Rada Mladého Pirátstva - zápisy

Fórum pro práci týmu Mladého Pirátstva.

Moderátoři: Odbor - zahranicni, Mladé Pirátstvo

Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Krajská rozhodčí komise
Příspěvky: 1014
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: volební manažerka kampaně do Senátu
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 678 poděkování
Dostal poděkování: 2176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada Mladého Pirátstva - zápisy

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

27.7.21
Přítom: Georgia Hejduková, Josef Bouše, Tadeáš Štěpka, Tomáš Guth Jarkovský (20:14)
vede: Georgia Hejduková
Zapisuje: Josef Bouše
Začátek: 20:05
Konec: 20:30

1. Na čem pracujeme
Tadeas: Diskuze, podcasty, čekám na Vrobela. Také natáčení videí s mSTAN.
Josef: Propojení rady na nalodění, práce s nováčky
Georgia: Nasazení do struktur - veliký posun a RP se to líbí

2. Kampaň
Georgia: call s lidmi z mSTANu, Tadeáš by mohl v komu týmu se zeptat zda by nezvážili pomoc mSTANu. Úkol
Georgia: Štáb nabízí reshare našich příspěvků když se jim budou líbit. Vylepší propagaci ml. org. v novinách. Připravit si letáček k náboru.
Georgia: 23.8 - Praha - co nejvíc lidí.
Tomáš dává námitku a připomínku k letáčku o náboru
Josef souhlasí s Tomášem.
Nakonec proti letáčku nikdo ani nic nemá, ani extra nepodporuje.

3. Update ke transformaci
Georgia: přes RP jsme prošli bez významných připomínek. Až to projde RV půjde to do hlasování CF, budeme mít také k tomu pitube hovory a diskuze otevřené.

4. Rozpočet
Georgia: Měli bychom na RV otevřít otázku rozpočtu.
probíhá diskuze, nikdo není proti.
Georgia: **Sloučit položky video a proapgace >> ukol

  1. Různé(GH)

Souhrn úkolů
Georgia: Sloučit položky video a propagace
Tadeáš: Připravit letáček
Tadeáš: Probrat s Komu týmem zapojení volebního štábu

“It does not do to dwell on dreams and forget to live”
― Albus Dumbledore
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz
LinkedIn / Facebook / Twitter / Instagram / Web

Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Krajská rozhodčí komise
Příspěvky: 1014
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: volební manažerka kampaně do Senátu
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 678 poděkování
Dostal poděkování: 2176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada Mladého Pirátstva - zápisy

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

24.8.2021
Přítomni: Rudolf Žák, Georgia Hejduková, Josef Bouše, Tadeáš Štěpka
Vede:Georgia Hejduková
Zapisuje:Josef Bouše

1. Úvod
Přivítání a úvodní informace

3. Na čem kdo pracuje
GH: Struktury
JB: Nic moc
TŠ: Panelové diskuze, MT, kampaň
RŽ: snažím se to zlepšit

4. Report z YPE
Poznámka zapisujícího: Ti kteří měli přijít nepřišli.

  1. Zařazení do struktur
    GH: Probíhá úspěšně, RP bude projednávat žádost
    GH: MP bude na nedělním zasedání RV zastupovat Předsedkyně

6. Makakové
Poznámka zapisujícího: Ten který měl přijít nepřišel :/ Přeskakujeme

7. Kampaň pro mladé
GH: Vše probíhá, se stanem komunikujeme grafiku a letáček (bude hotovo zítra)
TŠ nechce nic doplnit, jen poznamenal že to bude hezké

8. Termín schůzi MP
GH: Jak dopadla anketa
TŠ: Dopadlo to všední dny večer, vykopneme další anketu ?
Poznámka zapisujícího (máme rádi ankety)
GH: Jsem proti anketám.
TŠ: V úterý ne to je rada, v pondělí je to blbé .. takže středu a čtvrtek ... třeba od 1900
GH: Souhlasím s čtvrtkem.
RŽ: Asi bude čtvrtek ok ,ale nevím.
JB: V čtvrtek jsou interpelace RP

proběhla shoda na čtvrtku od 19:00
první: 9.9.

