Výkaz práce europoslankyně - Markéta Gregorová

Moderátoři: Evropsky parlament - asistenti, Senat - senatori, Evropsky parlament - poslanci

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Výkaz práce europoslankyně - Markéta Gregorová

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Nejdůležitější body mé činnosti, odteď v nepravidelných intervalech v tomto vlákně. Důležitost bodů je čistě subjektivní, většina přednášek, účastí na diskuzích a komunikace s občany vynechána, jelikož bych tento výkaz ráda měla "politický" ve smyslu odvedených výkonů. Informování občanů a přednášení všude možně považuji za samozřejmost, ať dělám cokoli. .) Dalšími zdroji mé práce jsou samozřejmě Evidence kontaktů, můj YouTube kanál či FB stránka.

Výkaz neberte jako úplný souhrn veškerých mých aktivit v měsíci.

Červen 2019
  • Vyjednávání frakce a pozice v ní (výbory, delegace, funkce)
  • Založení delegace European Pirates
  • Výběrová řízení na první členy týmu
  • Začátek práce ve frakci - dojednávání požadavků na potenciálního předsedu/-kyni Komise a Komisi jako takovou
  • První setkání s Puigdemontem a podpora katalánských Pirátů
Červenec 2019
  • Vyjednávání funkcí ve výborech (již individuální)
  • Grilování a tvorba pozice k Ursule von der Leyen
  • Interpelování Rady ve věci zákazů letů z Ruska do Gruzie
  • Rozjetí YouTube kanálu
Srpen 2019
  • Europoslanecké prázdniny, pokračování ve výběrkách
  • Dovolená v Gruzii, proměněná v (dlouhotrvající) lobbing proti borderizaci a informování lidí o situaci tam
Září 2019
  • Konference o společné zahraniční a bezpečnostní politice v Helsinkách
  • Vytyčování témat ve výborech, pokračování ve vyjednávání v rámci frakci
  • Intenzivní navazování prvních kontaktů, např. Svaz průmyslu a obchodu či gruzínští představitelé
Říjen 2019
  • Začátek přednášení na školách - Roudnice nad Labem a mostecké gymnázium <3
  • Podání interpelace na Radu ve věci turecké agrese proti Kurdům
  • Tzv. Green retreat v Londýně - setkání celé frakce a vytyčení krátkodobých i dlouhodobých cílů frakce v tomto složení
  • Grilování kandidátů na komisaře (Borell, Hogan), vyjednávání
  • Dotahování pohovorů
Listopad 2019
  • Účast na Podujatie k Fakenews (Euractiv) - přednášení a diskuze o dezinformacích
  • Pokračování grilování kandidátů na komisaře (Varhelyi), vyjednávání, hlasování o Komisi
  • Přebrání vyjednávání k e-commerce směrnici, první schůzky
  • Zasedání Evropských Pirátů v Miláně a volba nového předsednictva
  • Setkání s Leonidem Volkovem, pravou rukou ruské opozice - z toho vyplynula nakonec prosincová návštěva Moskvy
Prosinec 2019
  • Návštěva Moskvy a ruských Pirátů - konference o svobodě Internetu
  • Zasedání delegace Euronestu v Tbilisi (Gruzie) - setkání s parlamentními zástupci i zástupci občanské společnosti, odhlasování strategie spolupráce
  • Organizace konference "Defense and Drones" (Obrana a drony) v Evropském parlamentu pro odbornou veřejnost a stakeholdery
Leden 2020
  • Podání interpelace na Komisi ohledně vývoje obranných technologií pod Evropským obranným průmyslovám vývojovým programem (EDIDP)
  • Podání interpelace na Komisi ve věci tzv. gene drives
  • Účast na konferenci Rozhoduj o Evropě v Bratislavě, která je více workshopem fungování institucí EU, než standardní konferencí, pro mladé lidi
  • Příprava postoje a briefingu k Brexitu
  • Tisková konference s katalánskými Piráty
Únor 2020
  • Účast na Mnichovské bezpečnostní konferenci
  • Příprava postoje a briefingu k EU-Vietnam obchodní dohodě (EVFTA)
  • Pozorování slyšení v Londýně o vydání Juliana Assange
  • Příprava názoru výboru INTA (mezinárodní obchod) na progres v asociační dohodě s Gruzií (zpravodaj)
  • Příprava názoru výboru AFET (zahraniční věci) na totéž (stínový zpravodaj)
  • Meziparlamentní setkání Gruzie a EP - příprava pozměňovacích návrhů k závěrečné zprávě, vyjednávání
  • Tvorba otevřeného dopisu gruzínské vládě

