Rada Mladého Pirátstva - zápisy

Fórum pro práci týmu Mladého Pirátstva.

Moderátoři: Odbor - zahranicni, Mladé Pirátstvo

Zamčeno
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 23081
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 31965 poděkování
Dostal poděkování: 25228 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Rada Mladého Pirátstva - zápisy

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Vlákno pro zápisy a další věci z rady Mladých Pirátů.

Zápis 17.1. 20:00 - https://codimd.pirati.cz/2l9iwbdNTEqmhlW3C6jN-w?view

úkoly:

  • Jiřka napíše AO o převzetí moci (a newsletter)
  • Tadeáš: Instagram všem, co mají R v mediálním týmu.
  • Tomáš předá přístupy k majlu k twitchi
  • VP předá Github
  • Jiřka zřídí sekci na představování nováčku. (A přesune tam odpovídající příspěvky)
  • Další schůze tedy 16.2. 20:00 - Jiřka dá do kalendáře.

HC zápis
OFFTOPIC# Rada Mladých Pirátů
17.1.2020
Přítomní:Georgia Hejduková, Josef Bouše, Radek Holodňáka, Tomáš Jarkovksý, Tadeáš, Adam Kazík (od 20:39)
Hosté: Vojtěch Pikal, Matěj Bělohoubek
Vede: Georgia Hejduková
Zapisuje: Vojtěch Pikal

Start: 20:01

## Návrh Pořadu:

1. Představení členů
2. Gesce
3. Úvodní administrativa po převzetí moci
4. Proces přijímání nových členů
5. Další setkání a různé

20:04 Zahajuje Georgie, gratuluje všem.

## Bod 1.
Tomáš se představuje; mpř KS JčK, asistent poslance, předseda MS, rozjíždí mladé piráty; silné - snaha o efektivitu, slabiny - pak je nepříjemný. Zkušenosti s řízením a řízením MP. Stoický.
Josef Bouše: předseda KS SčK, MS Příbram, profesí IT specialista ve větší firmě. Koníčky: IT, Piráti, videohry; silné stránky: čas organizece, improvizace, odolnost ke strasu; záporné: hodně mluví, zbrklý
Tadeáš: 16 let z Prahy, Student, silné: organizátor a vedoucí / slabé: prokrastinátor, přidával se k pirátm na začátku eurokampaně
Radek Holodňák: 27 let, vstoupil v zimě 2012, založil MS, pracoval v MO, PKS; 2017 odešel do pirátského důchodu aby dostudoval a soustředil se na sebe a svoji práci. Po eurokampani se vrátil a dělá asistenta pro poslance FN a dělá přednášky. Hraje na bycí a hry (single player), má psa a další zvěřinec. Občas je na nervy a pak vychladne a je mu to líto. Prosí o trpělivost.
Jiřka: 20 let, studuje střední, vedla projekt proti šikaně, mpř. rozhodčí komise v PRaze, dělá sociální sítě pro senátorku AŠ a dělala jí kampaň. Také zbrklá. Občas něco proklouzne. Má smysl pro povinnost, dotahuje. Ráda čte.
Matěj: 20 let, studuje ve zlíně, RegP v Brně. Hraje Famfrpal. Dělá Twitch. Silné stránky: kreativní, studnice nápadů.
Vojta: Je mi 32 let. Už tady vůbec nemám být. Jsem likvidátor MP. Chci vám vše předat. SS: umím nadchnout jiné lidi. Slabé s. jsem perfektcionista. a táhnu hodně věcí.

20:16

## Rozdělení agendy
Jiřka navrhuje rozdělení:
Ať si Radek vezme semináře. Radek popisuje svoji ideje. Potřeboval by vstupy, o čem přednášky chceme. Na příští schůzce by představil konkrétnější plán. Cíl pravidelnost. Nástřel témat.
Josef: Pirátský elearning.
Další gesce: Administrativa - moderace, redmine, (zápisy?), ... Jiřka se k tomu hlásí.
Tomáš: připravil gesční tabulku.
Skupinu pro Radu asi nepotřebujem.
Matěj Běhounek se hlásí jako spojka s YPE
Další gesce: komunikace dovnitř/komunikace ven
Radek se hlásí ke kominukaci vnější.
Tomáš si bere komunikaci vnitřní. Bouše se hlásí o tuto responsibility taky.

Tangenta: S kým se potřbujem bavit?
Vedoucí ZO, YPE (se všemi zástupci PPCZ najednou), RP(později) - schůzky
Ostatním (PO, TO, AO, ...) napsat

2030 přichází Adam Kazík

Tomáš - schůzka RP až budem mít agendu co tam vzít.

S kmá se chceme potkat venku?
Návrhy: mladý STAN,
Radek Holodňák by s těmi schůzkami také vyčkal, až budeme mít co prezentovat.
Tadeáš: Plán našeho zapojování do kampaně. Tomáš: Souhlasí s tím sejít se s mSTAN až bude plán a schůzky na představování s ostatními nevidí jako účelné a efektivní. Josef: Jak jinak se chcete zapojovat do kampaně než běžně? V krajských volbách byl xichtovník mladých kandidátů, ale co víc? Ať spíš nezavazíme. Vidí smysl spíš v akcích mimo kampaň. Radek: Představit se ostatním vnímá jako starosvětskou slušnost a možnost oťuknout jak ty organizace fungují. V kampani můžeme oslovovat lidi na platformách mimo hlavní pozornost kampaně. VP: Předseda myslím tiktok má. Tomáš: Navrhuje téma zapojení do kampaně odročit a vyzívá předsedající k posunutí diskuze.

Další gesce: Mediální tým - Tadeáš s tím počítá.
Jiřka udělí přístup všem členům rady na fb.

Tadeáš: Nová gesce: Řešení náboru členů - admin a další

Na Josefa zbylo Ačko.

VP: Další gesce: Hospodář a Web:
K hospodáři se hláší Jiřka, na Web se hlásí Honza Bouše

Tomáš: Otázka tvorby návodů.
VP: Otázka Newsletteru
Jiřka: musíme i celostátního newsletteru. Tomáš - to je prakticky komunikace se stranickými orgány.
Tomáš se hlásí k R newsletter.
Radek by uměl sepisovat, Tomáš to má spíše za organizační zodpovědnost. Radek nechce mít zodpovědnost za organizaci. Asi by si vzal R. Navržen Tadeáš. Tadeš si bere.

