Úvod a Představení členů týmu - Kontrola (transparence)

Moderátoři: Vedouci organu, asistent strany, Odbor - personalni

Odpovědět
Pavel.Sramek
Krajské předsednictvo
Profese: Software designer
Dal poděkování: 890 poděkování
Dostal poděkování: 685 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Úvod a Představení členů týmu - Kontrola (transparence)

Příspěvek od Pavel.Sramek » 20 led 2019, 20:01

Kontrola (transparence)

Krajské expertní týmy jsou tu proto, aby daly dohromady skupinu lidí, kteří se věnují dané problematice/tématu.
Kdo chce být součástí týmu, ať se prosím v tomto vláknu představí. Klikni na tlačítko ,,Odpovědět".
Příklad.png
odpovědět
Kdo se nechce představit, stačí napsat jen a pouze to, že dotyčný chce být součástí týmu a nechá na sebe kontakt. Důležité je, abychom měli, co nejvíce lidí, kteří se o dané téma zajímají. Víc hlav, víc ví. :-)[/size]

Pokud Tě napadá téma, které bys chtěl probrat, formuluj svůj dotaz v ,,Novém tématu" (tlačítko v nadřazeném vlákně).
50229564_611796749276416_2917162656689291264_n.png
Nové téma

Aby jsi měl/a přehled o tom, co se v tématu Kontrola (transparence) děje, zaregistruj se (vpravo nahoře, zpracování trvá 24 hod) a poté klikni v nadřazeném tématu ,,Kontrola (transparence)" na tlačítko ,,Sledovat fórum".

To znamená, že ti pokaždé, když je se ve vlákně Expertního týmu Plzeňského kraje pro ,,Kontrola (transparence)" objeví nové téma/nápad/problém, přijde Ti emailem upozornění, na změnu v tomto vlákně.
49947617_1994884230581167_4648638847595315200_n.png
Sledovat fórum
Tvé úvodní představení může být třeba takovéhle:
Ahoj, jmenuji se Vlastimil Rýpal a hrozně mě irituje každý veřejný činitel, který se před občany snaží cokoliv zatajit. Chci Pirátů pomoci kontrolovat moc mocných. Můj email je sledovujeteikdyzspis@seznam.cz. Můj telefon: 777300508. Komunikace po mailu mi plně vyhovuje.
Pak bude potřeba vybrat vedoucího týmu. Tím se stane ten, který se o to přihlásí nejdříve. Fungující tým si poté zvolí vedoucího ze svých řad. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Sramek za příspěvek:
Jindriska.Sramkova
Předseda MS Plzeň
Pirátský zastupitel města Plzně - člen komise Finanční a pro eGovernment
Pirátský zastupitel městkého obvodu Plzeň 3 - člen kontrolního výboru
pavel.sramek@pirati.cz ; tel: 777 300 508

Pavel.Sramek
Krajské předsednictvo
Profese: Software designer
Dal poděkování: 890 poděkování
Dostal poděkování: 685 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvod a Představení členů týmu - Kontrola (transparence)

Příspěvek od Pavel.Sramek » 21 led 2019, 11:20

Ahoj, jmenuji se Pavel Šrámek a jsem prostě transparentní až to bolí. :D
Jsem pedant na to, aby náš klub zveřejňoval zápisy na fóru, aby každá schůze měla zápis na fóru, aby každý napsal souhrn ze své komise, aby každé hlasování a usnesení předsednictev bylo veřejně na fóru atd. atd.
Rozčlenil jsem a esteticky (co to šlo) upravil fórum Plzně, zastupitelstva města Plzně i MO Plzeň 3: viewforum.php?f=1077
V nepořádku je chaos a hezký systém zefektivňuje práci.
Chtěl bych, aby i státní správa a samospráva hezky, systematicky a organizovaně uveřejňovala své výstupy. Hlavně hospodaření.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Sramek za příspěvky (celkem 4):
YjM, Martin.Holzman, Jindriska.Sramkova, Daniel.Kus
Předseda MS Plzeň
Pirátský zastupitel města Plzně - člen komise Finanční a pro eGovernment
Pirátský zastupitel městkého obvodu Plzeň 3 - člen kontrolního výboru
pavel.sramek@pirati.cz ; tel: 777 300 508

