Žádost o členství Milan Vaníček

Moderátoři: KoKS Pardubický kraj, PKS Pardubický kraj, PMS Českotřebovsko

Odpovědět
marvin.v
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 5
Registrován: 01 říj 2020, 13:56
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 11 poděkování

Žádost o členství Milan Vaníček

Příspěvek od marvin.v »

Dobrý den,
je mi 46let, narodil jsem se i bydlím v Lanškrouně a pracuji jako seřizovač v Schott Lanškroun (momentálně v dlouhodobé pracovní neschopnosti, ale uzdravení se blíží).
Pirátská strana je mi dlouhodobě sympatická a pokud mi zdraví dovolí, chtěl bych přispět se svou troškou do mlýna.
Abych nezdržoval, rovnou odpovím na otázky které, jak jsem pochopil, kladete každému zájemci o členství.

1) Která partaj Vám byla nejsympatičtější než ses dozvěděl/a o Pirátech? Proč Piráti?
Matně si vybavuji, že jsem kdysi v Bursíkově éře volil zelené, ale jinak mi na každé straně vždy něco vadilo.
Nevěřím, že "někdo nějak" zařídí boj s korupcí. Piráti jsou jediná strana, která nabízí systémové řešení pro omezení korupce. Demokratické principy a transparentnost, uplatňované i uvnitř strany vidím jako záruku, že to myslí vážně a dodrží.

2) Četl/a jste program Pirátů do PS 2017? Který bod Vám přijde nejdůležitější a se kterým nesouhlasíte?
Ne úplně celý dopodrobna, ale z větší části ano.
Otevřený stát a kvalitní veřejná zpráva. V programu pro volby 2017 jsem nenarazil na nic s čím bych vyloženě nesouhlasil.

3) Jaký je Váš názor na svobodu Internetu? Chápete obsah pojmů jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
Měla by být maximální. Bohužel se obávám, že za současné situace, kdy je internet monitorován velkými bratry (a řadou menších bratrů) jako Google a facebook je svoboda na internetu spíš iluzorní.
Ano, myslím, že znám a chápu význam těch pojmů. Pokud k tomu máte konkrétnější otázky, rád odpovím.

4) Víte, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíte a z čeho by se měl financovat?
Nejsem ekonom, ale myslím, že poslední část druhé otázky uhodila hřebík na hlavičku. Vzhledem ke způsobu, kterým současná vláda zadlužuje stát, si Česká republika všeobecný základní příjem ještě dlouho nebude moci dovolit.
Prozatím by dosažitelným cílem mohl být zaručený minimální příjem.

5) Co si myslíte o migraci do ČR?
Odmítat pomoc potřebným je nepřijatelné. Stejně jako nebýt solidární se zeměmi EU, které migrace nejvíc postihuje. Rozhodně by ČR pro uprchlíky mohla a měla dělat více, než dělá.


6) Jak se stavíte k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
Stát tu není od toho aby lidem nařizoval kdo s kým, za jakých podmínek má žít. Když se dva dospělí a svéprávní lidé, svobodně rozhodnou uzavřít sňatek, je to jejich věc.
I neobvyklá rodina bude pro dítě lepší, než ústav.

7) Co si myslíte o autorském zákonu a společnostech OSA nebo Intergram?
Před jedenácti lety jsem tu OSA komentoval takto:
Marvin píše:Jsou dva způsoby jak krást, legálně nebo nelegálně. OSA to dotáhla k dokonalosti, krade legálně a ještě se tváří jako okrádaný.
Názor jsem za ta léta nezměnil. Káždopádně, když už by podobné spolky měly existoval, tak s transparentními účty a veřejně přístupným seznamem, kolik, komu, za co vyplácejí.
Autorská práva by rozhodně měla být výrazně časově omezena.

