Zápisy ze schůzi Mladého Pirátstva

Fórum pro práci týmu Mladého Pirátstva.

Moderátoři: Odbor - zahranicni, Mladé Pirátstvo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Krajská rozhodčí komise
Příspěvky: 858
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka, konzultantka senátorky
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 645 poděkování
Dostal poděkování: 1705 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zápisy ze schůzi Mladého Pirátstva

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

Tady budou zápisy ze schůzi Mladého Pirátstva
Tito uživatelé poděkovali autorovi Georgia.Hejdukova za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, V__

Ve velení flotily Mladého Pirátstva, místopředsedkyně Krajské rozhodčí komise Praha, Členka MRT Lidská práva a Prac. skupiny Duševní zdraví, Odborná konzultantka pro senátorku Adélu Šípovou, Helios Trustee, předsedající CF a KF Praha, členka AO
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz

Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Krajská rozhodčí komise
Příspěvky: 858
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka, konzultantka senátorky
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 645 poděkování
Dostal poděkování: 1705 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy ze schůzi Mladého Pirátstva

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

12. 2. 2021
Vede:Georgia Hejduková
Přítomní: Josef Bouše, Georgia Hejduková, Matouš Adamů, Markéta Gregorová, Bára Mudrová, Nicol Staňková, Tomáš Jarkovský, Jakub Rychlý, Adam Kazík, Tadeáš Štěpka, Jakub Stočes, Filip Jiroušek, Filip Křistek, David Raušer, David Raušer, Radek Holodňák, Vít Žáček, Ruda , Matěj Bělohoubek, Kryštof Slupka
Zápis: Tadeáš Štěpka
Ověřuje:Georgia Hejduková

Program:
1. Události za poslední měsíc(Rada)
2. Vítání Nováčků(Grilování)
3. Diskuze k logu a názvu(G.H., R.H.)
4. Různé


18:07 Jiřka vítá členstvo. Jsma rádi za účast.
18:08 Bod 1 - rada
JB: má na starosti tvorbu webu. Web podle pir. šablony - mnoho omezení. Jednoduchá správa. Má na starosti i nábor členů. Máme 5 nových zájemců, dotazujeme se na fóru. Nakonec se představuje.
TGJ: za minulý měsíc nic neudělal. Připomínkoval ostatní.
TŠ: správa sociálních sítí, počátek tvorby newsletteru a kalendáře soc. sítí.
RH: pracuje na vzdělávacích aktivitách, debatuje o financích - zpočátku chceme pojmout dobrovolnicky. Na zulipu návrhy různých aktivit. Rozjíždíme čtenářský klub, musíme se dohodnout na pravidelném termínu a přesné koncepci. Také řešil podcast (má infrastrukturu) a natočili s Jiřkou první díl podcastu, řešíme celkovou koncepci. Hledáme další hosty.
GH: máme Zulip! - nejdůležitější komunikační kanál. Zařizovala administrativu - Github, Fórum. Komunikace s YSU a mSTAN-bez výsledku. Točila podcast. Můžete posílat dary, máme položku v rozpočtu MO.

DR: kam se obracet když chceme na Zulip?
GH: email, messenger, kamkoliv.
ÚKOL pro Jiřku: vyžádat si emailové alias.
JB: k Zulipu - pouze pro RegP, opatrně s dávání přístupu! Před volbami musíme dávat pozor na ty, co neznáme. Musíme je více ověřit.
RŽ: faktická poznámka: členem - min RegP. Ovření lidé z MS a KS můžeme zvát rovnou pokud jsou ověřeni pořádně. Na Zulip můžeme zvát pouzte jako hosty.
GH: je to tak.
JB: je to super. Na ověřování RegP není spoleh. Buďme obezřetní.
TGJ: máme složitý způsob. Nechceme všechny členy na Zulipu? Držme se schváleného postupu.
GH: dnes se nováčči měli představit. Chce to tak JB?
JB: po delší době to funguje jinak, my takovou možnost nemáme. Není moc způsobů jak je jinak zapojit - max. fórum.
GH: až se dohodneme na postupu, tak dáme vědět.
DR: u MP na Zulipu by neměla být bezpečnostní díra (jako host), dobré místo pro zapojení

18:31 Bod 2 - představení nováčků
JB: pojďme dnes jen představit, ne úplně grilovat. Nejdřív představení a potom můžeme klást otázky. Můžeme se představit všichni.
VŠICHNI: představují se, info o sobě
BM: byla u Mladých Zelených spolupředsedkyní. Deprese z toho jak dopadla strana. Studuje na FSV.
NS: chce pomáhat v kampani a hledá tým ve straně, je sociolog
JR: Praha 12 - oživuje sdružení. Dělá středoškolský sněm HMP a má marketing. firmu.
JS: 15 let, chtěl by se připojit k MP, je ze Světlé nad Sázavou. Dobrovolničil při krajských volbách. MP jsou dobrý kolektiv s podobnými názory.
FJ: člen strany. Zakládá MS na Náchodsku. Učitel.
FK: RegP v Olm. kraji. Nemá místní sdružení, chce se více zaměstnat. Studuje univer. T. Bati.
VŽ: z Jihlavy, předseda MS Jihlava. Rád se zapojí. Studuje v Praze, má Bc., zkouší matiku na UK.

JB: můžete se dotazovat všichni všech.
RŽ: dotaz na Barču - jak vnímá SZ v současnosti? Jaký má názor na zelené org. na FFF atd.?
BM: Vystoupila jsem před 2 roky, kdy kandidovala SZ s TOP09 do EP. Zná předsedu, straně nedůvěřuje. Práce byla účast na aktivitách evrop. MlZ. Životní prostředí je důležité téma.
RŽ: názor konkrétně na FFF?
BM: byla u zrození myšlenky pro ČR, zná se s organizátory. Účast je svobodná vůle studentů.
GH: Vidíte se v budoucnosti ve straně jako takové? Kam míříte?
BM: vidí se v lokální buňce, silný vztah ke svému místu. Již s Piráty pracovala.
FK: chtěl by do kulturního sektoru. Zkušenosti v tomto sektoru.
NS: chci spíše dobrovolnictví při aktuálních volbách. Více o tom nepřemýšlela.
JR: nemá dlouhodobý cíl. Chce zkusit kandidovat do komunálu 2022.
JS: nevylučuje to, vzhledem k věku si musí počkat. Byla by to dobrá zkušenost, takže asi ano.
FJ: nechává volný průběh, je člen. Chce se věnovat školství a aby práce dávala smysl.
KS: je na letíšti:) Zajímá se o evrop. politiku, chce být ve straně.
JB: nějaké další dotazy?
JR: jaké jsou vize MP?
GH: představovali jsme naše vize při kandidatuře do rady. Na fóru jsou vypsané.
MG: rada si musí vize určit. MP se teprve rozjíždí, vize lze ovlivnit, vize je hlavně rozvíjet.
JB: je to hlavně dobrovolnická práce jako nadstavba kampaně - osvěta, debaty, podcasty, streamy. Můžete si vyzkoušet "pirátské základy".

GH: děkuje všem nováčkům

19:06 Bod 3 - diskuze o názvu a logo
GH: máme vysoký poměr můžů k ženám, přemýšleli jsme jak to změnit. Máme příliš maskulinní název - diskuze k přejmenování, abychom byli inkluzivní. Můžete mít podněty, návrhy jsou na Zulipu. Souvisí s tím i změna loga.
JB: bude dělat oponenturu ke změně. Název mu vyhovuje - systémově je to pro něj jednodušší. Logo je v pohodě, mělo by se vymazlit a udělat ho přitažlivějším.
RH: k logu - je zastaralé, neatraktivní, motivem šátek - nekoresponduje s pirátstvím, chce ho opustit. Minimálně vylepšení loga. K názvu - důvod není citový, pouze je dobrá příležitost udělat MP více inkluzivní - práce s jazykem. Měli bychom dát ženám najevo, že nebudou hrát druhé housle. Jde také o trendy vlastní progresivním pol. silám. Ještě máme čas na jednoduchý rebrand. Nejsem gendrový teoretik - nehodnoťte návrh dle mé obhajoby. Je to k dlouhodobé diskuzi. Ml. Piráti a Pirátky se může zkracovat a proto navrhuji Ml. Pirátky a Piráti, aby si muži pocítili jaké je to být na druhém místě. Jsem ale více pro neutrálnější název např. Mladé pirátstvo (přípona může pejoratizovat význam), Pirátská mládež.
MG: jde tady o princip. Systémy mohou zůstat stejné a používat lze inkluzivnější název. Nemělo by se bránit někomu, kdo si může pomoci a tobě to neuškodí. Ani naše centrála nás nebrzdí (je ČPS). Můžeme reagovat na aktuální svět. Preference: Mladé Pirátstvo, příp. Ml. Piráti a Pirátky
RŽ: proti změnám. Je tradicionalista. MP byla i původní organizace. Značka je zapamatovatelná takhle. Název nás propojuje se stranou. Historicky je běžné používat muž. rod, nemá rád umělé protěžování, ačkoliv uvnitř pracujeme se všemi stejně. Technicky pro MP. Logo bychom měli updatnout.
FK: Piráti jsou progresivní. Historický kontext je invalidní argument.
KS: pokračovat tradiční převahu patriarchálního světa, není nutné.
AK: vytvořme neutrální tým. Pir. Mládež by nahrávala oponentům. Logo je potřeba změnit.
TGJ: k logu. Šátek z loga nasundavat - používají ji ostatní. Můžeme logo renovovat - barvu, odstín. K názvu - podporuje generický název. Báro jak to bylo u MlZ.
BM: hodně jsme se snažili to řešit a něco pro to dělat. Bylo to složité. Název je pouze jeden aspekt.
RH: změna názvu není řešení. Sami na tom musíme vědomě pracovat. Symbol. změna nás nic nestojí a ukáže, že nás to aktivně zajímá.
GH: vykupne rozpravu na fóru

19:33 Bod 4 - různé
TGJ: domluvme budoucí aktivity.
MG: má závěry z diskuze s mladými. Chce nám přednést feedback.
GH. dostaneš prostor na radě
TGJ: udělal bych souhrn aktivit. Máme mc server, přes Zulip se tam dostanete. Rozjíždíme čtenářský klub - prezentace o knize. Někdo musí svolat první sraz. Snažíme se rozjet podcasty. Máme twitch kanál, chtěli bychoms streamovat společné hry - také se nenašel zodpovědný člověk. Platí že pokud má někdo nápad, pravděpodobně ho bude moci realizovat.
GH: chceme lidi na sociální sítě. Většina lidí na to nemá čas, pokud máte čas, napište nám, rádi vás zapojíme. Vše vzniká průběžně, rádi si vyslechneme vaše nápady.
TGJ: čtenářský klub může být i o odborných textech či článcích (populárně naučné)
GH: bude schůze rady, budeme tam řešit věci, je to v kalendáři.
TGJ: přihlašte se k odběru newsletteru na nalodění.
GH: zaškrtněte i zájem o MP.

