Zápisy zastupitelského klubu Středočeského kraje

Moderátor: Zastupitelský klub Středočeský kraj

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2822
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 7349 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy zastupitelského klubu Středočeského kraje

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Zápis ze zasedání zastupitelského klubu Pirátů ve Středočeském kraji, stálý odkaz na zápisy https://codimd.pirati.cz/ZK_ScK

11 2020 od 19:00
Přítomni: Jan Lička, Jiří Snížek, Antonín Schejbal, Lucie Cirka Chocholová, Ondřej Petr, Petr Tomáš, Petr Procházka, Daniel Netušil, Tomáš Zmuda, Milan Zelený, Simona Luftová, Marek Řebíček, Matouš Adamů, Jana Skopalíková, Martin Karim
Omluveni:

Zapisovatel:Dalibor Záhora

Program:

Výběrová řízení na nominanty do dozorčích rad (Jirka)
Dozorčí rady (Kladno, Kolín, Mladá Boleslav, Příbram, Benešov, 6. a.s.)
Správní rady SIC
Zodpovědná osoba? Kolik míst? Do kdy hotovo?
Jiří Snížek:
Martin Herman rozeslal mail, kde byly i Dozorčí rady, což se do té doby nevěděl. 6. 11. bude schůzka předsedů zast. klubů, tam se dozvím podrobnosti.
Téma schůzky je obsazení představenstev a DR nemocnic, způsob komunikace s opozicí, komunikace v rámci koalice, pravidelné schůzky předsedů, řešení “problémů”, média, atd."

Výběrové řízení na tajemníka zastupitelského klubu (Jirka)
Jiří S.: Jaký je stav výběrka na tajemníka?
Lucka C.: Matouš mi npasal základ, nechtěla jsme to dát bez shody nad výší odměny
bude to DPČ (20 hod/týdně), úřednící budou potřebovat jmenovací dekret, budou ho potřebovat fyzicky
např. 25 tis, čístého 19 tisic (ze 609 tisic to dělá 401 tis.)
Je tam i omezení na hodiny, nesmí překročit 20 hod., ale mohou dostat odměny.
Jirka S.: Teď bych to takto nechal, časem bych zvážil zda nepřejít na tabulkovou odměnu.
Tomáš Z.: Když bude na HP bude mít dovolenou, na DPČ nám může utéct hned.
Jirka: Termín od 3 dnů, ať to neprotahujeme.

Jednání zastupitelského klubu přístupné veřejnosti (Jirka)
Kontakt od novinářky
Krajské zastupitelstvo v minulosti moc neinformovalo ani novináře.
Mohli bychom to zpřístupnit i zde na mumble.
Petr Tomáš: Jsme pro ale opatrně, nesmíme každý říkat něco jiného, musí to mít řád.
Jana S.: Víděla bych to spíše jednou za měsíc, lépe připravené.
Jirka: Vysílání na FB?
Ondřej: Pozor na trollení a zahlcení.
Marek Ř.: Co Středočech?
Jirka: Ten má být zrušen.
Lucie: Hejtmanka to chtěla zrušit, ale Kupka to nepovažuje za dobrý nápad, takže je to otázka.
Jirka: Je možnost také posílat novinářů, co se bude řešit na radě. Ale to není přímo pro veřejn
Onřdej: Viděl bych to stále na ty schůze.
Jirka: Souhlasím s Ondřejem, do zápisu:
Veřejnost budeme zapojovat prostřednictvím krajských schůzí, kde by měl být minimálně jeden člen zastupitelstva.
Sampozřejmě se můžete ještě vyjádřit.

Dan: Měl by tam být někdo z rady
Tomáš: Stačilo by aby to byl někdo z uvolněných.
Jiří: Když bude rada uděláme mumble.

Případný podpis koaliční smlouvy (Jirka) - co mám říkat v 90 vteřinách, které budu mít k dispozici?
Podpis bude 4. 11 ve 14:00 v parku před sídlem úřadu. Budu mít 90 vteřin, jaké máte nápady?
Ondřej: Poděkování voličum a to co Piráti chtějí (digitalizace, transparences)
Petr Tomáš: Je to poprvé co Piráti vstupují na kraj i do krajské vlády. A doufáme že to vysvědčení bude za 4 roky co nejlepší.

Pravidelné mediální výstupy (Jirka)
Jirka: Ondra už navrhoval, že by byla videa.
Ondra: Můžeme už nyní. Bude nějaké natáčení u podpisu?
Jirka: Úřednický aparat ještě nemůžeme využít. Musíme mít vlastní.
Ondřej: Zkusím zařídt vlastní natáčení. (debata o image)

Potřebujeme portrétní fotku všech zastupitelů na web kraje (Jirka)
Jsou dvě varianty:
a) Pošlete portrétní fotky, co měli kandidáti v kampani. Preferujeme. Bude prostor připravit dopředu.
b) Použijeme fotky z hromadného focení na zastupitelstvu. Ale obávám se, že tam nás nebude mnoho a ty roušky…

předseda zastupitelského klubu (Jirka)
"dovoluji si Vás pozvat na schůzku předsedů klubů koalice. Schůzka se uskuteční v pátek 6.11.2020 od 13 hod v zasedací místnosti Klubu ODS na Středočeském kraji.
Jirka: Přišel vám všem mail o fotkách?
Ondřej: Mám fotky všech kromě Milana Krcha a Jana Ličky. Spojím se s nimi, pošlu to té paní na úřad. A pošlu i CV Jany a Jirky.
Pecková chtěla dělat tablo jako to měl Liberecký kraj.

Termín ustavujícího zastupitelstva (Jirka)
Dejte do diářů 16. listopadu 2020 v 10:00, kdo nejste v karantěné.
Petr nabází všem respirátor.
Jana: Nebude to poloviční?
Jirka: Myslím, že ne.
Marek: V těchto zastupitelstvech platí absolutní kvorum.
Jana: V nouźovém stavu to může být jinak.
Jiří: Nákup online systému se teprve řeší, musí ho schválit nová rada.

Jermanová
debata jak reagovat na zprávu, že Jermanová má být v čele kontrolního výboru

Návrh usnesení:
Zastupitelský klub Pirátů nesouhlasí s nominací Jaroslavy Pokorné Jermanové do funkce uvolněné předsedkyně Kontrolního výboru Zastupitelstva Středočeského kraje a vyzve ANO ke změně nominace.

