Vladek Vácha - Oznámení kandidatury do čela krajské kandidátky - představení

Moderátoři: PKS Pardubicky kraj, PMS Ceskotrebovsko

Odpovědět
Vladek.Vacha
Člen KS Pardubický kraj
Profese: manažer
Dal poděkování: 15 poděkování
Dostal poděkování: 25 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Vladek Vácha - Oznámení kandidatury do čela krajské kandidátky - představení

Příspěvek od Vladek.Vacha » 09 zář 2019, 21:19

Tímto oznamuji, že se ucházím o nominaci do čela kandidátní listiny pro krajské volby, které se uskuteční na podzim roku 2020 a rád bych se představil.

Jmenuji se Vladek Vácha a jsem členem Pirátské strany, MS Českotřebovsko. Narodil jsem se 8. 8. 1980 v Ústí nad Orlicí a v letech 1980 až 2017 jsem byl příslušný trvalým bydlištěm v České Třebové a od roku 2017 doposud trvalým bydlištěm v obci Mistrovice v podhůří Orlických hor. Mám 8letou dceru. Dále přikládám profesní životopis.

O pozici na předních místech kandidátní listiny za Pirátskou stranu se ucházím jakožto velký patriot Pardubického kraje. Toto dokládám svými počiny již od roku 2004, kdy náš kraj propaguji nejen v České republice, ale i v zahraničí v rámci své obecně prospěšné činnosti.

Obecně prospěšná společnost KPO, kterou jsem spoluzakládal a aktuálně jsem místopředseda správní rady získala za svoji činnost v rámci kraje v roce 2014 ocenění „Za zásluhy o Pardubický kraj.V roce 2018 jsem pak z rukou hejtmana Pardubického kraje převzal pamětní ocenění hejtmana za zásluhy o rozvoj Pardubického kraje ke 100. letům vzniku České republiky respektive Československé republiky.

V databázi jmen jsem zařazen mezi Významné osobnosti České republiky. Moje internetová prezentace vhtm.valka.cz je pravidelně archivována Národní knihovnou ČR pro svou kulturní, vzdělávací, vědeckou, výzkumnou nebo jinou informační hodnotu za účelem dokumentace autentického vzorku českého webu. Je součástí kolekce českých webových stránek, které NK ČR hodlá dlouhodobě uchovávat a zpřístupňovat pro budoucí generace. Jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

Podílel jsem se jako spoluautor na více než 12cti knihách a o mé osobě bylo publikováno cca sto článků v médiích, popř. v rozhovory v rozhlase či TV. Není mi cizí jednání na úrovni vedení kraje či ministerstev. Jako jeden ze svých největších úspěchů považuji tzv.:“ Prosbu muzeí čs.opevnění“, kdy se mě povedlo jako prvnímu, aby se problémem majetkoprávních sporů začalo aktivně zabývat Ministerstvo Obrany respektive ministr Karel Kühnl . Dále bych chtěl vyzdvihnout, že jsem byl odborný garant a tvůrce novely zákona o Bezpečnostním materiálu sk.6. Jen za rok 2018 jsem se osobně setkal a mluvil se 7500 lidmi nejen o historii ale i politice a o naší zemi.

Nejsem tedy v našem kraji neznámá osoba, a proto bych chtěl využít nabité zkušenosti v dalším rozvíjení Pardubického kraje o což se již 15 let svoji prací úspěšně snažím.Mým cílem je nejen efektivní samospráva Pardubického kraje, ale i pokračovat v pozitivních věcech, které nastolilo současné i minulé vedení kraje. I tak je spousta věcí, na které je nutno se zaměřit a ve kterých kraj pokulhává za ostatními samosprávními celky. Ne náhodou byl Pardubický kraj za rok 2018 vyhodnocen jako kraj s nejnižšími příjmy domácností (za námi už jen Ústecký a Zlínský kraj) což má neblahý vliv na životní úroveň toho nejcennějšího, co v kraji máme a to naše spoluobčany. V našem kraji je celá ¼ příjmů tzv. sociálních,což je nad republikovým průměrem. Každá 20. domácnost v Pardubickém kraji si nemůže dovolit jíst obden maso a takto bych mohl dále pokračovat. V tom celém shonu se zapomnělo na člověka a to je velmi smutné. Toto je nutné změnit.