GH: Děkuji všem za připojení, je to paráda, hezky se to rozjíždí. Schůzi končím. Mějte se!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Georgia.Hejdukova za příspěvek:
V__

Ve velení flotily Mladého Pirátstva, místopředsedkyně Krajské rozhodčí komise Praha, Členka MRT Lidská práva a Prac. skupiny Duševní zdraví, Odborná konzultantka pro senátorku Adélu Šípovou, Helios Trustee, předsedající CF a KF Praha, členka AO
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz

Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Krajská rozhodčí komise
Příspěvky: 858
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka, konzultantka senátorky
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 645 poděkování
Dostal poděkování: 1705 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy ze schůzi Mladého Pirátstva

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

12. 3. 2021
Vede:Georgia Hejduková
Přítomní: Georgia Hejduková, Tadeáš Štěpka, Radek Holodňák, Kateřina Stojanová, Tomáš Guth Jarkovský, Nicol Staňková, Filip Křistek, Kryštof Stupka, Samuel Volpe, Matěj Bělohoubek, Lukáš Ryšavý, Bára Mudrová, Markéta Gregorová, Josef Bouše, Adam Kazík, Adam Jaroš, Vojtěch Pikal
Zápis: Matěj Bělohoubek
Ověřuje: Georgia Hejduková


1. Nový formát schůzí MP (5min) (TGJ,ale klidně aťprezentuje kdokoli z rady)
2. Představování (10min)
3. Události za poslední měsíc(GH)
4. Report z YPE (MB)
5. Typ contentu na sítě (TGJ)
6. Dotazy a diskuze k podcastům, jak dál, co Twitch
7. Discord pro komunikaci s veřejností - ano nebo ne? (MB)
8. Grilování (poslední bod)(JB)


Schůze zahájena v 18:05

1.Nový formát schůzí MP (5min) (TGJ,ale klidně aťprezentuje kdokoli z rady)
TGJ: Díky za slovo, bavili jsme se s radou MP jak to udělat aby schůze netrvala dvě hodiny.
Schůze budou strukturovaný, bude rychlé kolečko na představování.
Experimentálně jsme se dohodli, že grilování kandidátů bude na konec. Ještě si nejsme jistí, ale zatím nechceme, aby nám to trvalo nějak dlouho - zároveň tomu nějaký čas věnovat chceme, takže na konec to dává větší smysl. Je to lepší také z důvodu, že pokud během schůze někdo dojde, aby na něj došla řada.
Další věc - na každé schůzi bude drobný report z YPE, a co se stalo za poslední měsíc, což teď v programu je.

Jiřka: Díky, přecházíme na další bod.
2.Představování, určení zapisovatele
Jiřka: Zapisovatele jsme si již určili, TGJ si rovnou může začít kolečko představování.
TGJ: Jsem asistent poslance, těším se na víkend, že bude méně práce.
MG: Já su Markéta, jsem europoslankyně, stárnu, tedy jsem. Pardon, nějak nevím co dál říkat.
Jiřka: Nějakou vtipnou věc, ale tu už jsi řekla.
MG: Mám ostříhaný vlasy.
Jiřka: Najs, Kačka může další.
KS: Jsem zastupitelka Ústeckýho kraje, dneska mi udělal radost post Markétky, a sice se to nemá říkat, ale já jsem žena, takže můžu, líbilo se mi že to tam ženám seklo.
Kryštof: Studuje práva a politologii.
Matěj:studuje ve Zlíně, zájmem je famrpál, odrážeč za Brno Banshees, měl jet na European Quidditch Cup, kvůli koroně odložen
Nicol: Dostudovala, zatím se účastnila čtenářského klubu, doporučuje
Radek H.: U Pirátů hrozně dlouho, od osmnácti, teď je regionální asistent Franty Navrkala, člen rady MP, udělalo mu radost že sekal v Beat Saberu na Oculu
Filip K.: Doteď řídil, je rád že stihl schůzi, studuje ve Zlíně účetnictví a daně, celý týden maká na testování firem na Covid, ještě dělá v mediálním týmu
Lukáš R.: Z Mostu, krajský zastupitel Ústeckého, tam je také místopředseda, lituje že nestihl čtenářský klub, na tom chce zamakat
Josef B.: Člen rady MP, konzultant, ne na dlouho, bude vývojář, předseda KS Středočeskýho, videomaster PO, dnešek je extrém, skončete ho
Tadeáš Š.: Člen rady, dělá obsah na sociální sítě, vypil výborné proteinové mléko
Samuel: Maturant, chce jít na právo na Karlovku nebo do Plzně, tam ho snad vzali, člen Pirátů od září, člen výboru pro sport a tělovýchovu a v budoucnu chce i k Mladejm
Bára: Já jsem Barbora, zájemkyně o členství MP, zatím bez funkce, studuje Karlovku, má blbej den, taky chce aby skončil, ale je ráda že je tu s námaPředstavoval se už tisíckrát, člen KáKáčka,
AJ: Představoval se už tisíckrát, člen KáKáčka, a zastupitel Prahy 4
VP: Ježiš marja. Jsem Pikal, Vojtěch, likvidátor Mladých

3.Události za poslední měsíc(GH)
Jiřka: Pokusím se mluvit pomaleji, aby Matěj stíhal.
Schválili jsme si nové přijímání členů. Sešli jsme se s vedením mSTANu, jsou to fajn lidi, mají ale v radě stejný podíl žen v radě jako u nás... Sešla jsem se s vedením Pražského mSTANu (opravdu mají krajské organizace, ano).
Vyšel nám podcast, se mnou, kvalitu si posuďte sami, nejsem tu od toho abych to posuzovalo.
Sešel se čtenářský klub, byly dvě schůzky, díky Radkovi že to tak pěkně moderuje, příští bude další čtvrtek, doporučuju ale přečíst si co budem číst.
Máme domluvený přednášení na krajských schůzích, pokud jste v KS, můžete dát report.
Povedlo se nám vybrat peníze na Minecraft server, takže máme předplaceno na dva měsíce. Omlouvám se za výprsk smíchu.
Rozjeli jsme socky, díky Tadeášovi a ostatním, máme úžasný statistiky. Pokud se to podaří udržet, budeme mít kvalitnější socky než mSTAN, což je super, protože na něj mají víc lidí a to jsou dvakrát větší.
Máme funkční úkoly a Redmine. (Pozn. zapisotele: Jiřka mluví furt stejně rychle :D)
Zmínili nás v newsletteru, takže máme dva nové příznivce.
*Kačka*: K mSTANu - nevím jestli je to realizovatelný - v kraji se budou vydávat koaliční listy. Je tam vždy část společnýho obsahu, pak regionálního. Má tam být část mSTANu, tak jestli bychom nechtěli tam mít nějaký text o nás. Nevím jak jsou Pirátské listy efektivní na cílovku na kterou cílíme, ale dávám tip, jestli se tam nechceme přidat.
*Jiřka*: Díky Kačko, probereme.
*TGJ: to nemusíš voe psát všechno, jen důležitý věci 😄*
*Matěj*: Co se týče Minecraft serveru, mohli bychom to řešit přes dary.pirati.cz, kde máme Variabilní symbol. A souhlasím s Kačkou, i kdyby to tolik neoslovilo cílovku, hodilo by se zvýšit povědomí že vůbec existujeme.
*VP*: Chci navrhnout rezignaci na členství, je mi 34, pomalu tu nemám co dělat.
*Matěj*: Navrhuji zahrnout na schůzi bod o zvolení čestného předsedy. *Vojta zuřivě kroutí hlavou, že ne*

4.Report z YPE (MB)
MB: Koukám že tu jsem z rady Young Pirates of Europe sám (ještě Šárka, předsedkyně, a Kamil, člen).
Momentálně řešíme že chceme víc komunikovat s členskou základnou, dělat schůze všech členů jako je třeba toto. Chceme taky dělat herní sessions v rámci YPE. Taky chceme zapracovat na podcastech, připravit konkrétní projekty. A dohodli jsme se, že přejdeme na systémy pirati.cz, takže používáme jitsi.pirati.cz, codimd.pirati.cz atd.

5.Typ contentu na sítě (TGJ)
TGJ: Pokud se budeme vyjadřovat k aktuálním událostem, tak abychom byli konzistentní v rámci komunikace straně.
Co se týče věcí, které se netýkají mladých, tak buď se nevyjadřovat, nebo si z nich dělat srandu.
FK: Měli jsme schůzi, máme nějaké nápady v mediálním týmu
KS: Neměli bychom se pol. tématům vyhýbat ale máme se zaaměřit na jasná pirátská stanoviska
Tadeáš: Děkuji za práci všech v mediálním týmu, rozjelo se to a rozhodně to již není jen moje zásluha.
Jiřka: Občas budeme dostávat obsah od Youth Speak Up. *Vojto, mutni se* Oni mají schopnost vychytávat témata, dělali průzkum, máme jasná stanoviska, občas od nich některá dostaneme. Prosím, publikovat content v lidské časy, ne o půlnoci, to fakt nikdo socky nečte. Pokud máte nápady, můžete je prodiskutovat, v gesci to má Tadeáš.