Hlasování:
PRO: Snížek, Schejbal, Netušil, Lička, Chocholová, Zelený, Tomáš, Procházka, Luftová, Zmuda, Skopalíková

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2822
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 7349 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy zastupitelského klubu Středočeského kraje

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Zápis ze zasedání zastupitelského klubu Pirátů ve Středočeském kraji, stálý odkaz na zápisy https://codimd.pirati.cz/ZK_ScK

9. 11. 2020 od 19:00

Přítomni: Lička, Snížek, Chocholová, Zelený, Luftová, Netušil, Skopalíková, Vanča, Řebíček, Kohout, Petr Tomáš, Ondřej Petr, Tomáš Zmuda
Omluveni: Petr Procházka, Antonín Schejbal

Zapisovatel: Lukáš Kohout

Program:
0) od 18:00 školení Matouše Vanči - přítomni: Lička, Snížek, Chocholová, Zelený, Luftová, Netušil, Skopalíková

1) Výběrová řízení na nominanty do dozorčích rad (Jirka)
Dozorčí rady 6 krajských nemocnic (5+1 a.s.), DR jsou 7 člení, nemáme žádné předsedy. 2 stan + ODS, ostatní po jednom. Petra Tomáš (s Vojtou) budou zodpovědní za výběrová řízení. 8000 odměna pro std. člena, 100000 předseda
Dozorční rada "silnice"
TP:některé rady budou důležité, pojďme se dohodnout, jestli někdo ze zastupitelů bude chtí být členem dozorčí rady.
JS: VŘ je veřejné, může se přihlásit kdokoli, můžeme si říci, jestli by měl někdo ze zastupitelů zájem.
TP: Jen jestli není problém s kumulací funkcí
JS: není, je to běžné, ODS to tak má
TP: Kontaktujte mě pokud máte zájem, já přemýšlím jestli bych se ucházel o "šestku"
JS: JL souhlasíš s tím úkolem?
JL: Dozorčí rada Správy údržby silnic, co mám dělat, udělám to výběrko i když nemám moc čas. Petra Procházka má ještě méně. Odměna by měla být 8000.
JS:
LCCH: Jana kolaříková už má na Google nějaké dokumenty, které vám mohou sloužit jako mustr. posílala to předmět emailu: VŘ PO vám jde na pomoc, nemsíte vymýšlet z hlavy.
JS: možná už to máte v mailu
JSK: Všechny kromě jednoho předsedy má ODS? Proč to tak je a kdy se to rozhodovalo?
JSk: mělo by se to více řešit
PT: mě to překvapuje, to nám dali jen tak vědět?
JS: ano to nám dali jen tak vědět. Ještě existuje auitní tým tříčlený a ten si chce taky řešit ODS, ale můžeme jim tam nominovat taky lidi. To všechno proběhlo na schůzce předsedů klubů.
SL: myslim, že pro nás místně by bylo dobré mít někoho v té nemocnici, nemusí to být podle mě odborní, lékař, protože se tak můžeme taky naučit spoustu věcí. Bylo by lepší aby to byli lidi které známe, i když to je veřejné.
PT: není nutné aby to byli zdravotníci. Jedná se i o ekonomické věci. Chci aby to byli lidé, které známe, i když musí projít výběrovým řízením. Trochu se obávám toho co bude ODS chtít dělat ve zdravotnictví a ti lidé musí být naši a hlídat to tam pro nás. Chtěl bych také vytvořit komunikační platvoru těch našich lidí v DR. Určitě to za mě nemusí být zdravotník.
JS: Dobř díky
DN: Topka má taky jednoho člena?
JS: ANo STAN 2, ODS 2, my 1 a Spojenci 1
DN: Je to nepoměr ta Topka
JS: Pokud byste chtěli to nějak řešit, tak dejte vědět. Můžeme vykopnout nějaké hlasování na fóru.
2) Výběrové řízení na tajemníka zastupitelského klubu (Jirka)
JS: Díky Lucce, že se toho ujala. 1/12 bychom ho měli mít tak se na něj těším.
LCCH: Neustavíme výběrovou komisi?
JS: Já se hlásím
TZ: já se hlásím
LCCH: Já bych tam tam ráda byla, protože to od začátku řeším
LCCH: takže komise je Jana Skopalíková, Jana Kolaříková, Lucie Cirkva Chocholová
3) předseda zastupitelského klubu (Jirka)
"dovoluji si Vás pozvat na schůzku předsedů klubů koalice. Schůzka se uskuteční v pátek 6.11.2020 od 13 hod v zasedací místnosti Klubu ODS na Středočeském kraji.
JS: já bych nechtěl být předsedou ZK, chtěl bych aby to byla Lucka. Mohli bychom spustit na Fóru jednání abychom zvolilit, 2 místopředsedy a předsedu.
JSko: Mluvila jsem s paní Lustigovou, můžeme přinést papíry se starým přesednictvem ZK. potom zvlíme nové.

4) Termín ustavujícího zastupitelstva (Jirka)
JS: je od 10:00 pojďme se sejít v 9:00 v naší zasedačce Pirátů v 1. patře. Zborovská 11, Sídlo krajského úřadu. Dočasné předsednictvo je Jiří Snížek -předseda, Jana Sko, SL
Ondro Petře mohl bys nás vyfortit toho 16/11?
OP: ano mohl bych. budete mít kanceláře
JS: ještě né úplně nevím přesně
OP: chtěl bych fotky do zásoby, a udělali bychom nějaké promofotky, které budeme používat když budeme pstát o vaší agendě články, nějaké akčnější fotky.
SL: může nás být tolik?
JS: zastupitelstva mají výjimky
OP: nafotíme co pljde a velký focení až po kadeříkách a bez roušek
LCCH: Mohl by PT přinést repsirátory?
TP: ano

6) Rúzné:
DN: víme, kdo bude novminován místo Jermanové na předsedu KV?
JS: nevíme kdo to bude, ale bude to někdo z radních vyjsma Jermanové. Ale nesmíme jim to rozporovat
DN: Nebude problém, když bude Kupka statutární zástupce, když není uvolněný zastupitel?
JS: za mě ne
DN: v případě nemoci?
JS: je na něj spoleh, když bude potřeba tak si tam sedne.
DN: Snad to bude OK
JS: Kdyby ne, tak to budeme řešit.

LCCH: já budu na organizační schůzce k utavujícímu zasedání 11/11

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2822
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 7349 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy zastupitelského klubu Středočeského kraje

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Zápis ze zasedání zastupitelského klubu Pirátů ve Středočeském kraji, stálý odkaz na zápisy https://codimd.pirati.cz/ZK_ScK

16. 11. 2020 od 19:00

Přítomni: Dalibor Záhora, Daniel Netušil, David Řejha, Jana Skopalíková, Jiří Snížek, Václav Kubaljak, Lucie Cirkva Chocholová, Lukáš Kohout, Milan Krch, Ondřej Petr, Pavel Šanda, Petr Tomáš, Petr Chaluš, Petr Procházka, Tereza Vovesová, Tomáš Zmuda, Martin Karim
Omluveni: Jan Lička, Milan Zelený, Jaroslav Holeček od 20:00, Marek Řebíček od 20:00

Zapisovatel: Lukáš Kohout

Program:
1) Převolba předsednictva (Jirka) viewtopic.php?f=1477&t=54714 rezignace
JS: já jsem dnes rezignoval na předsedu ZK, bylo by dobré aby rezignovala i Jana. Mělo by se to stihnout do 14.12., protože předseda má přednostní právo, dnes ho využívali předsedové jiných klubů.
LCCH: moje motivace je jenom ta, že jsem uvolněná a je tam hodně práce, tak jse chtěla neuvolněným zastupitelům ušetřit.
DN: souhlasím, aby to byl uvolněný zastupitel, jinak bychom ztratili jednu přednost, kterou mají i radní. Je s tím spjato hodně komunikační práce a uvoněný zastupitel bude mít k tomu nejblíže. Já bych podpořil kohokoli z uvolněných zastupitelů.
JS: počkej na Simču jestli rezignuje potom rezignuj taky, pokud budeš chtít.


