MS Podorlicko 1/2022 - komunální volby 2022 v Rychnově nad Kněžnou

Moderátoři: KoKS Královéhradecký kraj, PKS Královéhradecký kraj, Krajsti predsedajici, PMS Podorlicko

Uživatelský avatar
Libuse.Verisova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1200
Registrován: 07 kvě 2017, 20:47
Profese: Technik
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 634 poděkování

MS Podorlicko 1/2022 - komunální volby 2022 v Rychnově nad Kněžnou

Příspěvek od Libuse.Verisova »

Ahoj Piráti a Pirátky,
v souladu s volebním řádem zahajuji jednání ve věci primárních voleb pro volby do zastupitelstva města Rychnov nad Kněžnou.

Rychnov nad Kněžnou jde do voleb v koalici Českou stranou sociálně demokratickou a s podporou nezávislých kandidátů.
Rozprava o koaliční smlouvě bude zahájena v průběhu několika málo dní v příslušné sekci na fóru.

Která místa v tomto případě obsadí Piráti, je předmětem Koaliční smlouvy, resp. rozhodnutím Koaliční rady.

3.3 Volebního lídra nominuje koaliční rada (viz článek 4). Bude-li lídrem kandidátní listiny určen člen jednoho z koaličních partnerů, nominuje druhý koaliční partner kandidát(k)y na druhé a třetí místo kandidátní listiny. Následující místa kandidátní listiny počínaje čtvrtým místem budou v takovém případě obsazena zipově, tedy tak, že kandidát(k)y na sudá místa kandidátky počínaje čtvrtým místem obsazuje ten koaliční partner, který nominoval lídra kandidátní listiny, a lichá místa počínaje pátým místem obsazuje druhý koaliční partner.

Zastupitelstvo města Rychnov nad Kněžnou , má v současné době 21 zastupitelů, volit budeme tedy celkem 11 kandidátů.
Samostatně se volí lídr a čelo kandidátky (první 1/7 z vyhrazeného počtu míst na kandidátce patřící Pirátům).

Volební řád stanoví pro primární volby následující podmínky kandidatury - §10 VŘ a speciálně pak pro komunální volby §20a:

V primárních volbách smí kandidovat na pozici lídra a čelo kandidátky pouze člen nebo registrovaný příznivec České pirátské strany, který vystavil ve vyhrazené části webu strany svou prezentaci s fotografií, životopisem, případně osobními prioritami ve stanoveném formátu; prezentaci kandidáta může s jeho souhlasem vystavit i jiný člen nebo registrovaný příznivec.
Pro ostatní kandidáty platí pouze povinnost vystavit ve vyhrazené části webu strany svou prezentaci s fotografií, životopisem, případně osobními prioritami ve stanoveném formátu.

(1) Oblastní fórum toho oblastního sdružení, ve kterém je obec, do jejíhož zastupitelstva se volí,

a) volí lídra kandidátní listiny v primárních volbách,
b) volí čelní kandidáty a ostatní kandidáty na kandidátní listině v primárních volbách, není-li stanoveno jinak,
c) může doplňovat kandidátní listinu sestavenou v primárních volbách o další kandidáty usnesením i bez konání primárních voleb.
(2) Příslušné oblastní předsednictvo

a) organizuje primární volby,
b) má pravomoc vyjednávat volební spolupráci, není-li stanoveno jinak,
c) předkládá kandidátní listinu republikovému výboru.
(3) V případě, že nemá jít o lídra ani čelního kandidáta, nemusí být kandidát členem ani registrovaným příznivcem České pirátské strany a nevztahuje se na něj ustanovení § 10 odst. (2) písm. b).

(4) Kandidátní listinu a související koaliční smlouvu pro komunální volby s výjimkou voleb do Zastupitelstva hl. m. Prahy podepisuje předseda příslušného krajského sdružení na návrh toho, kdo organizuje dané volby.

Jednací řád

Doplněno: jednání krajského fóra se řídí naším jednacím řádem, který je dostupný na mraku.