6.Dotazy a diskuze k podcastům, jak dál, co Twitch
MB:
RH: Humans of Mladí Piráti je testovací. Vlastní podcast, který by jel přes naše kanály, bychom udělali až potom. Říkali jsme si, že bychom dělali rozhovory s lidma od nás. Představuju si ale že max. 5 dílů, pak se vydat tou cestou, kterou jste si vymysleli ještě vloni. Jsem proto, abychom si zvali zajímavé hosty. Odděloval bych dvě věci, podcast jako audioformát, který je určen k poslechu - specifický tím, že je dlouhej. Druhá věc, videocasty, k tomu nemám co nabídnout, pokud chcete streamovat hraní her a u toho si povídat, k tomu není potřeba infrastruktura. Pak je možnost dělat živé streamy od nás ze studia, k povídání. Otázka jestli to chceme, live znamená že riziko že padne něco, co nechceme pouštět dál. Už jsme to zkoušeli, streamovali jsme to s Frantou.Odděloval bych tyhle dvě věci ale od sebe, podcast, videocast, a živé streamy.
MB:
RH: Na co k nám bude streamovat hraní?
MB:
JB: Můžeme hrát již zaběhlé hry, např. s Ivanem
MB: Humi je legenda, rozhovor může být zajímavý

7.Discord
MB: Vysvětluje co je discord. Můžeme ho používat pro kontakt s komunitou, například i jako náhradu clubhouse
Kačka: Discordu pořádně nerozumím, o to ale na to mám silnější názor. Myslím že Discord má hrozně malou cílovku, nemáme zatím tolik silný Instagram a FB, měli bychom se radši věnovat jemu. Až budeme mít věrné lidi, tak možná.
KS: clubhouse funguje hlavně jako pr politiků a to pro určitou skupinu mladých co se zajímají
TGJ: Já vlastně nejsem proti, ale máme nějaké lidi, co by to používali a nejsou na Zulipu? Bude se o dc navrhovatel starat?
MB: Odkaz už je na zulipu, o dc se klidně budu starat.Vhodné i pro komunikaci s ostatními mládežnickými organizacemi a diskuze
JB: Chápu tu podstatu, vlastně nemůžeme nikomu bránit založit Discord. Chápu že je k hraní lepší než Jitsi. Prvně bychom měli zkusit získat obecenstvo na Twitchi, FB, IG, Youtube atd., a pak až trochu vyrosteme, tak investovat i do jiných míst.
Nechceme vlastně přejít na Discord, místo Jitsi a Zulipu? Protože pak by lidi argumentovali že jsou na Discordu, tak by argumentovali že proč sledovat jiné kanály.



8.Grilování (poslední bod)(JB)
8. a) JB: vyvolává Filipa ke grilování
FK: Představu na fóru mám, dostal jsem hromadu poděkování.
Členem se stát co nejrychleji hlavně proto, že jsem narazil, že nemůžu např. používat mrak, protože nejsem člen, načež jsem narazil v rámci mediálního týmu.
Ví o Mladých Pirátech delší dobu.
GH: proč jsi se nepřidal dřív
FK: Racionálně jsem to vzal že půjdu postupně přes příznivce, napřed jsem se začal angažovat v rámci KS a MS, a neměl jsem asi koule se přidat, a taky ani pořádně nevěděl jak se přidat. Vojta propagoval v rámci KSka, tak jsem se dozvěděl.
TGJ: Koho bys volil, nebýt Pirátů?
FK: Asi Zelený.

JB: Už nejsou žádný dotazy, tak bych to ukončil... Ok, super, teď se všichni začali hlásit. Tak bych vzal jen první tři dotazy a pokud se nespustí bouře, tak bych šel dál.

MB: Když jsi se začal angažovat u Pirátů až teď, a plánuješ v rámci KS atd., plánuješ v budoucnu se nějak zapojit k Pirátům, což by mohlo omezit tvoji aktivitu z důvodu času u Mladých Pirátů? A případně jak vidíš svoji budoucnost přímo u Pirátů.
FK: Komunál, chce spoluzakládat MSko Hranicka, KS Olomoucký.

RH: Moje otázka jako vždy ideologického charakteru. Jak se tváříš k inkluzi žen, v rámci Mladých Pirátů.
FK: Je víceméně pro.

TGJ: Je v programu Pirátů něco, s čím nesouhlasíš nebo jsi v rozporu?
FK: Přímo rozpor k Pirátskému programu nemám, jen úplně nevím jak Piráti myslí přímou demokracii, jak si to představují.

MB: Jaký máš názor na kvóty? (Z obecného hlediska, jakékoli kvóty)
FK: Já jsem pro přirozenou cestu. Kvóty jedině tehdy, kdy nelze vyřešit přirozenou cestou

KS: Jaký je tvůj neoblíbenější pirátský politik?
FK: Michálek, dlouho dobu Jakub Michálek, doufám že zas nevzbudím smích. Četl jsem, že od mládí četl zákoníky. (Nějaká poznámka že Feri ne) Ještě zakladatel Pirátů, Kadeřávek.


8. b) Grilování Kryštofa

Kryštof Stupka: Když má mládež nápady a relevantní názory, tak by měla být vyslyšena, chci být členem abychom byli slyšet, mám pocit že Češi jako takoví jsou k tomu dost odmítaví.
Něco o mně, je mi 22, studuju politologii a práva, dělám Mgr, distančně, dělám stážistu v europarlamentu, rád bych dostal fajn pozici v Praze, a chci pomáhat Pirátům s kampaní, hodně jsem studoval v zahraničí, dokončil jsem aktivitu po sedmi letech mládeže v Europarlamentu.

JB: Zeptám se jako u Filipa, je nějaký rozpor v programech Pirátů?
Kryštof S.: Největší rozpor vidím u rovného manželství, kvůli hvězdičce. Každý program má snad u rovného manželství hvězdičku. Rovné manželství v parlamentu leží už snad 1000 lidí. Piráti si to napsali do programu v rámci koalice PirSTAN že chtějí, ale udělali si hvězdičku, že každý se v rámci toho bude rozhodovat sám, což je snad jediný bod programu který má hvězdičku, a ukazuje to že je to druhotný bod programu.

Kačka: Opět se zeptám, tvůj nejoblíbenější politik u Pirátů?
Kryštof: Olga Richterová, líbí se mi že přepsala český parlamentní dějiny, tím, jak se tomu věnuje. Nejen tím, že pojďme tady něco mít, ale že má policy, víc expertní přístup.

MB: Opět se ptá na kvóty, a co je pro tebe v programu nejdůležitější, k čemu máš osobní vztah?
Kryštof: S kvótama souhlasím, řešil jsem to v práci s Vivian, která to řešila ve Women of board (ženy které jsou v manažerských pozicích) Myslím si že mají cenu, nejen v politice, snažíme se dělat osvětu ale nepadá kam má.
Co se týče programu, jsou pro mě důležité lidské práva. K sociální situaci - byly tu nějaké koleje, po kterých jel vlak, ale koleje skončily a vlak furt jede.
TGJ: Jak ses dostal k pozici asistenta Radky Maxové? Donedávna totiž europoslankyně za ANO.
Kryštof: Dostal nabídku v práci v létě. Kamarád dělal na stáži v Europarlamentu. Říkal jsem, že miluju Radku Maxovou, ale ANO je no go, načež mi bylo řečeno že Radka hodně brzo z ANO odejde.

JB: Ať to není suchý, zeptám se na stereotypní otázku, jaký máš názor k legalizaci drog.
Kryštof: Nemám rád konopí, dělá se mi z něho špatně. Připadá mi ale blbý dávat lidi za mříže za jakékoli "addiction", lidi z vězení totiž vyjdou a stejně se k nim vrátí. Je dokázáno, že je mnohem levnější se o tyto lidi starat v rámci závislosti, než se o ně "starat" ve vězení. Je podle mě lepší než alkohol, protože způsobuje mnohem méně stavů, kdy závislý člověk ubližuje svému okolí nebo sobě.

FK: Jaký máš názor na absolutnní dekriminalizaci drog?
Kryštof: Líbí se mi jak to dělají v Portugalsku, jsou tam sice drogy nelegální, ale velmi dobrý systém adiktologů, co se závislými pracují. Když jde o drogy, které si můžete okamžitě objednat a přijdou domů, a není možnost že by je chytili, tak mi přijde že by byla lepší investice do lidí, co by pečovali o závislí, aby nesklouzli např. k heroinu. Lepší mít vybudovanou sociální síť než zakazovat.

8. c) Grilování Samuela
Samuel: Díky za prostor, již jsem člen Pirátů. (*Pozn. Je trochu konsternován, že poslední půl hodiny má zaseklé kamery a všichni tam jsou úplně zděšení*) Již jsem byl ve čtenářském klubu, byla to bomba, líbilo se mi to, pomohlo mi to rozšířit obzory v rámci toho, že se připravuju na přihlášky na práva.

Katka: Držím palce s přijímačkama na práva. Zase se chci zeptat, jestli máš oblíbeného pirátského politika.
Samuel: Díky, snažím se skrz přijímačky neupadnout do depresí. Oblíbené samozřejmě mám, nebudu zmiňovat mainstream jako Ivana a Zdeňka Hřiba, které sleduji nejvíc. Zmíním radši Kláru Kocmanovou, protože chci, aby měli ženy rovné šance.

Matěj: Zase se zeptám na kvóty. Druhý dotaz, jaký má názor na radikální řešení politiky, a je jedno jakých názorů, levicových, liberálních, pravicových, centristických...
Samuel: Co se týče radikálních názorů, myslím si že vždycky se tací hodně prosadí. Zastávám názor, že svoboda člověka končí tam, kde začíná svoboda druhého. Aby to nikoho neutlačovalo. A vlastně je jedno jaký má názor.