Lidem je třeba zajistit kvalitní zázemí v podobě dopravní obslužnosti až po propagaci našich firem na vnitřním i zahraničním trhu, tak aby se zvedla životní úroveň v kraji a spokojenost všech lidí, kteří v našem krásném kraji žijí.

Vladek Vácha 9.9.2019 Mistrovice
VladekVacha životopis.pdf
(39.19 KiB) Staženo 9 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vladek.Vacha za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Stepanek, Martin.Herman
Vladek Vácha

Vladek.Vacha
Člen KS Pardubický kraj
Profese: manažer
Dal poděkování: 15 poděkování
Dostal poděkování: 25 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vladek Vácha - Oznámení kandidatury do čela krajské kandidátky - představení

Příspěvek od Vladek.Vacha » 16 zář 2019, 07:33

Zveřejňuji upřesnění o oznámení kandidatury nejen do čela, ale i na lídra krajské kandidátky.

Tímto bych chtěl veřejně reagovat i na některé dotazy.

Věnovat bych se chtěl tomu, aby náš kraj pomáhal subjektům v rámci jejich image a propagace. Cílem je nastavení celého systému pobídek a jeho průhlednosti pro zaměstnavatel (jak finanční, tak jako mediátor) způsobem, aby mohli průhledně využít pomoc kraje, tak jako tomu kraj činí např. u firmy DŘEVOJAS ze Svitav, které kraj pomohl prosadit se na zahraničním trhu.

Jako osobnost kulturního a volnočasového života v našem kraji bych se chtěl aktivně věnovat této oblasti. Pro mnohé menší subjekty, spolky, jednotlivce jsou možnosti podpory od kraje neprůhledné, administrativně složité a současný systém spíše odrazuje od využití pomoci, obdobně jako to je i v případě menších obcí.

Jako obyvatel malé obce na " Kralicku " vnímám problémy těchto obcí v rámci našich systémů, kdy se obce neúčastní dotačních projektů, protože nejsou schopni se probít potřebnou administrativou. Je nutné, aby kraj všem nabídl pomocnou ruku a obce mohli využít pomoci krajských odborníků při zpracování potřebné administrativy.

Důležitou oblastí pro mě je nedostupnost lékařské péče, kdy nelze dále přehlížet skutečnost, že nám v menších regionech chybí praktičtí a zubní lékaři, ty současní dosahují důchodového věku a nemají komu předat své pacienty. Kraj by měl aktivně v rámci politiky podporovat vznik nových ordinaci (pomoc s vybavením ordinací, dotované prostory pro ordinace a a další....). Ještě horší situace je v rámci rehabilitačního systému, kdy v menších obcích prakticky neexistují ambulance pro rehabilitační péči a pokud ano tak !akutní! pacient musí čtvrt roku čekat než začne s rehabilitační léčbou.

V rámci Oblastního sdružení bych se chtěl zasadit a propagovat na krajské úrovni problémy, které ve svých regionech vnímají jednotlivá MS a vést vzájemnou individuální komunikaci pro úspěšné řešení problémů.

Pokud chceme ve volbách maximálně uspět tak volební kalkulačka mluví jasně. Lídr by měl být známá osobnost kraje se silnou mediální zkušeností oproti opaku. S takovým lídrem máme větší šanci na úspěch v silné konkurenci a tyto podmínky splňuji.

Pokud má někdo dotaz nebo se chce o mě více dozvědět není nic jednoduššího než využít můj mobilní telefon: 724333769, e-mail: v.vacha@tiscali.cz , web: http://vhtm.valka.cz/, stejně tak se mnou můžete komunikovat na messengeru či si mě přidat do přátel v rámci FB: https://www.facebook.com/vladek.vacha . Pokud by měl někdo zájem se osobně setkat rád Vás navštívím, případně Vás srdečně zvu do našeho regionu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vladek.Vacha za příspěvek:
Andrej.Ramaseuski
Vladek Vácha

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Českotřebovsko“