GH má ukol něco dát dokupy
TŠ má ukol FB eventy

9. Termín schůzi Rady
Probíhá diskuze o tom kdo kdy může
Probíhá diskuze o tom zda to mít 1x nebo 2x měsíčně

10. Práce s nováčky
GH: Je třeba to zefektivnit a zlepšit, nehlásí se k nám lidé, nejlépe zjednodušit
JB: Můžeme udělat formulář to není problém, nechal bych nejvíc práce na krajých. Nebudu zastupovat pozici koordinátora z pozice dobrovolníka.
RŽ: Mylsím že to moc hrotíme, některé lidi může odrazovat to že se v rámci regP/členství zavazujou k straně.
GH: regP je nutné k členství v MP, ale k zapojení se nemusí člověk nemusí být regP, stačí být aktivní a napsat.
TŠ: Neumím si představit někoho plně zapojit a aby nebyl člen. RegP mi nepřijde tak problémové. Představování na foru a grilování na schuzích bych asi zanechal, ale asi to není dobrý první krok.
GH: Takže bych tedy založila formulář
JB: OK
GH: Deadline 31.8
TŠ: Stejně mu bude muset odpovědná osoba napsat, nevím zda to něčemu pomůže.

11. Odchod KS (šikana v MP)

mimo zápis v rámci citlivého obsahu, který by mohl někoho poškodit.

12. Kontrola úkolů z minula

Všechny úkoly splněny

  1. Různé

Shrnutí úkolů:
Georgia má za úkol dát dohromady termíny schůzí
Tedeáš k nim udělá FB eventy
Josef Bouše založí formulář

“It does not do to dwell on dreams and forget to live”
― Albus Dumbledore
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz
LinkedIn / Facebook / Twitter / Instagram / Web

Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Krajská rozhodčí komise
Příspěvky: 1014
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: volební manažerka kampaně do Senátu
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 678 poděkování
Dostal poděkování: 2176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada Mladého Pirátstva - zápisy

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

15.9.2021
Přítomni: Rudolf Žák, Tomáš Guth Jarkovský, Josef Bouše, Tadeáš Štěpka, Georgia Hejduková
Vede: Georgia Hejduková
Zapisuje: Tadeáš Štěpka