Tomáš: Zas se zeptám, koho bys volil nebýt Pirátů.
Samuel: Piráty mám rád od dětství, co se týče mimo Pirátů, můj starosta je Martin Kupka, což je poslanec za ODS. V rámci školy jsme měli dělat rozhovor, když mi bylo šestnáct, oslovil jsem Martina. Odpověděl mi na vše. Mám ale rád čistě jeho, spíš bych se od ODS držel rád, mám pocit že mají dost populistickou politiku.
Mám rád Zelený.

Tadeáš: Je nějaké téma v politice, které tě více zajímá?
Samuel: Hlavně sport, v návaznosti na to samozřejmě školství, to mě dost zajímá.

Tomáš: *Neposlouchá a ptá se na to zdali je Samuel člen, i kdyř to už předtím říkal*

Matěj: Jsi konzervativní co se týče sportů, a případně znáš mudlovský famfrpál a jaký na něj máš názor?
Samuel: Ve sportech nejsem konzervativní. Mudlovský famfrpál znám, viděl jsem videa a rozhodně by za to stálo si vyzkoušet takový nový sport.

JB: V Brandýse vzniká nový PiCe, podílíš se na něm?
Samuel: Byla tam dřív pivnice, pomáhal jsem ho vyklidit a donést tam věci, jde to rychle, pracuje se na tom. Mám to asi patnáct kilometrů, ale mám auto, tak není problém s dojezdem.

Radek: Jaký je tvůj nejmíň oblíbený filozof?
Samuel: Asi Nieztsche, kvůli nacismu a J.J. Rousseau

Matěj: Zase jen propaguje mudlovský famfrpál, mluví o gender rule, a že je to jediný plněkontaktní smíšený sport.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Georgia.Hejdukova za příspěvek:
V__

Ve velení flotily Mladého Pirátstva, místopředsedkyně Krajské rozhodčí komise Praha, Členka MRT Lidská práva a Prac. skupiny Duševní zdraví, Odborná konzultantka pro senátorku Adélu Šípovou, Helios Trustee, předsedající CF a KF Praha, členka AO
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz

Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Krajská rozhodčí komise
Příspěvky: 858
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka, konzultantka senátorky
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 645 poděkování
Dostal poděkování: 1705 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy ze schůzi Mladého Pirátstva

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

9. 4. 2021
Vede: Georgia Hejduková
Přítomní: Adam Karas, Filip Křistek, Tomáš Jarkovský, Matouš Adamů, Gerogia Hejduková, Markéta Gregorová, Kamil Kubica, Adéla Navrátilová, Tadeáš Štěpka, Adam Kazík, Petr Konečný, Matěj Bělohoubek,Kdyštof Stupka, Matěj Kučera, Jakub Stočes, Vojtěch Blahoš, Jakub Navrátil, Kateřina Stojanová, Zuzana Pokorná, Šárka Václavíková, Petr Springinsfeld, Honza Lejčko
Zápis: Šárka V.
Ověřuje: Georgia Hejduková


1. Představování
2. Události za poslední měsíc(GH)
3. Report z YPE(GH + host MB)
4. PirateCon (navrhje TGJ, ale bude asi prezentovat Tadeáš)
5. Představení diskuzí se seniory (TGJ)
6. Debata o změně místopředsedy a přístup rady (MB)
7. Twitch + podcasty (MB)
8. Grilování(poslední bod)(JB)


Zápis:

1. přítomní se představují, skoro nikdo není vtipný (*to si ostatní vyprošují*)

2. GH: Přejmenovali jsme z Mladí Piráti na Mladé Pirátstvo. Máme nové logo s černým šátkem. Radek Holodňák rezignoval, na jeho místo místopředsedy byl dosazen Rudolf Žák. Zahájili jsme komunikaci s MO, aby se předešlo dalším mediálním fiaskům, dali nám tipy, jak psát statusy. Spolupracujeme více se ZO, každý pátek máme cally se ZO, YPE a MP, posouávme projekty a podporujeme se. Finišujeme článek do Pirátských listů, čekáme jen na poslední schválení od STANu. TGJ se obul do spolupráce se Seniory na palubě, ve středu bude s nimi online diskuze na téma dezinformace. Sešla jsem se s volebním manažerem ohledně zapojení MP do kampaně. Připravujeme projekt do PaRo, budete to moct pak připomínkovat, případně se můžete zapojit na Zulipu.

3. MB:
Šárka: Pokoušíme se vzkřísit YPE z mrtvých - činnosti byly pozastaveny, neměli jsme přístupy k různým věcem - byly problémy s penězmi, se kterými zacházel minulý předseda.
Dáváme dohromady plán online marketingových aktivit. Dále máme v plánu dvě akce, o kterých vám více řekneme příště.
Budeme chtít dávat dohromady od členských organizací - o tom co řeší v daných zemích, různé webináře atd.
Zítra od 19:00 online pub na https://jitsi.pirati.cz/youngpiratesofeurope

4. TŠ: Plánujeme Piratecon na téma legalizace. Na zulipu bude anketa k další organizační schůzce. Měli jsme dne první schůzku, takže více info příště.
MG: Jste v kontaktu se skupinou Návykového chování? Jak to bude odlišné od třech předchozách pirateconů o legalizaci, přičemž další bude v dubnu? Nešlo by se nějak spojit?
TŠ: Jsme ve fázi plánování, teprve začneme lidi kontaktovat. Rozhodli jsme se pro toto téma, protože to mladé lidi zajímá. Chceme se o tom bavit komplexně. Ale jestli se shodneme, že raději podpoříme tým Návykového chování, tak s tím nemám problém.
KS: Možná je obava, že kdybychom se spojili, tak by MP zapadlo jako inciatoři. To se dá vyřešit tím, že se přidáme jao spoluorganizátoři, dáme si tam vlastního hosta, budeme dělat propagaci. Byla by to společná akce pod oběma značkami.
GH: Info pro nováčky: Komunikujeme na Zulipu, je to takový lepší chat, bavíme se tam o všem, když nám napíšete, pošleme vám přístup.

5. TGJ: Senioři na palube je nová aktivita, která sdružuje starší lidi a snaží se je aktivizovat a začlěňovat. Mají na to placené lidi, kteří to koordinují, takže to není čistě dobrovolnická věc, ale díky tomu to funguje moc dobře. Za MP se s nimi snažíme spolupracovat a komunikovat. Vymysleli jsme, že se každou středu sejdeme online na jitsi, bude moderovaná diskuze vždycky na nějaké konkrétní téma. Příští středu se sejdeme poprvé na téma dezinformací. Bude to moderovat paní, která má zkušenost s moderováním mezigeneračních debat. Hledáme dobrovolníky 4-5, kteří by se chtěli bavit na téma dezinformace. Nemusíte na to být odborníci, jen jestli na to máte nějaké vlastní názory či zkušenosti. Ideálně se přihlaste na Zulipu. Bude to velmi dobré, pojďte do toho!
GH: Díky Tomovi za tuto iniciativu, je super, že to funguje.
MB: společný screenshot na socky, zapněte si kamery a tvařte se reprezentativně

6. MB: Radek H. odstoupil, oznámil to na fóru. Pepa Bouše napsal, že se měnili lidi na wiki a tam bylo, že se změnil místopředseda, aniž by to bylo předem oznámeno. Přišlo mi to podivný, že by se to mělo nějdřív probrat, jak se to oznámí dřív, než se to změní na wiki.
GH: Za normálních okolností bychom to provedli veřejně, ale Radek H. chtěl odstoupit v tichosti vzhledem k hnojometům, kterým jsme čelili. Do Radka se naváželi kvůli jeho studiu Karla Marxe, chtěli jsme mu v tom vyhovět, proto jsme o tom informovali pouze na Zulipu a pak to šlo hned na wiki. Omlouvám se, že to tak bylo, ale vzhledem ke specifické situaci jsme mu chtěli vyjít vstříc.
TGJ: Myslím, že to nebylo nekorektní, možná jen miskomunikace. Bylo to na Zulipu a Radek sám žádal, aby se to nerozmazávalo.
MB: Nešlo o to, že by se to neprobralo, ale že se to neoznámilo veřejně, Zulip není veřejný. A že Ruda pak okamžitě nastoupil taky bez oznámení.

7. MB: Na twitchi streamujeme hraní her. Plánujeme i debaty. Příště budeme hrát Heads of Iron.
TGJ: Je nějaký plán na ty podcasty a rozhovory s nepiráty?
MB: S Romanem Paškem chceme pozvat youtubera (nevím co to bylo za jméno či nick). Chtěli jsme nějaký info email MP, kde by se řešily tyhle ofiko věci?
GH: řešme to na Zulipu
FK: Chci poděkovat MG že zpropagovala MP stream Twitche na svém Instagramu.
MB: šla by nějaká splupráce s twitchem Markéty Gregorové?
MG: je to moje osobní, psychohygiena, nepolitické, zatím s tím začínám a nechci teď vymýšlet nějaké oficiality kolem toho, díky za pochopení

8. TGJ: Grilování žadatelů o členství.
Zuzana Pokorná: Je mi 20 let, dodělávám si výuční list k maturitě, Doteď jsem nevěděla co je Twitch, udělala jsem si poznámku a zjistím si to :) Jsem z Olomouce. Přišla jsem na vás z Twitter threadu. Zajímá mě ekologie a problematika genderu.
Adam Karas: Pocházím z Přípraby, momenátlě jsem v Praze, kde mám stáž na Akademii věd. Zajímám se o Politiku, jsem v českém modelu amerického parlamentu, jsem jedním z vedoucích.
Adéla Nováková: Studuji agroekologii, zajímá mě zemědělství, podílím se na školních akcích na Mendelce, jsem RegP v Olomouckém kraji.