21:07 bod uzavřen.

## 3. Úvodní administrativa po převzetí moci
Má Tomáš hrubý přehled coby se mělo předat?
Fb - se stalo. Kalendář - provedeno, Mrak - vůbec neví. Skupina na fóru - Vojta a Tomáš správci - musí to jít přes AO (půjde po schůzi), Instagram - Tadeáš?, Twitch - společný mail(Tomáš pošle), Github - VP předává, Newsletter přenastavit? (Jiřka napíše AO), Fórum se předá automaticky.

Úkol: Jiřka napíše AO o převzetí moci

Instagram všem, co mají R v mediálním týmu.

21:12

## 4. Přijímaní nových členů - jak to nastavit.
Jak to byl do teď?
Do včera to fungovalo tak, že když někdo Tomášovi napsal, že chce být členem, Tomáš ověřil, že je to člen nebo ověřený RegP a když byl, tak ho přidal.
Budeme dělat Grilování? Josef je pro, s nějakými nepolitickými otázkami, pak formální přijetí. Možná představování na fóru. Radek se ptá, jestli člene může být člen jiné strany? Tomáš: možné to je. Radek: Nechceme o tom nechat hlasovat členy? Tomáš - vyjadřování na grilování ano, hlasování ne, to by nemělo účast. Jiřka to taky nepodporuje.
Josef: Máme mandát k tomu přijímání. I někdo z jiné strany u nás může být RegP. Aby se měli možnost MP vyjádřit v tom grilování. Tomáš si myslí, že současní členové Pirátů by měli být přijímání automaticky, bylo by to jinak divé. Grilování RegP by mělo být vážné jako u vstupu do strany, měli by jsme mít i politcké otázky na názory a ne příslušnost jinde. Na představování na fóru nemá názor, ale rád by tam lidi posílal.

Úkol: Jiřka zřídí sekci na představování nováčku. (A přesune tam odpovídající příspěvky)

Jiřka shrnuje proces: Někdo se ozve -> ti co mají gesci vítání nováčků mu věci představí -> představení na fóru -> na schůzi pirátů se představí a griluje -> na příští radě se hlasuje.

Tomáš: Vzniká administrativní povinnost pozvat zájemce na schůzi. Dostane to za úkol někdo, kdo má gesci vítání nováčků.

21:25

## Další schůze a různé

Jiřka navrhuje periodu rady 1x týdně nebo 1x za 14 dní
Radek je proti 1x týdně.
Tomáš je proti 1x týdně.
VP sděluje názor že 1x týdně může být krátké.
Josef navrhuje 1x měsíčně a ostatní kanály.
Jiřka preferuje 1x za 14 dní, ale bere 1x měsíčně.
Tadeáš taky 1x měsíčně.

Takže 1x mesíčně; potřeba vyřešit pravidelný čas.
Může být neděle 20:00?

Radek je spíše proti. Tomáš navrhuje spíše Pondělí večer. Josef nemá život, Tadeáš nemá preferenci, Jiřka si udělá čas vždy. Jiřka a Josef mají v pondělí SčK mumble.

Jiřka navrhuje úterá večet v 19:00. Radek mívá přednášky. Tadeáš by preferoval až 20:00. Radek 20:00 preferuje.

Další schůze tedy ?? 16.2. 20:00 - Jiřka dá do kalendáře.

### Různé.

Všichni se loučí, Radek se hlásí k plánu aktivit představí příště. TJ předpokládá nějakou práci i mezi a že někdo otevře otázku spolupráce se stan.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
V__
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]
Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Krajská rozhodčí komise
Příspěvky: 858
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka, konzultantka senátorky
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 645 poděkování
Dostal poděkování: 1705 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada Mladých Pirátů - zápisy

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

16.2.2021
Přítomní:Georgia Hejduková, Josef Bouše, Radek Holodňák, Tomáš Jarkovksý, Tadeáš Stěpka,
Hosté: Markéta Gregorová, Matouš Adamů
Vede: Georgia Hejduková
Zapisuje: Tomáš Guth Jarkovský

Návrh Pořadu:
Výstup ohledně zapojení mladých lidí do politiky(GH + host M.Gregorová)

MG byla na diskuzi a má výpisky o tom, proč se zapojují nebo naopak nezapojují, a také trochu o genderu
Link: https://docs.google.com/document/d/1egt ... sp=sharing

Diskuze o přijímání a zapojování nováčků(GH)
shodli jsme se, že na zulip chceme zvát lidi jako hosty celkem otevřeně
konkrétní zvaní bude dělat Jiřka <- jí posílejme maily zájemců
Úkol Pepa: udělá Trello
Úkoly budou muset mít řešitele a manažera - řešitel většinou člen rady
Budeme mít na webu tabulku možných úkolů
Úkol Jiřka: zajistí přístup do Majáku pro členy rady do 18.2 - až bude, stane se školení na maják
Úkol Jiřka: Do 18.2. si vyžádat prostor na mraku
Úkol Pepa: sepíše postup přijímání členů k připomínkování Radě do konce týdne


Podoba schůzi MP(TG)
TGJ říká, že by bylo dobré více ujasnit co chceme jak na schůzích
JB navrhuje podle počtu lidí a podle počtu nových lidí + mít před schůzí setkání s nováčky
Shoda:
Na schůze zařazovat spíše zábavné diskuze
vážné diskuze na forum
chat a pracovní koordinaci na zulip
na každé schůzi mít bod “zpráva rady”, který v pár minutách popíše stav co se stalo nebo dělo
Různé
Úkol Jiřka: vyhlásit do konce týdne rozpravu ohledně názvu a loga
Úkol Jiřka: otevřít rozpravu k situac s omezením funkčních období na konci týdne
Úkol Radek: poptat se ohledně uživání pirátského účtu na spotify
Tito uživatelé poděkovali autorovi Georgia.Hejdukova za příspěvek:
V__

Ve velení flotily Mladého Pirátstva, místopředsedkyně Krajské rozhodčí komise Praha, Členka MRT Lidská práva a Prac. skupiny Duševní zdraví, Odborná konzultantka pro senátorku Adélu Šípovou, Helios Trustee, předsedající CF a KF Praha, členka AO
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz

Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Krajská rozhodčí komise
Příspěvky: 858
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka, konzultantka senátorky
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 645 poděkování
Dostal poděkování: 1705 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada Mladých Pirátů - zápisy

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

16.3.2021
Přítomní: Georgia Hejduková, Matěj Bělohoubek, Radek Holodňák, Tomáš Guth Jarkovský, Tadeáš Štěpka, Josef Bouše, Šárka Václavíková
Hosté:
Vede: Georgia Hejduková
Zapisuje: Radek Holodňák


Návrh pořadu:
1.Strategie sociálních sítí (TŠ)
2.Organizace členských schůzí vol. II (TGJ)
3.Čestné členství?(GH)
4.Text v Pirlistech(GH)
5. Paro(GH)
6.Call s RP(GH)
7.Senioři na palubě - spolupráce (TGJ)
8.Online PirateCon? (TŠ)
9.Různé

1.Strategie sociálních sítí
Úvodní slovo: Tadeáš Štěpka: vyhýbat se přešlapům v komunikaci; pokud máme dosah, tak je ale třeba počítat s hnojomet. Reportuje celkově o shitstormu na FB a twitteru. Shrnutí: škoda, že nás nikdo moc neocenil. Pozitivum: nový dosah. Poučení: analzovat následk
Jiřka: poděkovala za podporu týmu a MO. MO udělalo krizovou odpověď s odpovědí, kterou schválila Jiřka. Problém není v textu, co jsme sdíleli, ale je to prostě výbušné téma, které si našli trollové. Jiřka bude informovat ohledně právních kroků vůči výhrůžkám apod.
Radek: poděkoval za podporu všem. Někd vsvětlí, čím se zabývá atd. Říká, že si uvědomuje zodpovědnost za mediální obraz a bude dle toho jednat a korigovat se, ale nic neudělá s tím, že někdo dezinterpretuje jeho publikované příspěvk ať už osobní, či akademické

2.Organizace členských schůzí vol. II
TGJ: chceme dělat ke schůzím událost na FB?
Chceme zprávu na fóru a upozornění na zulipu.
Jiřka: Souhlas. Na FB lze udělat opakovanou událost.
TGJ: Problém s opakovanými událostmi je, že mají nízký dosah. Stejně se musí přiživit nějakým contentem.
Tadeáš: Události klidně budu dělat, není to problém, udělám je.
Josef: dosah může zvšovat cohosting s dalšími pirátskými stránkami
Jiřka: termín schůzí jsou známé dopředu, jde ted o rozeslání SZ na fóru skupině Mladí Piráti + poslat zprávu na Zulipu. Kdo b to chtěl dělat? Nikdo. Tak jedeme dál :D

3.Čestné členství
Jiřka: Chceme to řešit seriózně? Musel b se změnit JdŘ.
Tadeáš: nepřijde mi to důležité.
TGJ: mírně proti
Matěj: blo b to hezké pro Vojtu Pikala
Radek: nepostavíme mu radši zikkurat v minecraftu?
Matěj souhlasí
Uzavřeno bez usnesení

4.Text v Pirlistech
Chceme zkusit pubikovat ve volebních pirátských listech? (návrh K. Stojanové)
Radek podporuje.
Všichni jsou pro.
Jiřka kontaktuje MO nebo volební štáb. Obsah probrainstormujeme na zulipu, ať máme už něco konkrétního k návrhu.

5.Paro
Na co vůbec chceme peníze?
Radek: na přednáškovou činnost na FB, můžu zpracovat rozpočet, výhledově 5-20 tisíc na rok, třeba
Jiřka: chceme merch?
Šárka: Supertajná dělá merch, můžeme to spojit, řešme to po osobní rovině, ne přes PaRo
TGJ: nic moc mě nenapadá, spíš to chce rezervu
Radek: co takhle projekt nějaké pschologické / counceling pomoci - kroužk pschologem, krizové poradenství, pravidelné sdílení s odborníkem atd.
Matěj: hodil b se peníze na nějakou videoprodukci
Josef: souhlas s TGJ, obecně peníze na rozvoj se hodí, nic konkrétního ale asi nemáme; nebo můžeme něco kolektivně podpořit a nekonkurovat
Šárka: kruh důvěr s pscholožkou máme u Seniorů na palubě
TGJ: podpora videa dává smsl, dá se to točit dokola, ideální na sítě; může se hodit také administrativní pomoc, placená síla na miniúvazeček (někdo z PO, ideálně)
Jiřka: jsem spíš proti placené adm. spolupáci, ale pojďme dál. Vřešíme na další schůzce.

6.Call s RP
Jiřka: už nastal čas je kontaktovat a probrat s nimi naši existenci?
TGJ: jaký je důvod?
Jiřka: vlastně nevím, není to nějak potřeba z nějkého konkrétního důvodu
Radek: až na to přijde, tak nás RP kontaktuje, není nějak důvod se nechat kontrolovat
TGJ: až přijdou nás kontrolovat, tak nás zkontrolují, netřeba hrotit

7.Senioři na palubě - spolupráce
TGJ úvodní slovo: spojit nějak čtenářský klub?
Jiřka: zkontaktujeme se s koordinátorkou
Radek: politické debat (zmínil jako první TGJ) se "mladí + staří" b blo super, můžeme probírat témata, vsvětlovat seniorům, co si mladí mslí, povídat si atd. Vzal bch si to i na triko a osobně se v tom zaangažoval
TGJ: podpora, je to vlastně fajn nápad

8.Online PirateCon
Tadeáš: udělat piratecon se zastupiteli, s Markétkou z europarlamentu atd.
Radek: podporuju; konference vedená MPi o mladých tématech b bla super a mohla b mít dosah
TGJ: chce to konkrétněji koncpiovat, vmslet téma
Šárka: třeba proč je pro nás důležité být vůbec u mladých Pirátů, pozvat odborník, kteří b řekli něco o cestác dosahování rovnosti mužů a žen atd.
Matěj: pozvat Vojtu Pikala
Jiřka: zabrainstormíme jind jinde
Shoda na tom, že tento projekt chceme

9.Různé
(Bez zápisu)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Georgia.Hejdukova za příspěvek:
V__

Ve velení flotily Mladého Pirátstva, místopředsedkyně Krajské rozhodčí komise Praha, Členka MRT Lidská práva a Prac. skupiny Duševní zdraví, Odborná konzultantka pro senátorku Adélu Šípovou, Helios Trustee, předsedající CF a KF Praha, členka AO
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 23081
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 31965 poděkování
Dostal poděkování: 25228 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada Mladých Pirátů - zápisy