Následně pro samotné volby platí tato pravidla:

Ve volbách za Českou pirátskou stranu smí kandidovat ten, kdo ke dni podání kandidátní listiny:

a) podepsal čestné prohlášení, které obsahuje náležitosti podle volebního zákona a souhlas kandidáta s demokratickým minimem, kodexem pro danou veřejnou funkci, pokud byl schválen a programem pro dané volby, a
b) vystavil ve vyhrazené části webu strany svou prezentaci s fotografií, životopisem, případně osobními prioritami ve stanoveném formátu; prezentaci kandidáta může s jeho souhlasem vystavit i jiný člen nebo registrovaný příznivec, a
c) nekandiduje souběžně do více funkcí, jejichž neslučitelnost stanoví zákon nebo program strany.

Kdy nebude kandidát puštěn k volbám:

Nezpůsobilému kandidátovi poskytne organizátor voleb pomoc se splněním podmínek kandidatury, je-li to možné. Pokud nezpůsobilý kandidát podmínky přesto nesplní nebo pokud mu pomoci nelze, k jeho kandidatuře se nepřihlíží. Proto nebude připuštěn k primárním volbám, nebude zařazen na kandidátní listinu, případně ho volební zmocněnec z kandidátní listiny odvolá.

Primární volby:

• Postup při primárních volbách stanoví Volební řád. Nejdříve se samostatně volí lídr kandidátky, poté jako skupina čelo kandidátky. Velikost čela je sedmina z celkového počtu osob na kandidátce ( počet osob v zastupitelstvu ). (V případě koaliční kandidátky sedmina z počtu připadajícího na kandidáty za Piráty.) Zbytek kandidátky již není nutné volit, ale lze jej doplnit usnesením, které přijme příslušné oblastní sdružení.[/list]
• V primárních volbách je přiměřeně použit volební systém pro volbu do orgánu strany voleného celostátním fórem. (Volí se tedy dvoukolově. Kandidáti, kteří v 1. kole získají podporu nadpoloviční většiny hlasujících, postoupí do 2. kola. V tomto kole jsou podle počtu získaných hlasů seřazeni a prvních N kandidátů, kde N je počet obsazovaných míst, je zvoleno.)[/list]
• V případě podání kandidátky složené jen z nezávislých kandidátů (ale podané za Piráty či koalici Pirátů a dalších stran) se nemusejí konat primární volby, ale po dohodě s příslušným oblastním sdružením mohou tito nezávislí kandidáti celou kandidátku sestavit a oblastní sdružení ji následně může schválit usnesením.

Definice kandidátů resp. pozic:

• Lídr
• Čelo kandidátky tvoří 1/7 z celkového maximálního možného počtu kandidátů zaokrouhlená nahoru, tj. 11/7 = 2
• Ostatní kandidáti



Průběh jednání:

• Celé jednání je veřejné, a probíhá ve vyhrazené části fóra příslušného místního sdružení.
• Jednání probíhá dle jednacího řádu krajského fóra KhK, a dle jednacího řádu CF.
• Členové MS mají právo za podmínek předpisu podat návrh skupiny členů, účastnit se rozpravy a hlasovat.



Forma oznámení kandidatury a grilování:

• Kandidaturu oznamujte v tomto vlákně spolu s kandidátskou řečí, odkazem na medailonek (na https://lide.pirati.cz/) a specifikací, zda kandidujete na pozici lídra, čelního kandidáta, nebo na zbytek kandidátní listiny.
• Neúspěšní kandidáti budou automaticky zařazeni do volby následujícího místa na kandidátní listině, pokud v oznámení kandidatury neuvedou jinak.
• Grilovat budeme kandidáty na pozici lídra a čelní kandidáty. Grilování lídra a čela kandidátky proběhne v rámci místní schůze, 28.4.2022 v 18.00 v salónku Hotelu Krajka ve Vamberku.