Otázky
GH: Co říkáte na změnu názvu MP?
ZP: Zaznamenala jsem to, původní název mi zněl líp, teď to nezní jako mládežnická organizace.
AK: Na názvu asi nezáleží, ale co organizace dělá, koho spokuje, o co se snaží. Docela to podporuju.
AN: Mladí Piráti bylo asi údernějších, ale asi to není tak důležitý. Důležitější mi přijde, že na webu máte hodně gramatických chyb.
KS: Co si myslíte o manželství pro všechny, souhlasíte s koaliční smlouvou?
ZP: Jsem určitě pro, měl by to být základ každého vyspělého státu. Neohrožuje to nijak tradiční rodinu.
AN: jsem pro, ale přemýšlí, když jsme v hyperkorektní době, že by byl problém s tím pojmem "manželství", protože to je podbarvené vnímáním že je to hetero. Jestli by to šlo líp, kdyby se to zrovnoprávnilo jen pod jiným pojmem.
AK: Já s tím souhlasím. Jsou tam velký rozdíly, registrované partnerství prostě není rovné s manželstvím. Na druhou stranu manželství má konzervatvní základ jako svazek muže a ženy, ale my bychom to měli nějak srovnat a nenechat to jen na církvi.
TŠ: Které z témat Pirátů vnímáte jako pro vás nejdůležitejší, na základě čeho chcete s Piráty spolupracovat?
ZP: manželství pro všechny
AK: dostupnost zdravotnictví a transparentnost
AN: v zemědělství nastavení dotací a základní nepodmíněný příjem, že mají Piráti dlouhodobou vizi, což nikdo jiný nemá
HL: Chtěli byste se připojit do volební žně? A jestli víte co je Pirátský Institut a chtěli byste se do nej zapojit jako dobrovolníci?
AN: nevím jak bych se mohla zapojit do kampaně. Nevím co je PI.
MG: Pirátský Institut nově vznikl, navolili jsme správní radu. Bude tvořit podklady pro dlouhodobé vize a práci Pirátů, budeme tořit akademické výstupy. PI má správní radu, akademickou radu a dobrovolnický kruh, do toho dobrovolnického byste se mohli zapojit.
AK: Proč ne, když mě k tomu někdo pustí, můžu nějak v kampani pomoci, bylo by to fajn. PI jsem dosud neznal, potřeba to určitě je.
ZP: Já se rozkoukávám uvidím postupem času.
KS: Jste pro přijetí eura?
ZP: ano
AK: nemám na to názor
AN: ano
FK: jaký máte názor na dekriminalizaci všech drog?
AN: Všech určitě ne. Marihuana jo, ale ostatní tvrdší drogy nevím...
AK: ne, jsou lehké a tvrdé drogy, ty tvrdé způsobují závislost, pracoval jsem v centru s drogově závislými pár měsíců a když to vidíte, jak to ničí životy, tak si nedovedu představit že by se všechno legalizovalo
ZP: všech ne, ale některých ano, jako třeba marihuana nebo "lehčích" drog, kdyby tam byla daň nevedlo by to tak k zneužívání
TGJ: Víte něco z Pirátského programu či nedávných kroků s čím nesouhlasíte? Kromě dekriminalizace drog.
AN: Asi není nic s čím bych vyloženě nesouhlasila, ale chybí mi větší důraz na řešení změny klimatu.
AK: Shoduju se v hodně věcech. Trochu nejasný je postoj Pirátů k očkování já jsem rozhodně pro.
ZP: nic
ŠV: Jak se chcete zapojit do MP?
AN: Můžu pomoct k tvorbě vizuálů, socky. Proč jsem tu, že je potřeba táhnot mladé lidi do politiky a komunikace je základ.
AK: v tuto chvíli nejsem rozhodnutý, uvidím jaké budou příležitosti je mi to jedno teď.
ZP: chtěla jsem se zapojit do diskuzí, rozšířit si obzory a zaujal mě čtenářský klub. Zapojím se ráda do čehokoliv, kde můžu pomoct.
MB: Názor na kvóty do nějakých pozic?
AK: Kvóty srovnají to, že někdo neměl rovný start, na druhou stranu souhlasím se Zuzkou
ZP: Nemyslím si že je to správné, kvótami se nevytváří rovnoměrné příležitosti, nedostane se tam kdo má kvalifikace ale kdo splňuje kvótu
AN: myslím že kvóty samy o sobě nic neřeší, ale musí se otevřít diskuze s občany na toto téma
JL: názor na kryptoměny a chtěli byste aby to bylo legální vedle oficiální státní měny?
AN:
ZP: za mě ne, kryptoměny jsou nekontrolovatelné, to svádí k černému trhu nebo korupčnímu jednání které je nedohledatelné
AK:
TGJ: jak se zapojujete v pirátské straně ted jak plánujete do budoucna?
ZP: já plnánuju v blízké době, až se naučím pracovat s forem
AK: momentálně probíhá příjimací řízení, takže potom plánuju
AN: jsem RegP a rozkoukávám se
TGJ: připomínám že podmínka k přijetí je být Registrovaný příznivec, jestlis tím potřebujete pomoct, pomůžeme vám
GH: kdyžtak nám napiště email...Jaká je největší překážka pro mladé lidi aby se zapojovali do politiky?
AN: nedůvěra v politiku, nelidskost, působí jako z jiného světa, nejsou z naší sociální vrstvy, nedokážeme se do toho vcítit
AK: neporozumění starší generace s tou mladší, propojvat tohle je dobrá cesta
ZP: asi reakce okolí, když volí někoho jiného musí to být hodně odrazující
JL: jestli máte větší ambice než být u MP, za rok náš čekajá komunální volby, chtěli byste se zapojit do kandidátek na čelní místa? Obecně máte ambice stát se mladými politiky?
ZP: zatím určitě ne
AK: myslým že mám zatím ještě rok na to abych se seznámil s fungováním strany, potom třeba jo proč ne
AN: zatím ne
TGJ: skončilo grilvání, přetáhli jsme trochu, děkuji

GH: díky TGJ za moderaci, nováčci ozvěte se pomůžeme vám s registrací a zapojením. Díky všem že jste dnes přišli. jestli chcete přístup na náš Zulip napište mi nebo jinému členu rady a dáme vám přístup. Čauky! Kdyžtak pro další dotazy tu bude volná hospoda.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Georgia.Hejdukova za příspěvek:
V__

Ve velení flotily Mladého Pirátstva, místopředsedkyně Krajské rozhodčí komise Praha, Členka MRT Lidská práva a Prac. skupiny Duševní zdraví, Odborná konzultantka pro senátorku Adélu Šípovou, Helios Trustee, předsedající CF a KF Praha, členka AO
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz

Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Krajská rozhodčí komise
Příspěvky: 858
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka, konzultantka senátorky
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 645 poděkování
Dostal poděkování: 1705 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy ze schůzi Mladého Pirátstva

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

14,5,2021
Vede: Georgia Hejduková
Přítomní: Tomáš Hozman, Ruda Žák, Georgia Hejduková, Honza Škrabálek, Matouš Fiala, Tadeáš Štěpka, Markétka Gregorová, Šárka Václavíková, Theodor Neugebauer, Petr Springinsfeld, Kryštof Stupka, Barbora Turek Lahová, Josef Bouše, Tomáš Guth Jarkovský, Matěj Bělohoubek, Janka Michailidu, Vít Žáček (od 18:18)
Zápis: Petr Springinsfeld, Tomáš Guth Jarkovský, přicmrndávač: Markétka <3

Program:
Představování
Události za poslední měsíc(GH)
Report z YPE(GH + host MB)
Teambuilding(GH)
Častější schůze(GH)
Podcasty, rozhovory (MB + TGJ - ještě o tom neví)
Zapojování členů a komunikace (TGJ)
Zařezení do stranických struktur(GH)
Představení Práce s lidmi (GH + host)
Participativní rozpočet - pomoc se sociálními sítěmi (MB)
Grilování(poslední bod)(JB)
Zápis:

Představování

MF: Z Prahy, studuju gymnázium, hraju na baskytaru, chci studovat ekonomku, chci se připojit k MP
TH: 17 let, Teplice, studuju informatiku
TN: 18 let, studuju na střední škole kybernetickou bezpečnost
BTL: MS Slovácko, přišla jsem se jen podívat

Události za poslední měsíc

GH: Rozjely se diskuze se seniory, jeden z velmi úspěšných projektů, Tomášova iniciativa
TGJ: každých 14 dní máme debatu se seniory na palubě na nějaké konkrétní téma, příště drogy
GH: připravujeme webinář na téma známkování 26. 5.; proběhl Piratecon Návykové chování, udělali jsme promo; prošli jsme 1. kolem schvalování PaRo - máme zažádáno; pokračují schůzky se ZO; podařilo se dostat kampaňový článek do Pirlistů
JM: další Piratecony máme nachystané (k NCh), ale budeme chtít chystat Piratecon k digitálnímu detoxu, je možné se zapojit

Report z YPE

MB: Měli jsme schůzi se ZO; chystáme webináře; spustili jsme dotazník na zapojení dobrovolníků - https://piraten.link/form ; máme vlastní grafiku k soc. sítím a máme už i přístupy (i k Instagramu, který zmizel s bývalým předsedou); máme navázanou spolupráci s PP-EU, dostali jsme nabídku se zůčastnit IGF (https://yigfen.nask.pl/) - sdružujeme se zde- https://piraten.link/ype

Teambuilding

GH: Rádi bychom se sešli, bude záležet na epidemické situaci. Je o to zájem? Jak byste si to představovali?
TGJ: Těžko si to dokážu představit jinak než víkendovým pobytem, což bude náročné na organizaci, protože ne všichni jsou z Prahy, což je dobře. Nechceme si určit “prezidenta přátelení”? Měl by na starosti neformální setkání apod.
RŽ: Měli bychom udělat vícedenní teambuilding, pomůžu s organizací. Hlásím se na potenciálního prezidenta!
MA: Pošéfujme pak nějak právní detaily řešení mladistvých na akci, abychom se na tom nespálili.
KS: Bylo by lepší začít s něčím menším a neformálním na jeden den.