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Dostanu Zikurat! <3

(Upozorním na chybějící výpis úkolů, považuji to za velmi dobrý základní nástroj.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
V__
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]
Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Krajská rozhodčí komise
Příspěvky: 858
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka, konzultantka senátorky
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 645 poděkování
Dostal poděkování: 1705 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada Mladých Pirátů - zápisy

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

Vojtech.Pikal píše: 28 bře 2021, 13:13 Dostanu Zikurat! <3

(Upozorním na chybějící výpis úkolů, považuji to za velmi dobrý základní nástroj.)
Díky moc, příště uděláme
Tito uživatelé poděkovali autorovi Georgia.Hejdukova za příspěvek:
V__

Ve velení flotily Mladého Pirátstva, místopředsedkyně Krajské rozhodčí komise Praha, Členka MRT Lidská práva a Prac. skupiny Duševní zdraví, Odborná konzultantka pro senátorku Adélu Šípovou, Helios Trustee, předsedající CF a KF Praha, členka AO
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz

Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Krajská rozhodčí komise
Příspěvky: 858
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka, konzultantka senátorky
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 645 poděkování
Dostal poděkování: 1705 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada Mladých Pirátů - zápisy

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

4.4.2021 (mimořádná)
Přítomní: Georgia Hejduková, Rudolf Žák, Tomáš G. Jarkovský, Tadeáš Štěpka
Hosté: Matouš Adamů, Matěj Bělohoubek, Filip Křistek
Omluvení: Josef Bouše
Vede: Georgia Hejduková
Zapisuje: Matouš Adamů

Návrh pořadu
1. Nový člen rady(TGJ)
2. Rozdělení pravomocí(GH)
3. PaRo(GH)
4. Různé(GH)


1) Nový člen rady
GH: Rade Holodňá krezignoval na členství, je nám to líto, bylo nám to oznámeno v uzavřeném vlákně, je to nyná na AO, ale tam je vytíženo takže to trvá. Budeme dávat práva na skupinu a web. Vítáme Rudolfa Žáka jako zástupce který byl předtím zvolen.
Nyní rozdělení pravocmocí, Radek měl na starost: Záloha GH na schůze MladPir, co si chceš Rudo ponechat?
RŽ: Chtěl bych si nejprve nechat vysvětlit "Zajišťování learningu a rozvoje" a nemyslím si že mohu zajišťovat "Kontakt s jinými organizacemi"
GH: OK, "Zajišťování learningu a rozvoje" - elearningy, zvláště čtenářský klub, nevím zda ho Radek nechce vést dál, Radek aktuálně není RegP. V elearnignu pokud by si chtěl něco dělat tak budeme rádi, ale nechceme tě nutit.
RŽ: Myslím si že v tomto jsem si jistý a mám zde zkušenosti
GH: pokud není nikdo proti tak ti to necháme
TGJ: Jaké zkušenosti, co tě zajímá?
RŽ: Nic mě nenapadá ale byl jsem administrátorem na projketu mod pol - simulace politiky, měl jsem na starosti zpracovávání článků apod.
GH: COOL
TGJ: COOL
RŽ: Nemyslím si že mohu zajišťovat "Kontakt s jinými organizacemi" - mohl bych sem tam něco podělat, nevěřím si v tom
GH: Ok, nebudem nutit, vezme si to někdo?
TGJ: Klidně si to vezmu
GH: nějaké dotazy?
RŽ: Chci sekunárně MO
GH: OK
MB: Moc nechceš komunikovat ale dělat MO?
RŽ: Nemám problém komunikovat - dávat příspěvky na sítích ale komunikovat na přímo s někým je problém
MB: OK, děkuji za vysvětlení
GH: Tento bod je uzavřen
2) Rozdělení pravomocí

GH: Jak si spokojen s Gescí?
TGJ: Snažím se aktivitu směřovat hodně ke svým gescím, myslím si že bych
TŠ: Plním si své gesce, na instagramu jsem posílal na registraci, jsem spokojem
GH: Vedu schůze a schůze rady, jsem hospodářem, aktálně tam není co dělat, jelikož nemáme za co utrácet, moderuji fórum celkem uspokojivě, krom pár sdržení OK, "Kontakt se zbytkem strany" - budu A, přišla mi pozvánka od jiných mládežnických organizací ohledně ČT tak jsem to přinesla na debatu, celkem se hodně lidí na mě obrací, jsem celkem spokojená
TGJ: Jsi spokojená že se hodně obrací lidí na tebe?
GH: když je to něco rychlého tak OK, ale jinak nevím, nechci vám brát agendu, stejně jako vy mi "nelezete do zelí" tak nechci vám já. Spousta lidí mě zná, tak se na mě obracejí. Neřekla bych že je to tak zatěžující abych je někam směrovala.
TGJ: Myslím že otázka nebyla zodpovězena.
GH: Nedělá mi to problém, chci to.
TGJ: Děkuji, hodně se řeší audiovizuální produkce tak zda na to nebude pozice, hodně se dělají streamy CSKA, živé rozhovory, podcasty, je to velké množství věcí tak zda na to neuděláme nějakou pozici?
GH: asi OK
RŽ: nějak nevím co má streamování CSKA společného s politikou,
TŠ: OK, ale nějak to nechci dělat
MB: Již se to několikrát řešilo, plánujeme společné hraní, hraní CSKA na Twitchy má ukázat že jsme také lidé a natáhnout mladé lidi. Není to zaměřeno na politiku
GH: Kdo si to teda vezme
MA: Pepa má půlúvazek tak třeba by ho to zaujalo
GH: shoda na tom že to nikdo moc nechce, tak se obrátím na Pepu
GH: Bod uzavřen
3) PaRo

