Krajske volby 2020 - nominace Romany Körösi na čelo kandidátky

Moderátoři: KoKS Moravskoslezský kraj, PKS Moravskoslezský kraj

Podporuji nominaci Romany Körösi na čelo kandidátky do krajských voleb 2020

Anketa končí za 31 pro 2019, 11:25

Pro
18
58%
Proti
6
19%
Zdržuji se
7
23%
 
Celkem hlasujících: 31 - Celkem hlasů: 31

Uživatelský avatar
David.Witosz
Republikový výbor
Příspěvky: 339
Registrován: 06 dub 2017, 07:54
Profese: inženýrský geodet
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 359 poděkování
Dostal poděkování: 858 poděkování

Re: Krajske volby 2020 - nominace Romany Körösi na čelo kandidátky

Příspěvek od David.Witosz »

Zdravím.
Dovolím si za sebe doporučit 5 kandidátů na pozici 2-5 a jednoho černého koně. Snad mi mimoostravští odpustí, že za sebe doporučím zejména Ostravaky ;)

Romanu jsem více poznal při volební kampani v komunálu 2018. Vždy mne u Pirátů drželi lidé kteří z humorem a nadhledem jsou ochotni udělat něco pro společnou věc a to s lehkostí která mnoha lidem tak strašně chybí. Romana tedy za mne jednoznačně palec hore a držím palce ve volbě ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Witosz za příspěvek:
Romana.Korosi
Hledejme vzdělání, právě proto, že cit je slepý, musíme mu svítit rozumem. Vzdělání hledejme praktické, ale také všeobecné a filosofické. Dnes zejména je také třeba vzdělání historického, politického. Mravnost dnes znamená do veliké míry mravnost politickou. Nedělejme rozdílu mezi politikou a mravností.
Uživatelský avatar
Romana.Korosi
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 85
Registrován: 17 led 2018, 10:48
Profese: Výkonná Asistentka
Dal poděkování: 1131 poděkování
Dostal poděkování: 96 poděkování

Re: Krajske volby 2020 - nominace Romany Körösi na čelo kandidátky

Příspěvek od Romana.Korosi »

Zuzana.Klusova píše: 26 lis 2019, 23:50 Ahoj, ráda bych všem nominovaným položila tytéž otázky, ať si usnadníme grilování. Tady jsou:

1) Proč bchom měli na čelo kandidátky zvolit právě tebe?
2) Jaká je tvá motivace kandidovat právě do kraje?
3) Jsi členem strany? Pokud ano, jak dlouho a co tě motivovalo k nalodění? Pokud ne, ztotožňuješ se zcela s programem Pirátů? Případně kde nejsi úplně v souladu.
4) Jakou gesci bys chtěl mít na starost, čemu rozumíš, co tě zajímá?
5) Se kterou z politických stran na kraji si dokážeš představit koalici?
6) Pokud nebudeš zvolen na čelo kandidátky, hodláš se i přesto zapojovat do kampaně?

Děkuji za odpovědi.
Ahoj omlouvám se za zpoždění, zaskočila mě dost vážná nemoc v rodině
1) Proč bchom měli na čelo kandidátky zvolit právě tebe?
Plně se ztotožňuji s pirátským programem, jsem připravena pomáhat lidem v obtížné sociální situaci ,díky svým osobním zkušenostem dokáži komunikovat s takovými lidmi, jsem týmový hráč .
2) Jaká je tvá motivace kandidovat právě do kraje?
Nemám žádnou politickou funkci , mám tedy prostor se věnovat práci pro kraj, jsem pracovitá, nebojácná a cílevědomá.
3) Jsi členem strany? Pokud ano, jak dlouho a co tě motivovalo k nalodění? Pokud ne, ztotožňuješ se zcela s programem Pirátů? Případně kde nejsi úplně v souladu.
Ano jsem členkou od ledna 2018. Motivace byla jak jsem se již zmínila ,má nespokojenost a poté osobní setkání s Piráty na schůzích. To mne přesvědčilo ,že politika není o mocných lidech, že se to dá dělat i jinak a stále to tak s Piráty vnímám, účastnila jsem se Pirateconu v Praze a tolik úžasných lidí na jednom místě byl pro mě balzám a neskutečný náboj energie něco dělat, něco změnit.
4) Jakou gesci bys chtěl mít na starost, čemu rozumíš, co tě zajímá?
Zajímám se o sociální politiku, problematiku bydlení v obci . Sociální politika je základ pro stabilitu společnosti, člověk má právo na dostupné, kvalitní a důstojné bydlení. Např. vyhlašováním bezdoplatkových zón, neřeší problém chudých lidí ani lokálné, problém se prohlubuje a byznys s chudobou kvete dál. Kraj má prostor pro účinnější strategické plánování, schází podpora či výstavba sociálních bytů. Schází konkrétní sociální služby a ty stávající nejsou kvalině oceněny.
Stárnutí obyvatelstva je taky velké téma.
5) Se kterou z politických stran na kraji si dokážeš představit koalici?]
Mno.. to je těžká otázka, s kým určitě NE ,to vím. :) Bude hodně záležet na jejich programu a také na osobnostech, které strany nabídnou. Pokud tedy musím popustit uzdu své fantazie :D , byla by to zřejmě KDU-ČSL, nebo STAN.
6) Pokud nebudeš zvolen na čelo kandidátky, hodláš se i přesto zapojovat do kampaně?
Ano hodlám , pokud neuspěji a budu někde "dole" i tak je to pro mne čest se zůčastnit a na mém entuziasmu to neubere.
Děkuji všem za podporu a BE PIRATE ;) !