1. Na cem děláte
GH: kampaň pro mladé - koordinuje komunikaci, zařazení do struktur - blíží se ke konci, administrativa, nábor nováčků
TŠ: KoMu team, KPM a panelové diskuze
TGJ: Makakové a KPM
RŽ: nic
JB: formulář na web - odložení, stream, web
2. Rozpočet
GH: úkol spojit 2 položky splněn, žádný další posun, chce počkat na zařazení do struktur, jste všichni ok, že oslovím RP s jednáním o rozpočtu?
TGJ: ano
GH: máme tam 4 varienty, asi se to bude řešit po volbách, odkaz na tabulku pošlu ještě do chatu
3. Reporty z projektů
GH: máme webináře, zařazení do struktur, makakové, kampaň
Kampaň - ne vždy ideální komunikace, aktivně se zapojujem, lidi si nás chvhálí, musíme lidi zapoijit do rozdávání, nechce si to někdo vzít?
Zařazení do struktur - hlasování RV přelom září/říjen, jsou asi na naší straně, myslí si že to dopadne dobře
TŠ:
Panelové diskuze - jedou, bude ještě jedna a bude ještě lepší
KoMu team - už finishujeme kampan
Mediální tým - šlape to, čísla rostou
TGJ:
MaKaKové: bude schůzka, kde informujeme MaKaKy
Streamy/rozhovory - žádný další aztím není v plánu, musíme vymyslet, kam to dávat
JB: můžeme to dát na pirate.tv a mrak, MaKaK ve SČK funguje
GH: napadá mě soundcloud, jestli chceme spotify, můžeme paltit, ale zatím nejsou penízky:( klidně na ytb
TŠ: chci založit ytb
TGJ: necht se tim nová rada zabývá
GH:
Paro: vybrali jsme 18 750 KČ, jsme procentuelně nejúspěšnější, primárně to použijeme na něco na co jsme si to schválili
4. Zapojování do resortních týmu
GH: dostala jsem na sněmu mstan nápad - jak oni zapojují lidi do odborných týmů, nějakým způsobem bych to zkusila propojit
JB: budou na nás vůbec teď mít čas
TŠ: počkejme po volbách
TGJ: možná ted naopak čas mít budou
JB: nechceme teprve zjistit zájem v MP?
GH: radši bych to nejdříve vyjednala s vedoucími, asi to začne po volbách
5. Nováčci
GH: sešla jsem se s Matějem Kubíčkem a mluvila s Alicí Hamalovou, ideální postup v souladu s GDPR - kordinator posle email s clovekem a my si ho bezpecně ulozime, mohl bys rozšířit databázi Pepo?
JB: no můžu rozšířit o sloupeček, ale nevim hmm, s nekym si pisu, nekdo je na foru
GH: prosím pepo aktualizuj ji
6. Prevolba
GH: potřebuju předsedajícího na jednání, je tu někdo, kdo nechce kandidovat?
JB: já asi ano
Pepa bude předsedat jednání
7. Piratecon
GH: nové projekty až po volbách, takže to asi dělejme až po tom, ale něco udělat musíme, máme na to prašule z PaRo
TGJ: máš nápady na téma?
GH: můžeme nahodit na Zulip, já bych ráda komunální politiku - blíží se komuvolby, pozvali bychom naše mladé komupolitiky, je to velmi dobré téma
8. Video
GH: taky po volbách, v rámci PaRo máme zorganizovat video, chci využít interní zdroje, myslím na to, nová rada to udělá, vize: lidi z MP budou ukazovat činnosti, nedělat to jako mstan, udělat to akční
TGJ: už teď můžeme oťukat lidi, např Vráťu Filípka, počkání po volbách nám uškoí, už teď můžeme ukázat že něco děláme
GH: můžete někoho oslovit?
TGJ: já mám good foťák, můžu něco zkusit točit nebo zjistit a oslovit lidi
GH úkol: nahodit brainstorming na Zulip
TGJ úkol: zajistit lidi

9. Různé
JB: spolupráce s mstan po volbách??
GH: myslím, že spolupráce bude podle linie mateřských stran, jsem pro velmi přátelské vztah
JB: doufám, že už nikdy takhle spolupracovat nebudeme, mám nějaký problém s mstan, občas něco malého ano ale nic velkýho, max nějaká komunální místní spolupráce, vztahy bych zmrazil, bude to na nové radě
TGJ: navrhuju decentní útlum
GH: moje zkušenost je dobrá, s mstanem skvělá komunikace narozdíl od jiných subjektů v kampani
TŠ: zkušenost dobrá, ale asi pojdme být samostatní, je to i praktické
GH: nová rada bude mít možnost nastavit si svou politiku vztahů s mstan

GH: Jak to vidíte s krajskýma buňkama? Myslím, že místní skupiny začínají samy vznikat
TŠ: myslím, že to bude další stupeň rozvoje
TGJ: program MaKaKů by mohl být předvojem, záleží na nové radě, jak moc to budou řešit

Shrnutí úkolů:
GH: Otevřít brainstorming k videu
TGJ: Zajistit lidi k videu
JB: Aktualizovat tabulku

“It does not do to dwell on dreams and forget to live”
― Albus Dumbledore
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz
LinkedIn / Facebook / Twitter / Instagram / Web

Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Krajská rozhodčí komise
Příspěvky: 1014
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: volební manažerka kampaně do Senátu
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 678 poděkování
Dostal poděkování: 2176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada Mladého Pirátstva - zápisy

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

29.9.2021
Přítomni: Rudolf Žák, Tomáš Guth Jarkovský, Josef Bouše, Tadeáš Štěpka, Georgia Hejduková
Vede: Georgia Hejduková
Zapisuje:Tomáš Guth Jarkovský

1. Na cem děláte
TŠ: video bylo sdíleno, děláme věci na socky, budeme představovat mladý kandidáty, dělali jsme streamy, BYL JSEM V TELEVIZI
GH: Byla v debatě, komunikovala s ČT ohledně reportáže, snaží se komunikovat s větším zapojováním do kampaně, pomohla na akci v nymburce, komunikuje s lidma ohledně debaty v opavě
TGJ: byla předvolební schůze makaků, řeší administrativu fóra, pomáhal s mobilizačním videem, řešil jednu debatu v jčk,
2. reporty z projektů
- utratili jsme peníze od Peksy - online proapgaci a boost na sockách
3. jméno
- Jiřka je pro malé p a pro zkratku MP
- Tadeáš je pro Velké P a zkratka mu je jedno
- TGJ je trochu pro Velké P, ale málo a zkratka mu je jedno.