GH: Takový krátký diskuzní bod. Mám body od Toma (na Zulipu pod: https://zulip.pirati.cz/#narrow/stream/ ... ear/736329 ), částečný úvazek pro administrativu - dle mého plýtvání rozpočtu, jsem spíše proti a osobně bych do toho nešla, toho papírování je málo, není nutné dělat dle mého, to je jako kdyby si MS platilo asistentku
TGJ: Myslím si že to není nic proti ničemu, pokud je velké MS tak si třeba také může objednat asistentku, přijde mi že se dostáváme do stavu že bylo několik schůzek o kterých lidé nevěděli, administrativa ohledně nových členů, takže jednotky tisíc měsíčně by pomohlo
GH: ok, to přirovnání mi přišlo trochu na prd, ale když to bude třeba 2k měsíčně tak je to 24k ročně, tak to je trochu mnoho, ale když už to dáme tak s nízkou prioritou. DLe mého nemáme tolik agendy.
RŽ: Myslím si že to nepotřebujeme, můžeme dělat svépomocí, třeba do příští schůze se můžeme zamyslet nad tím jak lépe zorganizovat zvaní a oznamování schůzí
GH: Error byl jednou i na mé straně tak, určitě to můžeme probrat na příští.
TŠ: Dle mého souhlasím s Rudou, jak to udělat lépe a efektivně, ale záleží na tobě Jiřko zda toho nemáš hodně, jelikož ty toho děláš hodně, dle mého zaměřit se na efektivitu
GH: COOL
TGJ: Není to reakce na poslední faily, 24k není dle mého tolik peněz za rok, dle mého administrativa i když ji zvládáme tak to bere hodně času, energie a nestíháme nějaké věci již teď. Např.: Oslovování nových lidí na zulipu, o zapojení apod.
GH: OK, teď tam asi není nových 15 lidí, jistě mohlo by se s nováčky pracovat víc, ale dle mého té administrativy není tolik, zeptáme se jaký na to má názor JB, dle mého to může dost lidí odradit
MA: Mohl by pomoci třeba nějaký člen MPi.
GH: Bod uzavřen
4) Různé

FK: s MO se řešil online piratecon - nějaký posun
TŠ: K tomu jsem se přihlásil já jelikož to dělám já, mám určitou představu, hodím to na zulip, musíme se ještě zamyslet aby to mělo smysl
RŽ: Chci nabídnout svou pomoc jelikož to trochu navazuje na můj elearning
GH: Tomáši, Radek měl nějaký kontakt s mladou ČSSD, 2 rady zpět se probíralo to že se budou chtít sejít, já řekla že jo ale nejprve mladý stan a to již proběhlo tak jestli se sejdeme a ... ?
TGJ: Jsem ochoten mít to za zodpovědnost, pokud se rada usnese mohu zprostředkovat ale osobně jsem proti
TŠ: S mladým stanem jsme chvilku na sebe koukali a YČSSD by to mohlo dopadnout stejně
RŽ: dle mého je úplně v pohodě se sejít jako s kažnou jinou Young organizací, vstřícný krok
TGJ: tak jo mohu se spojit a předám info.
FK: Pokud chceme sestavovat pořadí tak možná bych dal mladé zelené
GH: Ti již neexistují
GH: úkol na email
RŽ: myslím že by bylo vhodné mít něco pro celou základnu
GH: máme newsleter, není potřeba.
TŠ: dle mého není potřeba
TJ: také si nemyslím že je potřeba
GH: takže si myslím že NE
GH: Hezký večer, a sejdeme se v pátek na schůzi, ČAU



ÚKOLY:
GH for GH: Zeptat se Radka zda povede dále Čtenářský klub; Napsta zda si Bouše nevezme gesci na "audiovizuální produkci - streamy"; zeptat se JB jestli chceme Administrativního pracovníka pro MPi; požádat o mladepiratstvo@pirati.cz který půjde na celou radu

GH for Josef Bouše: TGJ bude dělat "Kontakt s jinými organizacemi" and sekunárně dělat MO; Spojka mezi YPE a MPi, nastavit A for TGJ ; Kontakt se zbytkem strany - prohodit A a R u TGJ vs GH
Tito uživatelé poděkovali autorovi Georgia.Hejdukova za příspěvek:
V__

Ve velení flotily Mladého Pirátstva, místopředsedkyně Krajské rozhodčí komise Praha, Členka MRT Lidská práva a Prac. skupiny Duševní zdraví, Odborná konzultantka pro senátorku Adélu Šípovou, Helios Trustee, předsedající CF a KF Praha, členka AO
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz

Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Krajská rozhodčí komise
Příspěvky: 858
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka, konzultantka senátorky
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 645 poděkování
Dostal poděkování: 1705 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada Mladých Pirátů - zápisy

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

20.4.2021
Přítomní: Georgia Hejduková, Ruda Žák, Tomáš Guth Jarkovský, Tadeáš Štěpka, Josef Bouše
Hosté: Matěj Bělohoubek
Vede: Georgia Hejduková
Zapisuje: Tadeáš Štěpka

Návrh pořadu:

  1. Na čem momentálně pracujete(GH)
  2. Akce s ANO(GH)
  3. Nováčci(GH)
  4. Témata "program" MP (TŠ)
  5. Paro(GH)
  6. Různé[/b]

Zahájení 20:03
1. Na čem momentálně pracujete(GH)
GH: Jak se vám pracuje a na čem pracujete? Dávejme si zpětnou vazbu
TŠ: Pozitivní, zlepšilo se organizování, pracuje na sockách a PirateConu
JB: V pořádku, snažímse být v obraze a vyjadřovat se
RŽ: Snaží se být v obraze a vyjadřovat se, je potřeba mu připomínat. Kontaktoval Radka k elearningu - bez odpovědi, pravuje na tom sám. Dobré by byly přednášky zacílené na mladší generaci - např besedy. Dává dohromady témata a hosty. Můžeme vydávat informační grafiky na socky. Až něco vznikne, představí ostatním.
TGJ: reakce na Rudu - dávej nápady veřejně. Věnuju se mediálnmu týmu, čten. klubu a hlavně seniorům.
GH: vede schůze, řeší organizaci. Řešila články v novinách, webináře, koordinace ostatní činnosti, administrativa a PaRo.