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkaz práce europoslankyně - Markéta Gregorová

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Březen 2020
  • Dokončení rezoluce ohledně situace v Gruzii - bohužel zatím nehlasováno kvůli vyvolání výjimečného stavu
  • Vedení schůzky stínových zpravodajů k názoru na stav dohod ve Východním partnerství (výbor INTA - mezinárodní obchod)
  • Začátek aktivit v souvislosti s tématem sledování (surveillance) a soukromí - článek pro Forbes, rešerše stavu v různých zemích ve vztahu ke covid-19 a potenciálních hrozeb, plánování webináře
  • Příprava dalšího názoru ohledně asociačních dohod - tenokrát konkr. pro Gruzii (za INTA)
  • Vyjednávání s frakcí ohledně migračního stanoviska a příprava naší alternativní pozice
  • Bonus: Vzdělávací stream o EU na CovidEdu .)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvek:
Petr.Vileta

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkaz práce europoslankyně - Markéta Gregorová

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Duben 2020
  • Tvorba a připomínkování zprávy k Implementaci asociační dohody EU-Gruzie
  • Tvorba přehledu kroků pro EU souvisejících s covid-19.
  • Článek k ekonomickým dopadům krize.
  • Práce na pozměňovacích návrzích k reportu v SEDE: Rámec etických aspektů umělé inteligence, robotiky a souvisejících technologií
  • Začátek řešení čínského vměšování do zprávy EU o dezinformacích (Borrell Gate), zmíněno i v Politico
  • Podílení se na tvorbě dezinformační části programu do PSP.
Květen 2020
  • Několik vyjednávacích kol k reportu o Doporučení EU k summitu Východního partnerství (stínová zpravodajka)
  • Práce na reportu týkajícího se etických aspektů umělé inteligence (za výbor SEDE - bezpečnost a obrana)
  • Práce na reportu ve výboru AFCO "Situace základních lidských práv v EU - výroční zpráva"
  • Zaslání dopisu americkým senátorům ohledně tzv. EARN IT Act
  • Spolupodepsání výzvy a vysvětlení hrozeb zákona o národní bezpečnosti v Hong Kongu
  • Vyjednávání v předsednictvu Euronest delegace o podobě stanoviska vůči přidrženým zemím v době pandemie
  • Podílení se na tvorbě dezinformační části programu do PSP.
  • Bonus: Streamování o dezinformacích (v EN)
Červen 2020
  • Dotažení reportu o Východním partnerství až na plenárko - prošel. Více detailů v tiskovce.
  • Draftování stanoviska za pomoci EZO týmu k situaci v USA.
  • Na plenárním zasedání se řešila dohoda EU-UK, zatím žádný posun, vydala jsem k tomu komentář.
  • Několik kol vyjednávání reportu o progresu v Gruzie v rámci asociační dohody s EU
  • Práce na reportu za výbor SEDE ohledně umělé inteligence a mezinárodního práva
  • Interpelace Borrella na slyšení (neodpověděl) a zaslání písemných dotazů, týkajících se jeho obvinění zaměstnankyně z toho, že leakuje informace (viz výše duben - lobbing čínských diplomatů)
  • Workbuilding českých europoslanců nad záležitostmi uvnitř delegace i propagací směrem vem
  • Setkání s velvyslankyní Moldavska (videohovor)

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkaz práce europoslankyně - Markéta Gregorová