Termíny a lhůty:

• Lhůta pro přihlášení kandidátů na pozice lídra do 26.4. včetně
• Lhůta pro přihlášení kandidátů na čelo do 26.4. včetně
• Lhůta pro přihlášení kandidátů na další pozice do 15.5.

Navrhuji následující postup voleb resp. sestavení kandidátní listiny:

1. Lídr kandidátky - samostatně dvoukolovou volbou (1. kolo o přijatelnosti kandidátů + 2. rozhodující kolo)

  1. Čelo kandidátky - dvoukolovou volbou (1. kolo o přijatelnosti kandidátů, 2. kolo o pořadí na kandidátce z přijatelných kandidátů)
  2. Ostatní kandidáti ve skupině - schválení usnesením MS Podorlicko.

Přehled přihlášených kandidátů:

Lídr
• Věra Králová - kandidatura, profil

čelo kandidátky
• Martin Hobza - kandidatura, profil...................

další kandidáti
• Dominika Havlíčková - kandidatura, profil

Primární volby jsou otevřené pro všechny kandidáty, kteří splní podmínky kandidatury.

Přehled zvolených:

Věra Králová - kandidatura, profil
Martin Hobza - kandidatura, profil...................

Líba Věříšová
*********************************
Nemůžu změnit směr větru, ale můžu nastavit plachty tak, abych vždy doplul, kam chci.
Jimmy Dean
Uživatelský avatar
Vera.Kralova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 40
Registrován: 14 lis 2018, 07:59
Profese: Příjmový logistik
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Dal poděkování: 73 poděkování
Dostal poděkování: 61 poděkování

Kandidatura Věra Králová

Příspěvek od Vera.Kralova »

Vážení přátelé,
jmenuji se Věra Králová a ráda bych se Vám představila se svým záměrem stát se lídryní kandidátské listiny v komunálních volbách v září 2022.
Členkou Pirátské strany jsem od roku 2018, kdy jsem koordinovala volební kampaň Pirátů do Evropského parlamentu, loňským rokem jsem se stala předsedkyní Místního sdružení Pirátů Podorlicko a zasedám v krajském sociálním výboru. Dovolte mi, abych s Vámi sdílela něco ze svého osobního příběhu a vysvětlila motivace ke svému rozhodnutí.
Vystudovala jsem strojní průmyslovou školu a pracovala mimo jiné pro velké zaměstnavatele na Rychnovsku, jako třeba ve firmě Assa Abloy nebo Škoda a. s., kde jsem působila na pozicích jako mistrová, školitelka nových zaměstnanců a nyní jako příjmová logistička. Tyto zkušenosti mi mnoho daly, zejména mi přinesly znalost tohoto regionu a jeho konkrétních problémů, s kterými se potýkají běžní občané. Právě Škoda auto má na Rychnovsku mimořádný vliv, který je podle mého názoru podceněný. Je třeba dobře plánovat a koordinovat růst bytové kapacity regionu a zdravotnických a sociálních služeb v souvislosti s plánovaným přílivem zaměstnanců. Integrace cizinců, by měla probíhat ve spolupráci s firmami, aby Rychnovsko zůstalo bezpečným a přívětivým místem k životu. I proto podporuji vznik rady zástupců městysů Rychnovska, která by měla za cíl společně komunikovat rozvoj občanské vybavenosti.
V Rychnově nad Kněžnou konkrétně vidím i další témata, kterých bych se ráda ujala. Chybí mi tu úzká spolupráce s odborníky v oblasti urbanismu, jelikož si všímám toho, jak se centrum města postupně vylidňuje a zamořují ho automobily. Je doba, kdy město už velice urgentně musí řešit problémy s parkováním a mrtvým centrem. Oživením centra podpoříme obchodníky i restauratéry, kteří často skomírají.
Bytostně se zajímám také o ekologii a přírodu – nejen u nás na zahradě a při uklízení odpadků při dubnových Dnech země. Zacházení se zelení v prostorech města v současnosti není dobře komunikováno s veřejností, která by k rozhodování měla být přizvána. Je mi vlastní zajímat se o kulturní dění. Chtěla bych, aby kreativní osobnosti Rychnovska získaly větší podporu a prostor k realizaci, jako při nedávné výstavě Neoficiální umělecké scény na podporu Oblastní charity Rychnov na Kněžnou, kterou jsem zorganizovala.
Charitativní činnosti a podpoře sociálně slabých se věnuji dlouhodobě, snad pro ty roky, které jsem prožila jako samoživitelka. Bezdomovectví na Rychnovsku je problém, o němž se nevyplatí hovořit jako o něčem, co neexistuje. Připadá mi absurdní, aby uprchlice z Ukrajiny poptávaly prostřednictvím charity předměty běžné potřeby, když je možné zřídit ReUse centra, kde lze odevzdat věci, které nepotřebujeme, aby mohly sloužit potřebným.
Abych mohla lépe dostát svým předsevzetím, chystám se studovat obor sociální práce na Filosofické fakultě Univerzity Hradec Králové. S principy, prezentovanými Českou pirátskou stranou, sympatizuji přibližně deset let. Aktivní politika je pro mě cestou osobní realizace, komunitního uvažování a rozvoje směrem k budoucnosti, která dává smysl mně i druhým.