2. Akce s ANO(GH)
GH: byla jsem oslovena předsedkyní mlANO, chce zorganizovat akci (Rada ví o co jde). Chci sem přinést diskuzi. Nastavujeme precedent ke spolupráci s kontroverz. subjekty
JB: jsem čím dál více proti, nechi je podporovat v činnosti. Nedojdeme s těmito subjekty k výsledku. Můžeme přistoupit max. na moderaci z neutrál. strany.
TGJ: k Pepovi dodám, že vidim nízký bonus ve výstupu oproti demage. Kdyby to byla nějaká charita tak OK ale je to jejich promo a já je nechci legitiizovat. Nechceme je uplně bojkotovat ale spolupořádání nebo tak podobně, jsem proti.
RŽ: je dobře že se mladí zajímají o politiku, dovedu si spolupráci okraj. způsobem, ale dělat něco společně nebude dělat dobrotu. Asi nejsou stejní jako samotná strana ale nebyla by to dobrá vizitka. Můžeme se bavit, ale ne hlubší spolupráce.
GH: jsem v opozici. Neříkám, že musíme do všeho vlítnout, jsem spíše pro, nechám se přehlasovat. Vnímám je jako organizaci velké pol. strany která je kontroverzní, ale často s ANO spolupracujeme na různých úrovních. Nevidím důvod proč je úplně vyřadit. Chcete nastavit podmínky, to je ok. Dokážeme vytvořit nějaké podmínky? Můžu odmítnout, ale nějak by se to možná udělat dalo.
JB: ve většině koalic jsou určité podmínky, a větší subjekty. Většinou se s ANO bráníme být. Kdyby to vedl a organizoval neutrál tak ok, ale jinak ne.
TGJ: souhlas s Pepou. Téma může být kritika vlády, to bych rád něco pořádal.
TŠ: proti za předpokladu že vede ANO, jinak pro
GH: pokud akce někoho neutrálního a účast více mládež organizací tak jste pro?
JB: pokud debata mládežnických organizací, tak jsme pro a už to děláme
GH: potřebuju abychom si stanovili podmínky
RŽ: už bylo řečeno, pokud vedeno neutrálem tak ok.
GH: budu kontaktovat, než ji napíšu dám vám vědět. Potřebujeme mít týmovou shodu.

3. Nováčci(GH)
JB: * sdílí vtipné meme
GH: na schůzi jsme grilovali nováčky. Nebylo to rychlé, neměli by počkat? Někdo se zapojil.
TŠ: pokazili jsme to, neměli jsme grilovat.
JB: na schůzi jsem nebyl, mohlo se počkat, počkáme, vyzveme ať se zapojí, můžeme se doptat na fóru.
TGJ: mají nějaké protipir. názory, počkáme jak se zapojí a pak odhlasujeme. Jsem pro se doptat.
GRILUJME AŽ NA DRUHÉ SCHŮZI!
RŽ: na schůzi jsem nebyl, postup musíme dodržovat, dejme jim čas, doptejme se, jsem ochoten dodat otázky.
GH: mělo by se to odložit. Bojim se být na lidi tvrdý z pohledu pir. názorů, měli by být v souladu s programem, ale nebuďme tak tvrdí. Mějme rozumnou míru tolerance. Ze tří grilovaných bych na základě názorů nikoho nevyhodila. Doptání je na místě.
MB: legalizace/dekriminalizace byla komplexnější otázka, je nutné odlišovat legalizaci a dekriminalizaci

4. Témata "program" MP (TŠ)
TŠ: bavili jsme se že by MP mělo mít oficiální svá témata, něco jako program. Oficiálně prodiskutovaný a odhlasovaný.
GH: souhlasím, je potřeba diskuzi, můžeme i odhlasovat, klidně to vykopnu
TGJ: nemám silný názor
RŽ: je mu to víceméně jedno
JB: taktéž
JIŘKA ÚKOL: Vykopnout diskuzi k tématům do 23.4.

5. Paro(GH)
GH: žádst jsem upravila + potřebujeme placenou pomoc?
TGJ: žádost je fajn, na pomoci nebudu trvat. Dokážeme přesvědčit že jsme veřejně prospěšní?
GH: placená pomoc? já jsem spíše proti, Tadeáš spíše proti, Rude spíše proti, Tomáš spíše pro, Josef spíše pro?
JB: asi ano ale ne z PaRo
GH: takže aby to bylo v PaRo, tak to padá, později budeme moci vyjednávat o rozpočtu. Zpět k otázce - jsme veřejně prospěšní. Můžeme hrát na to, že pomáháme zájmu mladých o politiku i straně. Tudy můžeme argumentovat. Je to skoro jediný způsob jak získat peníze, má smysl to zkusit.
TGJ: není to až tak alibistické říkat že podporujeme mladé v politickém zapojení. Ale nejsem si jist jestli se tam vejde náborové video. Můžeme video pojmout jinak - málo strancky, něco jako mladí lidi do politiky patří, nebylo by to úplně zapojte se do Pirátů, ale zapoj se kamkoliv. Můžeme lidi přilákat k nám ale udělat i veřejné dobro, když tam nebudeme cpát co děláme my a pojďte k nám
GH: to je fajn nápad
RŽ: Tomův nápad zní fajn, jsme veřejné dobro a je to dobrý argument, něco se nám možná podaří získat.
GH: pozor pokud nezískáme alespoň 40 hlasů (10000Kč) tak nemáme nic, ale mělo by to být hratelný, pokud projde návrh přes RV.
ÚKOL PRO JIŘKU: upravit a podat PaRo (do 23.4.)
ÚKOL PRO TOMA: upravit položku k videu (hned)
GH: souhlasíte všichni?
*mlčení
GH: takže souhlasíte

6. Různé
TGJ: informujme členstvo o tom, že nechceme akci s ANO
JB: můžeme přes redmine a autom. oznámení na zulip
GH: zápis rady veřejný, klidně můžeme přes redmine.
MB: podporuju dát na redmine a zulip, pls link na trello
RŽ: nejdříve odpovězme ANO a pak informujme členy
TGJ: klidně odhlasujme usnesení, bude to velmi oficiální ale proč ne

Úkoly
ÚKOL PRO JIŘKU: upravit a podat PaRo (do 23.4.)
ÚKOL PRO TOMA: upravit položku k videu (hned)
JIŘKA ÚKOL: Vykopnout diskuzi k tématům do 23.4.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Georgia.Hejdukova za příspěvek:
V__

Ve velení flotily Mladého Pirátstva, místopředsedkyně Krajské rozhodčí komise Praha, Členka MRT Lidská práva a Prac. skupiny Duševní zdraví, Odborná konzultantka pro senátorku Adélu Šípovou, Helios Trustee, předsedající CF a KF Praha, členka AO
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz

Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Krajská rozhodčí komise
Příspěvky: 858
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka, konzultantka senátorky
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 645 poděkování
Dostal poděkování: 1705 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada Mladých Pirátů - zápisy

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

18.5.2021
Přítomní: Georgia Hejduková, Ruda Žák, Tadeáš Štěpka, Tomáš Gtuh Jarkovský
Hosté:
Vede: Georgia Hejduková
Zapisuje: Tadeáš Štěpka

1. Na čem momentálně pracujete(GH)

  1. Nominace delegáta na konferenci o EU(TGJ)
  2. Nováčci(GH)
  3. Témata "program" MP (GH)
  4. Zařazení do struktur(GH)
  5. Střídání v předsedání schůze(GH)
  6. Přátelení(RZ)
  7. Různé
    [/b]

Zahájěení 20:08
1. Na čem momentálně pracujete(GH)
GH: webinář skoro hotov, máme hosty, datum, moderátora; vyšel článek v koaličních listech - jen v některých krajích - malý lobbing!!; začala jsem rozesílat informace kam se zapojit, zítra ukončíme hlasování o tématech
TGJ: dělám mezigeneraci, bude článek a další setkání, supervizuje Matouše Fialu, který se snaží obnovit čtenářský klub, osloví mladé kandidáty, s Matějem se snaží rozjet podcasty
TŠ: máme twitter, děláme socky, jsme v kontaktu s MRT NCH, budu pracovat na představení kandidát na sockách
RŽ: věnuje se sbližování, v bodě programu představím; má zpracován plán e-learningu - dílčí přednášky, edukační videa na youtube našich politiků kontaktuje je

2. Nominace delegáta na konferenci o EU(TGJ)
GH: dostali jsme mail na MP, Tomáš se toho ujal, přihlásili se Kačka Stojanová a Matěj Bělohoubek
TGJ: delegát je hlavně komunikační spojka
GH: taky jsem pro Káťu
RŽ, TŠ: souhlasím

3. Nováčci(GH)
GH: na schůzi jsme grilovali Báru Mudrovou, Matouše Fialu a Theodora Neugebauera... jsem pro hlasovat pro Báru a asi i Matouše
MB: máme ještě další ogrilované z minulé schůze
RŽ: mělo by se hlasovat až když je dostatek podkladů a víme že může být člověk prospěšý, u Báry máme hodně podkladů narozdíl od lidí z předminulé schůze
TGJ: souhlasím s Rudou, měli bychom říkat, že lidi co se nezapojí před přijtím nebudou přijati
MB: Zuzka se zapojila, Adéla pomáhá, Adam byl asi jen na jedné schůzce
GH: jsem pro hlasovat o Adéle a Zuzce
TGJ, RŽ: musel bych se z nedostatku informací zdržet
GH: vyvolá hlasování na Redminu

4. Témata "program" MP (GH)
GH: témata se budou hlasovat, jste z toho ok?
MB: ještě tam chtěl něco dopsat, nebyl si ale jist jestli má protože bylo po termínu, ptá se proč je tam podmínka lajcích - spíše by byl pro zařazení do hlasování a podmínka postup do 2. kola
GH: vychází to ze ZaTySu, nelze
TGJ: nevím proč si to schvalujeme
GH: idea je si vytyčit priority, mohu vyvolat hlasování o ukončení jednání, máme málo hlasovatelných návrhů
TGJ: někdo z nás může navrhnout přerušení
GH: navrhne přerušení

5. Zařazení do struktur(GH)
GH: zpracovala jsem návrh, můžeme ho zpracovat do grafiky; všichni členové by si měli schválit variantu kterou chceme, pravděpodobně tým pod CF, poté se udělá prezentace, udělám konzultaci s RP a RV a poté bychom napsali členský podnět a zahájili jednání CF
TGJ: asi dobrý postup, promyšleme si dobrý road plan, neodflákněme to ať máme silný mandát, 28.5. bychom to měi skonzultovat s Davidem Wagnerem
GH: beru i přípravu pod sebe
TŠ, RŽ: postup je v pořádku
MB: budeme muset převolovat radu?
GH: ne
TGJ: můžeme kolektivně rezignovat a je to správné
GH: nepřijde mi to správné, už tak je volební období krátké
RŽ: taky mi to nepřijde dobré, to už by se mohla podávat kdykoliv, přineslo by to komplikace
TŠ: nepřijde mi to adekvátní
MB: chci vyvolat jednání na fóru, už tak byl nástup nového místopředsedy divný
RŽ: to že jsem se stal místopředsedou není nedemokratické, byl jsem prostě náhradníkem vzešlým z volby, nevidím důvod té rezinace jen kvůli tomu, že nemáme náhradníka na nějaký post
TGJ: je dobré a u pirátů tradiční po nějaké kampani rezignovat jako výraz skládání účtů, je tam určitá alegorie s naší situací
GH: klidně si Matěji podej členský podnět k odvolání rady, alegorie není úplně použitelná, nerada bych aby se pořád řešila změna vedení, předložím podnět k připomínkování
MB: Tak to nebylo myšleno, spíše jsem myslel dovolby místopředsedy - rozhodně to není tak, že by tu byla z mé strany nějaká RudaGate
jak to je s tím, že bychom museli mít voleneého vedoucího
GH: ne, mělo by to být ok

6. Střídání v předsedání schůze(GH)
GH: je za vás ok se nějak střídat předsedání?
TGJ: plus to chce odpovědného za zápis
TGJ: připraví tabulku

7. Přátelení(RZ)
RŽ: chci vám představit vizi v oblasti přátelení, měli bychom si zanalyzovat jakou formou to chtějí členové (teambuilding), anketa je na místě, vykopnu ji, poté bychom se měli bavit o programu; měli bychom mít více než jednu akci za rok a nemusí to být v obrovském počtu, jde o to se potkat a byl by to fajn doplněk
TGJ: zavrhli jsme teambuilding rady? kdy máš představu o prvním termínu?
RŽ: mám pocit, že jsme se od tb rady přesunuli k tb celého týmu, může se to překlopit; první akci by bylo lepší nechat až na začátek července
GH: tb rady organizuje Josef Bouše, akce na začátku července by měla být a podporuji to
MB: máme i plánovaný neformální tb rady YPE, můžete se přidat, můžeme zorganizovat společné rozdávání listů

8. Různé
MB: navrhuju společné rozdávání novin
TGJ: to zní jako něco, na co není potřeba rada
MB: je potřeba to hodit na zulip
GH: udělej to