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Červenec 2020
  • Založili jsme Speciální výbor pro zahraniční vměšování a dezinformace a já se stala jeho členkou a následně i koordinátorkou. Na základě toho jsme odsouhlasili témata studií i řečníky na následující měsíce, a bude připraven po roce fungování výstup, který by se měl stát základem pro Komisi a legislativu.
  • Po odchodu předchozího zpravodaje se mi podařilo získat zpravodajství legislativy o zboží dvojího užítí.
  • Dotáhla jsem zprávu ke stavu vztahů EU a Gruzie za výbor pro mezinárodní obchod.
  • Tento měsíc začaly prázdniny, které v kombinaci s covidem omezily množství aktivit.
Srpen 2020
  • V Bělorusku proběhly volby a začala krize. Uspořádali jsme spolu s dalšími lidmi demonstrace, vydali prohlášení i popis situace a podpořili sankce na Lukašenkův režim. Byla jsem i na slyšení v Parlamentu se Světlanou Tsichanovskou. V obdobném duchu to probíhalo i další měsíce.
  • Vybrala jsem projektového manažera pro kampaň týkající se dezinformací a začali jsme s jejím plánováním.
  • Vydala jsem shrnutí roční práce, respektive důležitých bodů a vysvětlení, jak taková práce vypadá a co je podstatné.
  • Marcel inicioval dopis na podporu pardonu pro Snowdena, ten jsem připodepsala a více medializovala roli whistleblowerů.
  • Pokračovaly parlamentní prázdniny.
Září 2020
  • Rozjela se oficiální osvětová kampaň o dezinformacích, na čtyři měsíce. Začali jsme psát pravidelné články na můj web, naplánovali jsme konferenci s experty a další kroky osvěty.
  • Září se neslo hodně v duchu Číny - mj. proto, že se rozhodla České republice vyhrožovat. Iniciovala jsem tak otevřený dopis Vysokému představiteli, aby toto za EU odsoudil. Také jsem k tomu interpelovala čínského velvyslance.
  • Vydala jsem vyjádření k vojenské misi v Mali s ohledem na účast českých vojáků.
  • Rozhořel se konflikt k Náhornímu Karabachu, vydala jsem tedy tiskovou zprávu a spolupodepsala apely na Radu a Vysokého představitele.
  • Obnovilo se slyšení s Julianem Assangem. Nebyli jsme ten den připuštěni ke sledování online, ačkoli to původně možnost byla, natočili jsme tedy video a sledovala jsem proces skrze reporty, které nám pravidelně dodával soud.
  • Proběhlo vyjednávání k legislativě dvojího užití, konkr. trialog (Rada, Komise, Parlament), kde jsem byla vyjednavač za Parlament. Prosadili jsme silnější vymahatelnost u transparence a širší definice šmírovacích technologií.
  • Spolupodepsala jsem návrhy usnesení k Bělorusku, Rusku s ohledem na případ Navalného i k tureckým zásahům ve Středozemí a participovala na přípravě na plenární zasedání.
Říjen 2020
  • Pokračovaly technické schůzky k legislativě dvojího užití a další vyjednávání. Pokusila jsem se popsat důležitost této legislativy ve shrnujícím článku.
  • Boje v Náhorním Karabachu pokračovaly, došlo k dalšímu vyjádření a vystoupení na plenárním zasedání, komunikovala jsem s diasporami Arménie i Ázerbajdžánu.
  • Proběhla několik týdnů připravovaná konference, zkomplikovaná lockdownem a opatřeními. Byla však nakonec úspěšná a zde je z ní záznam.
  • Iniciovala jsem a předala otevřený dopis krymským politickým vězňům, s ohledem na to, že jim pozornost médií a veřejnosti pomáhá získat léky či ve vězení přežít.
  • Dokončila jsem práci na zprávě o obchodních vztazích mezi EU a Ukrajinou za výbor pro mezinárodní obchod.

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkaz práce europoslankyně - Markéta Gregorová

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Listopad 2020
  • Podařilo se mi dokončit čtyři roky trvající vyjednávání na legislativě o exportu zboží dvojího užití! Výsledek není samozřejmě dokonalý, protože členské státy se budou vždycky bránit, ale je to značný posun z hlediska lidských práv a vývozu evropského zboží, které se dá použít ke šmírování a potlačování lidských práv, do rukou diktátorů.
  • Pokračuji v kampani Pravda bolí - kromě konference vychází pravidelné články k tématu a koordinujeme nahrání několika videí na speciální cílové skupiny.
  • Vystoupila jsem na plenárním zasedání k pokračující situaci v Bělorusku a žádala Radu a Komisi o zvážení dalších sankcí.
  • Chystali jsme ve spolupráci se zahraničním odborem velkou konferenci o digitalizaci v pandemii, Going Digital, která proběhne 5.12.
  • Podílela jsem se na přípravě rezoluce k protestům polských žen a můžů proti zákazům potratů, která byla Parlamentem schválená.
  • Odkládám si sem i záznam na debatu KineDok, kde jsem byla pozvána k diskuzi o dezinformacích a videa studentů FAMU i diskuze byla podle mě velice dobrá! .)
  • Podepsala jsem výzvu europoslankyně Maxové vůči českým univerzitám, aby nabízely stipendia a možnosti studia běloruským studentům, vyloučenám ze škol kvůli protirežimnosti.