2) 2. zasedání zastupitelstva Středočeského kraje (Jirka)
JS: máme tu politické rozhodutí, to si rozmyslete, dnes nám řekli, že v rámci šetření chtějí rušit participativní rozpočet. Musíme si to rozmyslet. Jestli zadulužovat nebo šetřit.
MK: já bych byl pro to aby si investiční věci kraj podržel a škrtal jinde ve zbytečných vydáních.
LS: v pátek 20.11. bychom měli mít tabulky s rozpočtem, o něm bude hlasovat rada 26. listopadu a zastupitelstvo 14. 12. protože to musí viset min. 15 dní na úřední desce.
DN: za mě bychom měli PaRo podpořit měli, protože je to jedním z Pir priorit
JSko: já souhhlasím, musíme to probrat, můžeme to ponížit ale úplně bych to nerušila
MK: jak jsme se dotali k částce 50mio?
JSko: je to částka z loňska
DN: Michalík mluvil o nějakém snížení, měli bychom tam jít s návrhem na snížení a né rušení
LCCH: souhlasím s Danem
OP: měli byste to předjednávat v koalici abyste nebyly za potížisty.
JS: další věc budeme řešit, že 18.11. budou muset začít jezdit busy ve std. režimu, ale stejně nikdo jezdit nebude. Musíme se rozhodnout, škrtat/zdražit/půjčit. To musíme potom komunikovat do médií. Proč je to tak.
MK: půčovat na investice OK, ale musí to být konkrétní projekty
LCCH: podklady si musíme k rozpočtu vyžádat u vedoucích příslušných odborů
LCCH: k PaRo, je nutné zjistit jak je to nastavené a potom se k tomu postavit, jak bylo schvalováno a jak bylo kontrolováno.
JSko: PaRo prý není dobře uchopen, Pecková pošle podklady od organizace AGORA.
LCCH: jsem pro snížení, ne zrušení
MK: na P5 to mají udělané dobře, mohu poslat podklady
DN: V Benešově PaRo zavádíme
DN: domluvili jsme se na zadulužení na investice a PaRo je na investice, takže bych to nerušil.
MK: já to podpořím, zachová PaRo. Lidi s tím už počítají, že budou probíhat realizace od 1/7/2021
TV: měli bychom udělat přehled, kolik projektů je přihlášeno v tuto chvíli.
PŠ: PaRO je z dílny Alternativa zdola, mají mezinárodní zkušenosti. Nemusí to být tak špatně nastaveno. Je potřeba to prozkoumat.
TV: na P5 se používá D21 což je TOP na PaRo.
OP: musíme se vždy ozvat, když udělají něco bez nás, ale musíme to dobře komunikovat, jak dovnitř tak ven.
MK: přistupovat k tomu partnersky
DN: kdo se podívá na to co by šlo s PaRo ještě udělat.
JSko: kouknout se do rozpočtu a zkusit to za něco vyměnit
DN: souhlas až budeme znát komplet rozpočet, měl by to být někdo z uvolněných zastupitelů
TV: zkusím dohledat vše co je veřejně dostupné a pošlu seznam případných otázek co zjistit na úřadě
OP: je potřeba to komunikovat, že jsme proti, protože my PaRo zavádíme, když někam přijedeme.
JS: na čtvrtek by bylo dobré, abychom přišli s návrhem, kde ty peníze vzít v případě, že pudeme chtít zachovat PaRo

JS: rada zasedá každý čt od 10:00 (19.11. výjinečně v 9:00), podání na radu se musí dodat týden předem do půlnoci.
setkání předsedů zastupitelských klubů bude ve čtvrtek v 15:00 po radě
JSko: porada před radou?
JS: nebudou, popř. po jednání rady
na jednáni rady budou chodit všichni uvonění zatupitelé

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2822
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 7349 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy zastupitelského klubu Středočeského kraje

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Zápis ze zasedání zastupitelského klubu Pirátů ve Středočeském kraji, stálý odkaz na zápisy https://codimd.pirati.cz/ZK_ScK

18. 11. 2020 od 20:00

Přítomni: Petr Procházka, Tomáš Zmuda, Daniel Netušil, Antonín Schejbal, Jana Skopalíková, Milan Zelený, Jan Lička, Lucie Cirkva Choholová, Ondřej Petr, Simona Luftová, Petr Tomáš, Jiří Snížek
Omluveni:

Zapisovatel: Jiří Snížek

Program:
1) schůzku svolal Ondřej Petr, aby nám vyřídil vzkazy od Ivana Bartoše
2) rozdělení gescí na uvolněné zastupitele kvůli zodpovědnosti za čtení tisků na Radu. V průměru Rada jedná o 52 tiscích na jednom jednání. Teď jsme na čísle 2500.
Zdravotnictví - Jana Skopalíková
Doprava - Jiří Snížek
Životní prostředí a zemědělství - Jana Skopalíková
Vzdělávání a sport - Lucie Cirkva Chocholová
Rodina a sociální služby - Jana Skopalíková
Moderní úřad - Tomáš Zmuda
Transparentní kraj - Tomáš Zmuda
Regionální a územní rozvoj - Jiří Snížek
Kultura a cestovní ruch - Lucie Cirkva Chocholová

3) každou středu v 9:00 je v kanceláři asistentky Jiřího Snížka porada uvolněných pirátských zastupitelů, kdokoli z Pirátů je vítán.
4) každý čtvrtek v 10:00 jedná Rada kraje
5) zítra 19. 11. nás bude školit Ondra Petr na sociální sítě
6) 4. 12 školení od Oživení
7) 11. 12. školení pro krajské zastupitele od centrály

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Uživatelský avatar
Lukas.Kohout
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 628
Registrován: 28 lis 2017, 16:54
Profese: tajemník ZK KÚSK
Bydliště: Čelakovského 149, Veltrusy, PSČ: 277 46
Dal poděkování: 1187 poděkování
Dostal poděkování: 957 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy zastupitelského klubu Středočeského kraje

Příspěvek od Lukas.Kohout »

Jiri.Snizek píše: 18 lis 2020, 21:50 5) zítra 19. 11. nás bude školit Ondra Petr na sociální sítě
bude to on-line? mohl bych se zúčstnit?

:arrow: místostarosta města Veltrusy,
:arrow: vedoucí kMO Středočeského kraje,
:arrow: předseda MS Mělník
+420 792 224 676 - lukas.kohout@pirati.cz - Lidé - Mastodon - Facebook - X (twitter) - Instagram

Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2822
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 7349 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy zastupitelského klubu Středočeského kraje

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Zápis ze zasedání zastupitelského klubu Pirátů ve Středočeském kraji - mumble, stálý odkaz na zápisy https://codimd.pirati.cz/ZK_ScK

23. 11. 2020 od 20:00

Přítomni: Antonín Schejbal, Dalibor Záhora, Daniel Netušil, Jan Černý, Jan Lička, Jan Prokop, Jana Skopalíková, Jiří Snížek, Václav Kubaljak, Lucie Cirkva Chocholová, Lukáš Kohout, Marek Řebíček, Martin Karim, Martin Martin, Ondřej Petr, Petr Tomáš, Simona Luftová (od 19:25), Tereza Vovesová, Tomáš Zmuda

Omluveni: Petr Procházka (radio Patriot)
Neomluveni: Milan Krch, Milan Zelený

Zapisovatel: Jan Prokop

Program:

Jirka: Jana dávala návrh rozpočtu do chatu, koukněte se na to, rada o tom bude jednat 26.11. od 10 hod
my uvolnění budeme pracovat na případných pozměňovacích návrzich
14. 12. - zastupitelstvo, před tím výboru dopravy a pro reg. rozvoj
8.12. finanční, zdravotní a kulturní výbor
Jan Černý - jsem ochotný pomoci s pozměňováky
prosím zkontrolujte si svá protfolia a připravte si pro to argumenty
Jan Lička - zásadní je naučit se číst rozpočtovou tabulku včetně doprovodných komentářů
zatím je jako analytický nástroj nemá moc velkou informační hodnotu
Jirka: komentář má 44 stránek, poslal jsem na mail
zítra mumble 19:00 ohledně rozpočtu
Jana: mám domluvit s Michalíkem schůzku?
Jirka: Počkal bych až budeme mít přehled
Jana: to už by mohlo být pozdě
Jan černý: domluvme čas teď a kdyžtak by se to zrušilo
Jirka: prosím dohodni schůzku
Jan černý: bylo by dobré, aby to komunikoval kdo to má v gesci
Petr Tomáš: z mé strany nebylo ukončené jednání a nevím, jestli zvládnu se vyjádřit k rozpočtu, nemám dost materiálů, zítra mám audienci u zdravotního rady a hejtmanky, vyjádřím se nejdřív ve středu večer, existuje projekt zvládání rizik, ze kterého bych chtěl převést prostředky na potřebnější věci, do toho mi běží vř.
Jana: mě se to taky nelíbí, že to dodali pozdě
Jirka: to je vina PS kvůli manipulace s daněmi
Jan Černý: budou otevřené ještě některé věci, tak jestli se má smysl scházet na mumblu
Jan Lička: byl bych rád, aby mi to někdo na mumblu vysvětlil, jak se v tom zorientovat
Lucie: Zítra nemůžu, máme KET
Jana: uvolnění budeme do toho zítra ráno koukat
Lukáš Kohout: Jak velký problém by bylo ropzpočtové provizorium? https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-250#p13
Jirka: návrh Jana nahrála na mrak a máme dát vědět
Jana, Tony: není to špatný nápad s tím rozpočtovým provizoriem
Tereza: provizorium je běžná věc
Petr Tomáš: Na jednání zdravotnictví, se myslelo, že peněz bude víc, nejsem ochotný se tlačit do závažného rozhodnutí v tomhle presu, je potřeba to skonzultovat se všemi odborníky
Lucka: nemám nic proti provizoriu, ale nevím, jestli to prosadíme, proto je lepší si to připravit
Jan Černý: tohle probereme zítra, dnes by debata měla dovést k tomu, jestli provizorium ano/ne
Lukáš: jestli bysme měli vrátit jejich taktiku komunikací do médií
Ondra: v tomhle bych byl opatrný, určitě je lepší být připravený pro obě varianty
Dan: nedovedu si představit pokud nebudeme mít komplet vyjádření všech, že o tom budeme hlasovat jako o celku
Jan Černý: ohledně puštění do médií, že pokud bude problém s financování, že zůstane černý petr nám, dát si pozor na ODS, že budou tlačit proti provizoriu
Jirka: rezignovali jsme já a jana na předsednictví klubu, předávám slovo Simoně
Daniel: jak jsem pokročili ohledně PARO?
Tereza: zjistila jsem, že začátek ok, od analýzy Agory prý bylo setkávání s lidmi nedostatečné, nejde poměřovat účast ohledně toho, že byl první ročník. Rozdat peníze dotačně je nesmysl, že je dobré, aby to samospráva připravila, chybí smlouvy hromady projektů, o tom nevím, jak jsou na tom.
Měly by vyčerpat budget pro PARO, aby se pohlídalo, že se přesunou peníze do rozpočtu do dalšího roku. Nenašla jsem sumu pro hlasovací zařízení, že 2mio se mi zdá moc. Pražský funguje dobře až na to rozdělení na městské části.Když se to dá jako dotaci, tak jakmile to jde dál, tak se strácí dohled, že nemusí být na peníze vř.
Daniel: jak to myslíš s tou dotací? V Benešově systém ověřuje zda jsou lidé z kraje.
Tereza: když se podíváš do registru pro paro, tak ti vyjedou dotační smlouvy, pro vítězné projekty
Lukáš: problém je v tom, že projekt by měl realizovat kraj přes vř a ne, že ty peníze pošle dál bez dohledu
Tereza: dohledala jsem v registru smluv na konkrétní věci jako dataci s podmínkami, do kdy to má být hotové a dát tam cedulku, že to šlo z PARO
soutěžené to bylo správně, problém je v realizaci
Daniel: říkali jsme Ivanovi ohledně rozhovoru s Rakušanem?
Ondra: Ivan s ním mluvil, PARO by se rusit nemělo, bylo špatně udělané a mělo by se transformovat dle skandinávie
Jana: na radu to jde, že se PARO ruší
Tereza: byla bych proti rušení, že byl první ročník a budeme z lidí dělat blbce, když se to teď zastaví
Ondra: Jano můžeš mi poslat k tomu materiály?
Jana: OK
Petr: pro vaši informaci, snížení rozpočtu pro záchranku a dětské centrum, bude to peklo, proberu to s Pavlíkem a Peckovou. Z principu nemůžu být pro to snížit v této době rozpočet záchranky o 5,5%
Ondra: Narazil jsem na grafiku ohledně uvolňování nařízení a je tam logo sčk a hejtmanky, bylo by dobré zjistit, o co se jedná a tohle by se nemělo objevovat na materiálech sčk
Tony: je problém dělat promo na fb, že kraj sdíli profil hejtmanky
Ondra: kdo to s ní bude řešit.
Jirka: prý hejtamnka chce, aby tam dělali prezentace všichni politici
Ondra: v pořádku rozhodně není logo. Hejtanka bude mít v sebeprezentaci navrch, nemělo by se repostovat s profilů, že si zvedá dosah
Petr: měla by se vytvořit mediální strategie na radě
Vašek: nezapomeňte, že nejsou všichni ve vedoucí pozici
Simona: působí to na mě, že je to součást oficiální prezentace
Petr: mám seznam nájezdů všech vozidel záchranky, všechny nové sanitky od Jermanové mají najeto 40k od června 2020, potřebuju někoho, aby mi pomohl s daty


úkol pro Janu domluvit schůzku s michalíkem

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2822
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 7349 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy zastupitelského klubu Středočeského kraje

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Zápis ze zasedání zastupitelského klubu Pirátů ve Středočeském kraji - mumble, stálý odkaz na zápisy https://codimd.pirati.cz/ZK_ScK

24. 11. 2020 od 19:00

Přítomni: Daniel Netušil, Jan Černý, Jana Skopalíková, Jiří Snížek, Martin Karim, Ondřej Petr, Petr Tomáš, Petr Procházka, Simona Luftová (do 20:00), Tereza Vovesová, Tomáš Zmuda, Antonín Schejbal (od 20:00)

Omluveni: Lucie Cirkva Chocholová
Neomluveni: Milan Zelený, Milan Krch, Jan Lička

Zapisovatel: Simona Luftová, Jiří Snížek

Program:

1) mimořádná schůzka k rozpočtu
Splěný úkol Jany: Schůzka s náměstkem pro finance Věslavem Michalikem se uskuteční 25. 11. 2020 od 13:45 do 14:15

Rozpočet: 10 dní před zastupitelstvem musí viset na úřední desce

Vovesová: kontaktovat magistrát pro radu?