Věra Králová
☯️💜☮️
Svět je jen jeden, pojďme si ho udělat trochu hezčí.
Dominika.Havlickova
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 6
Registrován: 27 kvě 2021, 23:15
Profese: Operátor logistiky
Bydliště: Panská Habrová
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: MS Podorlicko 1/2022 - komunální volby 2022 v Rychnově nad Kněžnou

Příspěvek od Dominika.Havlickova »

Zdravím všechny,
Jmenuji se Dominika Havlíčková. Členkou Pirátů jsem krátce, od února 2022, ale mohli jste mě potkat při kontaktní kampani v Rychnově nad Kněžnou a Hradci Králové. Svou kandidaturou chci podpořit kandidátní listinu.
Jako mamince čtyř malých dětí mi záleží na pěkném a bezpečném prostředí. Proto nejsou důležitá jen sociální témata, ale i ta ekologická. Proto jsou Piráti skvělá volba. Jejich cesta a cíle mají smysl.

Uživatelský avatar
Libuse.Verisova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1200
Registrován: 07 kvě 2017, 20:47
Profese: Technik
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 634 poděkování

Re: MS Podorlicko 1/2022 - komunální volby 2022 v Rychnově nad Kněžnou

Příspěvek od Libuse.Verisova »

Ahoj Dominiko @Dominika.Havlickova ,

a podpořit kandidátní listinu chceš na jakém místě?

Dominika.Havlickova píše: 24 dub 2022, 11:40

Zdravím všechny,
Jmenuji se Dominika Havlíčková. Členkou Pirátů jsem krátce, od února 2022, ale mohli jste mě potkat při kontaktní kampani v Rychnově nad Kněžnou a Hradci Králové. Svou kandidaturou chci podpořit kandidátní listinu.
Jako mamince čtyř malých dětí mi záleží na pěkném a bezpečném prostředí. Proto nejsou důležitá jen sociální témata, ale i ta ekologická. Proto jsou Piráti skvělá volba. Jejich cesta a cíle mají smysl.

Líba Věříšová
*********************************
Nemůžu změnit směr větru, ale můžu nastavit plachty tak, abych vždy doplul, kam chci.
Jimmy Dean
Dominika.Havlickova
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 6
Registrován: 27 kvě 2021, 23:15
Profese: Operátor logistiky
Bydliště: Panská Habrová
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: MS Podorlicko 1/2022 - komunální volby 2022 v Rychnově nad Kněžnou

Příspěvek od Dominika.Havlickova »

Chci kandidovat jako další kandidát.

Uživatelský avatar
Libuse.Verisova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1200
Registrován: 07 kvě 2017, 20:47
Profese: Technik
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 634 poděkování

Re: MS Podorlicko 1/2022 - komunální volby 2022 v Rychnově nad Kněžnou

Příspěvek od Libuse.Verisova »

Beru na vědomí a doplňuji do úvodního příspěvku.