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkaz práce europoslankyně - Markéta Gregorová

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Prosinec 2020
  • Proběhla největší exportní konference, kde jsem jako zpravodajka legislativy zboží dvojího užití vystoupila a navázala kontakty z politického i obchodního prostředí.
  • Pokračuji v kampani Pravda bolí - vyšly poslední články a koordinujeme nahrání speciálního videa.
  • V Parlamentu jsme předali Sacharovovu cenu běloruské opozici a zúčastnila jsem se a mluvila na slyšení se Světlanou Cichanovskou i dalšími představiteli.
  • K Bělorusku jsem podnikla v prosinci dvě další akce - adoptovala jsem běloruskou vězenkyni, abych pomohla medializovat její případ a vyzvala k tomu ve Vánoční výzvě občany (a zaslala jejich dopisy do Běloruska).
  • (Snad) úspěšně proběhla plánovaná konference Going Digital, připravovaná spolu se Zahraničním odborem. Pracuje se na záznamu a titulkování jednotlivých příspěvků.
  • Byla dojednaná dohoda o Brexitu a začala tak práce na hodnocení dohody, aby se to v lednu stihlo.
  • Vystoupila jsem na plenárním zasedání k tématu dění ve Východním partnerství (Karabach, Bělorusko, volby v Gruzii,...).
  • Zúčastnila jsem se diskuze na téma 5G sítí, jejich bezpečí a kolujících dezinformacích (v EN).
  • Bonus - webinář pro Piráty i veřejnost k tvorbě zákonů v EU, doporučuji! .)
  • Bonus 2 - není to mé téma, briefovala jsem se nicméně a promluvila v Rozhlase k vakcinaci a snažím se dál dělat osvětu.

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkaz práce europoslankyně - Markéta Gregorová

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Leden 2021
  • Assange nebyl vydán do USA, vyjádřila jsem se tedy pozitivně k rozhodnutí, ale skepticky k precedentu, který nebyl o tom, zdali je nevinný.
  • Začala jsem se věnovat nadcházející dohodě EU-Čína, kterou bude muset Parlament projednat a (ne)schválit v nadcházejících měsících. Začala jsem informovat o tom, oč jde, a začala připravovat vnitroparlamentní kampaň proti dohodě. Jelikož tato dohoda bude mít dopad na unijní zahraniční politiku, diplomacii i spoustu dalšího, vystoupila jsem k tématu i v rámci plenárního zasedání, které se věnovalo primárně Hong Kongu, a připomněla, že úplně stejně špatně dopadla i EVFTA, dohoda s Vietnamem.
  • V rámci kampaně Pravda bolí jsem vydala dva další výstupy: Očima odborníků, tedy souhrn odpovědí na otázky týkající se rozpoznávání či boje s dezinformacemi od expertů voboru (vědeckém i komerčním, např. z marketingu). Druhým výstupem bylo dlouho slibované a připravované Deepfake video, kde jsem na příkladu Babiše ukázala, čeho jsou technologie již schopny a jak je osvěta důležitá.
  • Proběhlo několik koordinačních schůzek výboru INGE (zahraniční vměšování a dezinformace). Prodloužili jsme jeho mandát, aby bylo více možností ke zvaní expertů a více času na hlavní report. Osobně se mi povedlo prosadit k tématu čínského vměšování zástupce z českého Sinopsis, kteří tak o tomto vlivu referovali na půdě Evropského parlamentu.
  • Ke konci ledna začala gradovat situace kolem Navalného, podílela jsem se tedy na přípravě rezoluce, která jeho uvěznění odsuzovala. Připojila jsem se také k apelu na Vysokého představitele, aby namířili sankce na vytipované oligarchy.
  • Na základě zpřísnění potratového zákonu v Polsku jsem interpelovala Radu EU, jak se budou členské státy chovat k Polkám, které přijedou do zahraničí podstoupit potrat; na odpověď čekám.
  • Pokračují technické rozhovoryo eportu zboží dvojího užití mezi zástupci EU (já, Komise), Američany a Japonci, zatím ve fázi interních diskuzí.
  • Zúčastnila jsem se množství diskuzí a veřejných vystoupení, ale nebudu sem odkazovat všechny; jde jen o záznam aktivity.
  • Bonus - webinář pro Piráty i veřejnost v rámci PO e-leraningu na téma Co dělají europoslanci, pokud vám tato shrnutí nestačí! .)