Netušil: málo času, na projednání

Netušil: sport je nula, ve fondu nejsou peníze
tabulka O3 - list je v propočtech celý blbě
Vovesová: není tam všechno, některé položky jsou skryté
Netušil: dává odlišné procentuální výsledky
Snížení u sociálních věcí - překvapen

63 mil - 7mil (snížení drastické)

Prochor: doprava - dopadla v rozpočtu nejlíp
Infrastruktura je v hrozném stavu - prachy budou potřeba
Dalo by se něco uspořit
Vovesová: podkapitola na sport list 08, paragraf 3419 - tam je prý narozpočtováno docela dost

Školství - rozpočet ok, otázka jak to bude ze zmraženými financemi v oblasti investicích

Rozpočtové opatření řeší rada

Zmuda - Informatika - streamování,
Počítače pro zastupitele
Rozpočet byl navýšen - výdaj se přesunul z kapitoly 01 na 03
SčK informační centrum - podpora podnikatelům pro inovace

Životní prostředí - dotace na školení (JAno prosím doplň si, musela jsem jít pro nabíječku)

Regionální rozvoj - sníženo na 75% (je to ale ok)
Obnov venkova - na vodu a kanalizace
Jsou znevýhodněny malé obce v RUD

Petr - Zdravotnictví
Problém - chybí asi 8 mil (v operacích pod čarou)
Zdravotnická Záchran. služba - snížená položka financování (pod čarou je požadavek, nevejdou se tam mzdy)
Poviné registry
Schůzka s Pavlíkem

Honza - Finanční výbor
průšvih v sociálních službách i zdravotnictví - povede to k personální destabilizace

činnost krajských úřadů - posun financí na mzdy do 14 (mzdové výdaje stoupají)
To není dobré, aby kraj dal na sebe a nedal na své příspěvkové organizace.

Cíl: stabilizovat oblasti, kde hrozí propady mezd, které jsou teď klíčový


Onřej Petr - mediální aktivity - animace o tom co se podařilo

Jan Černý: Měli bychom si stanovit priority pro jednání s Michalikem.
Jana Skopalíková: Stížnost na jednání o rozpočtu s odbory na to, že jsme byli postaveni před hotovou věc.

Ondřej Petr: Měli bychom informovat o tom, co se děje.
Petr Tomáš: Není naší prací hledat úspory v rozpočtu. Navrhuji, abyste řekli vaše priority. Prosím zastupitele, aby okomentovali na zulipu obsazení představenstev nemocnic.

Jan Černý: Zúčastním se zítřejšího jednání s Michalikem.

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Uživatelský avatar
Tomas.Zmuda
Krajský zastupitel
Příspěvky: 392
Registrován: 14 srp 2013, 09:50
Profese: zastupitel, projektový manažer
Bydliště: Jinočany
Dal poděkování: 397 poděkování
Dostal poděkování: 566 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy zastupitelského klubu Středočeského kraje

Příspěvek od Tomas.Zmuda »

30. 11. 2020 od 19:00

Přítomni: Daniel Netušil, Jana Skopalíková, Jirka Snížek, Václav Kubaljak, Lucie Cirkva Chocholová, Lukáš Kohout, Martin Karim, Martin Martin, Milan Zelený, Petr Procházka, Petr Tomáš, Simona Luftová, Štěpán Drtina, Ondřej Petr, Milan Krch, Jan Prokop, Dalibor Záhora
Lukáš Kohout, Martin Martin
Omluveni: Antonín Schejbal (Tanzánie), Jak Lička (jedání meziresortního týmu doprava)

Zapisovatelé: Tomáš Zmuda, Lukáš Kohout

Program:
1. Výsledky VŘ do DR krajských nemocnic
- Příbram: Simona Luftová
- Kolín: Martin Pecha
- Mladá Boleslav: Marek Řebíček
- Benešov: Daniel Netušil
- Kladno: Antonín Nechvátal
Jana Skopalíková: Kdo je Nechvátal a kdo je Pecha
Petr Tomáš: Nechvátal: zástupce primáře v Motole, dermatolog, člen DR Motola 2001-2005, nejlepší ze všech
Tomáš Zmuda: Pecha: Jeden z lidí co stojí za aplikací e-rouška, má VŠCHT, praxe z parlametní komise, zabýval se také finančním kontrolingem, má zájem sezámit se více s piráty
Jiří Snížek: Kolik se nám hlásilo lidí?
Petr Tomáš: jeden člověk do 4 VŘ, jinak cca 2-4 uchazeči. Zafungovalo jako filtr, to že člen DR bude ručit svým majetkem
Můžeme vyhlásit výsledky?
Jiří Snížek: ano my o tom hlasovat nebueme, byli jste pověření s Tomášem, tak to vyhlašte.

2. Návrh na jednání se STANem - koaliční spolupráce SČK vzhledem k celostátní koalici
Petr Tomáš: Proběhlo úplně ne fér jednání, měla by být schůzka se STANem ohledně plánů jak budeme dále fungovat, není košer být na SčK ve dvojbloku s ODS a na celostátu s námi. Berte to spíše jako příspěvek do diskuze.



3. Praha TV, Jermanová, Vánoční charita
Ondřej Petr: Prahu TV řeší pražský magistrát, budou vypovídat smlouvu a my o to taky nemáme zájem, je to drahé a neefektivní a spolumajitel je Ivo Valenta (Synot, Parlamentní listy). Co kdybychom si vzali jako Pirátský pojekt a nabídnout hejtmance, že bychom udělali TV Praha my.
Martin Karim: Hejtmanka odmítla nové auto a je to docela mediální zásah. Navrhuji více medializovat Jirku ve vlaku a že si Jana auto ani nevzala.
Lucie Chocholová: My jsme to řešili už před volbami a nelíbilo se nám, že to bylo placené z hejtmanství a tvářilo se to jako zpravodajství, ale byla to reklama.
Odřej: Mám k tomu podnikat nějaké kroky, jak to třeba funguje na Magistrátu?
Lucie: Určitě by to stálo za to, je to smlouva za velký peníze.
Ondra: Je tam smlouva na 12 mio a 2 měsíce výpovědní lhůta, vypovědět se to dá. Proberu to s lidmi v Praze, kteří to řeší a dám vědět jaké jsou možnosti.
Ondra: Když na to bude mít kapacitu Martin Karim, tak se s ním spojím.
PR pint "služební auta", kdo z těch co má nárok ho nebude chtít?
Lucka: Na auto má nárok radní a předsedové výboru. Já jej mám jen kvůli parkovacímu místu. Jirka jej má, Jana nemá řidičák, Tomáš si zažádal o auto, probíhá schvalování na odboru majetku.
Petr Procházka: Jak jsi to myslel s tím Praha TV? Že bychom to provozovali, nebo se zúčastnili VŘ na provozování?
Ondra: Jde jen o vypovězení smlouvy.
Simona: Není nesmysl, aby měli Tomáš s Luckou auto jen kvůli parkovacímu místu?
Tomáš: Já si o auto žádám pro služební i soukromé užívání.
Simona: Je potřeba aby měl každý auto?
Lucka: Ty auta tam prostě jsou.
Simona: V Příbrami jsme kontrolovali, jak se ty auta používají.
Lukáš Kohout: Ne, že bych byl zastánce služebních aut, ale když už tam jsou, tak bych je využil. Ty náhrady za používání soukromého auta jsou vysoké.
Tomáš: Souhlas s Lukášem.
Petr Procházka: Taky souhlas s Lukášem, je to ekonomičtější.
Jiří Snížek: Herman tvrdí, že je to na operák.
Tomáš: Jsou to 4 roky stará auta, ty nebudou asi na operák.
Petr Tomáš: Potřebuju objet všechny zdravotnický zařízení v kraji a moc nevím jak to udělám, než za svoje.
Ondřej: Je to nestandardní, že by to bylo na operák a stálo by za to se na to podívat.
Lukáš: Použijte sdílené služební vozy, určitě tam musí být.
Jirka: Ano, jsou tam i s řidiči.
Martin Karim: Náhrada je 4,2 Kč + spotřeba. Je to ke zvážení, mohli bychom se zviditelnit.
Lukáš: Přijde mi přehnaný za každou cenu "chodit v teplákách, protože jsou levnější".
Martin: V rozpočtu chybí 2 mld.
Daniel Netušil: Petr nemá nárok na služební auto, to mají jen uvolnění. Jestli se budeme budeme bavit o ušetření, tak se můžeme bavit o tom, že možná nepotřebujeme ani 18 uvolněných zastupitelů.
Vašek: Lidi vám budou těžko věřit, že lidi si mají utahovat opasky a pak je tam tolik zastupitelů.
Jirka: Martin Kupka si snížil odměnu ve prospěch charity. Na koaličním vyjednání Spojenci navrhli snížení uvolněných zastupitelů, ale ne za cenu toho, že oni nebudou mít uvolněného zastupitele.