Úkol: uděláme anketu
4. Nováčci
Úkol Jiřka: Hlasování o Martinu Bláhovi

5. Kontrola úkolů
- Máme dojem že vše splněno
- Začne hlasování o nové radě 1.10. a Jiřka navrhne prodloužení na po volbách


6. Různé
- Je shoda, že se všichni těší na to až bude po volbách!

Shrnutí úkolů:
Úkol Jiřka: Hlasování o Martinu Bláhovi
Úkol: uděláme anketu

“It does not do to dwell on dreams and forget to live”
― Albus Dumbledore
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz
LinkedIn / Facebook / Twitter / Instagram / Web

Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 839
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 774 poděkování
Dostal poděkování: 1978 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada Mladého Pirátstva - zápisy

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

24. 11. 2021

Přítomní:
Katka Stojanová
Matouš Fiala
Tomáš Guth Jarkovský
Tadeáš Štěpka

Zapisuje:
Tadeáš Štěpma

Program:

  1. Kontrola úkolů z minula - tabulka kompetencí, kontakty na členstvo, SVÝT
  2. Primárky do YPE
  3. Plány
  4. Různé

Zápis:
1.Kontrola úkolů z minula
Tabulka kompetencí:
Členové si rozdělili kompetence viz zde: https://mrak.pirati.cz/s/kAnrdg7FYLXtNqnReport

O sběru kontaktů:
KS: Než bude chobotnice, nebude nic. Chbtnc bude v lednu.
Debata o rozdílech newsletteru a mailu.

SVÝT:
KS: Žádala jsem RP o zařazení bodu MP jako samostatný bod. Je tam panel oddělených diskuzí, kde v jeden čas běží více věcí a mezi nimi má být i představení MP. Připravuji prezentaci, prosím o úpravy.

2. Primárky do YPE
KS: Šárka Václavíková se ptala jak o bude s letošními primárkami do YPE. Jsou 2 možnosti - buď volba, nebo prosté informování ZO o kandidátech. Uděláme vlákno na fóru, kam se budou kandidáti hlásit s projevy.

3. Plány
PirateCon:
TŠ: příští týden bude schůzka a začne se na tom pracovat, téma bude mladí a komunál

Náborové video a média:
MF: Musí do sebe zapadat, musí se nastartovat socky KS: asi nezáleží na tom, kdy to vznikne MF: bude schůzka mediálního týmu

4. Různé
KS: Jsem v kontaktu s Adamem Havlasem a Janou Soukupovou.
MF: Musíme vyřešit technikálie (práva rady)

Znovu se sejdeme ve čtvrtek 8. 12. 2021 od 20:00 na jitsi.pirati.cz/RadaMP

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně KS Ústecký kraj a MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Uživatelský avatar
mattfa2
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 7
Registrován: 18 bře 2021, 11:00
Profese: Student (-> Ekonomie)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 46 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada Mladého Pirátstva - zápisy

Příspěvek od mattfa2 »

Schůze 22.12.2021

Přítomní: Kateřina Stojanová, Vojtěch Lukavec, Tadeáš Štěpka, Matouš Fiala, Filip Křistek, Matěj Bělohoubek
Předsedá: Kateřina Stojanová
Zapisuje: Matouš Fiala