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkaz práce europoslankyně - Markéta Gregorová

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Únor 2021
  • Stala jsem se stínovou zpravodajkou za výbor INTA (Mezinárodní obchod) pro report pojmenovaný cca (hrubě to překládám): "Tvarování digitální budoucnosti Evropy: odstraňování bariér fungování jednotného digitální trhu a zlepšování využívání umělé inteligence pro evropské zákazníky". Proběhlo několik koleček vyjednávání, pozměňovacích návrhů a také hlasování v rámci výboru. Ačkoli název zní optimisticky, EPP do toho nacpalo spoustu nepřijatelných poznámek o využívání (zneužívání) dat uživatelů pro byznys, byla jsem tedy nakonec proti reportu.
  • Skončila oficiálně kampaň Pravda Bolí, dělající osvětu o dezinformacích, a to úspěšným videem #ZaSebe, které skrz seniory varuje před řetězovými e-maily. tiskovka k tomu tu.
  • Uspořádala jsem na půdě Evropského parlamentu konferenci na základě studie o dovozu nelegálních zbraní z balkánských zemí (starých, např. z jugoslávské války ještě) a jejich použití při terorismu v Evropě i mimo ní, účastnil se i náš poslanec Jan Lipavský.
  • Proběhl Den solidarity s Běloruskem - ve spolupráci se zahraničním odborem jsme spustili web a také s radnicemi a kraji vyvěšovali běloruské vlajky. Proběhly debaty se zástupci běloruské i expertní společnosti, za což velký dík patřík Vaškovi Vislousovi.
  • Interpelovala jsem Radu a Komisi, co se týče zákazů potratů v Polsku, spolu s Frantou Kopřivou jsme uspěli s nátlakem na Ministerstvo zdravotnictví a taky s Lydií Bartošovou jsme spustily osvětovou kampaň v podobě webu a plakátků ke stažení s hlavními argumenty proti ilegalitě potratů, To jest wojna.
  • Vyzvala jsem k odstoupení šéfa unijní diplomacie, Josepa Borrella, za jeho ostudnou návštěvu v Rusku, kdy selhal diplomaticky i nezvládl podpořit silné teze EU o podpoře Navalného.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkaz práce europoslankyně - Markéta Gregorová

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Březen 2021
  • "Moje" legislativa o zboží dvojího užití a jejich vývozu aurotirářům prošla Parlamentem. Měla podporu 93 % hlasujících a vystoupila jsem i se závěrečnou řečí. Velká radost!
  • S Klárou Kocmanovou jsme si vzaly pod křídla evropskou občanskou inciativu za zákaz biometrického sledování, Reclaim Your Face a oficiálně spustily českou variantu kampaně. Já přispívám mediální pomocí a nějakými články, hl. osobou je Klára.
  • S Lydií Bartošovou jsme spustily osvětovou kampaň v podobě webu a plakátků ke stažení s hlavními argumenty proti ilegalitě potratů, To jest wojna.
  • Pokračovala činnost ohledně Gruzie a její vnitrostátní krize. Spolu s Evropskými hodnotami jsme pořádali setkání se zástupci občanské společnosti, neustále mluvím s oběma stranami, mluvila jsem s velvyslancem v Tbilisi, debatovali jsme o Gruzii na plénu a chystám interpelaci s vyjednavačem za EU, Danielssonem.
  • Nezávisle na tom probíhaly celý měsíc i přípravy na tzv. Euronest Parliamentary Assembly, vrcholné setkání Evropského parlamentu s parlamenty zemí Euronestu (Gruzie, Ukrajina, Moldávie, Ázerbajdžán, Arménie), jelikož jsem v předsednictvu Euronestu, podílela jsem se na přípravách, jako jsou témata, rezoluce a zpracování výstupů mé pracovní skupiny.
  • Spolu s AMO jsem pořádala uavřený kulatý stůl o čínském vlivu, propagandě a dezinformačních aktivitách. Událost jsem také moderovala.
  • V EP jsme schválili návrh tzv. due diligence legislativy, tedy "náležité péče", která má bojovat proti nuceným pracem, pracovních táborech či dětské práci.
  • Byla jsem upozorněna na rozpor Redditu s GDPR, setkala jsem se tedy s moderátory několika evropských vláken na Redditu, co jednají s jejich právníky, dala jim nějaké rady ohledně GDPR po konzultace s poradci a pomohu jim i zadáním studie do EPRS (Výzkumná služba EP).
  • V Knihovně Václava Havla jsem byla na diskuzi o budoucnosti Krymu a Ukrajiny. Většinou sem do výčtu diskuze nedávám, absolvuju jich za měsíc hodně, ale na této je mnoho důležitých myšlenek a postojů a znamenám si to tu tedy.
  • V rámci výběrového řízení jsem vybrala projektovou koordinátorku pro novou kampaň, týkající se větší inkluzivnosti a rovných šancí v politice, která po přípravách započne v květnu.
  • Mimo práci v EP jsem i zpracovávala další programový bod mimo Dezinformace, a to Zahraniční politiku postavenou na hodnotách.