8) Jaké vnímáte největší problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO o anexi Krymu nebo o režimu KLDR?
Největší problém vidím v rozpínavosti totalitních zemí, Ruska a Číny. Součástí problému je samozřejmě i ochota ostatních zemí, jim z ekonomických důvodů ustupovat.
EU není dokonalá, ale klady členství, jednoznačně převažují nad zápory. Myslím, že do budoucna bude reforma EU nutná, přesto bych se přikláněl k větší integraci a rozhodně jsem pro přijetí €. NATO je součástí naší bezpečnosti a rozhodně bychom se měli snažit plnit závazky z toho plynoucí. Krym je neodpustitelným porušením mezinárodního práva a KLDR totalitní země zbídačující vlastní obyvatelstvo.

9) Jaký je Váš názor na legalizaci drog? Lze legalizovat všechny drogy, nebo jenom některé?
Určitě jsem pro legalizaci takzvaných měkkých drog.
Obávám se, že některé látky jsou příliš návykové a jejich širší dostupnost by ničemu neprospěla.

10) Kdo všechno by dle Vás měl zveřejňovat svá daňová přiznání, které instituce by měly zveřejňovat výši odměn svých zaměstnanců?
Všichni kdo se ucházejí nebo zastávají volené funkce. Každá instituce patřící státu, nebo provozovaná za peníze daňových poplatníků.

11) Co vnímáte osobně jako největší prioritu, kterou byste se z pozice člena Pirátů snažil/a prosadit?
Otevřená a transparentní státní správa. Vše ostatní je věcí názorů, ale bez lépe fungující státní správy se nikam nepohneme.

12) Sledoval jste/slyšel jste o aktivitách Aarona Swartze? Co si myslíte o činnosti Juliana Assange/Wikileaks?
Přiznám se, že jsem si musel najít, kdo to je.
Wikileaks je určitě třeba, Juliana Assange už asi méně. Rozporuplná postava na kterou si nedokáži udělat jednoznačný názor. Mám pocit, že jeho osobní příběh, poněkud zastiňuje Wikileaks a jejich práci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi marvin.v za příspěvky (celkem 5):
Martin.Herman, Daniel.Lebduska, Vladek.Vacha, Andrej.Ramaseuski, V__
Uživatelský avatar
Martin.Herman
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 175
Registrován: 23 lis 2017, 09:12
Profese: Seřizovač lisu ( vyučen automechanik )
Bydliště: Klácelova 5 Česká Třebová
Dal poděkování: 96 poděkování
Dostal poděkování: 102 poděkování

Re: Žádost o členství Milan Vaníček

Příspěvek od Martin.Herman »

Dobrý den, diky za dostačující odpoveď .Jen co skončí šrumec s volbami a situace to dovolí budeme pořádat schůzi a rádi vás uvidíme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Herman za příspěvky (celkem 2):
marvin.v, V__
Uživatelský avatar
Jaroslav.Lainz
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 256
Registrován: 01 bře 2018, 16:05
Profese: speciální pedagog - etoped
Bydliště: Česká Třebová
Dal poděkování: 394 poděkování
Dostal poděkování: 322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o členství Milan Vaníček

Příspěvek od Jaroslav.Lainz »

Dobrý den, jak napsal kolega, budeme se snažit s Vámi spojit. až budeme méně časově vytíženi, a určitě Vás pozveme na schůzi našeho MS, i když bude možná jen virtuální...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Lainz za příspěvky (celkem 2):
marvin.v, V__
V případě potřeby mne neváhejte kontaktovat na tel.: 775 059 367.
marvin.v
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 5
Registrován: 01 říj 2020, 13:56
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 11 poděkování

Re: Žádost o členství Milan Vaníček

Příspěvek od marvin.v »

Jasně, to chápu. Tak nějak jsem s tím i počítal, že přes volby budete mít jiné starosti a začne se to řešit až po nich.
Tito uživatelé poděkovali autorovi marvin.v za příspěvek:
V__
Uživatelský avatar
Martin.Herman
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 175
Registrován: 23 lis 2017, 09:12
Profese: Seřizovač lisu ( vyučen automechanik )
Bydliště: Klácelova 5 Česká Třebová
Dal poděkování: 96 poděkování
Dostal poděkování: 102 poděkování