  1. Kontrola úkolů
    Katka - Primárky do YPE, stalo se to co se mělo stát
    Připomenout AO hlasování o přesunutí MP pod CF, vzhledem k rušnosti CF odloženo na leden
    Inkluze MP v Newsletteru a Výroční zprávě, stalo se
    Tadeáš - Diskuze o JdŘ, to se děje, po novém roce aktivněji
    Aktualizace obsazení rady na webu.
    Matouš - Uspořádal Maraton psaní dopisů
    Vojta - Benefiční sbírka uspořádána
    (Tomáš) - benefiční hraní - nestíhá, odročeno (doslova)
    (Matěj Bělohoubek nadhazuje oslovit Herdyna, až se k tomu dostaneme)

  2. Převzetí gescí Filipem

    Filip zkušebně od Tomáše přebírá starost o Newslettery a od Matouše Administrativu (pozvánky a tak), po nějaké době uvidíme, jak to všem vyhovuje

  3. Krajské prezentace

    Tadeáš (součást 40% rady, které bydlí na Praze 18) buduje Mladé Nepražáctvo, snažíme se šírit o nás povědomí v krajích, proběhla prezentace na Svýtu a na Vysočině. Vyrobil fancy tabulku s tím, kam všude jsme šli a kde všude máme chapadla/regionální koordinátory. Obepisuje kraje, aby zařadili jako bod na schůzi KSka prezentaci MP. Průběžně se budeme domlouvat, kdo kde bude prezentovat.
    (Filip se z obvious důvodů hlásí k zprostředkování věcí s Olomouckými piráty)


    Kontakty: https://codimd.pirati.cz/uUlySg1_THKYqGSNXgpiLw
    Fancy af tabulka: https://mrak.pirati.cz/s/akPPB8jJ2LamTsw

  4. Lednová schůze

    Řekli jsme si, že před Vánocema nebudeme hrotit schůzi, uspořádáme po novém roce. Schůze - oficiálně rozhodnuto - budou pravidelně, od sedmi. Frekvence obtýden momentálně trochu moc častá, miřme na 1 za měsíc, vždycky můžeme reflektovat a zahustit. Dejme tomu každý x.tý čtvrtek ve měsíci, domluvíme, obepíšeme.

  5. Zájemci o členství

    Členové se nepřijímali od voleb, máme dost backlog, ogrilování byli:


    • Šimon Reiser

    • Erik Jícha

    • Petr Jahoda - stáhl zájem o členství

    • Damián Chaluš

    • Richard Kolena

    • Mili Slouková (Není RegP)

      Založíme hlasování na Redmine (a Katka vyřeší administrativu kolem toho)

  6. Různé

    Vnitroradní komunikaci přesouváme na uzavřený Zulip kanál (místo chatu na Zulipu)
    Tadeáš je zoomer a potřebuje poradit jak funguje email.

Příští schůze rady bude ve středu 5.1.2022 od 20:00 na jitsi/RadaMP

Matouš Fiala

Člen Rady Mladého Pirátstva

"... But the Hebrew word, the word timshel'Thou mayest' – that gives a choice. It might be the most important word in the world. That says the way is open. That throws it right back on a man. For if 'Thou mayest' – it is also true that 'Thou mayest not.' " - John Steinbeck

Twitter | Soundcloud

Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 839
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 774 poděkování
Dostal poděkování: 1978 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada Mladého Pirátstva - zápisy

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

5.1.2022

Přítomní: Filip Křistek, Matouš Fiala, Tadeáš Štěpka, Matěj Bělohoubek
Předsedá: Matouš Fiala, Tadeáš Štěpka
Zapisuje: Matouš Fiala

1. Kontrola úkolů
Filip: Newsletter (pozvánka na stáž)
Tadeáš: Podklady RP, domlouvání krajských prezentací, MaKaci
Matouš: Mediální tvorba

2. Schůze
Z celomladopirátského hlasování shoda na každý 2. čtvrtek v měsíci (nejbližší 13.1.)

3. Komunálky
Tadeáš pokračuje práce na PirateConu o mladých a komunální politice (https://codimd.pirati.cz/dE_IUIQcTZGir0cqwDRO_w), můžete přispívat nápady, pomocnou ruku
Plánujeme odbornější policy paper o požadavcích mladých lidí na komunální úrovni.

