Rozprava k případné změně jednacího řádu klubu

Moderátoři: Zastupitele - krajsti, Zastupitele - komunalni

Viktor.Derka
Člen KS Praha
Profese: Právník, doktorand správního práva
Dal poděkování: 102 poděkování
Dostal poděkování: 115 poděkování

Re: Rozprava k případné změně jednacího řádu klubu

Příspěvek od Viktor.Derka » 13 kvě 2019, 11:14

Tady dávám nástřel tabulky s jednacími řády jako příkladem. Jako nejpřehlednější to dvakrát není, to souhlasím - napadá mě, že jednou cestou by mohlo být dávat delší popisy do samostatných Google dokumentů, kde by byl vnitřně členěný text a v příslušném bodě tabulky by byl jen odkaz. Ideálem je, že do cílů, postupu a zpráv o postupu plnění by psali řešitelé, ostatní členové a funkcionáři klubu by vkládali komentáře.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

EDIT: Alternativně by šlo asi dávat jednotlivé body do separátních záložek.

Matej.Sandor
Člen KS Praha
Profese: právník, manažer, zastupitel Prahy 4
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 460 poděkování

Příspěvek od Matej.Sandor » 06 čer 2019, 11:10

Viktore, k navrhovaným úpravám jednacího řádu klubu mám několik připomínek:
a. jednání klubu bych nelimitoval, že musí být minimálně den před zastupitelstvem. Nechal bych tam že může být i v den zastupitelstva před jeho zahájením.
b. minimální lhuta pro svolání mi přijde moc dlouhá a většinou ji myslím nedodržujeme. Nechal bych tam jenom 3 pracovní dny předem.
c. termín max. 15 dnů od konání rady bych prodloužil na max. 20 dnů (umožní nám to v některých případech bude-li to potřebné spojit dvě rady do jednoho jednání klubu)
d. článek 8c. mi přijde už jako moc adminitrativy, asi bych to nechal na dobrovolné formě...ale zásadně proti tomu neprotestuji...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Sandor za příspěvek:
Adam.Jaros

Viktor.Derka
Člen KS Praha
Profese: Právník, doktorand správního práva
Dal poděkování: 102 poděkování
Dostal poděkování: 115 poděkování

Příspěvek od Viktor.Derka » 12 čer 2019, 13:36

Matej.Sandor píše:
06 čer 2019, 11:10
Viktore, k navrhovaným úpravám jednacího řádu klubu mám několik připomínek:
a. jednání klubu bych nelimitoval, že musí být minimálně den před zastupitelstvem. Nechal bych tam že může být i v den zastupitelstva před jeho zahájením.
b. minimální lhuta pro svolání mi přijde moc dlouhá a většinou ji myslím nedodržujeme. Nechal bych tam jenom 3 pracovní dny předem.
c. termín max. 15 dnů od konání rady bych prodloužil na max. 20 dnů (umožní nám to v některých případech bude-li to potřebné spojit dvě rady do jednoho jednání klubu)
d. článek 8c. mi přijde už jako moc adminitrativy, asi bych to nechal na dobrovolné formě...ale zásadně proti tomu neprotestuji...
ad a.) jako chápu, osobně mi tohle scházení se až před samotným zastupitelstvem jako vhodné nepřijde, ale pokud to většina klubu bude vidět takto lepší, proč ne.
ad b.) ok, to je dobrej nápad
ad c.) asi jo no, to je taky dobrej nápad.

Odpovědět

Zpět na „Zastupitelstvo - Praha 4“