Re: Žádost o členství Milan Vaníček

Příspěvek od Martin.Herman »

Dobrý den , bohužel se stalo to co jsme nechteli a schůzi přesouvám do online na Jitsi , schůze bude v nedeli 25.10.2020 od 17:00 . Odkaz vám pošlu přímo do zpravy .
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Herman za příspěvek:
V__
marvin.v
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 5
Registrován: 01 říj 2020, 13:56
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 11 poděkování

Re: Žádost o členství Milan Vaníček

Příspěvek od marvin.v »

Dobrý den,
vše zlé je k něčemu dobré. Momentálně je to jediná forma schůze, které se mohu zúčastnit.
Jen musím upozornit na několik věcí, kvůli kterým jsem i tak účast zvažoval.
Jsem a v době schůze stále budu hospitalizován na JIP transplantačního oddělení Hematologie v FNHK. Proto nedokážu zaručit, že se připojím včas a budu k dispozici po celou dobu schůze. Další věc z toho plynoucí, budu vypadat, tak jak budu vypadat a nic moc s tím nenadělám. No a na konec, jsem dlouhodobě pod léky tlumícími bolest a vyjma zdravotního personálu nemám možnost porovnat svoje kognitivní schopnosti. Tak bych chtěl poprosit o trochu shovívavosti.
Díky za pochopení
Tito uživatelé poděkovali autorovi marvin.v za příspěvky (celkem 2):
Daniel.Lebduska, V__
marvin.v
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 5
Registrován: 01 říj 2020, 13:56
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 11 poděkování

Re: Žádost o členství Milan Vaníček

Příspěvek od marvin.v »

Od schůze nemám žádný kontakt. Mohl by mi někdo vysvětlit, co se teď bude dít dál?
Tito uživatelé poděkovali autorovi marvin.v za příspěvek:
V__
Uživatelský avatar
Martin.Herman
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 175
Registrován: 23 lis 2017, 09:12
Profese: Seřizovač lisu ( vyučen automechanik )
Bydliště: Klácelova 5 Česká Třebová
Dal poděkování: 96 poděkování
Dostal poděkování: 102 poděkování

Re: Žádost o členství Milan Vaníček

Příspěvek od Martin.Herman »

Dobrý den , v současné době budeme volit nové předsednictvo ms Českotrebovsko . Takže vaše přijetí bude už řesit nové vedení . Každopádně je dobré se poznat osobně , bohužel nam to ted trosku komplikuje situace s Covidem.
Určitě vás opět pozveme na schůzi ,až se bude konat a přizveme vas k učasti i na krajskou schůzi . Doufáme že už to budou osobní setkaní a né jen virtualní.
Pěkný den přeji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Herman za příspěvek:
V__
Uživatelský avatar
Daniel.Lebduska
Místní předsednictvo
Příspěvky: 435
Registrován: 27 říj 2013, 10:54
Profese: Výkonný ředitel, marketér
Bydliště: Chrudim
Dal poděkování: 221 poděkování
Dostal poděkování: 486 poděkování

Re: Žádost o členství Milan Vaníček

Příspěvek od Daniel.Lebduska »

@David.Marhold prosím KoKS o provedení kontaktu se zájemcem o členství a vysvětlení základů - ASAP. Díky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Lebduska za příspěvky (celkem 2):
Martin.Herman, V__
V naléhavých případech mne zastihnete na: +420 775 544 666
Uživatelský avatar
Martin.Herman
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 175
Registrován: 23 lis 2017, 09:12
Profese: Seřizovač lisu ( vyučen automechanik )
Bydliště: Klácelova 5 Česká Třebová
Dal poděkování: 96 poděkování
Dostal poděkování: 102 poděkování

Re: Žádost o členství Milan Vaníček

Příspěvek od Martin.Herman »

Top
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Českotřebovsko“