Nezískáš zkušenost na klidném moři.

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4107
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 794 poděkování
Dostal poděkování: 4097 poděkování

Re: Krajske volby 2020 - nominace Romany Körösi na čelo kandidátky

Příspěvek od Ondra.kl »

Zdar! Mám pár dotazů:

- nezapojuješ se do pirátské vnitrostranické diskuze. Proč? Plánuješ v tom něco změnit?
- jaký máš názor na viditelnost hlasujících ve vnitrostranických hlasováních? viewtopic.php?f=350&t=49982
- jaký názor máš na podporu profesionálního sportu z veřejných peněz? viewtopic.php?f=1224&t=48628
Uživatelský avatar
Romana.Korosi
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 85
Registrován: 17 led 2018, 10:48
Profese: Výkonná Asistentka
Dal poděkování: 1131 poděkování
Dostal poděkování: 96 poděkování

Re: Krajske volby 2020 - nominace Romany Körösi na čelo kandidátky

Příspěvek od Romana.Korosi »

Daniel.Galuszka píše: 02 pro 2019, 12:44
Romana.Korosi píše: 29 lis 2019, 13:52 Ahoj Dane, díky za otázku, výše zmíňované bylo myšleno co mě zajímá osobně.
Aha, díky za vysvětlení. Proto se zeptám jinak. Co bys chtěla prosazovat? V čem se realizovat? Zajímají mě spíše konkrétní věci - vize, cíle, strategie, projekty.
Ahoj Dane,
díky za další upřesňující dotaz :) Chci prosazovat dostupné bydlení. Ochrana bydlení je jedním ze základních práv člověka a dle mezinárodních smluv, kterými je Česká republika vázána, je zřejmé, že tato povinnost státu, tudíž i kraji náleží. Kraj má prostor pro systematické komunitní plánování. Současně řešení sociálního začleňování je z velké části v rukou obcí.

Vytvořit systém bydlení tak, aby člověk, který žije v nevyhovujících podmínkách, měl možnost své bydlení změnit. Je potřeba zajistit, aby systém správy a přidělování sociálních bytů, byl pro sociálně slabé nájemníky prostupný „dovnitř i ven“, tj. aby při řádné správě a platební morálce bylo umožněno zlepšit svou situaci, (opustit ubytovnu, vyloučenou lokalitu atd.) Ke snížení počtu osob sociálně vyloučených ,je nutné jejich zapojení do společnosti.
Což se povedlo v projektu Koncepce sosiálního bydlení, který by měl kraj podporovat a rozšiřovat.
Z příkladů dobré praxe ještě mohu uvést projekt "Za lepší bydlení v Dobré Vodě" Projekt realizovalo občanské sdružení Český západ, věnující se komunitní práci a zvyšování vzdělanosti místních obyvatel, komplexní řešení jejich problémů. Díky realizaci projektu se stali nájemníci svědky i realizátory zásadní proměny jejich obydlí.