Petr Tomáš: - pokračování bodu 2
Rád bych, aby nad tím bodem "schůzka se STAN" proběhla nějaká diskuze, žádnou jsem nezaregistroval.
Jiří Snížek: teď na poslední radě jsem na plénu otevřel představenstva, jde to řešit, ale máme málo času, protože se bude hlasovat o nominacích. Chtěl jsem, aby se ODS a STAN vzdali jednoho místa a udělalo se OVŘ. Co se týče dopravy, tak je to prezentováno tak, že ty projekty jsou kofinancované z EU, a musí se dokončit v čase, abychom nepřišli o dotace.
Ondřej Petr: V tomhle byste měli být důrazní, je to důležité, už jsme se o tom bavili víkrát. Jak si to nastavíte teď, tak potom s Vámi budou tak jednat.
Tereza: Mohli bychom nastavit mediální plán, na půl roku, podle toho co budou chtít jednotliví zastupitelé udělat a medializovat to.
Dan: Na Petra Tomáše - měli bychom tam jít s tím, že to budou nominanti za Piráty. Budeme mít kontakt a spojku. Nad těmi lidmi bychom měli mít kontrolu.
Milan Krch: Není to jen páka, ale jde i o kvalitu toho kandidáta. Ještě bych okomentoval blok ODS+STAN, dejme si pozor na to kám nás sunou a pojďme to řešit, a mějme jistotu, že všechny ty dopravní projekty jsou skutečně prioritní a neodložitelné.
Petr Tomáš: Souhlasím s Danem. Dozvěděl jsem se to až minulou středu, vidím tu rovnou 1-2 lidi, kteří by tam mohli jít, ale my je máme vysoutěžené do DR.
Lucka: K materiálům, co byly minulý týden a teď půjdou do Rady. To jsou podle mě věci, které jsou již dávno připravené, to by asi ani Kupka nebyl schopen za 14 dní připravit. A další věc je ta, že Michalik říkal, že ty věci co jsou do Rady, tak jsou už v takovém stavu příprav, že by to bylo kontraproduktivní.
Petr Procházka: Myslím, že jde o to, jakou budeme mít vyjednávací pozici. Asi to nejsou všechno projekty pro ODS. Ale musíme ukázat sílu svého hlasu.
Dan: Nechci být v situaci, kdy nám budou jen říkat, že je tam vše připravené, na městě toho máme hodně. Standardně stojí dokumentace 8-10% ceny. A popř. i kofinancování. Nešly by prostředky využít lépe?
Petr Tomáš: Prosím koukněte se ve svém okolí, jestli tam nemáte nějaké vhodné kandidáty do představenstev nemocnic.
Milan Krch: Já bych chtěl, abychom nebyli ve vleku. Viz dozorčí rady, tam jme byli vnamipulováni.
Martin Karim: Když jsme v časové tísni a možná by se dalo domluvit s nominanty do DR, zdali by nešli do představenstva jiné nemocnice.
Milan Krch: Toto nedělejme, je to mediální chyták.
Petr Tomáš: Souhlasím, jediný možný přesun je u pana doktora Nechvátala. Pokud víte o lidech v jiných nemocnicích než Kladno, tak je uvítám.

4. KET Doprava + body ke schválení na radu

Petr Procházka: souvisí to s jednáním se STAN. Ty materiály, co jdou do Rady. Jsme toho názoru, že spousta projektů smrdí a je to blízko ODS. Chtěl bych vyvolat jendání se STAN, zdali budeme moct oficiálně do Kupky a ODS rejpat. Protože některé projekty nejsou podle mého názoru nejsou úplně prioritní pro rok 2021 viz Obchvat obce Zbožíčko.

5. PaRo
Milan Zelený: Jsem pro to, aby to i přes nedostatek peněz nějak fungovalo. Otázka primárně na Janu a Jirku.
Jana Skopalíková: My jsme za to bojovali, oni byli pořád proti, že to není PaRo ale fond. Chtěli jsme ponížit a zachovat. Ale nebyla s nimi řeč. Nakonec z toho vznikl ten kompromisní návrh s podporou obecních PaRo. Oni by to zrušili bez nás bez náhrady, tak alespoň něco. A že krajské PaRo v podstatě je nesmysl.
Lucie: Při debatě s Michalikem, pro něj to není otázka peněz, ale vadí mu to jak funguje (jako fond), a že kraj je specifický tím, že nemá centrum a lidi z Kolína nezajímá co se bude dělat v Mělníku. Sanovali z něj taky rozpočty příspěvkový organizací.
Tereza Vovesová: Toto jsme diskutovali, že to nebylo dobře řešené PaRo. Ale budeme to nějak medializovat, když nejsme schopni to protlačit, tak je popíchnout alespoň takto. A na Milana Krcha, jestli se koukal, že ten SW na PaRo stál 2mio.
Milan Krch: Nedostal jsem se k tomu, ale z praxe vidím, že to bylo předražené.
Tomáš Zmuda: Myslím, že podpora PaRo obcí je lepší, než krajské.
Petr Procházka: To PaRo v loňském roce nebylo dobře vedené, v Nymburce se za to vybudoval DogPark, které řešilo město.
Jana: Není úplně pravda, že by to nebylo o penězích, 50 mil je v tomto rozpočtu hodně.
Martin Martin: máme pro Vás od Jany Kolaříkové podklady k VŘ na DR KSÚS, komu to mám poslat?


