Přihláška do týmu

Odpovědět
Antonino
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: manažer & lektor
Dal poděkování: 264 poděkování
Dostal poděkování: 433 poděkování

Přihláška do týmu

Příspěvek od Antonino » 06 čer 2019, 14:19

Ahoj,
jsem RegP Brno a JMK s komplet ekonomickým a technických vzděláním a dlouhou praxí jako statutár a manažer v mnoha firmách. Mám za sebou bezpočet konzultací v oblasti businessu a startupů. Vedle toho se věnuji vzdělávání a rozvoji dospělých; mnoho let působím jako lektor (strategické řízení, projektové řízení) a věnuji se i koučování. Část své kapacity věnuji i veřejně prospěšným aktivitám a je pro mne velmi důležité téma udržitelnosti a životního prostředí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino za příspěvek:
Pavel.Moravec
Antonino Milicia

Osobní svoboda a zodpovědnost | Efektivní stát | Udržitelná ekonomika | Udržitelné životní prostředí | Rozvoj společnosti | Osobní rozvoj

Jan.Mucka
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Student politologie, Copywriter
Dal poděkování: 53 poděkování
Dostal poděkování: 84 poděkování

Re: Přihláška do týmu

Příspěvek od Jan.Mucka » 22 čer 2019, 14:11

Ahoj, jsem Honza a rád bych zase dělal něco užitečného pro Piráty. A protože jsem náhle začal studovat Učitelství ZSV pro střední školy a trochu více se začal zajímat i o širší fungování školství a vzdělávání obecně, KET ke školství je pro mě jasnou volbou. Obecně si myslím, že budovat komplexnější a hlubší program a vize na úrovních krajů, je skvělý způsob jak přirozeně a nenásilně posouvat a prohlubovat záběr Pirátů a generovat lidi, kteří "nejsou jen nasraní na Babiše, Zemany a korupce" ale taky získávají hlubší vhled do určitých témat a budou schopni vymýšlet vhodná a efektivní řešení.

Vzdělaná občanská společnost je jedním z hlavních dlouhodobých cílů Pirátské strany. A školství a vzdělávání obecně je v ČR velmi kvalitníí... tedy pokud by byl rok 1970. Vzdělání, které nabízí náš stát naprosto nereflektuje současnou dobu a drtivá většina probrané látky (zejména na ZŠ a SŠ, na VŠ jsou občas užitečný věci) je ve výsledku mladým lidem zcela k ničemu a věci, které skutečně potřebují, se naučí spíše během zájmových aktivit nebo z internetu.

Je proto namístě se ptát, zda naše školství skutečně připraví mladé lidi na budoucí výzvy moderního světa, zda těch 4-8 hodin, které si žáci denně odsedí nelze využít mnohem lépe a zda by i člověk s lobotomií a stařeckou demencí dokázal vymyslet lepší systém vzdělávání než máme nyní (Moje tipy na odpovědi jsou: Ne, Ne, Ano).
Dost ale patetických keců, po minulé KS Jmk schůzi jsme si s Evou, která se pravděpodobně představí záhy, tak lehce nastínili, jak bychom mohli začít a stanovili tak prvních 7 statečných úkolů snad nově vznikajícího týmu.

OFFTOPIC1) Projít si pirátský program ke vzdělávání 2030
2) Hodit si představení na fóru a že teda zakládáme tento tým (in progress...právě)
3) Kouknout, které zákony jsou relevantní a budem si je muset nastudovat
4) Shánět a pospojovat lidi
5) Vymyslet komunikační kanál (bude to chat.pirati.cz - soukromé vlákno "edujmk" později možná doplněný o redmine)
6) Projít si na fóru vlákna KET školství z jiných krajů
7) Sjednat další mini schůzi do konce června a splnit základní úkoly

K výše představenému Antoniovi: Zkusil by sis nějak pořešit ten chat.pirati.cz a dát vědět až tam budeš, abychom tě přidali do skupiny a v blízké době se někde sešli :)?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Mucka za příspěvky (celkem 3):
Antonino, Petr.Springinsfeld, Lukas.Dolezal

Eva.Havlova
Místní předsednictvo
Profese: spolumajitelka kosmetického salónu
Dal poděkování: 38 poděkování
Dostal poděkování: 24 poděkování

Příspěvek od Eva.Havlova » 22 čer 2019, 15:16

Ahoj vespolek, jsem Evča a školství je jedna z oblastí, kterou nejvíc žiju a pokud se mnou na to zavedete téma, budu schopná mluvit dlouho :D. Myslím si, že učit ve škole podle 200 let starých principů není úplně ta nejlepší investice do naší budoucnosti, takže se moc ráda přidám do skupiny s dalšími, co to vidí obdobně a chtějí s tím něco změnit :-).

Jak psal Honza, nějaký postup už jsem si rozčrtli, tak snad to půjde jenom dobře dál a dál :-).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Havlova za příspěvky (celkem 3):
Petr.Springinsfeld, Lukas.Dolezal, Antonino

Michal.Skerle
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: právník, učitel
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování

Příspěvek od Michal.Skerle » 19 črc 2019, 00:54

Ahoj Piráti,
rád bych se přidal do týmu a pomohl pracovat na tématu školství. Jsem registrovaný příznivec a zastupitel za Piráty v Brně – Králově Poli. V pracovním životě učím na Pedagogické fakultě MU na Katedře občanské výchovy, především předměty s právní tématikou a finanční gramotnost. Jsem také mentorem studentů na praxích, takže v průběhu semestru objíždím brněnské základní školy a dělám našim studentům náslechy. Měl jsem možnost vidět způsoby výuky na hodně školách. Kromě toho také pracuji pro jednu neziskovku, kde školíme učitele na metodiku výuky finanční gramotnosti a žákům organizujeme projektové dny na toto téma. Díky tomu se podívám na řadu základních a středních škol i mimo Brno. Se školstvím a vzděláváním jsem tedy v neustálém kontaktu.
Chtěl bych se tímto podílet na práci tohoto týmu. Předpokládám, že hlavním úkolem bude v nejbližší době příprava programu pro krajské volby. Zároveň ale probíhají v této oblasti velmi důležité procesy (revize RVP, pojetí maturitních zkoušek, financování sportu), ke kterým, věřím, můžeme poskytnout také naše stanoviska.
Moc rád se při nejbližší možné příležitosti osobně zapojím a budu se těšit na viděnou :-)
Michal
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Skerle za příspěvek:
Antonino

Odpovědět

Zpět na „Školství“