Častější schůze

GH: Vznesl Tomáš na zulipu rady. Chceme se zeptat, jestli byste ocenili častější schůze třeba jednou za 14 dní.
TGJ: Vzhledem k tomu, že tato schůze má 10 bodů, máme asi dost věcí k probrání, takže by mi větší periodicita přišla smysluplná.
MB: Souhlasím. Je potřeba to projednat?
GH: Není.

Podcasty a rozhovory
MB: Proběhl zatím 1 podcast, kde byl rozhovor s Jiřkou. Snažili jsme se o obnovu, ukecal jsme k tomu Toma. Chystá se první rozhovor s emsikofem (https://twitch.tv/emsikof). Budeme mít asi živé rozhovory. Je možnost pomoct se sháněním hostů, chtěli bychom i více moderátorů.
TGJ: Pokud se chcete zapojit, oceníme to. Je potřeba zejm. rešeršovat hosty.

Zapojování členů a komunikace
TGJ: Mám pocit, že se rozjela spousta projektů, ale není snadné se do nich zapojit, stále se zapojují jen ti samí lidé, což může vést k vyhoření. Bylo by dobré se na to zaměřit. Bylo by dobré udělat týdenní rozvrh úkolů s popisem možností, jak se zapojit.
GH: Byla bych ochotná to dělat. Pokud se chcete zapojit, napište radě.
MB: Napadlo mě, že by se hodil člověk na 5 hodin týdně řešil PR. (off topic)
KS: Největší problém mi dělá zulip a fórum.
GH: Udělám školení na zulip.

technická pauza na focení

Zařezení do stranických struktur
GH: Nedává moc smysl být pod ZO. Je na nás, abychom se rozhodli, jak chceme pokračovat. Je možné si založit samostatný spolek, být tým pod CF, nebo být tým pod jiným orgánem strany.
RŽ: Přikláním se k tomu, abychom byli samostatný odbor. Chápu, že to nebude jednoduché si vydupat, ale měli bychom to zkusit. Spolek historicky nedopadl dobře.
PS: Myslím, že odbor je špatný nápad a nejlepší je tým pod celostátním fórem, to je jak nejvyšší legitimita, tak nejsmysluplnější zařazení.
TGJ: Bude třeba naplánovat roadmap k té transformaci. Vyřešíme na radě

Práce s lidmi
Nedorazili hosté, přesuneme na příště.

Předsedání krátce převzal TGJ kvůli poruše.

Paro
MB: Nevím, v jaké je fázi piroplácení, byl by dobrý člověk co by nám pomohl se sociálními sítěmi.
GH: PaRo už je podané bez úvazku.
JB: Na socky můžeme využít Ondru Petra ze SčK.

Grilování
Barbora Mudrová: Je mi 21, studuju sociální práci na UK, byla jsem u mladých Zelených, teď se věnuji sociálnímu aktivismu.
GH: Plánuješ se zapojit i do strany? Kandidovat?
BM: Účastním se schůzí MF a KF a představovala jsem se v obou, přemýšlím o komunálu.

Matouš Fiala: O Piráty jsem se začal zajímat kvůli kampani v rámci Sněmovních voleb, zajímám se o ekonomiku a sociální problémy

Theodor Neugebauer: Jsem z Brna, o Piráty se zajímám už delší dobu. Chtěl bych se i angažovat.

Čas otázek:
MA: Dotaz na Barču. Proč jsi odešla z Mladých Zelených?
BM: Odcházela jsem po tom, co se mi nelíbily některé věci, které se děly ve straně.

GH: Názor na změnu názvu naší organizace?
BM: Jsem ráda, stojím za tím.
MF: Taky souhlasím, pěkné gesto.
TN: Je to dobré. Přijde mi to jako nenásilná aplikace inkluze.

MB: Jaký máte názor na dekriminalizaci či legalizaci všech drog? Případně bod, se kterým souhlasíte a nesouhlasíte s pirátského programu.
BM: Zlegalizujme vše, ale je to komplexní problém vyžadující spoustu opatření; je to běh na dlouhou trať. V programu není bod, se kterým nesouhlasím, nemám ani oblíbený.
MF: Jsem pro legalizaci lehkých drog a pro dekriminalizaci tvrdších. Z programu se mi nelíbí zákaz státní pomoci bankám. Líbí se mi přístup k ŽP, infrastruktuře a soc. problémům
TN: Jsem pro dekriminalizaci všech drog s tím, že by měla nastat rehabilitace závislých. Nemám bod, se kterým bych nesouhlasil, souzním s tranparencí a přiblížením politiky k občanům.

TGJ: Co bychom měli v rámci MP zrealizovat?
BM: Baví mě mladá témata a je třeba je dávat do veřejné diskuze, je třeba dělat bezpečný prostor pro diskuzi pro mladé lidi.
MF: Souhlas s mladými tématy. Nebylo by špatné pokusit se vykopnout debatu o představení mládežnických organizací.
TN: Nemám konkrétní nápad.

JB: Proč se chcete přidat k MP, jaká je ta přidaná hodnota?
BM: Nevnímám to jako separatismus, ale jako naopak spojování a přibližování. Baví a zajímá mě mladá politika, která je potřeba.
MF: Není to separatismus. Mladí jsou prostě součást strany a je potřeba bay měli nějakou svoji reprezentaci
TN: Já jsem právě moc nevěděl jak se zapojit, a tohle mi přišlo jako adekvátní způsob jak se zapojit do politiky.

MB: Jaký máte názor na formální nástroje na kvóty na pracovní místa, či místa na kandidátkách.
BM: Já myslím že kvóty jsou super, když se ví jak je používat a nebudou se dělat čistě 50 na 50.
MF: Co jsem si četl, tak kvóty například v Indii fungujovali - udělali kvóty v jedné firmě na manažerské pozice, pak je zrušili, a ženy tam dalších deset let zůstaly. Je asi otázka, jestli to stojí za tu kontroverzi a tu nenávist, i kdyby to fungovalo.
TN: Je to kontroverzní, a myslím že je potřeba určitě zkoušet i jiné způsoby, ale když se nějaké formální nástroje používají zodpovědně, tak to může být dobrý.

JB: Proč si myslíte, že se k nám tolik ženy nehlásí a moc v Pirátech nejsou tak jak bychom chtěli?
BM: Protože ženy řeší úplně jiným problémům a bariérám. Není to pirátskou stranou, ale neumíme to spíše obecně jako společnost adresovat
MF: Také nemyslím že to je tolik Pirátama, ale spíše hromadou drobných nerovností a překážek, které se nakonec nasčítají na velké rozdíly a nerovnosti.
TN: No, nemám moc co dodat. Souhlasím s předřečníky.

Úkoly
GH: Udělá školení na zulip.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Georgia.Hejdukova za příspěvek:
V__

Ve velení flotily Mladého Pirátstva, místopředsedkyně Krajské rozhodčí komise Praha, Členka MRT Lidská práva a Prac. skupiny Duševní zdraví, Odborná konzultantka pro senátorku Adélu Šípovou, Helios Trustee, předsedající CF a KF Praha, členka AO
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz

Uživatelský avatar
Rudolf.Zak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 102
Registrován: 27 říj 2017, 18:37
Profese: Student, dopravní kontrolor
Bydliště: Lhenice
Dal poděkování: 171 poděkování
Dostal poděkování: 69 poděkování

Re: Zápisy ze schůzi Mladého Pirátstva

Příspěvek od Rudolf.Zak »

28.5.2021 - 19:00
Vede: Tadeáš Štěpka
Přítomní: Petr Springinsfeld, Filip Křistek, Matěj Bělohoubek, Kateřina Stojanová, Matouš Fiala, Rudolf Žák, Jana Skopalíková, Damian Chaluš, Tomáš Guth Jarkovský, Adam Kazík, Zuzana Pokorná, Josef Bouše, Tadeáš Štěpka, Georgia Hejduková, Markéta Gregorová
Zápis: Filip Křistek, Matěj Bělohoubek
Ověřuje: Rudolf Žák

1. Představování
Představuje se Damián Chaluš, zajímá se o politologii, studuje a rád by se přidal k Pirátům v Benešově (sčk)

2. Události za poslední období(GH)
GH: Psali o mladých pirátech v 2 koaličních novinách, ale příště to chce víc lobovat abychom byli v každé mutaci.
GH: Proběhl webinář na známkování, i přes nějaké problémy to proběhlo s úspěchem. Docela hezké a profesionálně připravené.
GH: Probíhají debaty s seniory a probíhají docela úspěšně, včera byla debata o návykových látkách, také se nám rozjíždí čtenářský klub
GH: Zkrátili jsme schůze a řeší se na Zulipu koaliční logo Pirátstva a MSTAN-> prý hotovo dle komentáře na Jitsi od Filipa Křistka
MB: Připravujeme podcast na Twitchi, Tomáš ho připravujeme a děláme na tom.
JB: Máme nové intro, budu rád když se bude používat, vypadá docela profesionálně.

3. Report z YPE(GH + host MB)
MB: Máme v plánu společné hraní. Také máme v plánu webinář, už zval nějaké streamery a esportové hráče. Je to v fázi domlouvání a sestavování.

4. Teambuilding(RŽ)
RŽ: Včera jsem vám dal anketu na Zulip, jakým způsobem chcete vést teambuilding, já si to dovedu představit v červenci, že bychom něco uspořádali jako Mladé Pirátstvo. Určitě bychom měli něco podnikat pravidelně, malé výlety nebo akce klidně, dovedu si představit třeba jednou do měsíce.
RŽ: Přes víkend zkusím vymyslet něco podrobnějšího, pokud máte nějaký nápad tak to napište do vlákna na Zulipu a já to zpracuju.