:arrow: zastupitel Středočeského kraje
:arrow: uvolněný předseda Komise pro ICT a digitalizaci
:arrow: místopředseda Výboru pro zdravotnictví
:arrow: člen RT informatika
:arrow: vedoucí KET IT a chytrý kraj SčK
Pirátský profil
tel: 607 258 445
https://zmuda.cz

Uživatelský avatar
Karel.Bauer
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 159
Registrován: 04 led 2018, 15:37
Profese: ekonom
Bydliště: Praha 5
Dal poděkování: 53 poděkování
Dostal poděkování: 87 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy zastupitelského klubu Středočeského kraje

Příspěvek od Karel.Bauer »

Ahoj,
krajský PaRo je fakt nesmysl, v Praze to funguje tak, že Magistrát proplatí MČ 50% po realizaci projektu. Co to nastavit podobně?

Karel Bauer
předseda zastupitelského klubu Pirátů MČ Praha 5
předseda finančního výboru MČ Praha 5
člen finančního výboru SčK

Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2822
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 7349 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy zastupitelského klubu Středočeského kraje

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Zápis ze zasedání zastupitelského klubu Pirátů ve Středočeském kraji - mumble, stálý odkaz na zápisy https://codimd.pirati.cz/ZK_ScK

7. 12. 2020 od 19:00

Přítomni: Lukáš Kohout, Jiří Snížek, Martin Karim, Marek Řebíček, Petr Tomáš, Tomáš Zmuda, Milan Zelený, Simonta Luftová, Daniel Netušil, Jan Lička, Martin Martin, Štěpán Drtina, Lucie Cirkva Chocholová, Jana Skopalíková
Omluveni: Antonín Schejbal (Tanzánie), Petr Procházka (radio), Milan Krch
Neomluveni:

Zapisovatel: Jiří Snížek, Lukáš Kohout

Program:

1. Nový tajemník (Lukáš)
zítra bude setkání tajemníků zastupitelských klubů

2. Výsledek VŘ do DR NEMSK a.s. (Tomáš)
Zůčastnili se 4 kandidáti a vybrali jsme Miroslava Pelce, má 15 let zkušeností z finančního managementu a ředitele a také dozorční rady v městské společnosti.


3. Výsledky VŘ do DR KSÚS (Jirka)
člově je vybraný, akorát byl ten člově za Ratha v KSÚS. Takže bude muset být pod drobnohledem.
někdo? je to rejpal a teď bude rejpat pro nás. Před zastupitelstvem přije na KÚ do zasedačky, můžeme ho pogrilovat

4. Omluva za to, že nemáme lidi v představenstvech nemocnic (Jirka)
prý jsem nevšiml informace od Kašpara, že mám dát jména do předsednicev, ale mě to nějak uniklo, je to moje chyba. Poučení pro příště, musíme se si rozdělit ty věci mezi více lidí a určit vyjednávací tým před vobami.
Petra Tomas: Je to pro mě velký problém.
Dan: Je to asi 2. týdny co jsem psal na Zulipu, aby se informoval u radního pro Zdravotnictví. To je velké selhání, měli jsme odmítnout tento postup, jestli není nikde uvedeno, že jsme byli vyzváni k dodání nominantů.
Jiří: je to moje chyba, už se stalo
Dan: neznalost neomlová, reálně nám to vzalo možnost v nemocnicích cokoli prosadit.
Petr Tomáš: Mě to svazuje ruce
Jana: není možnost to ještě změnit a vymoci si nějaké lidi do těch předsednictev.
Dan: měli bychom to odmítnout, nejsme vůbec rovnoceni v koalici, pokud nemáme nikoho v nemocicích.
MZ: Souhlas s danem, nebylo to od nich fér
Dan: mělibychom se sejít, takov věci řeším v Benešově stále.
Petr Tomáš: budu velice slabý předseda
Dan: Kdy se hlasuje o představenstvech
Jiří: Nevím
Jana: Na této radě ještě ne
Jiří: a jmenuje to opravdu Rada?
Dan: Ano mělo by to tak být. Věc která mě zajímá, proč o to ty ostatní strany tolik stojí. Kromě standardní odměny, mají ještě mimořádné odměny 2x do roka.

5. Setkání před zasedáním zastupitelstva 14. prosince(Jirka)
8:00 schůzka v zasedačce
Dan: bude to jednání o rozpočtu, mělibychom se domluvit.
Lucie: Lukáš musí hned ráno obejít tajemníky a zjistit, jestli nepůjde něco přímo na jadnání, ať to víme.
Dan: Možná mám Covid-19, zítra jdu na testy.
Lucie: to je jasné, musí proběhnout schůze Klubu.
Jana: já bych si udělala ještě jednu schůzku v pátek.
Dan: já v neděli
Jana: za mě je to pozdě, to už nic nepůjde dohledat
Lucka a Simona: Za mě neděle OK.
Jirka: jsou to materiály co prošli radou
Jana: to není pravda, nekteré jsou ještě od minulé rady
Lukáš: Já vám dám seznam toho, co neprošlo vaší Radou

6. Focení zastupitelů pro ilustrace k článkům (Jirka)
Jirka: jak si to představuješ?
Ondra: Podobné jako fotky ze sněmovny, za stolem, v zasedače, v jednacím sále atp.
Já to promyslím a dám vědět jak by to bylo možné udělat. Zkonzultuju to s fotografem. A pak se domluvíme.
Jirka: také se jedná jen o 6 lidí.

7. Reportování z dozorčích rad (Jirka)
Jirka: jak to nastavíme? na školení na nás apelovali, abychom s těmi lidmi komunikovali, abychom přes ně mohli prosazovat náš program.
Dan: Rada uvidí zápisy. Pak můžeme dá depreef.
Jirka: Já bych byl pro to, aby Petr Tomáš řešil lidi za zdravotnictví a Honza Lička z a dorpavu.
Simona: Já reporty určitě udělám, pokud bude co reportovat.
Dan: Zatím jsme vypdlňovali jen dotazník, nyní nás budou informovat o tom, kdy budou schůze DR.

