictví

Uživatelský avatar
Tomas.Zmuda
Krajský zastupitel
Příspěvky: 395
Registrován: 14 srp 2013, 09:50
Profese: zastupitel, projektový manažer
Bydliště: Jinočany
Dal poděkování: 398 poděkování
Dostal poděkování: 567 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Vojtěcha Lukavce na pozici předsedy Mladého Pirátstva

Příspěvek od Tomas.Zmuda »

Vojto, díky za řeč a že jsi přijal nominaci. Rád bych jej dodal, že Vojta je člen Výboru pro Zdravotnictví Středočeského kraje, kterému předsedám. Spolupráce s ním je skvělá, má na Výboru věcné připomínky a je v problematice znalý. Máš mou podporu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Zmuda za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Lukavec, Martin.Martin, Jan.Zavadil


:arrow: zastupitel Středočeského kraje
:arrow: uvolněný předseda Komise pro ICT a digitalizaci
:arrow: místopředseda Výboru pro zdravotnictví
:arrow: člen RT informatika
:arrow: vedoucí KET IT a chytrý kraj SčK
Pirátský profil
tel: 607 258 445
https://zmuda.cz

Zamčeno

Zpět na „Fórum Mladého Pirátstva“