Dominika.Havlickova píše: 26 dub 2022, 08:47

Chci kandidovat jako další kandidát.

Líba Věříšová
*********************************
Nemůžu změnit směr větru, ale můžu nastavit plachty tak, abych vždy doplul, kam chci.
Jimmy Dean
Uživatelský avatar
Libuse.Verisova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1200
Registrován: 07 kvě 2017, 20:47
Profese: Technik
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 634 poděkování

Re: MS Podorlicko 1/2022 - komunální volby 2022 v Rychnově nad Kněžnou

Příspěvek od Libuse.Verisova »

Uzavírám nominace na lídra a za 48 hodin spustím hlasování.

Líba Věříšová
*********************************
Nemůžu změnit směr větru, ale můžu nastavit plachty tak, abych vždy doplul, kam chci.
Jimmy Dean
Uživatelský avatar
Libuse.Verisova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1200
Registrován: 07 kvě 2017, 20:47
Profese: Technik
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 634 poděkování

Re: MS Podorlicko 1/2022 - komunální volby 2022 v Rychnově nad Kněžnou

Příspěvek od Libuse.Verisova »

Bylo zahájeno hlasování o lídrovi kandidátky.

Lze hlasovat pouze ANO nebo NE a nebo se zdržet vhozením prázdného lístku. Protože máme jen jednu kandidátku, tak rozhodující bude zisk nadpolovičního počtu hlasů, který bude vyjadřovat přijatelnost.

Hlasování potrvá minimálně do 13.5.2022 do 9.00

Líba Věříšová
*********************************
Nemůžu změnit směr větru, ale můžu nastavit plachty tak, abych vždy doplul, kam chci.
Jimmy Dean
Uživatelský avatar
Libuse.Verisova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1200
Registrován: 07 kvě 2017, 20:47
Profese: Technik
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 634 poděkování

Re: MS Podorlicko 1/2022 - komunální volby 2022 v Rychnově nad Kněžnou

Příspěvek od Libuse.Verisova »

Hlasování bylo ukončeno.

Hlasovali 3 voliči.

Výsledek:
ano 3
ne 0

Věra Králová bla zvolena lídriní kandidátky.
Gratuluji.
A zároveň vyzývám další kandidáty k přihlášení na další pozice.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Libuse.Verisova za příspěvek:
Vera.Kralova
Líba Věříšová
*********************************
Nemůžu změnit směr větru, ale můžu nastavit plachty tak, abych vždy doplul, kam chci.
Jimmy Dean
Uživatelský avatar
martinhob
Příznivec Pirátů – Královehradecký kraj
Příspěvky: 6
Registrován: 26 kvě 2022, 16:42
Profese: technik
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: MS Podorlicko 1/2022 - komunální volby 2022 v Rychnově nad Kněžnou

Příspěvek od martinhob »

Ahoj
Jmenuji se Martin Hobza a v Rychnově žiji od svých 17 ti let, kdy jsem sem po vyučení v oboru automechanik nastoupil k studiu SPŠ strojní. Od té doby zde žiji a v současné době pracuji jako strojní inženýr v Isoveru.
Mojí motivací k přihlášení byla dlouhodobá sympatie s pirátskou stranou a rozladěnost z okolního dění.
Problémů kolem vidím hodně, ať už řešení dopravy a parkování, nedostatek kultury hlavně pro mladší generace a nekoncepčnost nejen bytové výstavby.
Vadí mě i nevyváženost údržby zeleně a její výrazná redukce ve městě, včetně jejího nedostatečného začlenění do nové veřejné výstavby. Rychnov bylo vždy zelené, klidné a přátelské město a je cítím v dnešní dynamické době potřebu udělat vše pro to aby to tak zůstalo.
Na kandidátku bych nastoupil pod číslem 5 :-)

Tito uživatelé poděkovali autorovi martinhob za příspěvek:
Vera.Kralova
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Podorlicko“