4. Volba do RP
Matouš, Tadeáš dělají post, všichni bedlivě sledujeme

5. Hlasování rady
Tadeáš přebírá předsedání schůze

OFFTOPICUsnesení 1:
Návrh usnesení od skupiny členů MP (TŠ, FK, MF) (podle JdŘ MP čl. 6 bod 1b) ):
Rada Mladého Pirátstva se usnáší na ustanovení funkce “Bělohoubek”.
Bělohoubek zastává funkce:
a) dozorčího schůzí rady
b) ověřovatele zápisů ze schůzí rady
c) cermoniáře Rady Mladého Pirátstva, jenž se stará o zahajovací a ukončovací ceremonii před a po schůzi Rady.
Bělohoubkovi se uděluje slovo pokaždé, požádá-li o to.
Bělohoubka jmenuje Rada Mladého Pirátstva.
Funkční období Bělohoubka je 10 let (funkční období nelze ukončit úmrtím).

Hlasování
Pro: 3
Proti: 0
Zdrželi: 0

Návrh byl přijat

Usnesení 2:
Návrh usnesení od skupiny členů MP (TŠ, FK, MF) (podle JdŘ MP čl. 6 bod 1b) )
Rada Mladého Pirátstva jmenuje s okamžitou platností Matěje Bělohoubka Bělohoubkem.

Hlasování
Pro: 3
Proti: 0
Zdrželi: 0

Návrh byl přijat

Úkol na příště: zjisit, jak moc je legální to, co jsme právě udělali
(za mě cajk - Petr, místopředseda RK) (to teda není cajk)

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně KS Ústecký kraj a MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 839
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 774 poděkování
Dostal poděkování: 1978 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada Mladého Pirátstva - zápisy

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

19. 1. 2022

Přítomní: Kateřina Stojanová, Vojtěch Lukavec, Filip Křistek, Matouš Fiala, Tadeáš Štepka
Zapisuje: Kateřina Stojanová

1. Zpětná vazba k proběhlé schůzi
Vnímáme časovou neefektivitu našich schůzí. Padla shoda na tom, že je třeba dbát na dodržování navrhované časové dotace jednotlivých bodů programu schůze.

2. Tvorba komunálního programu z pohledu mladých
Katka vytvoří tabulku, do níž budou moci všichni zapisovat svoje nápady na programové body. Následně o nich proběhne hlasování na Heliosu. Ty, které projdou, budou součástí našeho komunálního programu pro mladé, který představíme oblastním sdružením.

3. Zapojení do ideologické konference
Počítá se s naší účastí, je třeba počkat na bližší informace a pokyny.

4. Hlasování o nových členech/kách
Hlasování o nováčcích probíhá online na Redmine.

Další schůze proběhne 2. 2. 2022 od 20:00 na jitsi.pirati.cz/radaMP

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně KS Ústecký kraj a MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Uživatelský avatar
mattfa2
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 7
Registrován: 18 bře 2021, 11:00
Profese: Student (-> Ekonomie)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 46 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada Mladého Pirátstva - zápisy

Příspěvek od mattfa2 »

Schůze 2.2.2022

Přítomní: Matouš Fiala, Tadeáš Štěpka, Katka Stojanová, Filip Křistek
Předsedá: Katka Stojanová
Zapisuje: Matouš Fiala

1. Přijímání nováčků
Katka všechny obepsala, přivítala, dala do skupiny na fóru. Je tu trochu nepořádek ve skupině MP na fóru (jsou tam lidé, kteří nemají s MP nic moc společného, asi historické artefakty). Bylo by dobré v tom udělat pořádek (dobrý mít někde seznam členů, navíc mají všichni hlasovací právo na Redminu). Možná pomůže Chobotnice. Máme problém zapojit lidi poté, co jsou přidáni. Oproti třeba KS fungujeme výhradně online, navíc oni mají KoDo... spíš věc do budoucna.

2. Podcast
Plánujeme podcast. Katka si volala s Vráťou Filípkem, Praha si zařizuje nahrávací studio a je nám ochotná jej půjčovat.

3. YPE (Young Pirates of Europe)
Mají novou radu, snaží si domluvit výlet do Švédska a Slovinska, mají tam volby (což prý švédští piráti naprosto netuší), bude to cool.