Ze strany bytového a sociálního odboru není součinnost. Je nutná spolupráce všech zúčastněných složek (sociální odbor, odbor výstavby, investic a správy majetku,…) a ostatních poskytovatelů sociálních služeb.
1.Kraj by měl garantovat transparentní disponování s byty v obecním fondu.
2. Vytipování vhodných pozemků pro výstavbu
3 .Vytipování vhodných objektů pro rekonstrukci
4. Intenzivní sociální programy
5. Terénní sociální práce
Prioritní skupiny pro získání dostupného bydlení, které je potřeba podpořit a brát v úvahu jsou senioři, zdravotně postižení, samoživitelky a samoživitelé.
S dostupným bydlením souvisí spousta dalšího, uvedla jsem jen část co mi přišla na mysl. Pokud nestačí , ptej se , rozpíšu se s radostí více. :D

Nezískáš zkušenost na klidném moři.

Uživatelský avatar
Romana.Korosi
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 85
Registrován: 17 led 2018, 10:48
Profese: Výkonná Asistentka
Dal poděkování: 1131 poděkování
Dostal poděkování: 96 poděkování

Re: Krajske volby 2020 - nominace Romany Körösi na čelo kandidátky

Příspěvek od Romana.Korosi »

Ondra.kl píše: 08 pro 2019, 11:17 Zdar! Mám pár dotazů:

- nezapojuješ se do pirátské vnitrostranické diskuze. Proč? Plánuješ v tom něco změnit?
- jaký máš názor na viditelnost hlasujících ve vnitrostranických hlasováních? viewtopic.php?f=350&t=49982
- jaký názor máš na podporu profesionálního sportu z veřejných peněz? viewtopic.php?f=1224&t=48628
Ahoj,
- nevím, kterou vnitrostranickou diskusi máš konkrétně na mysli,vyznat se ve vláknech na fóru , je pro mne někdy obtížné. a zaplňovat opakováním něčeho , co už někdo napsal, mi přijde zbytečné, tudíž svůj názor , souhlas podporuji "palcem".
- videlnost hlasování
jako výhodu vidím, že si ověřím, zda jsem odhlasovala správně a v pořádku, no a viditelnost hlasujících viditelná je, tudíž nechápu na co se ptáš :) ?
- podpora profesionálního sportu z veřejných peněz
nevidím moc dúvod z veřejných peněz podporovat profesionální sport . Např. fotbalová utkání , kde se fanoušci plní agrese mezi sebou perou a kde je potřeba obrovský policejní dozor, mi jako přínos pro společnost nepříjde.

Nezískáš zkušenost na klidném moři.

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4107
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 794 poděkování
Dostal poděkování: 4097 poděkování

Re: Krajske volby 2020 - nominace Romany Körösi na čelo kandidátky

Příspěvek od Ondra.kl »

Romana.Korosi píše: 08 pro 2019, 12:37- nevím, kterou vnitrostranickou diskusi máš konkrétně na mysli,vyznat se ve vláknech na fóru , je pro mne někdy obtížné. a zaplňovat opakováním něčeho , co už někdo napsal, mi přijde zbytečné, tudíž svůj názor , souhlas podporuji "palcem".
Tak nějak obecně. Na fóru máš 27 příspěvků ... v MSK. Nicméně palcuješ všude možně. Tedy za me OK.
Romana.Korosi píše: 08 pro 2019, 12:37 no a viditelnost hlasujících viditelná je, tudíž nechápu na co se ptáš :)
Mno právě, jestli by to tak být mělo nebo nemělo být a proč.
Uživatelský avatar
Veronika.Murzynova
Zahraniční odbor
Příspěvky: 689
Registrován: 02 lis 2017, 14:59
Profese: Expertka na energetickou transformaci
Bydliště: Lesní 800, 73514 Orlová - Lutyně
Dal poděkování: 1325 poděkování
Dostal poděkování: 1335 poděkování

Re: Krajske volby 2020 - nominace Romany Körösi na čelo kandidátky

Příspěvek od Veronika.Murzynova »

Díky za otevření tématu dostupného bydlení - vím, že se tomu u Pirátů věnuješ od té doby, co jsi poprvé vstoupila do (staré) OPiCe, a tvůj aktivismus a nadšení je pro mě vždycky velkou inspirací. Věřím, že do krajského zastupitelstva a případné komise bys vnesla ten správný vítr. Budu držet palce ve volbě a potkáme se v kampani :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Veronika.Murzynova za příspěvek:
Romana.Korosi

Místopředsedkyně evropského Pirátstva.
Eurofederalistka. Podporuji myšlenky.
"What doesn't kill you, only makes you.... stranger."

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty a nominace“