Pavel.Bosak
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: grafik
Dal poděkování: 57 poděkování
Dostal poděkování: 266 poděkování

Příspěvek od Pavel.Bosak » 24 led 2019, 12:16

Ahoj. Jmenuji se Pavel Bosák a jsem místopředsedou kontrolního výboru zastupitelstva města Plzně. Zajímám se zejména o fungování kontrolních mechanizmů v samosprávě a zavádění prvků transparentnosti do ní. Mám přes 8 let praktických zkušeností v komunální politice. Díky své aktivistické činnosti v boji proti developerským projektům mám i velmi dobrý pojem o fungování správních orgánů a justice.

Mým krédem je, že mnohého se dá dosáhnout dobrou znalostí a důsledným využíváním všech možností, které předpisy a právní normy nabízejí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Bosak za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Sramek, Daniel.Kus

Daniel.Kus
Místní předsednictvo
Profese: jednatel společnosti provozující e-shop
Dal poděkování: 155 poděkování
Dostal poděkování: 260 poděkování

Příspěvek od Daniel.Kus » 28 led 2019, 09:38

Ahoj, jsem Daniel Kůs a rád bych v tomto vlákně přispěl při řešení problémů v této oblasti. Jsem členem Komise právní a pro Statut města Plzně a Výboru pro zadávání veřejných zakázek ZMP.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Kus za příspěvek:
Pavel.Sramek
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je“ (J. Werich)

--------------------------
Daniel Kůs
1.místopředseda MS Plzeň
Pirátský zastupitel města Plzně
Pirátský zastupitel MO Plzeň 3

Jiri.Pek
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Lean Manager
Dal poděkování: 90 poděkování
Dostal poděkování: 88 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Pek » 05 úno 2019, 18:01

Jsem Jiří Pek a jsem zkoušen z práva při každém střetnutí s Vejprnickým "oligarchou" :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Pek za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Radek.Krejci

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: dělník
Dal poděkování: 15016 poděkování
Dostal poděkování: 2825 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni » 05 úno 2019, 18:35

Kdyžtak si to přesuňte Kdyby místo formální vaty vložili text,oč jde,teprve potom bych to považoval za oznámení něčeho,tuto je pouze ,,oznamujeme oznámení,,
Opakovaně zvracím,protože tuto je běžná praxe našeho kraje
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko

Pavel.Bosak
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: grafik
Dal poděkování: 57 poděkování
Dostal poděkování: 266 poděkování

Příspěvek od Pavel.Bosak » 05 úno 2019, 21:47

Roberte, máš pravdu, tohle je způsob, jak zakrýt, co vlastně oznamují, protože jediné, co je specifické k tomu projektu je jméno. To ale může být zavádějící, protože to si může každý nazvat jak chce.

U nás v Liticích teď několik lidí pravidelně monitoruje vývěsku a všechny záměry raději hned zkoumá. Třeba ten tvůj se dost podrobně dá prostudovat zde: https://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_PLK1890

Ale tam, kde lidé nejsou ve střehu, se dá bez povšimnutí protlačit i úložiště jaderného odpadu.