4. Rozpočet
nejsme si jistí, jestli nám nepropadne PaRo (ale nejspíše ne), máme 18,5k.

5. Představování na fóru
fórum je takový nepřístupný, představování na fóru ani pořádně nevymáháme, mít to přes formulář je dost neprostupný. Aspoň ten topic představovací reformovat do nějaké smysluplnější podoby. Katčino MS má banku otázek, to bychom mohli použít. Doprobereme to zjednodušení na Zulipu/příští radě s nováčkátorem Vojtou.

6. Různé

  • Domlouváme si call s Vráťou Filípkem ad Podcast, Náborové video, media
  • Schůze 10.2., jestli chce, tak bude předsedat Vojta
  • AO stále nezahájilo jednání o přeřazení MP pod CF
  • Matouš vykopne tabulku o komunálním programu
  • Pokračují prezentace po krajích, dnes Tadeáš+Matouš na MSK, zítra Tadeáš+Katka v Praze a Filip+bělohoubek Matěj "bělohoubek" Bělohoubek na JMK. Bylo by dobré, aby to dělali MaKaKové (mladí krajští koordinátoři), to bychom je ale museli mít.
Tito uživatelé poděkovali autorovi mattfa2 za příspěvek:
Katerina.Stojanova

Matouš Fiala

Člen Rady Mladého Pirátstva

"... But the Hebrew word, the word timshel'Thou mayest' – that gives a choice. It might be the most important word in the world. That says the way is open. That throws it right back on a man. For if 'Thou mayest' – it is also true that 'Thou mayest not.' " - John Steinbeck

Twitter | Soundcloud

Uživatelský avatar
mattfa2
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 7
Registrován: 18 bře 2021, 11:00
Profese: Student (-> Ekonomie)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 46 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada Mladého Pirátstva - zápisy

Příspěvek od mattfa2 »

Schůze 30.3.2022

Přítomní: Matouš Fiala, Tadeáš Štěpka, Katka Stojanová, Vojta Lukavec
Předsedá: Katka Stojanová
Zapisuje: Matouš Fiala

  1. MP v Bruselu
    Mikuláš Peksa vyhlásil, pozval i Mladé Demokraty, vznikl skupinový chat, ve kterém je Katka a Vojta. Bude to na 4 dny, 9.5. - 12.5. Bylo by to placený (až na jídlo). MD tam jezdí pravidelně, takže mají zkušenosti - takže si předseda vezme hlavní org. roli, zařídí dopravce (z Prahy a z Brna). Furt ale musí někdo od nás (z rady a dospělý) ject a být zodpovědný - kdyby se něco potento žejo… Matouš a Katka se chystá jet, Tadeáš a Vojta spíš ne.
    Bude tam aj prostor pro zájezdové aktivity. Byl nám Michaelou Šojdrovou (z KDU) nabídnut jednodenní výjezd mimo Brusel (Ptáte-li se, jak se k zájezdu Pirátstva dostala Lidovkyně, MD jsou poměrně nestraný a poněkud conservative-coded) - což by byla škoda nevyužít, ale, no, víte co… Ještě dořešíme.
    Tedy Katka sepíše info a závaznou přihlášku a newsletterově rozešleme.

  2. PirateCon
    Je v procesu, rozešleme mail, možná group call s hosty. Pokusíme se dostat do celostátního newsletteru

  3. Žadatelé o členství
    (Adam Piechowicz, Matěj Brzybohatý, Ondra Obergruper, Petr Klíč) - Katka zahájí redmine

  4. Různé
    Vojta byl pozván jakožto mladý na stranický ideologický kulatý stůl. Úplně nezná specifika, ale bude se řešit, co se stranou. Bude tam hrdý Mladopirát. Dá nám echo, můžeme to teoreticky nějak zpropagoval, ví vil sí.

Matouš Fiala

Člen Rady Mladého Pirátstva

"... But the Hebrew word, the word timshel'Thou mayest' – that gives a choice. It might be the most important word in the world. That says the way is open. That throws it right back on a man. For if 'Thou mayest' – it is also true that 'Thou mayest not.' " - John Steinbeck

Twitter | Soundcloud

Zamčeno

Zpět na „Mladé Pirátstvo“