Rezignace na post předsedy MS

Moderátoři: PKS Praha, Pražští předsedající, PMS Praha 12

Odpovědět
Uživatelský avatar
Matej.Mlcoch
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 53
Registrován: 26 bře 2018, 11:30
Profese: Předseda zast. klubu pirátů Prahy 12
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 44 poděkování

Rezignace na post předsedy MS

Příspěvek od Matej.Mlcoch »

Zdravím,

v návaznosti na proběhlé volby místního předsednictva, které sice dle nejen mého názoru proběhly legitimně a v souladu s pravidly jednacího řádu CF, ohlašuji rezignaci na post předsedy MS a to z následujícího důvodu:

Ačkoliv jak již bylo výše zmíněno - volby proběhly v souladu s pravidly a nové předsednictvo bylo řádně navoleno, někteří členové MSka však vyslovili k volbě připomínky s tím, že nebyli dostatečně informování o důsledcích volby 1. kola v případě, že by došlo k patové situaci a že by se tak k volbě hlasům prvního kola postavili jinak, přičemž jsem min od jednoho člena obdržel požadavek na vypsání nových voleb. Pro úplnost uvádím, že volba předsedy skončila v 2. kole 50:50 při počtu 10 hlasujících; v 1. kole jsem obdržel 9 hlasů, Michal 8).

Pravdou je, že moderování voleb byla i pro mě premiéra a nastanou situaci jsem začal řešit až za pochodu v průběhu voleb, kdy mě napadlo, že by se čistě teor. tato možnost mohla stát, což se nakonec vyplnilo (z toho důvodu jsem danou informaci k případnému patu ve 2. kole hlasování neuváděl ani ve vlákně k 1. kolu, ačkoliv to pravidla samozřejmě nevyžadují). Jelikož nechci, aby byly volby nového předsednictva uzavřeny s tím, kdy půlka MSka není ztotožněna s jeho průběhem a zvoleným předsedou, rozhodl jsem se rezignovat na post nově zvoleného předsedy MS, abych Tím otevřel cestu k novým volbám, které už nebudou moct být nikým zpochybňovány. Moderování volby tentokrát svěřím nestranné osobě mimo naše MSko.

M.
Uživatelský avatar
Matej.Mlcoch
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 53
Registrován: 26 bře 2018, 11:30
Profese: Předseda zast. klubu pirátů Prahy 12
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 44 poděkování

Re: Rezignace na post předsedy MS

Příspěvek od Matej.Mlcoch »

Pro úplnost uvádím, že rezignuji k datu 18.01.2020
Uživatelský avatar
Michal.Macek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 754
Registrován: 31 říj 2018, 12:52
Profese: Tajemník ZK Pirátů SČK
Dal poděkování: 678 poděkování
Dostal poděkování: 1107 poděkování

Re: Rezignace na post předsedy MS

Příspěvek od Michal.Macek »

Bylo mi sděleno, že z nějakýho (pro mě nepochopitelnýho) důvodu by předsednická funkce v tuto chvíli padla na druhého přijatelného kandidáta v poslední volbě, což jsem shodou okolností já.
Takže tímto k dnešnímu dni na tuto funkci taky rezignuju.

místopředseda KS Praha, zastupitel Prahy 12, místopředseda MS Praha 12, tajemník ZK SČK

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Praha 12“