Tohle by se muselo řešit buď legislativně na celostátní úrovni, a nebo by kraj mohl vydat vlastní směrnici, která by ukládala úředníkům jít nad rámec zákonné povinnosti a přiložit k oznámení alespoň stručný popis s mapkou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Bosak za příspěvek:
Robert.Magni

Milan.Chaloupka
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: právník
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování

Příspěvek od Milan.Chaloupka » 26 úno 2019, 19:38

Ahoj, mé jméno je Milan Chaloupka a moc rád bych přiložil ruku k dílu. Jsem právník a zároveň i certifikovaný pověřenec v rámci problematiky GDPR a ochrany osobních údajů. Chtěl bych přispět svou troškou do mlýna a možná i osvětlit, že i ten všemi zatracovaný termín GDPR neni zase tak moc sprosté slovo :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Chaloupka za příspěvky (celkem 4):
Daniel.Kus, YjM, Robert.Magni, Pavel.Sramek

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: dělník
Dal poděkování: 15016 poděkování
Dostal poděkování: 2825 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni » 02 bře 2019, 12:21

Takže vládám místo Vandy Stříbrné - tohle vlákno totiž má omezený vstup.
https://www.youtube.com/watch?v=Kq9PCh_ ... pp=desktop
Pokud to patří jinam,přesuňte to
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko

Milan.Chaloupka
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: právník
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování

Příspěvek od Milan.Chaloupka » 25 dub 2019, 13:51

Ahoj piráti,
možná by se toto téma hodilo "příšpendlit" rovnou na hlavní stranu Piráti - Plzeňský kraj. Pokud bude zapotřebí, klidně založím nové téma přímo tam, ale pořád se trošku rozkoukávám :) No nic, abych to neprotahoval. Od včerejšího dne, tedy 24.4.2019 je nově účinný tzv. adaptační zákon, tedy zákon o zpracování osobních údajů (zák. č. 110/2019 Sb.) Tento zákon komplet nahrazuje 19 let starého dědečka - zák. č. 101/2000 Sb., všichni o něm mluvili jako o "stojedničce". Ale zpět k tématu, co nový zákon přináší, kromě toho, že si zákonodárci dali opravdu na čas a téměř po roce učinnosti GDPR konečně přišli s novým zákonem. V první řadě zákon přináší zajímavost v podobě udělování souhlas u mladistvých. Věková hranice byla stanovena na 15 let. Dlouhou dobu se totiž diskutoivala, jaká ta hranice opravdu bude. Poměrně zajímavá je i zmínka, že dozorový orgán v případě zjištění porušení zákona na ochranu osobních údajů, umožní nápravu resp. odstranění nedostatků, aniž by rovnou pokutoval. U pokut se na chvilku zastavim, další zajímavostí je bezesporu určité zmírnění v podobě sankcí, tatam jsou šílené pokuty, které stanovovalo nařízení GDPR. Což trošku právně nechápu, když je Nařízení EU rozhodně nadřazené našim zákonům. Úřad tak může uložit sankce do výše 10mil. za opravdu velký únik dat (stejně to bylo u "stojedničky"), nyní ale stanovuje do 1mil. pro fyzické, právnické nebo podnikající fyzické osoby, které poruší zákaz zveřejňování osobních údajů. Dále pak pokutu do výše 5mil., pokud tento přestupek "spáchal" tisk, film, rozhlas, televize, veřejná datová síť. Zajímavostí pak určitě je, že obec, která "nevykonává přenesenou působnost v rozsahu obecního úřadu obce s rozšířenou působností, dobrovolným svazkem takových obcí, příspěvkovou organizací takové obce nebo právnickou osobou vykonávající činnost školy nebo školského zařízení zřizovanou obcí nebo dobrovolným svazkem obcí, pak bude osankcionována pouze do výše 5 000 Kč. Což je dost velká novinka, která odkazuje na oprávnění čl. 83 odst. 7 GDPR. Závěrem tedy řící - máme nový zákon, který sice odkazuje na Nařízení GDPR, ale dost věci si paradoxně řeší sám, tzv. po svém :) Kdyby cokoliv pište, pokud bude v mých silách a vědomostech, moc rád zareaguji na jakoukoliv diskuzi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Chaloupka za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Bosak, YjM, Jiri.Pek

Odpovědět

Zpět na „Kontrola (transparence)“