5. Prague Pride - Mladopirátvovská část (TGJ)
TGJ: Můžeme zde vymyslet spoustu bláznivých a šílených věcí, představivosti se meze nekladou. Hledáme lidi co se chtějí zapojit.
RŽ: Zajímalo by mě nakolik máme potřebu se ztrapňovat a nakolik to máme mediálně zapotřebí, myslím ,že by nám to všichni omlátili o hlavu, jsem členem LGBT ale s prague pride mám lehčí problém a i jako člen LGBT komunity mám s tím problém a působí to na mě kontroverzně.
GH: Myslím si, že bychom se měli zapojit, nemyslím si, že Prague Pride je extra kontroverzní, myslím že to je dost edukativní. Minule jsme tam také měli akci a něco bych určitě udělala. Duhová placička je třeba něco co nemůže udělat žádné škody si myslím.
TGJ: Právě jestli máme možnost to spolupořádat to tak to můžeme udělat správně, udělat brainstorming jak k tomu přistupovat a jak moc šílené to chceme. Vzhledem k tomu že to je týden kdy hrdě ukázat kdo je zač tak nevím jestli názor abychom byli šedivý v rohu s
letáčky bude mít nějakou podporu. Ale máme čas to řešit včas a můžeme to řádně promyslet. Markéta nám jistě půjčí své ukulele.
MB: Rudu chci upozornit ,že Piráti byli vždy na Prague Pride a už se dá říct že to patří k Pirátům a nevím, zda to patří k ztrapňování.
FK: Je důležité to podprovoat.
RŽ: Myslel jsem to tak, že nemám s Pride jako takovým problém, ale spíše reaguju na návrh Tomáše dělat něco mega woke/cringe a myslím, že to pak na ten Pride háže největší kontroverzi a neplní to ten efekt jaký by mělo. Pak s tím třeba nebudu mít takový problém.
JB: Určitě je fajn tam být a nějak se zapojit, každý se zapojí dle svého. Myslím že by chtělo se přesunotu na zulip to více rozebrat a pak se sejít na jitsi a více to vykomunikvoat a vymyslet.

TOMÁŠ GUTH JARKOVSKÝ SEŽENE ODPOVĚDNOU OSOBU ZA TENTO BOD

6. Mladé Pirátstvo a média(GH)
GH: Tvoří se kolem nás nepříjemné kauzy. Dáváme pár základních pravidel, čeho se držet při kontaktu s novinářem. MP se stalo mnohem známější, jsme kontaktováni novináři. Pokud novinář kontaktuje, tak nestřílet od boku (zavolat za nějakou dobu) - kontaktovat radu. Nelhat a nefabulovat do médií, nevymýšlet si. Skepticismus vůči novinářům - někteří novináři jsou velmi nečestní a překrucují. Při zmínce MP v médiích informujte radu (na Zulipu). Přemýšlejte taktéž co píšete na sociálních sítí - při kontroverzním příspěvku je lepší mít zpětnou vazbu.
RŽ: Doporučuje implikaci těchto pravidel do osobního života (random storka s učitelkou).
JB: Projít si sociální sítě a smazat memy, které lidi bez smyslu pro humor nemusí pochopit. (doporučení)
TGJ: Stačí si nastavit viditelnost příspěvků. Bulvár nám občas mrkne do zápisu.
MB: Mrzí ho, že pokud novináři četli jeho zápis, že nenapsali žádný článek o mudlovském famfrpálu. Asi by ho měl na schůzích zmiňovat víc.

PS: ZDRAVÍM ČTOUCÍHO NOVINÁŘE :heart:

7. Zařazení do stranických struktur(GH)
GH: Transformace MP, nacházíme se pod ZO, podařil se nám zpracovat dokument do PaRo. Do konce června - schválení usnesení MP ke transformaci - musíme představit plán RV. Budeme chtít být týmem pod CF. Rozprava od schůze 5 dní. Chtěli bychom se pokusit, aby RV/RP předvedli usnesení jako návrh (aby nebylo nutné shánět podporu členů), chceme vést veřejnou diskuzi.
MB: +50 kč v rozpočtu, návrh na pokladníka MP.
GH: Úkol - vyhlásit rozpravu do 1. 6. 2021.

TGJ: Máme plán kampaně k transformaci? Jak moc víme, že to projde?
GH: Plán kampaně zatím není, čas bude. DALŠÍ ÚKOL: Připravit plán kampaně - Do 10. 6. 2021. Přes členský podnět to není proto, že zbytečně prodlužuje rozpravu. Budeme se o tom ještě bavit v radě.
TGJ: Výzva radě ke kolektivní rezignaci (pouze návrh). Check out 6 měsíců práce.
GH: Je to 5 měsíců

Pak shoda.

8. Právní dohra kauzy MP(GH)
GH: Kauza MP má právní dohru. Na GH byl psán nevhodný komentář, věc šetří policie.

9. Různé
Společné logo mSTAN, MP. Návrh užívat u všech příspěvků na soc. sítích.
JB: Během kampaně koaliční, po skončení zpět.
GH: Promítnout.
RŽ: Zvážit shodu témat s mSTAN.
FK: Zve RŽ na další schůzi.
TŠ: Shodli jsme se na tématech - jsou v zápise.
TGJ: cenzura
JB: Máme to skoro povinně, nevadí to i v rámci názorů. Je to chill.
TGJ: Senioři n p - Na listech spolupráce MP a SNP. PŘIPOJTE SE.
AK: Odcházím due to inactivity. Návrh na zapojení do EYE (viewtopic.php?f=1504&t=55727&start=40).
GH: Zprávu obdržela, podat do Redmine.

10. Grilování(poslední bod)(JB)
GH: Pokud se chcete připojit, napište představení ve vláknu na fóru.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Rudolf.Zak za příspěvek:
V__

©Rudolf ŽákMístopředseda Mladého Pirátstva, garant KET Doprava a Infrastruktura JčK

Uživatelský avatar
Josef.Bouse
Předseda krajského sdružení
Příspěvky: 617
Registrován: 12 lis 2017, 13:22
Profese: IT specialista
Dal poděkování: 602 poděkování
Dostal poděkování: 990 poděkování

Re: Zápisy ze schůzi Mladého Pirátstva

Příspěvek od Josef.Bouse »

11.6.2021 - 19:00

Přítomni: Tomáš Guth Jarkovský, Rudolf Žák, Petr Springinsfeld, Petr Konečný, Matouš Fiala, Georgia Hejduková, Kryštof Stupka, Markéta Gregorová, Josef Bouše, Filip Křistek, Matouš Adamů, Janka Michailidu
Omluveni:
Zapisuje: Josef Bouše

Zápis probíhal na CodiMD - https://codimd.pirati.cz/mladepiratstvo?edit

1. Představování
Zdravíme všechny novináře, kteří čtou náš zápis, zanechte nám lajk a napište co si o nás myslíte dole v komentáři.

2. Události za posledních 14 dnů (GH)
GH: Proběhla úvodní schůzka k Prague Pride viz bod 3
GH: Zahájili jsme spolupráci s mSTAN v kampani
GH: Oslovil nás vol. štáb, chtějí 26.6. se sejít v piCe a probrat jak se zapojit více do kampaně.
GH: Proběhlo hlasování o předložení žádosti CF o začlenění pod CF. Je to 11 ku 3 a usnesení bylo přijato. Vyhlásím to na foru.
GH: Byli jsme na pochodu proti sexuálnímu násilí, někteří z nás se objevili na titulkách Práva a objevili jsme se v jistých mediích.

3. Prague Pride (K. Stupka)
KS: Měli jsme první schůzku kde nám kampaň řekla že s tím nechtějí mít nic společného a pak se ten člověk za kampaň odpojil. S Katkou jsme dali dohromady fajn program a pak jsme se ještě sešli a ladili to.
KS: Jakmile jsme to oznámili tak se nám ozvala kampaň, že se jim to líbí a chtějí s námi zase psolupracovat.
KS: PRogram který máme schválený má 3 body.
1 - budeme mít stánek,
2 - debata o hate speech a hlavně hate speech na netu,
3 - Zaplatíme ...... makeup ...... cílovka ... profi tanečníci ... odpo ...
Z zápisu z PP:

1) Ozdobíme naše pražské Pirátské centrum na ulici Na Moráni duhovými vlajkami.

2) Plánujeme uspořádat zábavné a kulturní odpoledne Walk the Runway with Pirates, pravděpodobně na Štvanici. Součástí by mohla být Vogue class, Runway class, Taneční showcase, Make-up stánek, hudba...
Ještě trochu přemýšlíme nad termínem. Myslíte si, že je sobota 7. 8. od 13h vhodným časem?

3) Uspořádali bychom debatu o vztahu svobody projevu a nenávistných projevů, pracovní název (hate) (free) speech. Jedná se o velice aktuální a zároveň nejednoznačné téma, které je živě diskutováno i v rámci pirátů. Na diskuzi bychom pozvali např. místopředsedu Evropského parlamentu Marcela Kolaju a další zajímavé hosty. Byly bychom velice rádi, pokud bychom mohli pro debatu použít festivalové prostory Kasáren Karlín - bylo by to možné?

4) Velmi bychom stáli o možnost postavení stánku na festivalových lokacích (Střelecký ostrov, Kasárna Karlín), jako jsme měli na Střeláku loni. Bylo by to možné? Primárně bychom chtěli prezentovat naše uskutečněné i plánované politické kroky pro lepší a svobodnější život LGBT+ lidí.

TGJ: Je někde napsaný návrh programu ? že bychom to nasdíleli do zápisu.
KS: Ano je zápis dodáme.
RŽ: Já jsem na vás hrdý, stavěl jsme se k tomu konzervativněji a došli jsme k dobrému kompromisu.

MF: Zmínil ose tu že budeme mít stánek. Bylo by dobré aby tam určitě byl někdo z MP permanentně.