8. Rozdělení realizace programových bodů a způsob realizace (Jirka)
Já bych byl pro, abychom vždy mediálně prodali to, co se nám podaří prosadit. Každy by měl mít odpovědnost za nějaké programové body a kdo co předoží, tak se to bude medializovat jako jeho úspěch. Viz. Tomáš Znuda a změna jednacího řádu.
Lucka: Já bych si stanovila nějaké cíle. V lednu bych se sešla a udělala bych seznam bodů, které bude možné v této konstalaci prosadit.
Lukáš: navrhuji stanovovat si cíle na 3 měsíce a ty potom vyhodnotit, jak se podařili naplnit, vybírat cíle z backlogu.
Jirka: v pohdě, jen některé jsou dlouhodobé a některé krátkodobé. Třeba opravy silnic jsou dlouhodobé.
Lukáš: ano ale i dlouhodobé cíle lze rozdělit do dílčích cílů
Lucka: Já bych chtěla aby to byly hlavně cíle, který můžeme reálně dosáhnout.
Jirka: Ještě se nesešli ani všechny výbory.
Simona: Lenka Kozlová říkala, že bychom měli co nejdříve udělat něco viditelného, i sice malého. Ale něco realistického.
Jan Lička: My můžeme být rádi, že to Potlačí Kupka, protože my jsme tam prostě do počtu. Protože jsme se nechali zatlačit.
Lucka: Já těžko budu prosazovat něco proti Jakobovi. Za 4 roky nebudeš ty říkat opravili jsme silnice, to bude Kupka. Myslím že bychom si měli vybrat věci, které budeme moci skutečně dělat.
Petr Tomáš: Pokud máme něco dělat ve zdravotnictví, tak ať nám dají aspoň záchranku, jestli už nemůžeme do nemocinic, jinak tam budem jen do počtu.
Dan: já mám za sebou první výbor a jsem dost zklamaný, protože tam jsou všichni 8 let, a když přijdeš sám s něčím novým tak nic neprosadíš, protože tam se všichni znají a jsou spolu domluvený
Simona: My na školském výboru máme připravené věci co cheme prosadit a pokud se to nebude dařit, tak to budeme medializovat.
Jan Černý: Když budu chtít aby se něco reálně stalo, tak to bude chtit schůzku ve formátu já, Jirka, Jana a Michalík. Přes výbor to prosadit nepůjde, musí se to řešit přes komise. Prosazovat to přímo tímto způsobem, ne přes výbory.
jan Lička: Souhlas
Jirka: Stan deklaruje, že ty výbory chce využívat, ODS ne. Já svojí agendu posílám na výbor.
Petra Tomáš: dotali jste nějaké podklady k projednání na výborech od gesčního radního? My jsme nedostali nic.
jan Lička: my jsme dostali 7 bodů.
Lucka: Petře, ta referentka ti řeka co, ohledně agendy?
Petr Tomáš: Já se ptal radního, ten řekl že nic, a z odboru mi taky nic nedali.
Lucka: To jezvláštní, já jsem z odporů poařících k výboru dotala podklady, které máme na výboru řešit. A radního jsem ani nepotřebovala. Koukals do tidů na zastupitelstvo, jestli je tam něco na zdravotnictví?
PT: Ještě ne. Paní z odboru mi řekla, že výbor je prý na nic.
Jirka: v Lednu bychom mohli udělat teambuilding a tam si připravíme strategii plnění programu.
Lucka: to bude dobrý. Určitě musíme probrat i meziresortní záležitosti.
Jiří: to bude úkol na nové předsednictvo a tajemníka toto naplánovat

9. Poděkování Janě S. za systém distribuce materiálů na zasedání Rady kraje (Jirka)
Jirka: Děkuju, funguje to skvěle. Díky Janu Ličkovi, který toho má hodně. Podařilo se řešit Zbožíčko na radě.

10. Nastavení systému komunikace s nepirátskými radními a předsedy výborů (Jirka)
Jirka: nejefektivnější je přes schůzky s radními

11. Setkání se STAN kvůli zdravotnictví a výběrovému řízení na ředitele KSÚS (Jirka)
Potřeboval bych určitě Jana Ličku (výběrko) a Petra Tomáše (zdravotnictví) na schůzce se STANem. Potřebuji termín od nich a já se přizpůsobím.
Pátek 9:00 ještě upřesníme popř. 14:00, domluvíme s Michalíkem, nevím jak bude moci Kašpar
Na té schůzce by bylo dobré aby byl i Ondra Petr, abchom se spravedlivě dělili o mediální prostor.

12. Setkání předsedů zastupitelských klubů, čtvrtek 10. prosince od 16:00 (Jirka)
Já tam jdu ve čtvrtek, pak to bude řešit už nový předseda. Pokud byste měl někdo něco co bych jim měl říct.
Lucie: příští příprava rozpočtu musí proběhnout v koalici a stanovení priorit a ne formou jednotlivých separé schůzek s finančním radním. Bez toho aby byl vidět rámec celého rozpočtu. Nejdříve stanovit rámec a pak vyjednávat jednotlivé gesce.
Jirka: sejdeme se na začátku prázdnin a stanovíme priority za jednotlivé koaliční partnery a na základě toho to odbory začnou připravovat.
Jan Černý: jaké mám dát zítra na finančním výboru říct stanovisko za náš Klub?
Lucka: ty stanovisko dát nemůžeš, ty můžeš navrhnout, stanovisko. Jestli do toho chceš jit, aby se o tom hlasovalo.
Jan Černý: já nemyslím stanovisko výboru, ale naše stanovisko k rozpočtu aby zaznělo na výboru.
Petr Tomáš: já určitě budu mít emotivní výstup na zastupitelstu o rozpočtu. Já s tím mám etický problém s tím sebráním rezerv.
Jana: oni argumetnují tím, že to pak vrátí
Tomáš: nevátí, je to blbost, vezmou investice a dají je do provozu
13. Žádost o proplacení dovolené bývalým radním (Jirka)
Cinka 29
Draxler 24,5
Herman 32
Horčička 32
Hubený 32
Řihák 32
Seidl 32
Štefek 29

návrh usnesení - zastupitelstvo neschvaluje
hlasujte PRO, protože stanovisko je NESCHVALUJE
14. Termíny zasedání krajského zastupitelstva (Jirka)
Každé poslední pondělí v měsíci od 10:00, tj. 25. ledna, 22. února, 29. března, a tak dále
je to dohoda na první půlrok
15. Rozdělení bodů na zastupitelstvo (Jirka)
KRAJSKÝ ÚŘAD A SAMOSPRÁVA – SAMOSPRÁVA – Zastupitelstvo - Návrhy materiálů pro jednání Zastupitelstva https://www.kr-stredocesky.cz/web/urad/ ... upitelstva
aktuálně 72 bodů
Jirka: lukáš zpracuje, co bylo na radě a dá jak jsme hlasovali, a co je z bývalé rady a to budeme muset projít.
Nebojte si brát přestávky na poradu klubu.
Lucka: já bych byla ráda bychom hlasovali informovaně a na schůzce před zastupitelstvem každý řekl, ke svému bodu řekl svůj postoj k němu.
Jirka: já bych síš ten čas který je cenný věnoval věcem, kde není shoda.
Jana: To bychom neměli dělat ráno, to už je pozdě.
Lucka:
Dan: Podle mě je naší poviností se alespoň obecně seznámit se všemi body. Chápu že ne všichni mají na to kapacitu.
Petr Tomáš: souhlas s Danem, buď bych tomu měl rozumět a nebo by mi to měl někdo vysvětlit.
Lucka: já neříkám diskutovat o každém bodě. Ale aby odpovědný zastupitel shnul 2 větami jak a proč bychm měli hlasovat.
Lucie: chtěla bych, aby si celý klub odhlasoval jaký mode zvolíme pro projednávání tisků. Lukáš by to měl zpracovat.
Dan: měli bychom mít dovysvětlení k jednotlivým tisků od radních a informace z rady
Jana: to tam je, já to tam píšu
Jirka, já tam taky píšu, ale ptejte se, když vám nebude něco jasné.
Jirka: rád bych pro načítání tisků využil i lidi z výborů a chtěl bych s nimi udělat schůzku někdy v únoru.
Lucka: mě bylo řečeno, že když budou výbory jednou za měsíc, tak tam nebudeme mít co dělat.
Dan: já to nebudu stíhat jednou za měsíc.
Dan: ještě k rozpočtu: projde-li kompenzce, tak bychom se měli rvát o svoje gesce, aby si to zase nerozdělili mezi sebou bez nás
Lucka: Michalíka

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Odpovědět

Zpět na „Zastupitelstvo - Středočeský kraj“