TGJ: měli jsme v plánu nějakou tabulku na zaojení a dalších aktivit
GH: nestíhala jsem, pamatuju na to, udělám to
TŠ: udělá do konce týdne tabulku

Úkoly:

TGJ: připraví tabulku činností
GH: Připraví podklady
GH: vyvolá hlasování na Redminu o nováčcích
GH: navrhne přerušení jednání o tématech

Tito uživatelé poděkovali autorovi Georgia.Hejdukova za příspěvek:
V__

Ve velení flotily Mladého Pirátstva, místopředsedkyně Krajské rozhodčí komise Praha, Členka MRT Lidská práva a Prac. skupiny Duševní zdraví, Odborná konzultantka pro senátorku Adélu Šípovou, Helios Trustee, předsedající CF a KF Praha, členka AO
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz

Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Krajská rozhodčí komise
Příspěvky: 858
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka, konzultantka senátorky
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 645 poděkování
Dostal poděkování: 1705 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada Mladého Pirátstva - zápisy

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

Přítomní: Ruda Žák, Georgia Hejduková, T. G. Jarkovský, Tadeáš Štěpka
Hosté: Matěj B.
Vede: Georgia Hejduková
Zapisuje: Ruda Žák, zaskakuje MB
Začátek: 20:05
Konec: 20:48

Na čem momentálně pracujete(GH)
TŠ: Nyní hlavně komunikuju s mSTANem, bude schůzka koaličního mediálního týmu, pak se věnuju našemu mediálnímu týmu
RŽ: Připravuje teambuilding, bude psát Janče Kolaříkové ohladně nějakých aktivit, do konce týdne chce představit nástřel programu
TGJ: Dělám mezigenerace, bude poslední před prázdninami, bude nejvíc super o životním prostředí, čtenářský klub umřel
Podcasty se snažíme rozjet, bude k tomu bod
GH: Pracuje na zahájení jednání k zařazení týmu pod CF, tvořím i pracovní skupinu. Pracuji na webinářích, ten poslední je sestříhaný a nahraný, více webinářů k volebním tématům bude nejspíše v září, (prosím doplnit to poslední)

Nováčci(GH)
GH: Máme jednoho nováčka, o kterém můžeme diskutovat, Petr Konečný, otevírám diskuzi
TGJ: Jsem pro přijetí, znám ho delší dobu z jiných projektů které dělá u Pirátů, je to dobrý Pirát
MB: Nejsem člen rady, ale Petra doporučuju, dělá v různých pracovních týmech a sepisoval některé programové části Pirátů a STAN
RŽ: Souhlasím s vyvoláním hlasování a podpořím přijetí. Minule byl pogrilován, a přijde mi, že má MP co nabídnout, navíc jde již o člena strany.
Úkol pro Jiřku vytvořit hlasování
TGJ: Měly by se vytvořit krajské spojky mezi MP a KS.
Úkol pro Tomáše nadhodit mediální spojky, rada hromadně odhlasuje.
MB: Pokud nebude nikdo jiný, jsem schopen dělat mediální spojku s JMK, Královehradeckým a Zlínským krajem, v těchto krajích se u Pirátů vyskytuji a spolupracuji
RŽ: Souhlasím, mám zájem to dělat v JčK

Financování cesty do Švédska(GH)

GH vyjednala se ZO, že proplatí letenky
TGJ není si jist, zda má ZO peníze na zbyt, a zda to nevyužít efektivněji
TGJ navrhuje, aby byla 2 místa pro nás vyčleněny YPE
GH, RŽ, TŠ: preferují přizvat je k výběru než jim dát fixní počet míst
Výběrová komise 5 členů rady MP, 3 členové rady YPE

Zpětná vazba k sítím(GH+TŠ)
GH: Společná iniciativa mě a Tadeáše. Měli bychom si vydiskutovat aktivitu na sítích, Tomáš si stěžoval, že není taková, jaká by měla být.
TGJ: Zopakuji, co jsem říkal na schůzce MP. Měli bychom prodávat lidi. Například ty, kteří se podíleli na tvorbě programu.
TŠ: Souhlasím, že příspěvků může být víc, ale abychom dělali více věcí, měli by se lidé v Mediálním týmu více zapojovat. Máme dost nápadů, ale nedaří se je realizovat. Pokusím se to zlepšit. Potřebuji rady a pošťouchnutí.
GH: Pár rad ti dám, ač tě nestíhám moc sledovat, šla by zlepšit organizace dobrovolníků, já nebo Tomáš ti jistě pomůžeme, pak mi přijde, že děláte sice kvalitní kontent, ale nehodí se na sítě, je to špatný kontent, je tam moc textu a vyžaduje to moc práce.
RŽ: V brožurách bychom určitě měli pokračovat, ale dával bych to třeba v PDF na web, na sítích to zapadne. Klidně se na tom budu podílet.

Členský poplatek YPE (MB)
Vyškrnuto pro absenci MB

Plánování schůzí MP (TŠ)
TŠ: Chceme dělat schůze v pátek navečer? Dost lidí v tu dobu není doma. Jak to budeme dělat přes prázdniny?
RŽ: Měli by se schůze posunout jak dopředu časově, tak i více doprostřed týdne.
GH: Čas je mi jedno, ale pátek večer se mi nelíbí
TGJ: Já jsem proti času od devíti a pátek mi taky nevadí. Schůze o prázninách bych nedělal.
RŽ: Budeme mít teambuilding, ale bylo by fajn se sejít i jednou online.
**Úkol pro Tadeáše – vytvořit ankety na termíny řádných schůzí a na schůzi o prázninách

Různé

podcast (TGJ)
TGJ: S Matějem jsme se snažili dělat podcasty, jde to pomalu a náročně. Matěj jeví zájem o rozhovor s Martinem Rotou.
RŽ: Nemám problém, ale měl by to někdo z rady dozorovat
MB (zpětně) - domluví se s Tadeášem

Ve velení flotily Mladého Pirátstva, místopředsedkyně Krajské rozhodčí komise Praha, Členka MRT Lidská práva a Prac. skupiny Duševní zdraví, Odborná konzultantka pro senátorku Adélu Šípovou, Helios Trustee, předsedající CF a KF Praha, členka AO
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Mladé Pirátstvo“