Zápisy z jednání KET IT

Moderátoři: Vedouci organu, asistent strany, Odbor - personalni

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1062
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 1639 poděkování
Dostal poděkování: 1878 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zápisy z jednání KET IT

Příspěvek od Jan.Hora » 10 zář 2019, 21:34

Datum a místo konání:
21. 8. 2019 – 17,30 Magistrát Hlavního Města Prahy

Projednávané body:
 1. Probíhající výběrová řízení a příprava výběrových řízení
  Výběrové řízení na ředitele IT. Prověřuje se dalších 5 lidí. Jmen je víc, jsou tam použitelní lidé. Otázka: Chceme lidi s VŠ? Či s prověrkou na vyhraněné? Je to možná vysoký nárok. Vše je stejně v zákonu 106 o svobodném přístupu k informacím. A nakonec se jedná jen o malou skupinu dokumentů v režimu „tajné“. Pozor – např. Slovák může mít problém. Škoda, že to neprošlo diskusí, co přesně musí umět za zákony, co od něj chceme. Na jednu stranu jsou podmínky diskriminující, na druhou stranu nemáme jasné, co požadujeme.
  Ondřej Profant: Příští středu je seminář na MV v Centrotexu k naší open licenci. Volba operátora. K tomu operátor nabídl prototyp z MV. Kdo tam chodí? Za operátora Kraus, dále Knotek a za Piráty Miloš Vlach. Za magistrát Michálek.
 2. MePNet – přihlásil se T-mobile a Radiokomunikace. Bude formální hodnocení. Soutěžit se budou konkrétní uzly a jsou to velké částky. Tajemníci byli obesláni. Bylo by vhodné ověřit, za kolik se vysoutěžila minulá zakázka a kolik pak byly reálné ceny při řešení jednotlivých uzlů.
 3. Kontrola úkolů
 4. GORDIC (informační systém pro veřejnou správu)
  Ivo Vašíček: Už proběhla nějaká jednání s firmou GORDIC – v září plánujeme jednání, do té doby musíme mít přehled, co jsme GORDICU zaplatili (jako Praha), co jsme od nich dostali a co od nich chceme. Brno platí 100x míň na hlavu. Do příštího čtvrtku připravit co po nich budeme chtít. Musíme na ně být dobře nachystaní.
  Ondřej Profant: Nabídka bude lepší než licence. Reálný výstup nemá ani Praha 1 – ta je členem Otevřených měst. Vorlíček to řešil. Nedodržují GDPR. A to, co budeme chtít, nejsou schopni dělat strojově. Platí se jim 6 mil. 240 tis. měsíčně údržba – 47,5 mil. už jsme jim zaplatili a ještě dalších 20 mil. jako Praha zaplatíme do konce roku. Pojďme to řešit teď, abychom pak nemuseli platit tolik a za starý systém. Lepší je mít pro celou Prahu multilicence.
 5. Smart City
  Míra Beránek: Udělejme to jako v Brně. V červnu byla prezentace u Zdeňka Hřiba. Vytvoříme 2 nové dílčí mezikroky. 1) Někoho na pozici vedoucího pro City a na magistrátu někoho jako garanta a dávalo by smysl zřídit nějakou menší kancelář. 2) Spustit projekt Smart Prague City HUB.
  Poznámka: V souladu s celostátní strategií Digitální Česko, která klade důraz na vědu a výzkum, tyhle věci právě nyní diskutujeme. Do systému je třeba zapojit inovátory, město, městské části, městské společnosti, akademický svět, neziskovky atd. Snažíme se to uchopit ze široka jako dlouhodobou strategii města. Má smysl to řešit holisticky. Tím se také můžeme prezentovat a ukázat, co jinde ještě není. Ukážeme, co máme v Praze a může to nabízet navenek – včetně nabídky a prodeje do zahraničí.
  Související témata: umělá inteligence, biotechnologie
  Projekty v rámci Smart City jsou docela roztříštěné. Máme tým cca 9 lidí různých oborů, komisi pro IT bezpečnost, regionální inovační strategie, rada Smart Prague…
  Asociace krajů a komise pro chytré regiony
  Musíme mít konkrétní projekty, navázat odborníky, studenty. Bude probíhat worshop pro magistrát s horizontem až do r. 2030, aby vznikl funkční akční plán „Smart Prague Index“.
  Popochopilo se, co bylo v minulosti nepochopeno? Došli jsme ke shodě? Pokud bude mít někdo nápad na člověka, který by mohl být zprostředkovatel – typ stavitele, který propojuje lidi, tak by mohl být zařazen pod Operátorem ICT.
  5. a 6. září proběhne komise pro regiony. Neměl by někdo chuť tam jít? Tajemník je Pepa Kubát. A Zdeněk Hřib by měl někoho nominovat za Prahu. Bude to náš přímý marketingový kanál na kraje. Otázka: Může to být někdo z Operátorů?
  Blíží se další výbor pro Smart Cities a IT. Neměla by se tam promítat finální verze strategie? A budeme mít připravený akční plán?
  Ivo Vašíček: Nemáme akční plán, věci jsou rozpracované. V září je v Mikulově E-government – výroční konference (2. 9. a 3. 9.) – pak by se to dalo udělat v Praze.
 6. Partner pro integrační platformy
  Máme partnera? Máme akční plán? Víme, jaká je historie – včetně mikroslužeb? Na magistrátu neexistuje řízení a musíme postupovat po menších krocích. Implementace je dlouhá. Ale části pro nové věci už musejí být systémové. Integrace musí chodit. Musíme se držet něčeho, v čem se to dá revidovat.
  Poznámka: To musí projít širší diskusí. Je třeba připravit návrh řešení. Zatím není nic na stole a neexistuje návrh, jak to řešit. Ale jsme schopni to dělat po fragmentech a živě to diskutovat.
 7. Je potřeba si formulovat požadavky MČ na celoměstskou aplikaci MojePraha – funkce informačního servisu apod. Backend zmente.to (a v budoucnu MojePraha) bude oddělený od frontendu, aby se mohly zapojit i MČ co už mají vlastní appky. Kontaktní osoba Honza Hora
 8. Diskuse o vstupu do otevřených měst, čeká na finální rozhodnutí Zdeňka Hřiba. Žádoucí je pozice Prahy jako lídra, který vkládá svá řešení do Otevřených měst a dělí se o své know-how
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvek:
Jiri.Bruzek
PMS Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido
Původní username honza.hora (alias starého mailu ještě funguje, ale zvykejte si prosím na nový)

Odpovědět

Zpět na „IT a smart city“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host