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkaz práce europoslankyně - Markéta Gregorová

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Duben 2021
  • Stala jsem se zpravodajkou za výbor pro Bezpečnost a obranu pro návrh nařízení tzv. NIS 2 (Opatření pro vysokou úroveň kyberbezpečnosti napříč EU). Jedná se o hodně důležitou legislativu, tudíž ji spolu-zpravodajuji i s kolegy z ITRE, výboru pro průmysl a obchod (výbory se musí vždy dohodnout, komu který návrh Komise připadne, a tady byl zájem příliš velký). Již proběho první připomínací kolečko, budou následovat osobní jednání.
  • Jsem stínovou zpravodajkou zprávy za tentýž výbor o kyber obranných schopnostech EU (EU Cyber Defence Capabilities), návrh jsem tedy celkem mohutně připomínkovala a brzy o pozměňovacích návrzích budeme jednat.
  • Iniciovala jsem a podílela jsem se na tvorbě rezoluce ohledně Ruska a situace na Ukrajině, s Navalným a ohledně Vrbětic. Konkr. jsem se věnovala hlavně české části, Rosatomu a odškodnění rodin obětí. Vystoupila jsem k tomu i online, jelikož jsem se ze zdravotních důvodů nemohla účastnit plenárka osobně.
  • Situace s krizí v Gruzii se konečně uklidnila a většina opozice zasedla v Parlamentu a podepsali tzv. dohodu Charlese Michela. Znamená to i propouštění politických vězňů, progres tak dál sledujeme.
  • Proběhl Euronest Parliamentary Assembly, vrcholné setkání Evropského parlamentu s parlamenty zemí Euronestu (Gruzie, Ukrajina, Moldávie, Ázerbajdžán, Arménie). Jsem místopředsedkyně delegace. Samotné shromáždění proběhlo dobře, došlo ale k problémům s předsedou delegace a jeho unilaterálním snažením si protlačit rezoluci, ačkoli jsme se již dříve shodli, že ji z časových i kvalitativních důvodů nechceme mít. Snažili jsme se tedy celý týden dosáhnout toho, aby neporušoval a nemanipuloval pravidla. Nakonec jsme uspěli, ale ještě tomu není konec, a situaci jsme eskalovali k předsednictvu Evropského parlamentu, aby zhodnotilo jeho chování.
  • Díky našemu analytickému týmu byly nahlášeny nelegální dezinformační billboardy v MsK, proběhlo k tomu několik výstupů a kritika vládního (ne)boje s dezinformacemi.
  • Projektová manažerka započala práce na mé chystané kampani politiky pro všechny (větší inkluzivita, přiblížení, otevření), pravidělně k tomu máme schůzky a nastavujeme směr. Proběhla i první focus group s tvářemi a experty českého feminismu a rovného zastoupení.
  • Bonus navíc: Probírala jsem v Nvém dni Libora Boučka konspirátory, dezinformace a covid a vyšel z toho podle mě dobrý přehled aktuálních problémů, dávám si to tedy sem.

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Odpovědět

Zpět na „Europoslanecký klub“