4. Report z YPE(GH + host Matěj Bělohoubek)
Host nedorazil, přeskočeno

5. Report z KuMu (M. Fiala)
MF: Máme společné logo, již jsme měli schuzku.
MF: s Mstanem jsme se shodli na pár tématech které chcmee prosazovat jako například
životní prostředí, bydlení, vzdělávaní a další ..
MF: Rádi bychom prezentovali obecně mladé kandidáty.
MF: Chceme dělat videa o volbách jak volit, jak funguje i volební systém atp ..
MF: Všechno to nějak vznikne během léta
MF: Vznikla otázka o financování proapgace na sítích a mSTAN do toho chce hodit 5K , Tadeáš tohle už nadhodil na radě takže o tom asi víte. Zdeňka kašparová z STANu bude mít schuzku s Pir. manažerem, kde se přimluví.

RŽ: Potvrzuji že to navrhl a nikdo s tím asi nemá problém.
Nějaký Křístek (Filip Křístek): Já jsem se chtěl připomenout, musíte jít za vol. manažerem vyjednat rozpočet.

JB: Jsem pro protože není duvod být proti, když dostaneme peníze na propagaci tak super.

TGJ: PRoč je to KuMu ? A dky je nejbližší kampan která by se měla stát ?
TGJ: Koukal jsem se jak fungují maldí espedáci a dělají 2 příspěvky deně, asi na to mají rpachy a firmu ale jak bychom tohle mohl itaky podpořit u nás.
Křistek: Ten content nmechám slvoo Matoušovi, ale proč KuMu je protože KOaliční Mediální tým.
MF: Domlouvali jsme se, že tyhle věci začneme realizovat nějak na příští schuzy, nedomluvili jsme se na postovacím kalendáři, ale spíše co .. budeme posílat asi nějaké infografiky a pokdu někoho napadnou memes tak ty.
Křistek: Co se týče contentu tam máme tolik témat kolik máme lidí a každý si vzal jedno téma na sebe. Každý bude dělat jedne příspěvek a přesný model infografiky ještě určíme, ale bdue to podobné jako to očkování. Ty posty budou spíše těsně před volbama.

6. Teambuilding (RŽ)??
Rž: Připravuje se TB MP, uděláme to v sobotu 17 července na zákaldě toho že předtím je zkrácený pracovní týden, takže dostl idí předtím je pryč a po začíná pirátský kemp kam dost z vás pojede asi.
RŽ: Máme zamluvenou PiCe, takže budeme hlavně tam. Zabývám se primárně budováním programu, budou tam nějaké TB aktivity, společný oběd nebo jakým způsobem duělat oběd, napadl mě piknik pokud bdue hezky. Pište mi klidně nápady na aktivity a napadlo mě že by bylo fajn kdyby se mladší členi setkal is vedením strany a mohli s nima diskutovat nebo tak ale podle některých je to nuda, nebo mě napadlo že by nás Hřib provedl po magistrátu.

TGJ: Já bych se opravil že bych rád dělal aktivity s politiky aby je to bavilo.
JB: Nevěřím moc že by si na nás z RP udělali čas, ale je třeba to co nejdřív domluvit.
MA: Bude to v kalendáři ?
RŽ: Jo, do kalendáře to hodím ale zatím bez programu.
JB: POkud budeme v Pice potřebovat něco tehcnikého, můžeme použít vybavení sčk.

TGJ: Mluvili sjem kdysi o náborovém videu, tohlej e ideální příležitost něco udělat, ale není to vůbec teambuildingová aktivita.

RŽ: mylsím že by to nebylo špatné ,ale asi si ho chceme nepracovně užít ten den hlavně.

7. Práce s lidmi (GH + host Linda Nurbergová )
GH: Tento bod prosím vyškrtnout.

8. Grilování(poslední bod)(JB)

Petr Konečný: Já už jsem členem v Olomouckém kraji, jsem v komisi pro prevenci kryminality v Olomouckém kraji a dalších METech a KETech, v Mezigeneraci také, v růzkých MRT, RT a pracovních skupinách. To pro úvod asi stačí.

TGJ: Čemu se věnuješ ve svém životě kromě Pirátů

PK: Pracuji jako sociální pracovník, hodně pracovně vytížený, jezdím za lidmi domů, pomáhám se sociálníma záležitostma, jezdím do psychiatrické nemocnice a pomáhám je vytahovat ven a zařazovat zpátky do života. Kromě toho studuji dálkově pedagogickou fakultu. Baví mě pomáhat lidem, podepisuji petice, nejím zvířata, ani nic ze zvířat, pomáhám snižovat uhlíkovou stopu, na Amnesty podepisuji petice.

FK: Měli by se legalizovat všechny drogy?

PK: Jo

RŽ: Dvě otázky: jaký je tvůj názor na LGBT komunitu a názor co pro to Piráti dělají. A druhá: jak si dospěl k tomu nejíst nic ze zvířat, jak si myslíš že je v ČR vnímáno veganství?

PK: Bratr, sestra i mamka jsou homosexuální, já to velice podporuji a i jsem v KETu lidská práva takže s to podporuji i zde.
K druhé otázce: Jsem vegan cca 5 let, pomohla mi k tomu bývalá partnerka, byl to postupný proces, na základě dat jsem si řekl že není až tak potřeba jíst živočišné produkty. Ani nevím jak se česká společnost kouká na vegany, celkem si to plete s vegetariány.

MF: Jaký máš názor na kvóty žen v politice, byznysu, ...

PK: Zajímavá otázka, do nedávna jsem měl názor že musíme utvořit prostředí kde kvóty nebudou potřeba, podpra, úprava jazyka, podpora nejen slečen ale i etnických menšin. Ale poslední dobou si více říkám že kdybchom takto postupně více takto upravovali prostředí tak by to trvalo velice dlouho než by se prostředí narovnalo a bez kvót to rychleji půjde velice blbě.

TGJ: Je něco s tvým jménem čekat kontroverzi? Je něco z Pirátského programu nebo kroků s čím nesouhlasíš?

PK: Kontroverze - Asi zatím ne. Piráti jsou první strana kde se zapojuji. Jako stát se může, např. FB mám cca 14 let takže možná se tam určitě něco najde.
Program - Souhlasím úplně se vším, jelikož jsem se spolupodílel takže je tam i odraz mých myšlenek. Možná v té koalici nemáme to že chceme manželství pro všechny.

JB: Děkuji

ÚKOL - od Bouše for Bouše nutnost změnit aby to nebylo tak příjemné

9. Různé
a) Migrace Minecraft serveru na novou verzi?
GH: Mám práva tak to řeště se mnou
GH: No tam je problém že tu naší vesničku, přidali v updatu nové věci a nechci se vzdávat naší vesničky, protože je boží a oni chtějí aby byl Wipe.
GH: Máme možnost pokračovat, uděláme update a pokračovat nebo uložit svět a vygenerovat novou mapu a upgrade. Nebo jen wipe .. (WHAT ?)Poznámka zapisovatele: VISIBLE CONFUSION
JB: Existují nástroje na zálohování
Křistek: na tu nejnovější verzi NEEXISTUJE JEŠTĚ TOLIK MODU


Kód: Vybrat vše

b) TGJ - jde k nám dost lidí ?
RŽ: já si myslím že nízká účast v MP může být daná i časem kdy máme tuto     schuzi. Hodně lidí v červnu v pátek asi nechtějí být u PC. Klidně bych navrhl diskuzi o tom zda nepřesuneme čas tuto schuzi ? 
RŽ: Jsme relativně mladá mládežnoická organizace a tolik o nás lidí ještě něví nebo neví jak se k nám zapojit. Třeba by se hodilo kdbyy Mediální tým na to udělla příspěvek:
JB: určitě na tom temrínu něco bude, a mylsím že s zapojením lidí a core aktivních lidí je docela problém všude. 
GH: Já chtěla říct co ostatní a taky vidím že všichni lidi nechodí na všechny schůze, máme schuze jednou za 14 dní a ne vždy mají všichn ičas, takže to chápu. Pokud nás bdue chodit pravidelně třeba takhle 10 cca tak nemám problém je to čtvrtina naší základny.
Co se týče náboru na nováčky, tak jsem pro. Záleží jak dopoadne financování z participačního rozpočtu a jak bude probíhat kampaň. Uvidíme. mSTAN existují o dost déíle než my a mají jen 100 členů cca což je tak 2x víc než my. Proto si nemyslím že ten rust je nějak extra pomalej. Nevidím to ted jako problém, ale bavme se o tom.
Křistek: v mSTANu se platí členství pár desítek korun a proto nemají duchy členy. Kdybychom to chtěli řešit podobným způsobem tak tady Tomáš zavedl krásnou věc v jeho rezortu a něco podobného se plánuje i v .... Předám dál slovo Tomášovi.
TGJ: Nevím zda to je aplikovatlený, jako za člena s hlasovacím práve je někdo aktivní, ale náš problém nejsou neaktivní členové ani nízká účast na schuzích, ale na 11 c otu jsme vymyslím tak 5 dalších co něco dělají, ale to je vše. Nedávno jsme narazili na problém, že všichni co už něco děláme tak nemáme čas dělat další co bychom chtěli. Nepřijde mi dobré se srovnávat s dalšími mládežnickými organizacemi, často mají palcené lidi a děláme toho mnohem víc.
JB: To placení není úplně zde uplatitelné, ve straně když někdo nezaplatí tak po roce "jde". Ale nelze zde to nějak řešit v podskupině. Na fóru máme teké hodně důchů neaktivních a po nějaké době začnou reagovat. Na CF jsme se sešli v malém počtu, nyní je to zdvojnásobené tak do budoucna se snad znásobíme. Aktuálně ... TVL Dopiš si to, jsi rychlý! @Bouše


~~c) Přesun codimd na stejný jako jitsi? - Matouš Adamů~~ Hotovo


d) Uvolnění Codimd, jelikož již se blížíme limitu. (Asi jako úkol.)


Úkol - Rudolf Žák for Rudolf Žák: Na zulipu se zeptat kdy dělat schůze

"Pravda je první obětí války"

Předseda MS Příbram a Předseda KS sčk
IT Specialista

Twitter | LinkedIn | Steam
Odpovědět

Zpět na „Mladé Pirátstvo“